Jump to content

Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.


MTZokas

Recommended Posts

Sveiki, o kas pildot paraišką/verslo planą, tai jūs pasiėmėt per www.zum.lt infolex nuorodą į priemonės programą, kur po taisyklėmis yra paraiškos ir verslo plano duoti fragmentai ir juos persikopijavot į MS Word ir tenais pildėte? Nes iš infolex Word'o failo parsisiųsti neleido, gal iš kur kitur susiradot patogiai? Ačiū :)

Taip kaip pildot? Patys pasidarot formą "copy-paste", ar kažkur radot patogią paruoštą formą? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai ūkis turės pasiekt 2 proc. pelningumą? Praleidau kažkaip.

 Kitas klausimas - kas žino, pasakykite. Ūkio kontrolės laikotarpis bus ne 5, o 8 metai, taip?

Tavo verslo plano lakotarpis per kiek laiko ivykdysi ji ir + kontroles laikotarpis 3m.,tai viskas priklauso per kiek laiko tu ivykdysi verslo plana
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas, gal kas žinot ar galima šiam financiniam laikotarpį pirkti tiesiogiai su žemės ūkio veikla nesusijusį daigtą tarkim suvirinimo pusautomatį, nes man esabas kokių 300A būtų visai nieko prie ūkio, :)

Jei irodysi kad jis tau ukyje susijes su tavo veikla tai turbut gali, bet speju kad to neirodysi

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Paramos paraiškos gali būti pradėtos vertinti nelaukiant paramos paraiškų priėmimo termino pabaigos. Tuo atveju kai paramos paraiškos pradedamos vertinti nesibaigus paramos paraiškų priėmimo laikotarpiui paramos paraiškos vertinimas negali trukti ilgiau kaip 3 mėnesius nuo jos užregistravimo Mokėjimo agentūroje dienos. Tuo atveju kai paramos paraiškos pradedamos vertinti pasibaigus paramos paraiškų priėmimo terminui paramos paraiškos vertinimas negali trukti ilgiau kaip 3 mėnesius nuo paramos paraiškų priėmimo laikotarpio pabaigos. Jeigu paramos paraiškų administravimo metu dalis paraiškų yra išregistruojamos arba priimamas sprendimas dėl paramos nesuteikimo, paramos paraiškų, kurias finansuoti atsirado galimybė tik nuo aplinkybių atsiradimo, vertinimas negali trukti ilgiau kaip 3 mėnesius. Į paramos paraiškų vertinimo terminą neįskaičiuojamas paklausimų pareiškėjui, patikrų vietoje atlikimo, prašymo dėl papildomos informacijos kitoms institucijoms pateikimo ir atsakymo gavimo bei ekspertizės atlikimo terminas. Siunčiant paklausimus pareiškėjui ir (arba) paramos gavėjui, laiškas laikomas įteiktu praėjus 2 darbo dienoms po jo išsiuntimo paštu (registruotu laišku) arba išsiuntimo dieną, kai paklausimas siunčiamas elektroniniu paštu ar per informacines sistemas, jeigu asmuo sutiko, kad informacija jam bus teikiama tokiu būdu. Atskirų Programos priemonių paramos paraiškų vertinimo terminai gali būti numatyti Programos priemonės įgyvendinimo taisyklėse.

Va ats per kiek laiko turi ivertint paraiska ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nueini i nma.lt i parMu skilti ir susirasi visas formas

Kas paraišką pildo pats, atsisiunčiat doc failus, iškart visas lenteles metat į excelį, visur rašot su formulėm ir linkais tarp sheetų, nes po to mirsit po kiek vieno koregavimo su perskaičiavimais. Galėsit gražiai pasiderint siektinus peldus, balansus ir t.t. tokiu būdų, pildyt doc faile yra beprotnamis.

Kalbant apie paskolas, jas bankai/kredito įstaigos duoda be problemų, tik turėt savo turto. Turtas dengia paskolą taip ar bent panašiai, priklauso nuo atvejo:

NT 80% paskolos vertės

Žemės ūkio technika 60%

Padargai 40%

Taip pat reikia savo piniginio įnašo paskolai 10-20%.

Jei neturit turto, galit laisvai susirast gerą dėdulę ar tetą, kuri už jus laiduoja savo turtu ir problema išspręsta.

Kam reikia paskolos? Imat 60k eurų paramą per 3 etapus, pradžiai gaunat 50% , kad likusius 30% gautumėt, reikia būt išleidus 80% visus paramos sumos. Skaičiais: Imat 60k paramą, perkat traktorių už 45k, prieš pirkimą gaunat paramą 30k euro , 15k euro dedat savo pinigų, kai įdedat, tada prašot antram etape išmokėt 15k euro. Taip pat perkant traktorių už 45k euro reikia nepamirš , kad prisideda PVM nors ir atgaunamas 9k. viso gaunasi apie 25k eurų reikalingų apyvartinių lėšų. Bent jau NMA sakė, kad visokie siūlomi lizingai iš įmonių ir pnš sakė netinka, o reikia kredito įstaigos garanto. Pataisykit , jei nukrypau į lankas.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kam reikia paskolos? Imat 60k eurų paramą per 3 etapus, pradžiai gaunat 50% , kad likusius 30% gautumėt, reikia būt išleidus 80% visus paramos sumos. Skaičiais: Imat 60k paramą, perkat traktorių už 45k, prieš pirkimą gaunat paramą 30k euro , 15k euro dedat savo pinigų, kai įdedat, tada prašot antram etape išmokėt 15k euro. Taip pat perkant traktorių už 45k euro reikia nepamirš , kad prisideda PVM nors ir atgaunamas 9k. viso gaunasi apie 25k eurų reikalingų apyvartinių lėšų. Bent jau NMA sakė, kad visokie siūlomi lizingai iš įmonių ir pnš sakė netinka, o reikia kredito įstaigos garanto. Pataisykit , jei nukrypau į lankas.

 

Vanagas, o kaip dėl PVM tiksliau yra? Jeigu esi PVM mokėtojas, tai tiesiog susigrąžint galėsi, o jeigu ne, kaip tada? Nekompensuoja?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Iki galo šito reikalo nesu supratęs ir aš, bet paskolą pvmui numatau. Galbūt jos net nereiks PVMui, bet mano žiniom vistiek tą sumą turėsiišmokėt su pvmu, ir tada rašyt prašymą vmi, kad gražintų pvmą.
O jei nesi PVM mokėtojas, KODĖL JUO NETAMPI? Jei esi ūkininkas pasijungi mano.vmi užpildai visiškai elementarią formą tapti pvm mokėtoju ir tave tavo rajono mokesčių administratorė patvirtina pvm mokėtoju gauni savo kodą ir t.t.
Na o jei nesi pvm mokėtojas, situacija lygiai tokia pati kaip parduotuvėje, perkant duonos, juk pvm neatgauni ? :D Man rodos paraiškoj yra paminėta, kad parama nedengia PVM'o, bet 100% nesu tikras, nes neaktualu man tai.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Iki galo šito reikalo nesu supratęs ir aš, bet paskolą pvmui numatau. Galbūt jos net nereiks PVMui, bet mano žiniom vistiek tą sumą turėsiišmokėt su pvmu, ir tada rašyt prašymą vmi, kad gražintų pvmą.

O jei nesi PVM mokėtojas, KODĖL JUO NETAMPI? Jei esi ūkininkas pasijungi mano.vmi užpildai visiškai elementarią formą tapti pvm mokėtoju ir tave tavo rajono mokesčių administratorė patvirtina pvm mokėtoju gauni savo kodą ir t.t.

Na o jei nesi pvm mokėtojas, situacija lygiai tokia pati kaip parduotuvėje, perkant duonos, juk pvm neatgauni ? :D Man rodos paraiškoj yra paminėta, kad parama nedengia PVM'o, bet 100% nesu tikras, nes neaktualu man tai.

 

Kaip galėjau tapti PVM mokėtoju, jei ūkio dar neturiu :) O išties planuoju ir taip ne ateinančiais, o dar kitais metais tapti PVM mokėtoju, bet jeigu reikės- tapsiu ir šiemet, žinau, jog ten viskas paprasta, na bet vis tiek :) O dėl to PVM tai ten neaiškiai parašyta, negaliu garantuoti, bet man atrodo, jog parašyta, kad PVM nekompensuoja tik tada, jeigu PVM gali susigrąžint, bet jo nesusigrąžini, tad ir įdomu, kaip čia kas :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...