Jump to content

Socialinis draudimas (SODRA)


Recommended Posts

kažkokia nesąmonė.... :D žodžiu, gavau atsakymą, su nukopijuotu socialinio draudimo įstatymo tekstu, tik manęs nebedrįsta vadinti ūkininku, nurodo, kad turiu žemės ūkio valdą, kuri viršija 4 edv., todėl ir privalau mokėti :D nors įstatyme aiškiai parašyta, kad savarankiškai dirbantis asmuo yra fizinis asmuo, kuris verčiasi žemės ūkio veikla ir jo žemės ūkio veiklos ar ūkio ekonominis dydis yra lygus arba didesnis 4 edv. pirmoji sąlyga atkrenta, nes žemės ūkio veiklos aš nevykdau (ūkis likviduotas). Nesuprantu, kodėl žemės ūkio valdos turėjimas vertinamas, kaip vertimasis ūkine veikla, (prisiminkime visus žemės nuomotojus, kurie turi žemės ūkio valdą,  nuomoja žemę, taip pat ją deklaruoja, gauna išmokas, tačiau jokių mokesčių nemoka, nors realiai jų edv. gali būti kad ir 50+, vien todėl, nes nėra registravę ūkininko ūkio). Radau dokumentuose tą pačią dieną kai likvidavau ūkį perskaičiuotą mano EDV, kuris yra alygus 2.2, tik Sodra to nemato, nes kažkodėl gauna duomenis metų gale. Susirinkęs visus dokumentus eisiu tiesiai pas mūsų skyriaus Sodros direktorę.... kažkokia mistinė situacija :D moku už tai, jog kažkada turėjau nuomojamos žemės, nors joje 7 mėnesius  šeimininkauja kiti žmonės aš vistiek privalau mokėti mokesčius už tai, kad Sodra  nemato, kad minėtos žemės aš neturiu, taip pat nemato, jog aš aš apskritai atsisakiau bet kokios veiklos.... juokas per ašaras... čia gal gal ir su verslo liudijimais taip pat, nutrauki veiklą, bet moki dar metus, nes sodra paprasčiausiai "nepriima duomenų" apie veiklos nutraukimą....  

Nesamone kazkokia . o tuo bendru telefonu ka jos kalba ?   su VL iregistruoja tam tikram laikui pvz 6men 8men ir po to nutruksta .. kas idomiausia jei truksta ko is Sodros paskambina ir ispeja .cia panasi situacija kai pasa pavogia -policija uzregina ivyki o kol pasu pokyris gauna info praeina dvi savaites per ta laika buna telefonu paimta greitu kreditu ir t.t  

 burdakas 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kažkokia nesąmonė.... :D žodžiu, gavau atsakymą, su nukopijuotu socialinio draudimo įstatymo tekstu, tik manęs nebedrįsta vadinti ūkininku, nurodo, kad turiu žemės ūkio valdą, kuri viršija 4 edv., todėl ir privalau mokėti :D nors įstatyme aiškiai parašyta, kad savarankiškai dirbantis asmuo yra fizinis asmuo, kuris verčiasi žemės ūkio veikla ir jo žemės ūkio veiklos ar ūkio ekonominis dydis yra lygus arba didesnis 4 edv. pirmoji sąlyga atkrenta, nes žemės ūkio veiklos aš nevykdau (ūkis likviduotas). Nesuprantu, kodėl žemės ūkio valdos turėjimas vertinamas, kaip vertimasis ūkine veikla, (prisiminkime visus žemės nuomotojus, kurie turi žemės ūkio valdą,  nuomoja žemę, taip pat ją deklaruoja, gauna išmokas, tačiau jokių mokesčių nemoka, nors realiai jų edv. gali būti kad ir 50+, vien todėl, nes nėra registravę ūkininko ūkio). Radau dokumentuose tą pačią dieną kai likvidavau ūkį perskaičiuotą mano EDV, kuris yra alygus 2.2, tik Sodra to nemato, nes kažkodėl gauna duomenis metų gale. Susirinkęs visus dokumentus eisiu tiesiai pas mūsų skyriaus Sodros direktorę.... kažkokia mistinė situacija :D moku už tai, jog kažkada turėjau nuomojamos žemės, nors joje 7 mėnesius  šeimininkauja kiti žmonės aš vistiek privalau mokėti mokesčius už tai, kad Sodra  nemato, kad minėtos žemės aš neturiu, taip pat nemato, jog aš aš apskritai atsisakiau bet kokios veiklos.... juokas per ašaras... čia gal gal ir su verslo liudijimais taip pat, nutrauki veiklą, bet moki dar metus, nes sodra paprasčiausiai "nepriima duomenų" apie veiklos nutraukimą....  

Siulyciau kreiptis el.laisku i darbo ir soc.apsaugos ministre (A.Pabedinskiene)turi ten darbuotoju neviena ir atsakys per kokia savaite gal ir tegul mato kaip cia "gerai" dirba sodra...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Jei EDV >14, tai ir liuobiam viską po polnoj katūškie, nesvarbu, dirbantis, pensininkas, invalidas... Tik tiek, kad galima susimokėti iki sekančių metų gegužės 1, ne kas mėnesį.

Nus socialinį draudimą kas mėnesį reik mokėt. Nepriklausomai ar dirbantis. Tik privalomą sveikatos draudimą (jei dirbi) galima nemokėt kas mėnesį, bet metams pasibaigus kaip sako Šrekas "po polnoj katūškie", 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Išties šitoj vietoj įdomiai gaunasi... Nes 2015-06-17 Vyriausybės nutarimu už laikotarpį nuo 2015.01.01. iki 2015.06.30. taikomas iki 2015.06.30. galiojęs einamųjų 2015 metų draudžiamųjų pajamų dydis (431eur/mėn), o nuo 2015.07.01. iki 2015.12.31. - 434eur/mėn. Išeitų 5190eur. Sodra gi 2015-12-21 išleido nutarimą, kad 2015m. draudžiamosios pajamos - 433eur/mėn. Išeitų 5196eur.

Kas LT aukščiau - Sodra ar LR Vyriausybė, pamatysim, kai Sodra priskaičiuos mokesčius :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Sveiki.Turiu klausima,truputi man neaisku.Kas yra šeimynos dalyviai; Mano vyras ūkininkauja jam virs 4edv.Moka Sodra ir PSD įmoka.Mes nesame sudarę partnerystės ūkyje.Jeigu aš sugalvočiau laikyti savo gyvuliu.Ar man reiktu mokėti Sodros įmokas jei mano edv iki 4?Ir kokia PSD imokos suma?

 

 

Nuoroda:http://www.sodra.lt/lt/situacijos/esu-seimynos-dalyvis-1

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...

Nuo 2016 m. liepos 1 d. minimali mėnesinė alga didėja iki 380 Eur, o kartu auga ir su MMA susietos mokėtinos VSD bei  PSD įmokos. 9proc. MMA dydžio PSD įmoką sudarys 34,20 Eur,  26,3proc. -99,94 Eur, 28,5proc. - 108,30 Eur, 28,3proc.-107,54 Eur, 30,5proc.- 115,92 Eur (kai asmuo pensijų kaupime dalyvauja mokėdamas papildomas kaupiamąsias pensijų įmokas savo lėšomis).  

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nuo 2016 m. liepos 1 d. minimali mėnesinė alga didėja iki 380 Eur, o kartu auga ir su MMA susietos mokėtinos VSD bei PSD įmokos.

9proc. MMA dydžio PSD įmoką sudarys 34,20 Eur, 26,3proc. -99,94 Eur, 28,3proc.-107,54 Eur (kai asmuo pensijų kaupime dalyvauja mokėdamas papildomas kaupiamąsias pensijų įmokas savo lėšom

Kazkaip,taip raso...

http://www.sodra.lt/lt/situacijos/informacija-draudejams/noriu-sumoketi-imokas/esu-ukininkas-1

http://www.sodra.lt/lt/situacijos/informacija-draudejams/noriu-sumoketi-imokas/esu-ukininkas-verciuosi-individualia-zemes-ukio-veikla-ir-esu-pvm-moketojas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

Nuo 2016 m. liepos 1 d. minimali mėnesinė alga didėja iki 380 Eur, o kartu auga ir su MMA susietos mokėtinos VSD bei  PSD įmokos. 9proc. MMA dydžio PSD įmoką sudarys 34,20 Eur,  26,3proc. -99,94 Eur, 28,3proc.-107,54 Eur (kai asmuo pensijų kaupime dalyvauja mokėdamas papildomas kaupiamąsias pensijų įmokas savo lėšomis).  

blogi tarifai čia nurodyti..VSD  28,5proc  108,30 eur...arba 30,5 proc 115,90eur..j jei kaupiate pensijai papildomai ir prisidedate 2 proc. savo pajamų..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...