Jump to content

Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.


MTZokas

Recommended Posts

Sveiki, norėjau pasitikslinti vieną dalyką- esu įkūręs ūkio valdą, ties tuo sustojęs, tad iš reikalingų 3 etapų esu vieną pabaigęs ir dar liko du- pasibaigti vieną iš nurodytų išsilavinimų ( t.y. ar aukštasis, ar specialius ūkininkavimo kursus) ir pateikti prašymą išmokoms. Taigi, jei paraišką paduosiu taip viską ir palikus, kaip dabar yra, tai viskas bus gerai, t.y. nereikia pabaigti kažkokių minimalių ūkininkavimo pagrindų, o paskui gavus paramą per tam tikrą laikotarpį pasibaigti jau normalesnius? trumpiau- reikia bent kokius kursus dabar išklausyti, ar nebūtina, jeigu valdą įregistravęs ir įsipareigosiu, jog kursus išklausysiu gavęs paramą? Ačiū.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

IDUS  kalba, kad 80 ir 75 mažai, jie abejoja, kad galima gauti paramą su tiek, minimum 85 turi būti.

tai kam kurt taisykles ir apibrezti, kad nuo 35 balu, jei as su savo 40 jau skelbiama, kad nepraeisiu?

Ar cia tu firmeliu uzsigarantavimas ir rekimas garsiai, kad butu kuo didesnis, nes sekmes atveju dar gauna 500e.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai kad su IDUS susirašiau ir aš, bent man sakė, kad jei surenki 35 balus- jau tada verta eiti. Dabar jau kalba kitaip :) Kad minimalus turi būti 85- na negali taip  būti tiesiog, iš kur čia tiek balų visi surinks, paraiškų tada turi būti pateikta  bent 3000-4000 ( turiu omeny paraiškų, kurios surenka nuo 35 iki 100 balų), kad toks praeinamumas gautųsi. IDUS dirba keli žmonės, matyt daug apsiimti negali, tad kaip ir cimbria rašo- tikriausiai atsirinks tuos, kurie gaus tikrai, tad ir visą sumą galės pasiimti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Naivuoliai:D kazkas mokejo pinigus o jum atsius uz aciu:d

Na taip, kažkas gal ir mokėjo, bet gal kas ir pats darėsi :) Aišku, net jei ir pats darėsi, tai prie to turėjo praleisti nemažai laiko, kas irgi brangu, bet juk nekopijuoti ruošiuosi, įdomu pažiūrėti kaip kitas žmogus pildo :)

 

Beje, dėl tų mokslų: 

 

"Ūkininkavimo pradžiai paramos prašantis žmogus privalo turėti profesinių įgūdžių ir kompetencijos. Jei neturi, jų įgyti suteikiamas ne ilgesnis kaip 36 mėn. laikas po sprendimo skirti paramą.

 
Skirtingai nei ankstesniu paramos laikotarpiu, žemės ūkio mokslų baigimo pažymėjimo nepakanka – visi paramos įsikurti prašantys jaunieji ūkininkai turės išklausyti minimalią ūkininkavimo pradmenų programą. Šią programą jie turi būti išklausę ne anksčiau kaip prieš vienerius metus prieš pateikdami paraišką dėl jaunųjų ūkininkų įsikūrimo paramos arba paraišką dėl tiesioginių išmokų."
 
Tai kaip čia suprasti? Tai būtina išklausyti tą minimalią ūkininkų įsikūrimo pradmenų programą, ar ją būtina išklausyti jau kai patvirtina paraišką ☺
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Del kvalifikacijos man lzukt isaiskino taip: arba turi turet galiojancia (baiges ne anksciau negu pries 12 men.) arba turi igyt kvalifikacija iki paraiskos ismokoms.

O jeigu išmokų pagal mano ūkio šaką negalima teikti, tai tiesiog dabar galiu nieko nepasibaigti, tada paraiškoj nurodysiu, per kiek laiko įgysiu reikiamas kompetencijas ir jeigu patvirtins paramą, tai pagal nurodytą planą pasibaigsiu tuos nurodytus "mokslus" ir viskas bus tvarkoje, taip?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 innoera tai isvis teige man kad "pas mus visi praeina" vos ne kad nesvRbu kiek tu balu turesi.

Tai yra totalus briedas. Jokios įmonės (konsultantai)  neturi įtakos priimant sprendimus. Jei yra konsultantų kurie turi skylę projektų vertinime, tai pas juos kainos bus 5-10 kartų didesnės. Nes patys gi suprantat, kad už ačiū nieks nepatvirtins. O ten "dovanėlės" ne dešimtim eurų imamos. Ir iš kitos pusės žiūrint - nelabai kas jau imsis terliotis su tokiom mažom sumom kaip JŪ parama. A vo kur jau milijoniniai projektai eina......

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai yra totalus briedas. Jokios įmonės (konsultantai)  neturi įtakos priimant sprendimus. Jei yra konsultantų kurie turi skylę projektų vertinime, tai pas juos kainos bus 5-10 kartų didesnės. Nes patys gi suprantat, kad už ačiū nieks nepatvirtins. O ten "dovanėlės" ne dešimtim eurų imamos. Ir iš kitos pusės žiūrint - nelabai kas jau imsis terliotis su tokiom mažom sumom kaip JŪ parama. A vo kur jau milijoniniai projektai eina......

tai cia ir kvailam aisku, kad tokie pasakymai tik priviliojimui, nors innoera tikrai daugiau ima nei idus.is kitos puses jei kainos butu daug n kartu didesnes tai kiltu itarimas kazkam..
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Matyt idus pajuto dideli antpludi, tai nebenori apsiimt maziau rizikos.na tarkim innoera tai isvis teige man kad "pas mus visi praeina" vos ne kad nesvRbu kiek tu balu turesi.

Pasiulyk, kad i plano rengimo sutarti irasytumet punkta: Negavus paramos is NMA, imonė savo lesomis padengia prasoma is NMA suma :) Jei sutinka, kodel nesinaudoti ju paslaugomis.

Jei rimtai, tai kai pradejo siuntineti zinutes i e-mail del planu rengimo ir dar nieko konkreciai nebuvo patvirtinta, jie dar pasakojo taip lyg butu supaprastinta ir apie jokius reitingavimus nezinojo, nors projektai buvo paskelbti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip klausiau, man atsakė, kad ne, nes tu įsipareigoji įvykdyt verslo planą tokį, kokį suplanavai, juk gavęs paramą tada galėtum neaišku kokių nesamonių prisipirkt ir bankrutuot. Neįgyvendinus paramos, laukia sankcijos, neišmokama likusi dalis paramos, arba paprasčiausias prašymas gražinti visą išmokėtą sumą, nors tai tik ekstremaliais atvejais manau. Beto pakeitęs pirkinius po paramos gavimo tampi jau nebelygus prieš kitus prašiusius bet negavusius paramos, nes vėlgi prisipirkęs nesamonių, galbūt sukursi naudos mažiau negu būtų kitas sukūręs.

 

 

Na čia irgi klausimas. Kas ta kita technika? Nes tarkim jei tau po patvirtinimo paraiškos pasiūlys konkurentas pigesnį traktorių, negu buvai numatęs projekte (pateikęs komercinį), manau, kad neuždraus pirkti pigesnio (ir tarkim geresnio tuo pačiu).

Nes vadybininkai daba į derybas labai ir nesileidžia. Laukia, kada tu "laimėsi Olimpiadą". Bet tarkim teikiant paraišką, reikia pateikti ir 3 komercinius. Ir "laimi" pigiausias. Tarkim 52k. eur. už traktorių. Tai teoriškai galėsi pirkti ir kitą, bet traktoriui skiriama pinigų suma bus - 52 000 eur. Jei tavo pasirinkimas galutinis bus brangesnis, turėsi damesti iš savo kišenės. Bent jau aš taip suprantu.

Bet norint būti tikram, forume geriau neklausinėti, o tiesiog rašyti laišką į [email protected], ir per 5 darbo dienas bus atsakyta raštu. Ir jei neduok Dieve bus kokių neaiškumų ir nesamonių vėliau, galėsi įbrukti į veidą oficialų raštišką atsakymą iš NMA, o ne pasakoti, kad tau ten forume kažkas pasakė/patarė. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na čia irgi klausimas. Kas ta kita technika? Nes tarkim jei tau po patvirtinimo paraiškos pasiūlys konkurentas pigesnį traktorių, negu buvai numatęs projekte (pateikęs komercinį), manau, kad neuždraus pirkti pigesnio (ir tarkim geresnio tuo pačiu).

Nes vadybininkai daba į derybas labai ir nesileidžia. Laukia, kada tu "laimėsi Olimpiadą". Bet tarkim teikiant paraišką, reikia pateikti ir 3 komercinius. Ir "laimi" pigiausias. Tarkim 52k. eur. už traktorių. Tai teoriškai galėsi pirkti ir kitą, bet traktoriui skiriama pinigų suma bus - 52 000 eur. Jei tavo pasirinkimas galutinis bus brangesnis, turėsi damesti iš savo kišenės. Bent jau aš taip suprantu.

Bet norint būti tikram, forume geriau neklausinėti, o tiesiog rašyti laišką į [email protected], ir per 5 darbo dienas bus atsakyta raštu. Ir jei neduok Dieve bus kokių neaiškumų ir nesamonių vėliau, galėsi įbrukti į veidą oficialų raštišką atsakymą iš NMA, o ne pasakoti, kad tau ten forume kažkas pasakė/patarė. :)

Super patarimas, a tai foru e cia ziuriu megsta kaikas visko prisigalvoti buta ir nebuta

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na kagi kolegos pasigirkit kiek surenkat balu jaunuju programoi? pats renku 55 balus ir pradejau labai abejot sekmes galimybemis nes dabar pabendravus tiek su technikos  tiekejais tiek su projektu konsultantais visi konstatuoja didziuly susidomejima  :icon-wink:

Taigi jeigu nesunku galit pasidalinti, gal kai kam bus lengviau apsisprest del dalyvavimo programoje  :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...