Jump to content

dirvožemio tyrimai


gbandinis

Recommended Posts

prieš 1 minutę , niino pranešimas:

Kas 5 metus kartojate? Padalinus tyrimu kaina is 5 ir turint kintamos normos technika, ganetinai apsimoka tas tikslusis ukininkavimas ...

Jūs man paaiškinkite, kas yra kitamos normos technika? Be afigeno kombaino, kuris braižo žemėlapius ir rodo, kiek iš kurio ploto išnešei maisto, ta kintama norma reikalinga vieniems metams, kad sulygintum maisto medžiagų pasiskirstymą. Bet jei išlygini vienais metais viską iki kiek reikia, tada kitais metais jokio žemėlapio nebebus ir koks barstyuvas tiks pats paprasčiausias.

 

arba aš kažko nesuprantu visam šitam reikale :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 4 minutes , manttys pranešimas:

Jūs man paaiškinkite, kas yra kitamos normos technika? Be afigeno kombaino, kuris braižo žemėlapius ir rodo, kiek iš kurio ploto išnešei maisto, ta kintama norma reikalinga vieniems metams, kad sulygintum maisto medžiagų pasiskirstymą. Bet jei išlygini vienais metais viską iki kiek reikia, tada kitais metais jokio žemėlapio nebebus ir koks barstyuvas tiks pats paprasčiausias.

 

arba aš kažko nesuprantu visam šitam reikale :)

vargu ar per metus islyginsi...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 54 minutes , manttys pranešimas:

Jūs man paaiškinkite, kas yra kitamos normos technika? Be afigeno kombaino, kuris braižo žemėlapius ir rodo, kiek iš kurio ploto išnešei maisto, ta kintama norma reikalinga vieniems metams, kad sulygintum maisto medžiagų pasiskirstymą. Bet jei išlygini vienais metais viską iki kiek reikia, tada kitais metais jokio žemėlapio nebebus ir koks barstyuvas tiks pats paprasčiausias.

 

arba aš kažko nesuprantu visam šitam reikale :)

Tai, kad ne tokio jau ir "afigieno" dauguma naujesnių nei 2010m tą daro, skiriasi galkiek tikslumas, bet tai nėra esminis dalykas dabartinėj stadijoj. Kiek teko su tyrimais ir "lyginimais" susidurti tai mums dar oi kaip toli šaukia iki super tikslaus, su kiekvienų metų išnešimu gramais skaičiavimų.

Tai ką darom dabar tai daugeliu atveju "aptašymas kirviu", po to "obliavimas" ir tik tada "šlifavimas" jei galima taip išsireikšti :) Pradiniam, "kirvio darbui" tikrai nereikia afigienno ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, shaulinis pranešimas:

Tai, kad ne tokio jau ir "afigieno" dauguma naujesnių nei 2010m tą daro, skiriasi galkiek tikslumas, bet tai nėra esminis dalykas dabartinėj stadijoj. Kiek teko su tyrimais ir "lyginimais" susidurti tai mums dar oi kaip toli šaukia iki super tikslaus, su kiekvienų metų išnešimu gramais skaičiavimų.

Tai ką darom dabar tai daugeliu atveju "aptašymas kirviu", po to "obliavimas" ir tik tada "šlifavimas" jei galima taip išsireikšti :) Pradiniam, "kirvio darbui" tikrai nereikia afigienno ;)

bet sutinki, kad be kombaino ir duomenų pagal derlių atskiruose lauko segmentuose, tręšimas kintama P, K norma tampa nebeįmanomas. Aišku, visad galima kartotis tyrimus dažniau

 

2010 m. kombainas tai čia ne vienam neįveikiama užduotis. mano 1991 :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, manttys pranešimas:

bet sutinki, kad be kombaino ir duomenų pagal derlių atskiruose lauko segmentuose, tręšimas kintama P, K norma tampa nebeįmanomas. Aišku, visad galima kartotis tyrimus dažniau

 

2010 m. kombainas tai čia ne vienam neįveikiama užduotis. mano 1991 :D

Įmanoma. Patikrinti ar gerai receptas išrašytas sudėtingiau, tik iš akies, bet tręšti ir nirmas skaičiuoti tikrai įmanoma.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, grazbek pranešimas:

Nebent pabringo pas juos kainodara visiems daug maž vienoda buvo.kuo didesni plota I vienam gabale tuo mažesnė kaina.kooperatyvai kai surinkdavo 1500 ha jiems kaina buvo apie 16 euru.Man tai idomu azoto kintama norma barstymas...

bet vėlgi niuansai su tuo azotu. kaip tik kalbėjau su agronomu, sako būna tokie prieštaravimai, kaip augalas rodo, kad jam trūksta azoto, bet dirvoje jo su atsarga, o šalia, kur geri javai, trūkumo lapai nerodo, bet dirvožemyje koncentracija gerokai mažesnė. Taigi gaunas, kad pilsi ten, kur atsarga yra ir augalas tiesiog nevalgo dėl objektyvių priežasčių, o kur visai reikėtų, ten mažiau. Žinoma, negalima kalbėt už visus, pas ką dirvos pakankamai tolygios sudėties, naudos tikriausiai nemažai būtų

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , Minduksx pranešimas:

Nu bet jei kaip pas mane buvo lopais labai silpnai auga, pagal dirvos tyrimus pilsi daugiau ten kur silpnai auga, mano atveju fosforo trukumas didelis, o kai kulsi kombainu ir pagal derlingas vietas bersi kaip sakai tai ten kur truksta  fosforo, mazesnis derlius ir nebers daugiau pagal derlingumo zemelapi, taip suprantu. Tai cia turetu but dirvos tyrimai apjungti su derlingumo zemelapiu kazkaip ir tada sudaryti zemelapiai. As kaip tik galvoju kad ten kur geras derlingumas pagal kombaina, tose vietose tresti siek tiek maziau kur derlius mazesnis tresti daugiau, jei ten ne kokia pelke ar smelis ar durpe tarkim

taip, kažkaip reikia apjungti, kad įvertinti tiek esamą situaciją, tiek pokyčius dėl faktinio medžiagų išnešimo. Šiaip kadangi neturiu kombaino normalaus, tai nesidomėjau dar ta situacija. Bet be kombaino duomenų tai toks dinaminis kintamos normos P ir K tręšimas atrodo sunkokas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 27 minutes , Minduksx pranešimas:

Taj jei trest samdyti kult samdyti tai gal geriau viską išnuomoti :D na pvz claas senesnių paklaida gali but 20 25 proc. Dabar naujųjų gal tikslesne, arba kažkokia pirkt sistema nes kitu atžvilgiu vėl paklaida. Aš kol kas patenkintas tresimu pagal dirvos tyrimus, kaip bus toliau bus matyt

O kaip toliau tręši? išberei ką agriconas siūlė? as nusiprikau jų ta prisijungimą metams, tai galiu ten žaisti kaip patinka. bet viską atidusoiu šį pavasarį iki pilnos normos, lai tirpsta. Tačiau rudenį tai jau viską bersiu tolygiai...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...