Jump to content

Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.


MTZokas

Recommended Posts

17.16. parama skiriama ūkiui, kurio ekonominio dydžio potencialas, išreikštas standartine produkcija (SP), yra didesnis kaip 8 000 Eur per metus, tačiau ne didesnis kaip 70 000 Eur per metus (ūkio ekonominis dydis skaičiuojamas pagal Produkcijos standartine verte išreikšto žemės ūkio valdos ekonominio dydžio apskaičiavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2014 m. birželio 23 d. įsakymu Nr. 3D-382 „Dėl Produkcijos standartine verte išreikšto žemės ūkio valdos ekonominio dydžio apskaičiavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“)

 

Ar as neteisingai supratau ar ce per metus reiks padaryt tokia apyvarta?!??! :icon-eek:

Tikrai ne, SP yra tam tikras ūkio dydžio rodiklis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

3.16. žemės ūkio valdos padalijimas (toliau – valdos padalijimas) – žemės ūkio valdos sudarymo būdas, kai asmuo (asmenys), pretenduojantys gauti paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“, iš artimojo giminaičio (tėvo, motinos, senelio, senelės, brolio, sesers, sūnaus, dukters) žemės ūkio valdos išregistruotus (-ą) žemės sklypus (-ą) įsigyja nuosavybės teise, įregistruoja jų (jo) pagrindu vieną ar kelias valdas ir ten įsikuria;

 

visai susipainiojau, gal koks šviesesnis mąstytojas išaiškins. Mano ūkis registruotas nuomotoje žemėje. Kad gaučiau tuos papildomus 10 balų, tėvas padovanojo 5 ha. Kaip suprantu, jeigu aš įtraukiu tuos 5 ha į savo valdą, tuomet gaunasi padalinta valda ir negaunu 15 balų, jeigu aš jų neįtraukiu į valdą, tuomet negaunu 10 balų. Tačiau šis momentas neaišku... kaip suprasti tą dalį, kurioje sakoma "įregistruoja jų (jo) pagrindu vieną ar kelias valdas". Ar tas sklypo (jo) pagrindu reiškia, kad ūkis registruotas tame sklype..? Ar čia nereikėtų suprasti, kad valdoje toks sklypas gali būti ir nesiskaitys padalintos valdos, jeigu tame sklype nebus ūkio registravimas... ? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

3.16. žemės ūkio valdos padalijimas (toliau – valdos padalijimas) – žemės ūkio valdos sudarymo būdas, kai asmuo (asmenys), pretenduojantys gauti paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“, iš artimojo giminaičio (tėvo, motinos, senelio, senelės, brolio, sesers, sūnaus, dukters) žemės ūkio valdos išregistruotus (-ą) žemės sklypus (-ą) įsigyja nuosavybės teise, įregistruoja jų (jo) pagrindu vieną ar kelias valdas ir ten įsikuria;

 

visai susipainiojau, gal koks šviesesnis mąstytojas išaiškins. Mano ūkis registruotas nuomotoje žemėje. Kad gaučiau tuos papildomus 10 balų, tėvas padovanojo 5 ha. Kaip suprantu, jeigu aš įtraukiu tuos 5 ha į savo valdą, tuomet gaunasi padalinta valda ir negaunu 15 balų, jeigu aš jų neįtraukiu į valdą, tuomet negaunu 10 balų. Tačiau šis momentas neaišku... kaip suprasti tą dalį, kurioje sakoma "įregistruoja jų (jo) pagrindu vieną ar kelias valdas". Ar tas sklypo (jo) pagrindu reiškia, kad ūkis registruotas tame sklype..? Ar čia nereikėtų suprasti, kad valdoje toks sklypas gali būti ir nesiskaitys padalintos valdos, jeigu tame sklype nebus ūkio registravimas... ? :)

 

Jeigu  tas sklypas bus įtrauktas į valdą bus padalijimas. Čia turi rinktis ar traukt ir prarast 15balų ar netraukt ir prarasti 10 balų. Man tik įdomu ar niekam neklius faktas , kad turi 5 ha , o jų netrauki  į valdą. Nors čia turbūt kiekvieno asmeninis reikalas, gal kažkas kitas pasėjęs toj žemėj ir t.t.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Idomu kiek bus teikianciu paraisku, kiek reikes surinkti balu, kad gautum parama :icon-question:

Visiems idomus klausymas, bet į jį niekas neatsakys...galima tik spėlioti...

Man dar kylo mintis kokiu metodu atrinks vienodai surinkusius balus, tarkim pakanka visiems surinkusiems 100-90-80, o 75 pusiai pakanka, kitiems nebepakanka, kaip tada trap jų atrinks kam duot, kam ne? :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Visiems idomus klausymas, bet į jį niekas neatsakys...galima tik spėlioti...

Man dar kylo mintis kokiu metodu atrinks vienodai surinkusius balus, tarkim pakanka visiems surinkusiems 100-90-80, o 75 pusiai pakanka, kitiems nebepakanka, kaip tada trap jų atrinks kam duot, kam ne? :icon-rolleyes:

Ministerijos atstovas sakė, tokiu atveju žiūrės, kas sukuria didesnį SP.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 parama skiriama ūkiui, kurio ekonominio dydžio potencialas, išreikštas standartine produkcija (SP), yra didesnis kaip 8 000 Eur per metus, tačiau ne didesnis kaip 70 000 Eur per metus (ūkio ekonominis dydis skaičiuojamas pagal Produkcijos standartine verte išreikšto žemės ūkio valdos ekonominio dydžio apskaičiavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2014 m. birželio 23 d. įsakymu Nr. 3D-382 „Dėl Produkcijos standartine verte išreikšto žemės ūkio valdos ekonominio dydžio apskaičiavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“);

 

Ar įsipareigojate, kad įgyvendinus verslo planą ir visu verslo plano kontrolės laikotarpiu Jūsų ūkio ekonominis dydis, išreikštas standartine produkcija, bus nemažesnis kaip 8 000 Eur?

 

Argi taip sunku pabandyt persiskaityti taisykles??????

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Naujoje programoje žemės kiekis nėra "pririštas" prie paramos dydžio, paramos dydis kurį gali gauti priklauso nuo ūkio SP, jos dydinis priklauso ką augini toje žemėje. Jei neesi deklaraves savo plotų ir praeini visus reikalavimus mano manymu verta pasinaudoti paramą tik turėsi greitai suktis, nuo balandžio 1 prasideda paraiškų rinkimas. Aš klaida pernai padariau, kad deklaravau savo turimus 2ha, gaila, bet į šia priemonę jau negalėsiu pretenduoti vien dėl to.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Naujoje programoje žemės kiekis nėra "pririštas" prie paramos dydžio, paramos dydis kurį gali gauti priklauso nuo ūkio SP, jos dydinis priklauso ką augini toje žemėje. Jei neesi deklaraves savo plotų ir praeini visus reikalavimus mano manymu verta pasinaudoti paramą tik turėsi greitai suktis, nuo balandžio 1 prasideda paraiškų rinkimas. Aš klaida pernai padariau, kad deklaravau savo turimus 2ha, gaila, bet į šia priemonę jau negalėsiu pretenduoti vien dėl to.

O jei I siu metu paraisku rinkimo traukini paveluosiu, kitais metais vel galesiu eit?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O jei I siu metu paraisku rinkimo traukini paveluosiu, kitais metais vel galesiu eit?

Jeigu jūsų ūkis bus įkurtas anksčiau nei prieš metus iki tos dienos, kai teiksite paraišką paramai gauti (jeigu ūkis dirbs, pavyzdžiui, jau 1 metus ir 1 dieną ar ilgiau) tada paramos gauti negalėsite.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas paaiškins kuo skiriasi gyvulininkystes ūkis nuo mišraus, kurio pajamos metines didesnes negu 50% iš gyvulių. 

Už gyvulininkyste 60.000 uz misrų 50.000,iš esmes ukiai tie patys.

 

40.1. kuriamas gyvulininkystės, daržininkystės, uogininkystės, sodininkystės arba mišrusis ūkis, kuriame viena iš veiklų yra gyvulininkystė ir pajamos iš gyvulininkystės veiklos, įgyvendinus verslo planą, turi sudaryti ne mažiau kaip 50 proc. visų veiklos pajamų (suteikiama 20 balų);

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jeigu jūsų ūkis bus įkurtas anksčiau nei prieš metus iki tos dienos, kai teiksite paraišką paramai gauti (jeigu ūkis dirbs, pavyzdžiui, jau 1 metus ir 1 dieną ar ilgiau) tada paramos gauti negalėsite.

Dekui uz sia informacija, dar neskubesiu ikurti ukio kad neuzsivertu sie keliai link paramos :) o kitais metais vel tuo paciu laiku rinks paraiskas pagal sia programa ane?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...