Jump to content

Žalinimo programa.Kokia jūsų nuomonė apie šį išmislą?


valstietis

Recommended Posts

prieš 5 minutes , Witalikas pranešimas:

Kviečio pabira nepamaišys. Bet rugių jau ne kas. Jai kvečiuose ras. 
Nebent viska ari. 

Plūgo ūkyje senai neproteguojame. Ir tikrai nesejame kviečių po rugių, kad kviečiuose priaugtų rugių.  Suprantu kai tai nėra tobuliausia derlingų žemių ir didelių ūkių sėjomaina, tačiau mūsų krašto žemėse ir ±320Ha plote ji mums neblogai veikia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 4 minutes , DeathCrew77 pranešimas:

Plūgo ūkyje senai neproteguojame. Ir tikrai nesejame kviečių po rugių, kad kviečiuose priaugtų rugių.  Suprantu kai tai nėra tobuliausia derlingų žemių ir didelių ūkių sėjomaina, tačiau mūsų krašto žemėse ir ±320Ha plote ji mums neblogai veikia.

Aš ir nesakau, kad po rugių kviečiai. 
Bet pvz, rapso pabiros po 3 metu dar atsiranda. 
Ko pasekoje miežių ar kvietrugių žieminių. Jų būna ne vienam sezonui

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, DeathCrew77 pranešimas:

O tai jei ūkyje auginate 3 veisles žieminių kviečių? Sėklą sunkiau sumaišyt? Čia jau jūsų ūkiškumo reikalas. 

Čia ūkiškumas ne prie ko, žeme užkrečia kombainas ,.Gali 10 veislių kviečių auginti,bet nuvežus priduot tyrimas nerodys kitos grūdinės priemaišos

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2021-12-12 at 00:01, Mantas. pranešimas:

Manau pats sėkmingai atseliuoji, tik dediesi didelis dirvožemio mylėtojas...  

Nemanau kad po zieminiu kviečiu sejant vasarines varpines kultūras darote mazesne zala dirvožemių! 

Pasidalink savo sejomaina, būtų idomu kaip laikaisi fitosanitariniu terminų.

Jeigu jų nesilaikai, tai ko vertas tavo pasisakymas...

Taip, tenka atsėliuot keletą ha, jei prisijungia koks naujas laukas, bet tik todel, kad nepasidaryt ivairiu kultūrų mišrainės viename lauke... 

Koks aš dirvožemio mylėtojas, tik stengiuosi padaryt taip, kaip mano manymu yra geriau. Juolab ir fungicidu max 1 kartą bereikia jei neatseliuoji kviečiu... Tarpinius stengiuosi kišt visur kur imanoma(reik ir į jų sudėtį kartais pažiūrėt, kaip kiti pripažįsta tik garstyčias ar jų mišinį sualiejiniu ridikų, bet sejomainoje turi rapsus, čia yra daugiau minusas nei pliusas, bet čia kiekvienas turim savo nuomone). Juolab kad ateities planas mano ukije yra strip till. Ir nemanau kad atseliuodamas 2m pvz kviečius, butų įmanoma kažką pasiekt užčiuopiamo, išskyrus sumažėjusias laiko sanaudas ruošiant dirvą sėjai...

Vasarinių varpinių kultūrų turiu tik v kvieciu, ir tik apie 4-5ha kasmet. Ir tik tam kad nereiktu ubagaut iššalimo atveju. Nors planuose yra kad ir miežiai sugryš į sejomaina... 

Su tokia sejomaina kaip kad pas daugelį pvz rapsai-kvieciai-kvieciai-pupos-kvieciai- kvieciai tai reiktų jau slėptis tikrai... 

Sejomaina kiekvieną darome pagal savo ūkio žemės, auginamas kultūras, taip kad nėra tikslo rašyt kaip pas mane, nes pvz kas pas mane, netiks tam kas kitam rajono gale... 

Ir tas mano pasisakymas niekam nieko neturi būti vertas, kadangi čia yra mano filosofija, taikoma mano ūkio ribose. Ar aš teisus ar aš klystu parodys laikas (ir buhalterė). Kolkas rezultatais esu patenkintas ir toliau planuoju eit bandymų kelių. 

Žiemos tikslas: išsiaiškint viską kas įmanoma apie daugianarius pasėlius bei jų teikiama nauda kultūriniam augalui ir apie iselius pagrindinėje kultūroje, stengiantis išpešt didesnė nauda laikotarpiu nuo derliaus nuėmimo iki kitos kultūros sėjos. 

Domiuosi tuom, kuom galiu ir stengiuosi pritaikyt kažką. 

Nemandravokim ir busim visi lygūs. Taika. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Reiktų šituo klausimu mokslo žodžio didesnio. Mūsų vietinio. Nes kas iš to, kad žinau, jog rapsą sėja su egiptiniais dobilais ir grikiais. Mūsuose grikiai dings rugsėjį be jokios naudos. O dobilai dabar. Kažkiek tų gumbų yra, bet kiek ten realiai tos naudos 1,5t išsėjus, biesas žino.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, voras pranešimas:

Pagrindinės kultūros turi būti rentabilios, ir manau niekas neatsisakys nei rapsų nei kviečių, mano galva viskas ką galime padaryti tai sužaisti su posėliu ir tarpiniais.

 

Karviu prisipirkti, sukišti pora limonu į infrastruktūra ir tureti, ką veikti žiema vasara :D 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...