Jump to content

Socialinis draudimas (SODRA)


Recommended Posts

iš paskutinio komentaro ryškiai matyti, kad ,,diskusijomis žemdirbiams " domisi ne tik ūkininkai bet ir biurokratai iš valstybės. ....

Šiaip tai man iki biurokrato uiiii kaip toli. :eusa-doh: Tamsta, aš kaip ir tu dirbu keliuose darbuose. Ir visuose nuo mano atlyginimo nuskaičiuoja mokesčius. Ir niekas man neduos nei 2 vietų ligoninėj, nei 2 pensijų. Tarp mūsų skirtumas tik tas, kad mano pajamos apmokestinamos dvigubai daugiau nei ūkininko.

o kas yra realios ir tikros "ukininko" pajamos?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 5 mėnesių...

Asmenys, kurie verčiasi individualia ŽŪ veikla, kai EDV yra lygus 4 arba didesnis laikomi savarankiškai dirbančiais asmenimis ir Sveikatos draudimo įstatymo nustatyta tvarka yra privalomai draudžiami pensijų bei ligos ir motinystės socialiniu draudimu.

Kai EDV yra 4-14, VSD įmokų galima nemokėti, tačiau tik tada, kai asmeniui mokama senatvės, šalpos ar neįgalumo pensija. Beje, šis laikotarpis bus neįskaitytas į socialinio draudimo stažą. Visi kiti -moka ir džiaugiasi remdami valstybės biudžetą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kam pensininkui socialinio draudimo stazas? :eusa-doh:

Ne visi asmenys, sulaukę pensijinio amžiaus, turi pakankamą soc.draudimo stažą. Darbo stažas ir soc.draudimo stažas yra du skirtingi dalykai, nuo jų priklauso gaunamos pensijos dydis. Be to, net turint pakankamą stažą ir pamokėjus įmokas 2-3 metus, galima pasikelti pensiją ir padidintą ją gauti iki pat gyvenimo pabaigos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kaip partnere? teiseta ukininko zmona jau 25m. zemes ir visa kita kaip ir bendra nuosavybe. kokie mokesciai tokiu atveju reiketu moketi?

Kiek žinau, už žmoną Lietuvoje užtenka susimokėti vieną kartą - prieš vestuves :lol:

Dabar rimtai: jeigu ūkininkas žemės ūkio veikla užsiima kartu su kitu asmeniu, vadinasi, jis turi partnerį. Žmona, nors ir dirba ūkyje, nors ir nuosavybė bendra, gali būti ne partnerė. Bet jei yra jungtinė sutartis, jos vardu išrašomos sąskaitos, gaunamos ir deklaruojamos pajamos iš ŽŪ veiklos ir pan, tada ji partnerė. Tokiu atveju mokate tokius pat mokesčius, kaip ir už save. Jei žmona nėra ūkininko partnerė, tada jokių mokesčių Sodrai mokėti nereikia (nebent nedirba niekur, nėra registruota darbo biržoje, nedraudžiama valstybės lėšomis - tada, kaip ir visi kiti LR piliečiai, moka 90Lt/mėn PSD).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

privalomai[/b] draudžiami pensijų bei ligos ir motinystės socialiniu draudimu.

Gal aš praleidau naują įstatymą?Seniau ligos nebuvo draudžiama.Tik pensijos pagrindinei ir papildomai daliai, ir tėvystės - motinystės soc.draudimu.Ūkininkas biuletenio sirgdamas negaudavo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal aš praleidau naują įstatymą?Seniau ligos nebuvo draudžiama.Tik pensijos pagrindinei ir papildomai daliai, ir tėvystės - motinystės soc.draudimu.Ūkininkas biuletenio sirgdamas negaudavo.

Nepraleidot, ir dabar biuletenio negauna. Nors draudimas mandriai vadinamas pensijų socialiniu draudimu pagrindinei ir papildomai dalims, ligos ir motinystės socialiniu draudimu, tačiau realiai ligos išmokoms gauti nedraudžiama. 26,3% eina pensijų draudimui, 2,2% tėvystės - motinystės išmokoms.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...
  • po 3 mėnesių...
Sveiki,gal galit padėti išsiaiškinti:ūkininkas -studentas,už jį anksčiau PSD mokėjo valstybė(kol nebuvo ūkininku),edv iki keturių,ar jam reikia mokėti PSD,ar ne.Ačiū.

Jei nera PVM moketojas tai gali nemoketi SDI 17 str. 1-8d, jei PVM moketojas gali nemoketi kas menesi bet metu gale visvien reikes susimoketi 1080 lt SDI 17 str. 1.2.6d bei 6 str 4d.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
taip reikia moketi kazkas apie 285lt menesiui

jei esi pvm moketojas turi moketi kas menesi psd 90lt plius sodra 285lt,jei EDV dydis iki 4,99 ir nesi pvm moketojas moki tik psd,jei EDV = 5 ir daugiau ir nesi pvm,moki sodrai 285lt kas men, + psd,aiskiau negaliu paaiskint,o sodrai turi moket kas men nes jei nemokesi taiko prevensini ir nuo sask, nuraso kiek reikia,nebent saskaitoj 000 ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
  • po 2 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...