Jump to content

Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.


MTZokas

Recommended Posts

Lai taves netenkina tie 10k ir neik i parama ;) siaip daugiau pasiskaityk,pasidomek ir gal ant kito projekto bandyk islupt pinigus ;D

man tenkina kad ir kiek duotų, bet ar duos, štai klausimas. O jeigu negausiu dėl mažo balų skaičiaus ir didelio pareiškėjų skaičiaus, tada jau tikriausaii nepretenduosiu kitais metaiis metais, nes ukis bus yregistruotas ilgiau kaip metai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jaunasis, 40 balų tikrai mažoka, vos perlipi minimalią ribą, o kai paramą gaus tik 400 žmonių ( nors gal tas žodelis tik netinka, prieš tai kai prognozavo tik 10mln €, tai tikrai konkurencija būtų buvus didelė, o dabar kadangi dar nemažai atkris seniau registravusiųjų savo ūkius, gavusių išmokas ir pnš, o ir pernai mažiau nei 500 paraiškų buvo pagal šią paramą, tai manau pereinamasis balas turėtų būt 50-55, nuo kurio jau visi gaus), taigi ruoškis ateinantiems metams, t.y. jau žinai, už ką gaunami taškai, bandyk susidėlioti viską taip, jog kuo daugiau galėtum jų surinkti ir pretenduok po metų-dviejų-trijų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,man 20metu,tevai zada man perleisti 12-13ha zemes. Noriu imti jaunojo ukininko parama, tai dabar pora klausimeliu. Ar yra sansu gauti parama,jei planuoju verstis mesiniu galviju auginimu ir kokia mazdaug suma butu skiriama turint ~13ha zemes? Kiek seniau domejausi tai uz 1ha-1000eur, ar tokia pat suma isliko ir dabar? aciu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kažkaip nerealiai skamba, kad 70 taškų bus per mažai :) Aišku, niekada nesakyk niekada, bet kad bus 400+ paraiškų, kurmonės praras tik 30 taškų, t.y. tik už kokias nederlingas ar valdų padalinimą ar žemės ūkio aukštojo mokslo neturėjimą, tai kažkas tikrai nerealaus, net jei suma būtų buvus perpus mažesnė, kokią ir žadėjo, vis tiek šansai būtų buvę didžiuliai, su 70 jau tada būtų buvę gana ramu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tikrai žinau pas mane sutartys buvo iki 2019-12-31, netiko nei viena. skambinom į NMA aiškinomės yra taip paramą duoda už 40ha tai už 40ha turi turėt būtinai nuoma iki 2020-06 + atmetam nuosava. PVZ parama už 40ha turim 10 ha nuosavos tai 30ha turi but iki 2020-06. kitos gali but ir mažiau. Aš per paprasta paštą irgi dar nieko negavau, bet nma puslapi rašo, kad kovo 9 išsiūsta registruotu paštu. Dar dėl nuomos tipo nuomos sutartys turi but galiojančios 5 m. nuo projekto pabaigimo (kažkaip taip aiškino), o projektas baigiasi 2015-06, tai nuo to mėnesio ir ima.

mano projektas baigesi rugsejy. tai man tada reikes 2020.09 sutarciu. bet projekto pradzia tai tai paraiskos padavomo diena. 

nesamone man cia kaskokia. tai kaip pavz kitiems kurie siemet teiks kai pirkimus darys metus ar du. tai jiems sutartis sudarineti 7 metams.

pas mane NMA portale raso tik kad vertinama jokiu laisku nera. Nors maciau jau 126 patyvirtintos paramos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taigi parašyta kad NUMATOMA suma 20 mln. €, nepasakyta kad kiti negaus. Tad kurie surinks >35 balus manau tikrai gaus tą paramą, perskirsčius lėšas ir ankstesniais laikotarpiais taip buvo. Geriau pradėkit gardus gyvuliams darytis, pirkti veršius, kad jau pavasarį i pievas paleisti, o tai paskui nespėsit įgyvendinti projektų ir atims tą paramą. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai ką, jauniesiems ūkininkams skirta 10,7Mln eur. Skaičiuojant kad vidutiniškai jaunasis ukininkas gaus po 50E tai realiai gaunasi apie 200žmonių per visą Lietuvą. 

Mano situacija tokia, kad surenku 40 balų, kaip manot ar verta rizikuoti ir pretenduoti į paramą dabar( kolkas dar ūkis neregistruotas), ar laukti kitų metų. Įregistravus ūkį, ir teikus prašymą šiais metais, ir jeigu nepatenku į laimingūjų sarašą , kitais metais nebegalėsiu pretenduoti, taip ?

Kiek tų jaunūjų ūkininkų gali būti šiam etapui šiais metais, kas nors turi preliminarius skaičius, spėjimus ar pan?  :icon-question:  :icon-neutral:

 

Tai ką, jauniesiems ūkininkams skirta 10,7Mln eur. Skaičiuojant kad vidutiniškai jaunasis ukininkas gaus po 50E tai realiai gaunasi apie 200žmonių per visą Lietuvą. 

Mano situacija tokia, kad surenku 40 balų, kaip manot ar verta rizikuoti ir pretenduoti į paramą dabar( kolkas dar ūkis neregistruotas), ar laukti kitų metų. Įregistravus ūkį, ir teikus prašymą šiais metais, ir jeigu nepatenku į laimingūjų sarašą , kitais metais nebegalėsiu pretenduoti, taip ?

Kiek tų jaunūjų ūkininkų gali būti šiam etapui šiais metais, kas nors turi preliminarius skaičius, spėjimus ar pan?  :icon-question:  :icon-neutral:

blin jei jau ukininkaut zadi vien del paramos tai gal varyk i norvegija zuvu skrost... jei rimtai zadi ukininkaut tai imk ir daryk.  blin kaip nervina tokie pasisakymai... pats2010 nuo nulio pradejau ir neverkiau, o cia dabar  tevuku zeme, pastatai, technika ir dar verkia...darzelis... beje nuo o dabar jau 120ha ir apie  30 nuosavos jau. taip kad neverkit del tu paramu o dirbkit

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jauniesiems intensyvumas didesnis iki 20procentu. Mazesniems prioritetiniai balai didesni. Jauniesiems ismokos didesnes, iki 30 ha taip pat. Tai ko dar verkiat vyrai? Ar cia jau toks tautos mentalitetas kad pastoviai viskuo nuskriausti jauciames?

Jei ka, neesu mazasis, bet ir ne didysis. Prie bliudo tikuosi papult bet mano atveju paramos intensyvumas bus tik iki 30 %. Bet neasaroju, kiek bus tiek bus gerai. Uzteks ir 20.

maladiec, kad visi taip mastytu. o dabar cia dykai duoda ir dar verkia kad neprimoka  :icon-evil:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

verkimai nervina, bet ne visiems vienodos galimybės, šito nepamirškite... ne visur yra galimybių iki tokių plotų prasiplėsti per tokį laikotarpį, pabandykite lygumų kraštuose rasti lopinėlį laisvos žemės.. ten seniai visos paimtos..

 

bet džiugu, kad kažkam atsiranda galimybių pradėti nuo 0 ir gana rimtai išsiplėsti :) pavyzdžiai nuteikia optimistiškai :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki,

Kas del nuomos sutarciu tai cia seniai buvo aisku kad reikejo numatyti kad pasirasant sutarti su NMA sutartys turi buti ne maziau 5, tai renkat nuomos popuoriu ssudaryt min 6 metams  As kaip kuriausi tai iskart rasiau 7 metams, dabar kuriant broliui uki iskart parasem 6 metams ir jokiu problemu, snd pasiziurejau tai jau sutarties rengimas vyksta... keista jau atrodo senos taisykles puikiai isnagrinetos daugumos, bet atsiranda kas daro tokias elementares klaidas ir dar piktinasi...

keistai cia dauguma gazdinasi kad surenka mazai balu ir negaus nieko, is kur jus galvojat kad vel bus tiek jaunuju ukininku? gruodi kas teike paraiskas tik augalininkystei tai atrode be sansu o stai gaus visi tai reiskiasi jau 460 jaunu isikurs, nemaza dalis atkris siemet kas jau deklaravo, tai manot dar bus koki 500 jaunu? is kur? mysciojat kur manau nereikia, esme kad nerizikuosit nieko ir negausit, as rasiau tris projektus  ant klaustuko ir visus gavau, aisku buvo ir nukeltas jaunasis pamenu, ir modernizavimas metams bet atsirado tu milijonu ir viskas ok...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 Aš ir manau, kad tų jaunųjų jau nemažai, jau ir stambieji susiėmė ant savo vaikų, nebent vienam kitam dabar tik pilnametystė sueis, o šiaip imt iš lempos šią paramą- kažkaip biški nerealu, pinigus skiria nemažus, bet jei tik kad imtum paramą, o paskui žiūrėtum, ką darytum ir pnš- nesugebėsi išsilaikyti, įvykdyti visų reikalavimų, kurie visgi nėra tokie paprasti ir daromi, kad ilgalaikis poveikis būtų, tad manau tie, kurie nori pasinaudoti gera proga, turi labai gerai apmąstyti, kokių įsipareigojimą prisiima, nėra tie pinigai nemokamai atiduodami, tuo labiau, jeigu lysi į žemės ūkį tik dėl to. 

 

 Pratęsiant mintį apie paraiškų kiekį- dabar jau nebus taip, jog daug paraiškų, davai duodam visiems, nors turėjom trečdaliui, ne, dabar jau duos tiek, kiek žada iš anksto ir pagal atrankos balus. O paraiškų neturėtų būti daugiau 500, nes kas norėjo, tas jau ėmė praeitam laikotarpį, kaip prieš tai minėjau, tik vienetai tokių liko, kuriems tik dabar pilnametystė suėjo, tai pat gruodį daug kas paėmė, kaip sakė pofka, o kurie neėmė ir laukė naujo etapo ( taip pat darė ir su natūriniu), tai realiai visi atkrito, nes ūkius įsikūrė ir tiesiogines išmokas pasiėmė. Taigi, gal ir sudėtinga prognozuoti, kiek čia bus tų paraiškų ir kaip su balais, bet manau situacija bus gera, t.y. surenkant ~50 balų ir tvarkingai užsipildžius visus dokumentus, parama turėtų būt gauta. Taigi, chill out, niekam nepatinka "trydaliai" ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki,

Kas del nuomos sutarciu tai cia seniai buvo aisku kad reikejo numatyti kad pasirasant sutarti su NMA sutartys turi buti ne maziau 5, tai renkat nuomos popuoriu ssudaryt min 6 metams  As kaip kuriausi tai iskart rasiau 7 metams, dabar kuriant broliui uki iskart parasem 6 metams ir jokiu problemu, snd pasiziurejau tai jau sutarties rengimas vyksta... keista jau atrodo senos taisykles puikiai isnagrinetos daugumos, bet atsiranda kas daro tokias elementares klaidas ir dar piktinasi...

Taip pikta kai ta klaida ne pats padarai. o projekto rasytojas sake jo davai tiks ir uzteks. o NMA paraiska priduodant skaite ir mate tada ir viskas tiko.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...