Jump to content

Sejos technologijos pliusai minusai ekonomija


varstelis

Recommended Posts

  • Atsakymai 108
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

nu tai vadinasi nera ir ko sviesti, sorry toks jau as

Na,grubiai 2-3 važiavimai skutiku VS arimas ir lengvas pakutenimas prieš sėją.Visa kita keičiasi nedaug.Tai per kurią vietą skusti gaunasi pigiau ir greičiau nei arti?

Aš matau 1-2 važiavimai skutiku VS arimas su tankintuvu. Abiem atvejais sėja su kombinuota sėjama

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nu tai vadinasi nera ir ko sviesti, sorry toks jau as

Na,grubiai 2-3 važiavimai skutiku VS arimas ir lengvas pakutenimas prieš sėją.Visa kita keičiasi nedaug.Tai per kurią vietą skusti gaunasi pigiau ir greičiau nei arti?

Aš matau 1-2 važiavimai skutiku VS arimas su tankintuvu. Abiem atvejais sėja su kombinuota sėjama

Aš sakyčiau,kad trečias skutimas=tankintuvas,arba volai prieš sėją.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

visu pirma nera ko lygintis su vokieciu, mes leituviai pas mus ir technologijos, nes ir zemes, lietuviskos

as visada liksiu prie savo nuomones, kad geriausia technologija yra ta kuria ismanai. tik po to nereikia raudoti, kad kaimynas su maziau darbo valandu padaro daugiau greiciau ir placiau, lygiai taip kaip man patinka:)

visos jos geros jei zinai kaip su jomis susitarti taigi jei nebijote eksperimentuoti tai as siulau dirbti maziau ir gauti bent jau ta pati kaip ariant ir tt, tiesa busiu teisingas, su rapsais man ne kas, bet del kvieciu tikrai neverta dienos ilginti su arklu

Gerai, kad nebijai prisipažinti :) tai kas su tuo rapsu, spėju, kad su pabirom neina susitvarkyti. Kurį laiką stebiu kaimyninius ūkius ir jų taikomą beariminę technologiją, bendras vaizdas ne koks, derlingumas taip pat suprastėjes. Kas idomiausia, kad chebra vėl pradėjo pirkti naujus plūgus ir arti diena nakti :icon-wink:

Štai keli pvz. Dėl ko vis dažniau suabejoju skutimo nauda. Taip atrodo rapsas sėtas po dviejų skutimų, priešsėlis ž. kviečiai, tiesa sėja kiek suvėlinta plius naudota chemija nuo pabirų jau sudygus. Foto prastos kokybės, bet kai ką įžiurėti galima. Tokius vaizdus galima pamatyti vis dažniau, kur tik taikomas supaprastintas žemės dirbimas. Tai kur čia ekonomija, tai aš niekaip nesuprantu. Na nebent, kaip jau kolega minėjai, kad mažiau darbo žemės paruošime, o aš pridėsiu dar nuo saves, kad tada gaunas mažiau darbo ir derliaus dorojime, sandėliavime ir galiausiai transportavime iki supirkimo taško :icon-confused:

picture005hw.th.jpg picture007fe.th.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Atvaziukit parodisu zm rapsa paseta be arimo. Siai dienai i cukriniu lauka panasus. Esme tame , kad skutant tradiciskai kaip kvieciam nieko nebus o va prapurenus daugiau kaip 25cm vaizdelis kardinaliai keiciasi. Rapsui reikalinga puri zeme saknims sverbtis. Taigi ar purensim giliai ar arsim rapsui vienas ir tas pats. Svarbu , kad pavyktu sekla padeti nustatytam gyli. Na o tik nuskutus pavirsiuje palieka daug neimaisytu siaudu ko pasekoje sekla buna neapiberta zememis ir nedygsta nes nera salycio su dregme ir dirva. O ar arti ar giliai purenti cia vel atskira diskusija. Siemet hanoverije kazkaip labai mazai maciau plugu, daugiausiai vyravo kombinuoti skutikai sugebantis purenti virs 25cm.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Amerika , amerika o Lietuva ir liks tevyne , kad ir kokia ji bebutu. Cia ir krituliu kiekis kitoks ir dirvozemio struktura skiriasi ir saulute kitaip sildo. :icon-wink: O ar zinot , kad geriausiai sekla paguldo noraginis (ne kultivatorinis ar kaip ten vadinasi) sejos noragelis nes jis sutankina seklitei guoli, bet razienoje ar skustoj dirvoj netinka nes pradeda grebti ir nebeislaiko sejos gylio :);)

O ar zinote , kad ardami verciat dirvozemi ir sumakaluojte bakterijas kurios zuva, humusas mazeja, issiskiria CO, siaudai pudami iskiria dujas kurios kenkia augalu saknims, sudarote arimo pada pro kuri kapiliarais nebepraeina dregme :);)

O ar zinote , kad vieno skutimo bus mazai. Pirmas skutimas atliekamas pabiroms sudaiginti, po to seka skutimas toms pabiroms sunaikinti (tada ir nebus bardako). Kuo daugiau siaudu tuo skutimas ir siaudu imaisimas turi buti proporcingai gilesnis. Ypatingai ruosiant dirva rapsui :);) .

O ar zinote , kad skutikams ardelinis volas yra shudas, jis tinka daugiau germinatoriams, priessejiminiams agregatams ;)

O ar zinte , kad galbut cia as kaikur ir nusisnekejau ir neteisus nors daugeli dalyku per keleta metu ir iki skausmo supratau ;)

Kolkas tiek apie Lietuva ir Amerika , apie arimyne ir bearimine :eusa-shifty:;)

Jo, pavarei cia ant arimo, noreciau kai kuriose vietose padiskutuot, kalbant apie arimo pada, o kaip su skutimo padu? Kodel cia taip staigiai prisireike kurmint skutimus? Siaudai pudami iskiria dujas, o ka skutant jie nepuna, pats kaip Liakas i vienus vartus pavarai.Nereikia uzarinet siaudu neskustu ir nebus duju.Ariant sumazeja humusas-idomus teiginys,reiks su mokslu pasikonsultuot p.Feiza. Man atrodo kad kaip tik humusas dabar yra toks deka arimo.As ne pries minimalu zemes dirbima, as uz protinga ir ekonomiska zemes dirbima,o kaip su dirvos tankiu,siluma? Kodel skutimai pavasari ,rudeni patvinsta pirmiausia?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirmas skutimas su tankintuvu koki 5cm - ~ 6lt/ha

Antras skutimas su tankintuvu 15cm -+5 (pagal sėjamą kultūrą) - ~ 10l/ha

Sėja apie 8-10l/ha

Atlikt šitas tris operacijas hektarui taip ant greito primečiau 2,5 valandos

Reiktų paskaičiuot, kaip gaunasi ariant

Aš taip pat kaip gerb. arimas nesu griežtai nusistatęs nei prieš vieną, nei prieš kitą dirbimo būdą, kiekvienu atveju reikia siekti ekonomiškumo, ypač paskutiniu metu.

Vat primečiau sanaudas mano naudojamam variante sėjant ž. rapsą:

Arimas vid. 15 l/ha laiko sanaudos 1ha~30-45 min.

Volavimas su lyginimo lenta ( jei reikia) 5-6l/ha ~12 min./ha

Sėja 8-10 l/ha ~15-20 min./ha

Naudojant tokį variantą sanaudos gaunas labai panašios. Jei po arimo reiktų naudoti kokį žemės lygintuvą, po to du kultivavimus, o tokių technologijų naudojimą vis dar tenka matyti, tai tada minimalus žemės dirbimas ariminį lenkia visais aspektais :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

20081103003.th.jpg20081103002.th.jpg

tas pats laukas, viena eile lėkščiuota apie liepos 24d ir po to pasėta rugpjūčio gale, priešsėlis kviečiai. Pirmas metas, kai buvo sėjamas rapsas, tai nesijuokit, kad per tankus, nes 5 kg/ha sėklos

20091003.th.jpg

nukulta v. kviečiai, sekančią dieną nuskusta su noraginiu apie 18cm ir vakare pasėta, sėjos norma 3,5kg/ha, darbas vyko apie rugpjūčio 20. Buvo galvota, kad taip sutaupysim dirvoje drėgmę ir rapsas digs kaip ant mielių :)

20090904005.th.jpg

priešsėlis kvietrugiai, smėlis, savaitė prieš sėja viena eile lėkščiuota, pasėta rugpjūčio 12, 3,5kg/ha (pavasarį bus atsėliuojama v. rapsas)

20090904004.th.jpg

20091002005.th.jpg

20091002006.th.jpg

Nuo kolūkio laikų neartas laukas. Nuglifosuotas, du kart lėkščiuotas ir pasėta rugpjūčio 12d, 3,5kg/ha, smėlis ir nepurkštas nuo žolių :icon-redface:

Bijau, kad ir šį lauką reiks pavasarį atsėliuot, nes labai patiko mėsiniam galvijam lapija

Per pora metų rapsų ir bearimės kas gavosi :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirmas skutimas su tankintuvu koki 5cm - ~ 6lt/ha

Antras skutimas su tankintuvu 15cm -+5 (pagal sėjamą kultūrą) - ~ 10l/ha

Sėja apie 8-10l/ha

Atlikt šitas tris operacijas hektarui taip ant greito primečiau 2,5 valandos

Reiktų paskaičiuot, kaip gaunasi ariant

Aš taip pat kaip gerb. arimas nesu griežtai nusistatęs nei prieš vieną, nei prieš kitą dirbimo būdą, kiekvienu atveju reikia siekti ekonomiškumo, ypač paskutiniu metu.

Vat primečiau sanaudas mano naudojamam variante sėjant ž. rapsą:

Arimas vid. 15 l/ha laiko sanaudos 1ha~30-45 min.

Volavimas su lyginimo lenta ( jei reikia) 5-6l/ha ~12 min./ha

Sėja 8-10 l/ha ~15-20 min./ha

Naudojant tokį variantą sanaudos gaunas labai panašios. Jei po arimo reiktų naudoti kokį žemės lygintuvą, po to du kultivavimus, o tokių technologijų naudojimą vis dar tenka matyti, tai tada minimalus žemės dirbimas ariminį lenkia visais aspektais :)

Pamiršau pasakyt, kad tiek sėja, tiek skutimas atliekamas prie 10-12km/h :)

Aš taip pat nei pieš vieną nei prieš kitą, bet pabandyt tikrai įdomu. Kai atsibos skust, aisim art :D

Ką dar pastebėjau, kad skustuose laukuose mažiau purto ne tik purškiant ar tręšiant, bet ir kuliant. Šiemet žemai kulėm ir kaip nekeista, nereikėjo žemių buldozeriuot.

Ateityje norėčiau išbandyt lengvą skutimą po kombaino, arimą su tankintuvu ir sėją

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu va , kaip sakoma ir istraukiau diskusija i dienos sviesa :icon-wink: O tai kaip liaudis sako "daryk alu ir dar pijokus samdyk". :icon-wink:

Siaip tai teisingai skutant diskiniais skutikais , skutimo padas garantuotas. Tenka ir ji sunaikinti, zodziu i technologija anksciau ar veliau teks itraukti ir noragini. Neturiu nieko pries arimine technologija (kartais pats pagalvoju ar nevertetu isigyti koki 4 korpusu plugeli naujiems sabakstynams isisavinti) ir nesistengiu varyt i vienus vartus. Bet siandien mane ta technologija tenkina ir kitaip nematau tikslo dirbti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ydomi diskusija vėl vedanti į ariminės ir beariminės technologijų akistatą. Tai norėčiau primint, kad pradžioj išvardyjus technologijas buvo kaip ir pamiršta pagrindinė arba daug dešimtmečių buvusi tradicine technologija, tai sėja į įdirbtą arimą. Dabar aišku technologijų įvairovė ir sunku būtų pasakyt kuri gi tradicinė. Aš asmeniškai kol ariau visada lyg ir buvau už arimą. nuo praėjusių metų pradėjau skusti irgi kol kas pats rodos nenudegiau ir aiškių kokių blogybių neįžvelgiu, bet kaikurių požymių jau yra ir iš kitų ūkininkų kalbų taip pat matosi, kad problemų gali būt su piktžolėm, skutimo padu ir pan. Todėl šymet dėl vasarinio rapso beveik visus laukus apariau. jei toliau kalbant apie technologijas aš asmeniškai išskirčiau tokias, kurios sudaro skirtingas sąlygas sėjai. Tai sėjos technologijas gal būtų tokios:

A. Ariminė. B. Beariminė.

Beariminę savo ruožtu skirstyčiau į: 1.Tiesiai į ražieną. 2.Į skustą ražieną. Aš būčiau už 2 var.

Ariminę dar skirstyčiau į: 1.Tiesiai į arimą. 2.Nulygintas arba nuakėtas arimas. 3.Kultivuotas arba germinuotas arimas. 4.Skutiku įdirbtas arimas. Vėl gi būčiau už 4 var kur naudojamas skutikas bet tikrai ne visais atvejai, o toliau vėl galėsim diskutuot kas ir kaip. :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
Sėją į ražieną amerikonai yra ištobulinę, ir javą ir kukurūzą atsėliuoja be jokio skutimo ir vargo nemato. Tik tos sėjamosios iki mūsų neatvažiuoja ir vargu ar čia jos tokios reikalingos. Kaimynėlis suskuto (nagai ir diskai) vas. kviečių ražieną ir pasėjo žieminius. Ką turim - pasėlyje matyti kiekvienas kombaino važiavimas pridygusių vasarinių, plius pasėlis vizualiai prasčiau atrodo, nei šalia sėtas tradiciniu būdu. Didėjanti plūgų paklausa Europoje rodo, kad kažkas jau pergalvojo savo strategiją arba tiesiog gamtos sąlygos tokios pasitaikė. Velnias žino.

siaip cia tarp kitko ka tik buvau amerikoje ir pravaziavau isilgai 1000km, tai kaip tik tuo metu nuiminejo kukuruzu derliu, tai visi laukai kiek maciau po derliaus nuemimo suskusti ir nemaciau ne vieno lauko suarto, aisku buvo like ir nieko nedarytu. labai labai daug lauku su kukuruzais, tai jei sakai pas mus lieka zalios juostos kur kombainas vaziavo, tai gal kukuruzus sunkiau per uzpakali ispusti, tai ir nuostoliai mazesni ir niekas nezaliuoja po kombaino pravaziavimo pas amerikonus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Matau aprimo šita tema tai paridensiu dar vieną "nesantaikos obuoliuką" ;) . Kiek pastebėjau formuojasi dvi stovyklos sėjamosios su trašom ir be. Pliusai minusai kaip ir žinomi, bet vistiek įdomu išgirsti profesionalų nuomones ir įdomu ar rasit kokią bendrą nuomone, kada kuris variantas labiau tinka ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Matau aprimo šita tema tai paridensiu dar vieną "nesantaikos obuoliuką" ;) . Kiek pastebėjau formuojasi dvi stovyklos sėjamosios su trašom ir be. Pliusai minusai kaip ir žinomi, bet vistiek įdomu išgirsti profesionalų nuomones ir įdomu ar rasit kokią bendrą nuomone, kada kuris variantas labiau tinka ;)

Prieš kokius metus labai intensyviai gvildenom šitą temą. Vėl gi aš asmeniškai nesu sau įrodęs lokalaus naudos, bet sėti stengiuos su lokaliu kiek tik įmanoma. Taip išeina, kad šiek tiek tikiu ką sako sėjamųjų pardavėjai ir mokslo šulai. Bet norint sužinot tikrą tiesą, vėl gi reikia tikslių bandymų vienam lauke abiem variantais. Žodžiu reikia paneigti arba patvirtinti esamą mitą. Kaip tik šiandien per kurią tai TV mačiau tokią laidą, kur bando paneikti mitus. Tai su elektros lempute atsirakino durų spyną, bet su bambukiniu lėktuvu nepakilo... :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As uz sejamasias su trasomis. Man artodo jog geriau jau is karto uzsipylus pravaziuot nei atskirai su barstytuvu lakstyt po visus laukelius. Be to sejamaja patresiama gana tiksliai. O koks budas geresnis, kartu su sekla, lokaliai tarp eiluciu ar pakrikai iterpiant trasas su sejamosios skutiku tai nezinau....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na tai čia kalbant apie mažus laukus, o kaip jei laukai po keliolika ar po kelias dešimt hektarų?

Pagal tamstą ūkininkai nedirba nei po 5ha laukų nei po 2ha nei po 10ha ar 20ha. Visuose išlenda tas pats brudas , nepilnas tarpas tar tech. vėžių. Pabandyk pavaryti be reikalo tam krašte trąšas rudenį, pavasarį. Kai atvažiuosi kulti, tą vietą kur bus susidvigubinę, galėsi priekį pjaunamosios grėbliuku graboti. Jeigu laukai po 50 ar 100 hą matjį velnias tą vieną tarpą. Neįsivaizduoji koks malonumas kulti STAČIUS javus :eusa-clap::eusa-whistle:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...