Jump to content

Pavasario darbai


Inžinierius

Recommended Posts

Reiskia zinosiu rugseji i kuria puse seklos vaziuoti :icon-wink: Pas mane 95% atsejimas :eusa-doh: , ir taip jau antri metai is eiles, pries tai 3m buvo gerai 2006m. taipat issalimas ir vasara isdziuvimas. Pradedu galvoti , kad is rudens gal teseti 50% ir pavasariui palikti tiek pat :eusa-think: Ryt pradesiu dydiji atsejima :eusa-pray:

Ar tik ne arimo atsisakymas bus pagrindinė mūsų visų problemų priežastis. Kažkaip keista, kai 20 metų ūkininkaujam be problemų, o tik pradedam gyventi vien skutimais ir kas met prasidėjo iššalimai. :icon-rolleyes: Labai maža tikimybė, kad tai tik sutapimai.

Ar tik nereiks kolega plūgo nuo pjedestalo nukelti ir kinkyti į "žirgą".

Nematau jokio skirtumo, arta ar skusta. Pirmi metai, kai ž. kviečius sėjom į vieną kartą skustą priešsėlis ž. rapsas, kviečiai peržiemojo lygiai taip pat kaip ir artoje dirvoje. Šiemet dižiausią įtaką peržiemojimui turėjo veislės atsparumas ir sniego storis po vasario mėn. atšilimo. Yra prie namų keli maži laukeliai, kurie gulėjo po daugiau kaip 60 cm sniego sluoksniu, tai jokių apšalimų nesimato, žaliuoja kaip rūtos :D vaizdas toks, kaip ir normaliais metais. Tas pats pamiškėse, pakelėse ir visokiose pakrūmės, kur buvo pripustyta daug sniego.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Reiskia zinosiu rugseji i kuria puse seklos vaziuoti :icon-wink: Pas mane 95% atsejimas :eusa-doh: , ir taip jau antri metai is eiles, pries tai 3m buvo gerai 2006m. taipat issalimas ir vasara isdziuvimas. Pradedu galvoti , kad is rudens gal teseti 50% ir pavasariui palikti tiek pat :eusa-think: Ryt pradesiu dydiji atsejima :eusa-pray:

Ar tik ne arimo atsisakymas bus pagrindinė mūsų visų problemų priežastis. Kažkaip keista, kai 20 metų ūkininkaujam be problemų, o tik pradedam gyventi vien skutimais ir kas met prasidėjo iššalimai. :icon-rolleyes: Labai maža tikimybė, kad tai tik sutapimai.

Ar tik nereiks kolega plūgo nuo pjedestalo nukelti ir kinkyti į "žirgą".

Nematau jokio skirtumo, arta ar skusta. Pirmi metai, kai ž. kviečius sėjom į vieną kartą skustą priešsėlis ž. rapsas, kviečiai peržiemojo lygiai taip pat kaip ir artoje dirvoje. Šiemet dižiausią įtaką peržiemojimui turėjo veislės atsparumas ir sniego storis po vasario mėn. atšilimo. Yra prie namų keli maži laukeliai, kurie gulėjo po daugiau kaip 60 cm sniego sluoksniu, tai jokių apšalimų nesimato, žaliuoja kaip rūtos :D vaizdas toks, kaip ir normaliais metais. Tas pats pamiškėse, pakelėse ir visokiose pakrūmės, kur buvo pripustyta daug sniego.

Jei pas tave neiššalo, tai nelabai ką gali ir spręsti. Nes per LT labai skirtingai šymet sąlygos susiklostė. Pas mus žinau yra kaikieno pilnai iššalę kviečiai, pas mane vaizdų visokių yra, bet atsėti tikrai neverta. Pas kaiką visai normaliai atrodo pasėlis. Tai ir ieškai žmogus priežasčių, kame šaknys. :icon-rolleyes: Pagal mane tų kieno buvo arta pasėlis geriau atrodo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taigi siandien paseti pirmieji 25 hektarai vas. kvietuku , sejam tiesiai i buvusi zm. kv. lauka, sejamoji su idirbimu , zeme jau pakankamai dirbasi.

gal jus esat ant Pakruojo Siauliu kelio netoli Radviliskio kelio kur gelezinkelio viedukas? nes siandien maciau kai sejo ant buvusiu kvieciu

jo ten kur viedukas ir uz sviesaforo i kaire..... :lol::lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki

jau vakar pradejau siandien tureciau baigti seti kvietukus, butu gerai dar 1-2 dienos kad padziovintu, bet su freza neblogai sejasi, sekmadieni zada lietaus ir kita savaite atsilima :) busiu pasejes jau ir ziuresiu pro langa kaip dygsta :lol: Dali lauko buvau nuvalkiaves tai prasciau sejasi o kur tiesiai i arima tai puikiai.

Imu is lenkijos lietuviu sena ukininkavimo patirti ( seti kuo ankciau kai dar daugoka dregmes, zinoma dregme sejimui tinkama) ir sakyciau, kiek metu seju - pasiteisina, kai kas seja , o pas mane jau eilutes puikiai matosi, aisku tai vasariniai kvieciai.

Aisku tai yra mano nuomone :icon-exclaim:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mano nuomone yra tokia del tokio ankstyvaus sejimo: jei susils tai viskas gerai,bet jei atves ir taip kokia savaite kita, tai kvieciukai sukalti i 5cm gyli supus, pernai taip nutiko cia pas mus vieniems... dygdamas grudas nebesusigaude,kur cia silta kur cia salta ir leido dauga dar gyliau ir taip nebeissikapanojo vargsas,bet cia buvo ankstyva seja, tiksliai kada nepasakysiu,bet apie balandzio pirma desimty ir nebuvo atsilimo veliau...

as visgi ka atsesiu tai pirma su germinatorium idirbsiu,kad zeme susiltu ir tada sesiu :eusa-shifty:

kiek esam seja tiesiogiai, tai krumytis nenori auga tokie persigande... juk kiekvienas norim po siltesne kaldra guleti ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aišku mums su alytaus raj. nėr ko lygintis pas juos ir saulė kaitresnė ir pavasaris šiltesnis.Vien paliginus sinoptiku prognozes matosi skirtumai: http://www.gismeteo.lt/city/weekly/4190/

O čia Alytaus: http://www.gismeteo.lt/city/weekly/4152/ nėra jie dideli bet vis tiek skirtumai.

O dėl skubėjimo aš manau kaip vytas kad protingai reikia skubėti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

man tos prognozes labai nepatinka nes kinta kas 3 valandas is esmes:

http://www.meteoprog.lt/lt/weather/Marijampole/

http://www.meteo.lt/skaitmenine_prog_lt_miest.php

http://euro.wx.propilots.net/

Kur jus ta sausra randat, pas mane tai kaip tik ivaziuot eina, tik siandien salietra atidaviau :eusa-think::eusa-think::eusa-think::eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vo kiek priraset per tas dienas kol dirbau.

Taigi pagalaiu ir as pradejau siemet seja, 22 ha atsejau z. kvietrugio vasariniu ir dar 20 ha pasejau naujai.

Kur kultivuota buvo pries savaite tai paskui sejama jau dulkiu geras debesys.

Zieminius traukia germinatorium, o po to dar mano sejalka su kompakteriu tai dar gaunasi minimalus dirbimas.

Kur dar truputeli z. kvietrugis geriau atrodo tai bandysiu tik iset zirnius, kad misinys gautusi. Nes naikint gaila, o ir palikt negrazu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...