Jump to content

Kokį ūkį kurti 2ha


V1lkas

Recommended Posts

Sveiki. Aš čia naujas žmogus tad labai nemuskit. Paieškos neradau panašios temos. Esmė tokia: gyvenu ir dirbu Danijoje bet planuoju grįžti i Lietuva. Noriu nusipirkti 2ha žemės ir įkurti ūkį iš kurio galėčiau pragyventi Tėvynej. Norėčiau sužinoti jūsų nuomonę kuri šaka Šiuo metu yra perspektyviausia ir mažiausiai rizikinga tokim žemės plote? Eurų Investavimui ir pradžiai kol isivaziuosiu yra. Darbo nebijau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Canabis nebent tokiam plote is kurio pragyventum, kitu atveju turesi is ko valgyt, bet busi vergas. Tada geriau valdiskas darbas. Nebaisu bus del salciu, sausru, liuciu ar staiga kritusiu kainu, savaitgaliai laisvi ir seima matai.

Yra kitu sferu, statybos, odontologija... bet jei tik emigrantas grizta su kapitalu, iskart akyse zemes ukis. O jei jau visdelto zemes ukis, tai turi but kazkas isskirtinio, o ne bulves ar avys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš turiu nemažai patirties su audinėmis bet per didelės investicijos. Maniau 2ha užteks su kokiais triušiais, zasim ar kalakutas užsiimti... Norisi dirbti sau savo kieme. Kadangi Danija yra gan pažengusi žemės ūkyje tai matau kad žmonės gyvena iš to neblogai aišku ne 2ha bet man pradžiai pakaktų ir tiek. Atitinkamą technika beabejo labai pagelbes

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš turiu nemažai patirties su audinėmis bet per didelės investicijos. Maniau 2ha užteks su kokiais triušiais, zasim ar kalakutas užsiimti... Norisi dirbti sau savo kieme. Kadangi Danija yra gan pažengusi žemės ūkyje tai matau kad žmonės gyvena iš to neblogai aišku ne 2ha bet man pradžiai pakaktų ir tiek. Atitinkamą technika beabejo labai pagelbes

Jei patirtis yra tai ir augink audines,dyku pinigu niekur nera

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kolukieciams dave 3 ha, ne kolukieciams 2 ha (berods jei neklystu) - kazkaip zmones nesugebejo likti prie tokio ploto ir is jo isgyventi. Vieni pletesi, kiti pasitrauke. Siandien pradeti nuo 2 ha ir galvoti kad prasiplesi tarkim iki 100... savizudybe. Duotu man tas jaunas dieneles ir ta kapitala ka ikisau i 200 ha.... speju kad tikrai dirbciau ne zemes ukyje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš turiu nemažai patirties su audinėmis bet per didelės investicijos. Maniau 2ha užteks su kokiais triušiais, zasim ar kalakutas užsiimti... Norisi dirbti sau savo kieme. Kadangi Danija yra gan pažengusi žemės ūkyje tai matau kad žmonės gyvena iš to neblogai aišku ne 2ha bet man pradžiai pakaktų ir tiek. Atitinkamą technika beabejo labai pagelbes

Danai pazenge daugiau nei mes visose srityse, tai gal reiktu paziureti ka jie daro su 2ha.ir mokytis is ju.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mokytis galima,bet reikia parduoti,o parduoti yra svarbiausia. Na nezinau ar kas augina,dar galima gal pabandyti, cipsams bulves,aisku 2 hektarai yra savizudiskai maza,bet... o tiems kurie pataria,kad eik dirbti pas kita ir nekurk savo....niiiekada nepatarciau. Tokia klaida buvau padares,bet laiku supratau, ir kiti kurie mete savo verslus ir dirba pas kita labai gailisi. Geriau sau vergu buti,nei kitam.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš gal blogai issireiskiau-turtu susikrauti ar kurti mega ferma nefantazuoju. Noriu tiesiog dirbti sau tiek kiek išeina. Kad pasimokyciau iš danų turiu apsispręsti kokį ūkį kurti kad nesiblaskant pasisemti konkrečios informacijos ir pasižvalgyti technikos. Audinės reikalauja didelių investicijų ir per didelė rizika-kritus kainoms neturint pinigų atsargoje bus didelis nuostolis kažin ar atsigauciau finansiskai. Aš svarstau kad žąsys,kalakutai,triusiai, sinsilai ar keli dideli šiltnamiai tikrai sutilptų i tuos 2ha.turbut pagrindinis klausimas kokia produkcija lengviausia(ne lengva o lengviausia) realizuoti liekant pliuse.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš gal blogai issireiskiau-turtu susikrauti ar kurti mega ferma nefantazuoju. Noriu tiesiog dirbti sau tiek kiek išeina. Kad pasimokyciau iš danų turiu apsispręsti kokį ūkį kurti kad nesiblaskant pasisemti konkrečios informacijos ir pasižvalgyti technikos. Audinės reikalauja didelių investicijų ir per didelė rizika-kritus kainoms neturint pinigų atsargoje bus didelis nuostolis kažin ar atsigauciau finansiskai. Aš svarstau kad žąsys,kalakutai,triusiai, sinsilai ar keli dideli šiltnamiai tikrai sutilptų i tuos 2ha.turbut pagrindinis klausimas kokia produkcija lengviausia(ne lengva o lengviausia) realizuoti liekant pliuse.

Triusiai ,sinsilai ir dar visi kiti buna kad uzpuola ligos ir iskrenta.. dar reikia turet realizacija jei jos nera didmena ar supirkejai ne kazka tau pasiulys.. dabar neuztenka vien augint dar reikes realizuoti ta produkta,o ji ir minimaliai apdirbt

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Lengviausia realizuoti tai ka zmones megsta: braskes,bulves,morkas,cesnakus,svogunus. paprasciausiai jei uzauginsi pirmas,labai ankstyvas veisles,parduosi gana brangiai,jei velyvas kokius pomidorus,serbentus isvis uzsiknisi. Tik ankstyvas veisles tada kainos geros. O su kailiais tai siais laikais yra aukcionai ir reikia auginti tukstanciais,perdidelios investicijos ir per didele rizika,kai nepakanka pinigu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Itariu kalba eina ne apie atsipirkima o apie investavima, kad dirbt sau o ne kitam. As ka investuoju neskaiciuoju atsipirkimo. Tokiam plote kaip kolegos minejo turi augint darzoves, kai kuriuos vaisius. Bet cia vel tam reikia daug ziniu ir pan. Is pradziu nepragyvensi bet paskui prasipletus dar kazkiek manau butu kitaip. Bet turi nusiteikt kad atodusio tiek darbuos tie finansiskai nebus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš turiu nemažai patirties su audinėmis bet per didelės investicijos. Maniau 2ha užteks su kokiais triušiais, zasim ar kalakutas užsiimti... Norisi dirbti sau savo kieme. Kadangi Danija yra gan pažengusi žemės ūkyje tai matau kad žmonės gyvena iš to neblogai aišku ne 2ha bet man pradžiai pakaktų ir tiek. Atitinkamą technika beabejo labai pagelbes

Danai kad pazenge tai jo,bet kai susidursi su tautieciu perdetu isrankumu gali vyskas nuvysti..

prieskoniai,vaistazoles,arbatzoles,uogos,-uzaugintos ekologiskai  :icon-wink: + jei seimos nariai suinteresuoti dirbti ,kuriuos galesi pasikviest i talka, jei tokiu nera visi dirba atbulom rankom  :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dar vertetu uzduoti klausima - kam viso to reikia? Reikia uzdarbio - tada klausimas - kiek? Tada reikia ziureti ka parduoti kad atemus savikaina gautusi tas uzdarbis.

Jeigu atsakymas i "kam viso to reikia" - yra siaip sportas, papildomos pajamos ar siaip nagus niezti ar i mazorchizma trauka yra... tada yra kitu veiklu kur be dideliu investiciju ir is ju pelnu galima dirbti - pavyzdziui labdara, carito valgyklos, patarnavimas misiose, taikos misijos afrikoje.... Nesuprask kad bandau pasiepti, bet esme kad sumerksi pinigus, juos isimti bus neimanoma, bent jau tokia suma kuria idejai....

Turiu keleta pavyzdziu kai senoliai parduoda ukius (100 ha, 100 karviu) uz 1mln euru ar kazka panasaus su kaina. Taip jie teisus - per gyvenima jie sukiso ir daugiau, bet vaikai sako - eikit sikt patys su karvemis - o jiems jau saulelydis - atiduoti pusvelciui uzgyventa nenori - taip ir suvargs iki galo... Kiekvienas is musu, kuris saziningai be makliu kure ukius, juos parduoti jei ir noretu, greitai neparduotu, arba uz suma tokia kuri investiciju atzvilgiu - juokinga. Taip yra ukiu ir bemaz kokia 60 proc kurie net negalvoja parduoti, nes tuo metu ir kainos zemes buvo kitos, ir pelnai kiti ir vaikai nori dirbti, bet kiti velgi yra ukiu kurie du metus pakule gera derliu ant geru kainu ir galvojo kad bus taip visada - ir tik pyst sie metai - atsalde kai kam galvas kaip reikiant.

Visgi pasiulymas tamstai - jei turi pinigu daugiau nei 2 ha, ok lysk, jei turi pinigu pradiniai bazei susikurti, kas ten bebutu: siltnamiai, traktoriukai, bulviu kauptukai, grebliukai ir pan., - lysk, jei turi pinigu ap[yvartinems lesoms - sekla, trasos, sodinukai - ok lysk. Bet jei turi tik vienam is siu komponentu - patarimas - nelysk i skolas del abejotinos ateities siuo metu. Pasiknisi pora tris metelius, suzinosi kas per daiktas yra ir ka tu cia veiki, tada ok galima plestis, tobulintis ir t.t. ir jei sviesa tunelio gale matyti galima ir skolintis.

As asmeniskai nuo 2 ha tikrai nepradeciau, nes tai yra sunku, gaminti tik pridetines vertes produkcija su tiesioginiais pardavimais - tikrai ne man.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

turbut atsipirktu ,tik kanapes auginant ,nes rodoper tv ant  namo palepej augina ir rodo koks butu pelnas tukstanciais kad pirktum apie 200 ha tai kalba kita,gausi parama ir dzipui o su dviem ,nieko tik vargas ,isauginsi ,bulviu be fitosanitarinio leidimo neparduosi ,be svarciu ir svarstykliu neparduosi ,o svarsciai 4 ,pinigus ir ten ima ir dar kokius uz patikrinima  , o uz kiek parduosi,kalbu is patirties,arba stok i partija susirask dede ,valdininku tapsi ir ziurek ne emigravo ,nei gentviliukas ,nei sudargiukas ,nei stankeviciukas ,net gabrieliukas atsisake europarlamentaro,visi sukasi prie lovio 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kažkaip jūs pesimistiški nusiteikę :) Man pats gyvenimas kaime ir darbas ūkyje yra malonesnis negu dirbt statybose ar servise. Taip iš dalies tai sportinis interesas pabandyti ar galėčiau taip gyvent kaip Man patinka. Aš Danijoje esu išbandęs daug-kiaules ir galvijai netraukia ir apie tai nesvarstau. Čia tokia įdomi sistema-jei turi ūkį bulviu,pieno ar t.t nesvarbu. Tai ir turi kažkokį procenta rajono perdirbimo įmonėje kuri iš tavęs tą produkcija superka. Tą prasme superka jie patys iš savęs bet tik pagal iš anksto nustatytas kvotas.Perdirbimo įmonėje yra ūkininkų taryba kuri samdo direktorių ir tas jau rūpinasi realizavimu rinkoje. Taigi jei tu laikai audinės reiškia esi maisto gamyklos akcininkas. Aišku yra ir didelių kaip ir pas mus bet jau jie gaunasi perekupai... Su traktoriais būtų gerai bet vėlgi reiktų domėtis kokios technikos poreikis yra Lietuvoje nes skelbimuose jų pilna tik pirk. Gal kam ko konkrečiai reikėtų? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kodel zmones nori dirbti Lietuvoj? Jus galvojat,kad Danijoje,Anglijoje Norvegijoje uz dyka pinigus duoda,dirbti nereikia :icon-wink: .As kaip buves emigrantas pasakysiu,kad tenai dirba zmones trigubai daugiau nei Lietuvoj. Ir cia Lietuvoj uzsivaryk,braskiu,cesnaku  tuos 2 hektarus ir saziningai kaip emigracijoj juos tvarkyk,nereiks nei chemikalu,nei traktoriu,bus svarios ir uzdirbsi daugiau nei Svedijos braskese ar Anglu narcizuose. Bet dirbsi savo zemej ir pirmais metais,gal nebus Amerikos.bet jei zmogus ne bukas paprastai tobuleja,istaiso klaidas ir eina i prieki. O su prekyba nelabai patariu pradeti,jei neesi toj srity dirbes,nes prisipirkti galima visko greitai,bet... yra tokia  maza smulkmena dar viska reikia parduoti. :icon-neutral: . 2012-2013 metais buvo pradeje prekyba zemes ukio technika UAB 1 Silutes raj,1 Taurages,1 Pakruojo,1 Kelmes ir po metu visi pakeite stiliu. Dingo is prekybos srities arba reiskiasi labai menkai. Tai pagalvok ar apsimoka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasižiūrėk tema Kombaino pasirinkimas ten vyrai kaip tik jau geras pusmetis kaip  diskutuoja kur nusipirkt  Labai gera ir labai pigiai, tai va pradžiai rinka jau kaip ir yra. Čia kaip ir pajuokavau.

Kad verslas būtu sėkmingas tai toje srityje kuria norėtum užsiimt turi netik išmanyt bet ir turėt pašaukima ar gyslele, kitaip darbas bus nemielas,nesiseks irt.t. Pats turėtum paskaityt internete kokie derlingumai gaunasi ten kokiu braškiu česnaku ar kokiu burokėliu ar dar kažkokios kultūros,kokios kainos tu produktu ir t.t. nes su 2 hektarais tai tik daržininkyste, nu gal kokie šiltnamiai dar... Bet vėl jei dar šeimos nėra tai neaišku kaip i ta reikala pasižiūrės antra pusė nes vienas niekaip nesusitvarkysi kai reikės derliu dorot, realizuot, dokumentus pildyt, viena kultūra rizikinga augint nes tai sausros, tai krušos tai šalnos, o norint iš to išgyvent reik kiekio produkcijos kitaip nieko neuždirbsi, žodžiu keliais sakiniais nenupasakosi visu vargu ir negandu,  Taigi nežinau kaip pats sakai ar pavyktu gyvent iš 2 ha taip kaip patinka.

Apie kažkokius koperatyvus ar paramas pamiršk kol kas.

Jeigu yra patirties su kailiniais žvėreliais ir tas dalykas domina tai gal ir galima bandyt laime, ant 2 ha nemažas fermas galima pasistatyt, bet vėl neaišku ar turėsi lėšu isikurimui.

Nemanau, kad mes čia pesimistiškai nusiteike, bet nelabai žinom koks darbas pačiam labiau prie širdies ar technika ar žvėreliai ar daržininkystė ar dar kas, reikt konkretesnės diskusijos norint kažka būrt,

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei kalbate apie Daniją, tai privalote kalbėti apie kooperatyvus, štai kas padeda pasiekti stebuklus versle, bet lietuviai to dar bijo kaip velnias kryžiaus. Kolūkiai vaidenasi lietuviui užsiminus apie kooperatyvus, bet žinom, jei vaidenasi, tai žegnokis.

 

Jums geriausia būtų paklausyti manęs, nes panaši situacija. Aš savo ūkį kūriau be jokio plano, be tikslo, net idėjos nebuvo ūkininkauti, o ir žemės - 0, panašiai ir su kapitalu, nes labai daug per krizę buvo sudėta į namo renovaciją ir statybas. Neturėjau net ūkinių pastatų. Tiesiog miestietis atvažiavo gyventi į kaimą. Prasidėjo viskas nuo kelių gyvulių - pora ožkų ir po metų 3 avių, na dar keletą vištų. Tada, gūdžiais 2010 metais sužinojau daugiau apie išmokas, paramas ir pradėjau ieškoti valstybinės žemės išsinuomoti, ir pavyko rasti, dar kaimynai savo žemę leido naudotis už dyką, aišku, tai buvo 3 ha, bet užteko. Gyvuliai laikyti taip pat pas kaimyną tvarte ir šienas šienautas šakėmis ir grėbliais, jokių rulonų niekas net negalvojo gaminti. Dirbom kaip kolūkio laikais. Bet bėgo metai, valstybinės žemės daugėjo, dar pavyko pigiai nusipirkti apie 10 ha, jau tada buvo lengviau su pašarais, nes šienaudavo pasamdyti traktoriai, tik žiemą tekdavo rulonus stumdyti rankomis ir kapoti kirviais, o tada kažkur du rulonus sunešti šakėmis. Na ir tik vėliau buvo nusipirktas pirmas traktorius - t 25 ir kolūkio sandėliai, kurie dabar paversti tvartu. Pastaraisiais metais daugiau pakeliavau aplink vietovę, pastebėjau kas šienauja, kas ūkininkauja ir taip radau nemažai žemės savininkų, kurie savo žemę man ir perleido deklaruoti, šienauti, geri žmonės vis tik, nes iš 6tik vienas, kuris sutiko, kad jam už tą žemę dar sumokėčiau, kiti atsisakė. Žinoma, mano krašte dar buvo nemažai valstybinės žemės, kažkur apie 50 ha ir tai, dar pora dešimčių praradau per kvailą įstatymą ir nežinojimą, tai atiteko tie plotai UAB ir stambiems ūkininkams. Aišku, nereikia manyti, kad ta valstybinė žemė randasi arti, ar kad jos plotai dideli vienoje vietoje, aš renkuosi sklypus, kurių plotas nesiekia hektaro, bet tik taip lašas po lašo ir prisirenka kibiras vandens. Praėjus 9 metams po gan nerangios ir sunkios pradžios ūkis atrodo tikrai neblogai - nusipirkta technika, traktorius paramos pagalba, ūkis valdo 100 ha, 200 avių ir 30 mėsinių galvijų, o ateities planai tik dar labiau plėstis ir jei bus iniciatyva bendruomenėje - burtis į kooperatyvą, tai yra svajonė.

Prisimenant pradžią, galima tvirtai teigti, kad buvo padaryta daug klaidų ir šiandien ūkis būtų dar didesnis, būtų pasinaudota paramomis dažniau, bet iš klaidų pasimokytą ir atgal, į kitą gyvenimo būdą net neverta žvalgytis, nes verslas turi daugybę galimybių ir privalumų. Tad, tikrai eikite ir pradėkite, negalvokite, ar apsimoka, ar nuostolinga, nes taip jūs niekur versle nenueisite. Taip, 2 ha yra mažai, bet jei dar dirbsite ir kažkokį kitą darbą, tai tikrai prisidės prie šeimos biudžeto, ypač tai gerai, kad tai bus augalininkystė, tad turėsite pusę metų kitai veiklai, darbui.  Pasidomėkite topinambais, jie darosi vis populiaresni, lengva auginti ir girdėjau, kad vokiečiai už juos gerai moka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...