Jump to content

Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.


MTZokas

Recommended Posts

Paramos paraišką gali teikti ūkininkas, jaunesnis kaip 40 metų amžiaus, turintis reikiamų profesinių įgūdžių bei kompetencijos, t. y. atitinkantis bent vieną iš šių reikalavimų: turi profesinį žemės ūkio srities išsilavinimą; turi aukštąjį žemės ūkio srities išsilavinimą; yra baigęs  jaunųjų ūkininkų kompetencijos ugdymo programą. Tačiau, jei pareiškėjas neatitinka nė vieno nurodyto reikalavimo, jam nuo sprendimo skirti paramą dienos suteikiamas ne ilgesnis kaip 36 mėn. laikotarpis, per kurį jis turi įgyti šių įgūdžių ir kompetencijos, o paramos paraiškos pateikimo metu jis turi būti baigęs minimalią ūkininkavimo pradmenų programą.

kur tu radai tą paryškintą savo sakinio paskutinę dalį?

Taisyklėse tokios redakcijos nėra. Kad kursus reikės baikt tai reikės bet tik iki pirmos pasėlių deklaracijos pateikimo. Tai atsispindi X skyriui 7. punktas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

17.28. pareiškėjas įsikūrimo metu nuosavybės teise gali įgyti sklypus iš valdos, kuriai buvo skirta parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos arba Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos investicines priemones, tačiau tik tuo atveju, jei jau pasibaigęs projekto kontrolės laikotarpis;

 

         Patarkit. Jei kuriu ūki iš tėvo kelių sklypelių, tai kaip ir galiu, tik negaunu prioritetinių 15 balų, dėl valdų padalijimo. Tačiau, pagal ši punktą, jei tevas dar dalyvauja pusiau naturiniu ukiu remimo programoje, tai ne, nes nepasibaiges kontroles laikotarpis?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

17.28. pareiškėjas įsikūrimo metu nuosavybės teise gali įgyti sklypus iš valdos, kuriai buvo skirta parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos arba Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos investicines priemones, tačiau tik tuo atveju, jei jau pasibaigęs projekto kontrolės laikotarpis;

 

         Patarkit. Jei kuriu ūki iš tėvo kelių sklypelių, tai kaip ir galiu, tik negaunu prioritetinių 15 balų, dėl valdų padalijimo. Tačiau, pagal ši punktą, jei tevas dar dalyvauja pusiau naturiniu ukiu remimo programoje, tai ne, nes nepasibaiges kontroles laikotarpis.

 

manau ne vienam idomus sis punktas. bet jei tevas perleisdamas sklypely issinuomuoja kita sklypely nesumazindamas zemes...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nelabai įsivaizduoju jaunąjį ūkininką, kuris pirmą karta naujai įsikuria ir jam prioritetas yra visureigis...:(((

Asmeniškai aš nieko neturiu, neturiu giminių ūkininkų ir pan., bet tikrai noriu kurti ūkį ir jį kuriu, perku techniką (padargus ir t.t.), sodinu daržoves, investuoju į viską ko reikia šiam verslui (žemės ūkis tai yra verslas- neužtenka tik mylėti žemę),  bet mano manymu gaunant paramą pirmą kartą pirmenybė yra traktorius (galbūt yra ir išimčių)...  Bet kokiu atveju ar gausiu paramą ar ne, vistiek kursiu ūkį, tik traktorių reiks ir toliaus nuomotis. Mano manymu, tokie projektai, kuriais planuojami visureigių pirkimai, NMA turėtų būti svarstomi atskirai, nes tai tikrai kelia abejonę dėl tikrojo ūkininko įsikūrimo. Kaip ir jau kažkas minėjo aš irgi surenku 60 balų, bet noriu ūkininkauti ir jau pradėjau tikrojo ūkininko įsikūrimo etapą, bet nepabaigiau  ir nesiruošiu sustoti. Turiu žemės tik 2ha, esu miesto vaikas, kuris neturi jokių giminių ūkininkų.

Nesuprantu tokių komentatorių- jaunųjų ūkininkų, kurie ieško projektų rašytojų- konsultantų už 1000-2000 eurų. Realiai pats turi žinoti ką tu darysi, savo finansinę situaciją ir pan. Apie kokį ūkininkavimą kaip verslą eina kalba, jeigu žmogus elementarių dalykų nesuvokia, kodėl reikia samdytis konsultantą už 1000-2000 eurų paprasčiausiam projektui- suskaičiuoti savo piniginės pinigus (lentelių pildymui)? Siūlyčiau NMA atkreipti dėmesį į tokias paraiškas, nes man tikrai kyla abejonių ar nėra švaistomi pinigai oriniams projektams.  Labai gaila, kad tikrieji jaunieji ūkininkai gali likti už borto dėl tokios nesąžiningos atrankos. Nusivylęs... Net NMA paraiškoje yra įrašyta skiltis dėl konsultuojančio asmens...:(((

Mano manymu ūkininkas- t.y. verslininkas turi mokėti matematiką- kokios bus išlaidos, pajamos ir pelnas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

būkime biedni bet teisingi-realiai jaunas ūkininkas be žemės ir kito vyresnio ūkininko paramos įsikurti ir nesvajoja, realybėje tėvas vaikus ūkininkais daro, kad vieną ūkį stiprinti. paramos suma atrodo didelė, bet realaus ūkio sukūrimui jos nepakanks-gausis arba traktorius arba prietaisai, gyvulių įsigysi, o fermos nebus. o planus turi rengti profai, nes juo tikrina profai,tadėl geriau sumokėti tuos 1000eur. tikras ūkinykas netrui laiko popierizmu užsiiminėt tai biurokratu darbas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jaunųjų ūkininkų programoje yra vienas didelis minusas, šiemet nepataikei, kitais metais nebegali sudalyvauti, nes nebeatitinki reikalavimų. Todėl šitoj programoj tikrai geriau pasinaudoti profų pagalba. Kitose programose paprasciau, šiemet pridirbai klaidų kitais metais vėl gali teikti paraiška, žinodamas ka reikia pataisyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

17.21 . Įsikūrimo procesą sudaro:1...., 2 minimalios ūkininkavimo pradmenų programos baigimas, 3....

 

3.4  Jaunojo ūkininko įsikūrimas turi prasidėti ne anksčiau kaip 12 mėnesių

 

Pagal taisykles tai gaunasi taip, kad jeigu tu išklausei kursus, tai jau pradėjai įsikūrimą, o įsikūrimas negalėjo prasidėt ankščiau negu 12 mėn iki paraiškos.

Tai jeigu pagal taisykles tai nieko čia per daug ir negali kitaip ir interpretuoti, nebent perrašys taisyklepvz as neturiu nei ukio nei nieko ir esu isklauses tuos kursus nes tipo buvau mociutes ukyje ten kaip remejas ar padejejas 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesuprantu tokių komentatorių- jaunųjų ūkininkų, kurie ieško projektų rašytojų- konsultantų už 1000-2000 eurų. Realiai pats turi žinoti ką tu darysi, savo finansinę situaciją ir pan. Apie kokį ūkininkavimą kaip verslą eina kalba, jeigu žmogus elementarių dalykų nesuvokia, kodėl reikia samdytis konsultantą už 1000-2000 eurų paprasčiausiam projektui- suskaičiuoti savo piniginės pinigus (lentelių pildymui)? Siūlyčiau NMA atkreipti dėmesį į tokias paraiškas, nes man tikrai kyla abejonių ar nėra švaistomi pinigai oriniams projektams.  Labai gaila, kad tikrieji jaunieji ūkininkai gali likti už borto dėl tokios nesąžiningos atrankos. Nusivylęs... Net NMA paraiškoje yra įrašyta skiltis dėl konsultuojančio asmens... :(((

Mano manymu ūkininkas- t.y. verslininkas turi mokėti matematiką- kokios bus išlaidos, pajamos ir pelnas.

Kasi tamsta pats parašysi savo verslo planą, tada galėsi kritikuot kitus. Ir iš kur tas nusistatymas, kad jei aš turiu 2 ha, o kitas JŪ - 15 ha, tai aš pranašesnis už jį. Nes man labiau reikia.  :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar gales igyvendinant projekta  jei prireiks pirkti kita technika nei projekte buvai suplanaves?

Kaip klausiau, man atsakė, kad ne, nes tu įsipareigoji įvykdyt verslo planą tokį, kokį suplanavai, juk gavęs paramą tada galėtum neaišku kokių nesamonių prisipirkt ir bankrutuot. Neįgyvendinus paramos, laukia sankcijos, neišmokama likusi dalis paramos, arba paprasčiausias prašymas gražinti visą išmokėtą sumą, nors tai tik ekstremaliais atvejais manau. Beto pakeitęs pirkinius po paramos gavimo tampi jau nebelygus prieš kitus prašiusius bet negavusius paramos, nes vėlgi prisipirkęs nesamonių, galbūt sukursi naudos mažiau negu būtų kitas sukūręs.

 

Beveik teisingai sakot tik reik turet 25000 e plius pvm Visai paramai

Deja ne, taisyklėse yra nurodyta, kad gauni 50% paramos dalies iškart paprašius išmokos , o įgyvendinus 80% visos paramos gauni likusi1 50% proc, tai vadinasi tik tas, kad reikės savom lėšom padengti tą tarpą nuo 50 iki 80 % proc, o vėliau atgausit. Žinoma, jei perkat pvz traktorių, imat per banką sutartį ir lizingą, Kuomet jau bankas sumoka pardavėjui o jūs bankui, tik jei gerai pamenu, ES parama nefinansuoja banko išlaidų, tai yra palūkanų, tad jas iš savos kišenės tektų mokėt, kasmet po 5-10k lt. (2,5-5%) maksimaliai, žinoma gali būt gerokai mažiau. Taip pat gerai nepamenu, ar banko garantą reikia pateikti teikiant paraišką, ar tiesiog prašant pirmos išmokos. Žinoma galima nurodyt , kad trūkstamas lėšas finansuosi savo lėšomis kurias turi banko sąsk, arba skolinsies, nors tai atrodo gerokai abstrakčiau.

Na ir taip , pvmą dengti gali preireikt apyvartinių lėšų, nors jei prieš periodo pabaigą perki prekę, tai labai greit ir susigražinsi, čia turint omeny, kad visi gi ir bus pvm mokėtojai.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...