Jump to content

Socialinis draudimas (SODRA)


Recommended Posts

isvada ;dirbantis ukininkas sumoka tu kart ta soc draudima. o kai lieki be darbo birza nieko tau nemoka nes ukininkauji.(ce priklausytu bedarbio pasalpa is tos dalies kur nuo algos mokejau). o kai ateis pensija gausiu tik ta dali kuria mokejau kaip dirbdamas. o tuos kuriuos sumokesu kaip ukininkas man nieko neduos, nes ce lietuva. :eusa-clap::eusa-clap:

pataisykit jai ka netep supratau?

Kol dar Dzūkija nenusišovė jum tą patį per tą patį kartodama, turiu porą pasiūlymų. Pirma - išmok skaityt, tada perskaityk ką ji parašė, gali keletą kartų, tada pabandyk pasinaudot galva ir žiūrėk gal ateis nušvitimas. O jei neateis, tai kaip sakė vienas kino herojus: Jei žmogus idiotas - tai jau ilgam

tu ir protingas negimei :angry-nono:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

atsitiko man toks bajeris. nuskaite sodra nuo dvieju saskaitu po 128 lt o nuo vienos saskaitos kazkoks mokejimo patvarkymas net nezinau kas ir kur persivede. Gal kam teko susidurt? sausio pabaigoj buvau mokesciu inspekcijoj klausiau kiek reikes moket soc. dr. mokescio tai jie man pasake kad neaisku, nes neaiskus mano EDV o cia bum ir patys nusiskaite ir ne 128 lt, o triskart tiek plius banko mokesciai. Sunervino juodai galejo nors paskambint perspet :icon-evil:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sodra niekada ir niekam neskambina. Ir jau kai išstato inkasacinį, tai visose sąskaitose. Tai jų praktika. Gali kartais inspektorė skambtelėti, bet pirmiausia tai ji turi žinot jūsų telefoną ir jūsų sąskaitos bankuose turi būti tuščios. Kai toks laikotarpis tęsiasi ilgai, galite sulaukti ir svečių ir minėtos institucijos.

Tik kodėl ėjai į VMI klausti kiek mokėti soc draudimo? Šį mokestį administruoja SODRA, ten ir reikia klausti. Tik ūkininkų privalomą sveikatos draudimą (PSD) administruoja VMI.

Vaikinai, paprastas patarimas. Nustokit juokaut su tais mokesčiais. :eusa-naughty: Jei VMI juos išsieško ilgu keliu ir ne taip greitai, tai SODRA palaukia tik kelias dienas ir iš karto siunčia į visus jūsų bankus nurodymus. Aišku, ir nuskaito nuo visų sąskaitų. Tada jau reik eiti, aiškintis, prašyti, kad užskaitytų būsimus mokėjimus. Ir atminkit dar vieną dalyką. Sakykim, kad turite banko sąskaitą, kuria nesinaudojate. O joje atsiranda SODRos inkasacinis. Jis niekur ir niekada nedings, jo niekas neatšauks. Galit po to sąžiningai mokėt visas įmokas, bet tik gausit į tą nenaudojamą sąskaitą pinigėlių ir sistema jau suveiks :icon-confused:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

http://www.vmi.lt/GetFile.ashx?fileName=Ukininku%20mokesciai%202010%20metais.doc

Beskaitant šitą leidinį atkreipiau dėmesį į keletą tokių niuansų. Nuo šių metų reikia mokėti VSD įmokas kas mėnesį o ne kas ketvirtį kaip buvo anksčiau (daugiau pinigų bankui už pavedimus, nuostolius reik padengti gi), sodros sąskaitą susiraskite patys, įmokos kodus irgi. Negalima mokėti mėnesninių įmokų nuo maksimalios draudžiamųjų pajamų sumos, t.y. nuo 1170 Lt (čia kas tarp 4-14 EDV), bet reikia mokėti nuo minimlios algos, t.y. nuo 800 lt per mėnesį, o paskui iki gegužės pirmos sumokėti skirtumą - 710,4 Lt. Kam visa ta maklė? ar tam, kad avansiniai mokėjimai negrąžinami ir kas nors susigundys mokėti po 187,2 Lt per mėnesį ir paskui paaiškės, kad vistiek reikia sumokėti tą 710 Lt? Aš nežinau kuria čia kūno dalimi mąstant daromi tokie įstatymų pakeitimai.

Tolia PSD, viskas kaip ir ok, tik paaiškėja, kad sumokėjus per metus 864 Lt ir atsidūrus "gydymo" įstaigoje, atsiprašau už žodį gydymo, vistiek už daugelį procedūrų reikia susimokėti, tai čia sveikatos draudimas? Čia yra žmonių dulkinimas visais įmanomais būdais (pasirodo, kad šitos įmokos tik ligonių kasų biurokratams išlaikyti skirtos, o ne žmonėms gydyt).

Pabaigai, tiek VMI, tiek ir kitos kontoros pagaliau galėtų susitvarkyti savo mokesčių surinkimo administravimą, kad būtų galima avansu sumokėti ir nereiktų tada verkti, kad nesurenka sodra biudžeto ir pan., ar jiem per sunku padaryti tokią duomenų bazę kuri sugebėtų tai atlikti, ar tiesiog jie netyčia pamatę, kad turi surinkę daugiau nei planavo (dėl avansinių mokėjimų metus į priekį) imtų taškyt babkes į kairę ir į dešinę kaip tai darė prieš tris metus?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sodra man atsiunte savo saskaitas bet imoku kodus teko pacem eit ir pasiklaust. sako lape parasyta parodau lapa te nieko nera sako tai gal klaida isivele turejo but parasyta. beje imokos kodas 295

kodel rasai kad sumokejus 864lt per metus juk kas menesi po 128lt*12men=1536 per metus

EKOTomass, tu skiri VSD nuo PSD? :icon-question::icon-question::icon-question::icon-exclaim::icon-exclaim::icon-exclaim::icon-exclaim::icon-exclaim::icon-exclaim:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

5. Atvejai, kuomet ūkininkai ir jų partneriai socialinio draudimo įmokų gali nemokėti. Ūkininkai ir jų partneriai, kai žemės ūkio valdos ekonominis dydis už praėjusių metų mokestinį laikotarpį nuo sausio 1 d. iki gruodžio 31 d. yra lygus 14 EDV arba mažesnis, valstybinio socialinio draudimo įmokų gali nemokėti (tas laikotarpis bus neįskaitytas į socialinio draudimo stažą),

istrauka is to straipsio.taip suprantu kad mokant si mokesti bus sakiciuojamas stazas.tai kyla klausimas kaip bus . moku kaip ukininkas staza uzskaito ir jai dirbu tai ir uzskaito. tai dvigubai stazas eis? kazkas nelogiska.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

http://www.vmi.lt/GetFile.ashx?fileName=Ukininku%20mokesciai%202010%20metais.doc

Beskaitant šitą leidinį atkreipiau dėmesį į keletą tokių niuansų. Nuo šių metų reikia mokėti VSD įmokas kas mėnesį o ne kas ketvirtį kaip buvo anksčiau (daugiau pinigų bankui už pavedimus, nuostolius reik padengti gi), sodros sąskaitą susiraskite patys, įmokos kodus irgi. Negalima mokėti mėnesninių įmokų nuo maksimalios draudžiamųjų pajamų sumos, t.y. nuo 1170 Lt (čia kas tarp 4-14 EDV), bet reikia mokėti nuo minimlios algos, t.y. nuo 800 lt per mėnesį, o paskui iki gegužės pirmos sumokėti skirtumą - 710,4 Lt.

...kelis sykius skaičiau ...kaip ir..:-papildomai ,iki gegužės , nebereiks pačiam mokėt :icon-exclaim:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,noriu paklausti apie ūkininkų,kurių EDV mažesnis nei 14 ir didesnis nei 4 socialinio draudimo įmokas.

"Ūkininkų ir jų partnerių socialinio draudimo įmokos skaičiuojamos nuo kiekvieno asmens deklaruotos mokestinių metų pajamų sumos, tačiau ne mažesnės nei 12 MMA ir ne didesnės nei Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų 12 dydžių suma per metus. Vadinasi, mokestinių metų pajamų, nuo kurių turės būti sumokėtos socialinio draudimo įmokos, suma negalės būti didesnė nei 17 tūkst. 856 Lt. Skirtumas nuo avansu sumokėtos ir mokėtinos įmokų sumos nuo asmens deklaruotų pajamų turės būti sumokėtas iki metinės pajamų mokesčio deklaracijos pateikimo VMI termino paskutinės dienos. "

ar tai reiškia,kad kai deklaruosime pajamas (o jų būna apie 80 000lt) reikės dar damokėti sodrai?

Na aš taip suprantu,kad mano atveju reikės damokėti tą skirtumą 17 tūkst. 856 Lt (17 856 x 8 proc.) - 768 = 660,48 Lt. ar aš teisingai galvoju?

iš anksto dėkoju už atsakymą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,noriu paklausti apie ūkininkų, kurių EDV mažesnis nei 14 ir didesnis nei 4 socialinio draudimo įmokas.

Visa tai ką aprašėte galioja tiems, kurių >14 EDV. Kai ūkininkų ir jų partnerių žemės ūkio valdos ekonominis dydis už praėjusių metų mokestinį laikotarpį nuo sausio 1 d. iki gruodžio 31 d. yra ne mažesnis kaip 4 EDV ir ne didesnis kaip 14 EDV, valstybinio socialinio draudimo įmokų baze laikoma 12 minimalių mėnesinių algų suma (t. y. 800 Lt x 12 mėn. = 9600 Lt).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mums irgi kaip davė sodra per sąskaitas tai net smagu :icon-mrgreen: norėčiau paklaust ar gali sodra žmoną partneriu padaryt automatiškai,nes aš moku ir stažui ir sveikatos draudimu o žmona tik sveikatos draudimu.ir vasario 1 sodra nusirašė tipo skola už praeitus metus už partnerį su kodu kur virš 14 edv kai mus yra 8,5 edv.sausį buvau sodroj tai sakė viskas gerai nieko nereiks mokėt o dabar še tau :eusa-liar:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Todel kad esi ukininkas, o ne bedarbis.

Tame ir reikalas ,kad mokėdamas mokesčius - kaip samdomas darbuotojas - sumoku ir draudimo nuo bedarbystės įmoką , tačiau netekus darbo - bedarbio pašalpos negausiu nes esu ūkininkas. Tai išeina taspats būtų jei sudegus apdraustam pastatui draudimo bendrovė nemokėtų nieko - ačių taip sakant , kad mokat įmokas... :eusa-dance::eusa-dance::eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Todel kad esi ukininkas, o ne bedarbis.

Tame ir reikalas ,kad mokėdamas mokesčius - kaip samdomas darbuotojas - sumoku ir draudimo nuo bedarbystės įmoką , tačiau netekus darbo - bedarbio pašalpos negausiu nes esu ūkininkas. Tai išeina taspats būtų jei sudegus apdraustam pastatui draudimo bendrovė nemokėtų nieko - ačių taip sakant , kad mokat įmokas... :eusa-dance::eusa-dance::eusa-dance:

O dabar pagalvok, tarkim dirbi dvejuose samdomuose darbuose, mokesčius moki abejuose... vieną prarandi. Eisi į darbo biržą pašalpos kaulyt? Taigi tau piršu prie smilkinio pasukios... Ūkininkavimas prilyginamas darbui/verslui ir tiek ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tame ir reikalas ,kad mokėdamas mokesčius - kaip samdomas darbuotojas - sumoku ir draudimo nuo bedarbystės įmoką , tačiau netekus darbo - bedarbio pašalpos negausiu nes esu ūkininkas. Tai išeina taspats būtų jei sudegus apdraustam pastatui draudimo bendrovė nemokėtų nieko - ačių taip sakant , kad mokat įmokas... :eusa-dance::eusa-dance::eusa-dance:

...jei Tamsta labai nori tapt bedarbiu , manau reiktų atsisakyt ūkininkavimo ...,-mažesni mokesčiai, bei didesnė galimybė gaut bedarbio pašalpą,..hmmm na kaip :icon-exclaim:;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

...jei Tamsta labai nori tapt bedarbiu , manau reiktų atsisakyt ūkininkavimo ...,-mažesni mokesčiai, bei didesnė galimybė gaut bedarbio pašalpą,..hmmm na kaip :icon-exclaim:;)

Ne tame reikalas , kad noriu tapt bedarbiu , o tame , kad draudžiantis nuo darbo netekimo t.y.mokant draudimo įmokas, nesi apsidraudęs , tai kaip čia suprast ?? :eusa-think: .Tada geriau tas įmokas atiduoti vaikų namams ar panašiai.O dabar besotis Lietuvos biudžetas draudimo įmokas pasivagia ir tai yra teisėta, kaip ir teisėta yra pasiimti(neperspėjus ir sąskaitų savininkui nežinant) ūkininkų privalomąjį socialinį draudimą iš visų nors ir dešimties ūkininko sąskaitų t.y. už vieną mėnesį iš visur po 128 Lt. :icon-eek:

Jei klesti tokia savivalė reikia pradėti pinigus laikyti kojinėje ,nes net banke pinigai nėra saugūs ir bet ,kada tave gali apvogti vagys :icon-eek:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...