Jump to content

Bendra ūkio situacija


joniskietis

Recommended Posts

Kaip Jums, brangūs kolegos, šie finansiniai metai? Man asmeniškai, atidavus skolas už trąšas ir chemiją nelabai kas ir lieka. O grūdų kainos toliau sėkmingai krenta. Apie kažkokias investicijas net nemąstau, dar likusių skolų yra kuro tiekėjams. Per 15ą ūkio gyvavimo metų dar tokios bendros prastos situacijos nesu turėjęs..

P.S. ūkis vidutinis - 250ha, derliai taip pat vidutiniai - apie 6t žieminių ir .t.t technika - perpusę vakarietiška.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na butu kudos antys, nes grudai neparduoti stovi, bet gelbeja runkeliai... :icon-rolleyes:

Hmm jei grūdai sandėliuose tai dar neblogai, jei gali sau leisti juos laikyti. Žinoma nereikia savęs apgaudinėti situatsija ne pati geriausia, bet tikrai dar nėr taip blogai kaip bandoma piešti. Beje kaip elevatoriai? Ar ima grūdus? Kiek žinau pas juos su pinigais kūdai, niekas jiems neskolina.

P.S įdomu ką bulvinykas turėjo omenį? Ko reikėtu laukti po naujų metų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na butu kudos antys, nes grudai neparduoti stovi, bet gelbeja runkeliai... :icon-rolleyes:

Hmm jei grūdai sandėliuose tai dar neblogai, jei gali sau leisti juos laikyti. Žinoma nereikia savęs apgaudinėti situatsija ne pati geriausia, bet tikrai dar nėr taip blogai kaip bandoma piešti. Beje kaip elevatoriai? Ar ima grūdus? Kiek žinau pas juos su pinigais kūdai, niekas jiems neskolina.

P.S įdomu ką bulvinykas turėjo omenį? Ko reikėtu laukti po naujų metų.

Aš tai nieko nelaukiu. Turim suplanavę porą rimtesnių pirkinių, bet niekur neskubam.

Grūdus, viena kontora šalia mūsų, ima tik iš skolininkų. Gan smulkios firmos vadas guodėsi, kad ūkininkai jam skolingi labai jau apvalią sumą. Pasirodo šiemet buvo daug tokių, kurie pumpavo į grūdus didžiulius pinigus. Jie turės rimtų problemų, jei kainos smarkiai nepakils.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

buvo daug tokių, kurie pumpavo į grūdus didžiulius pinigus

Pernelyg daug tikėjo orų prognozėm.

Kokiom prognozėm? Manyčiau labai mažai domėjosi, kas dedasi pasaulyje.

Na buvo tokių pamąstymų: "prisipirko dalį iš rudens brangių trąšų, augins pašarinius.. sieksiu ekstra klasės, tikiu, kad šiemet maistiniai turės kainą ir paklausą, o pašareko nebus kur dėt"

Dalis tiesos yra, kad nėra kur grudus det. Šiuo atveju nepasiteisino patarlė, kas neriziuoja, tas nekulia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš visgi manyčiau,kad netaupymas trąšoms ir augalų apsaugai,net ir šiemet pasiteisino.

Mano atveju visiškai nepasiteisino. Iš rudens dėjau azofoskės, kuri tada nemažai kainavo. Tai man dabar ir tapo kirviu po kaklu.

O elevatoriai aplink Joniškį priima tik už skolą. Pasikark, kad nori su savo grūdais, niekam nereikia. Ar ba jei ir ima tai už juokingus pinigus. Grūdai pas mane 60/40 1os ir ekstra klasės, sukišta krūva pinigų į kokybę ir kas iš to... Skirtumas tarp ekstrinės ir 1os 20 Lt. Rudenį pasėjau visai be trąšų, nes pagal padėtį pasaulyje matyti, kad kainų dar nebus bent porą metų, nekalbu apie Lietuvą...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš visgi manyčiau,kad netaupymas trąšoms ir augalų apsaugai,net ir šiemet pasiteisino.

Na jei visus grudus pardavėt - gavot norimą pelną, tada taip :)

Ne visus pardaviau.Beje,pelnas ne visai norimas gavosi,bet tikrai pakenčiamas.

Joniškiečio norėčiau paklausti,kaži kokia savijauta būtų,jei tie kviečiai ne 1,1E,o kokie trečios,ar ketvirtos klasės sandėly gulėtų?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesinori girtis (nes tai kitus erzina), bet situacija geresnė nei galvojau vasaros pradžioje, skolų nėra, galvos neskauda, realizacija juda, aišku ne viskas juda, bet nesvarbu, reik būti pasiruošus ką nors išmesti, tik tiek, kad norint uždirbti tą patį ką 2007 metais, reikia įdėti žymiai daugiau pastangų ir darbo, o jau norisi poilsio, bet nėra kada, nes paskui bus galima graužtis nagus kad buvo praleista proga, tai vat tokia situacija.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ne visus pardaviau.Beje,pelnas ne visai norimas gavosi,bet tikrai pakenčiamas.

Joniškiečio norėčiau paklausti,kaži kokia savijauta būtų,jei tie kviečiai ne 1,1E,o kokie trečios,ar ketvirtos klasės sandėly gulėtų?

Na mano atveju pagal įdėtas investicijas ir buvo planuojamas nemažesnės nei 1 kl kviečių derlius. Kiek atsimenu dar nesu užauginęs prastesnių nei 2kl, na bet atitinkamai ir planuota buvo. Kitas atvejis jei priinvestuota į pasėlius daug su ta mintim, kad bus tik aukštos arba labai aukštos kokybės grūdai, o galutiniam variante - tik 3/4, tai jau bėda.

O dėti minimalias trąšų normas tai tas pats kas nedėti visai. Tik rizika mažesnė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Grūdų bendroj sumoj 3 furas pardaviau, sandėly dar visokių gal kokie 400 t aruoduose. Paskolos per metus atiduot reikia 38 000 Lt. Galutinis terminas 2013 m. tai dar toli. Palūkanų per mėnesį apie 900 Lt.

Kuro turiu dar ir pavasariui. Investicijų per metus padariau už 1 limoną, laukiu išmokų ir kompensacijų.

Taip kad viskas gerai klostosi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Grūdų bendroj sumoj 3 furas pardaviau, sandėly dar visokių gal kokie 400 t aruoduose. Paskolos per metus atiduot reikia 38 000 Lt. Galutinis terminas 2013 m. tai dar toli. Palūkanų per mėnesį apie 900 Lt.

Kuro turiu dar ir pavasariui. Investicijų per metus padariau už 1 limoną, laukiu išmokų ir kompensacijų.

Taip kad viskas gerai klostosi.

kad man tik reiktu atiduoti paskola tai but vieni juokai,o kur dar trasos,mokesciai ir visa kita,nejaugi dykai gauni.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mokesčiams dar užtenka, trąšų perku tik labai minimaliai jei koks laisvesnis litas yra.

Samanės pats nevarau bet barteriu atiduoda. Nors šiemet ir kvietrugis tam dalykui neina, sako kad blogai bėga, tai dar pernykščių rugių yra tai tuos ima. :icon-rolleyes: Taip maišiukas po maišiuko ir jau silkės nusiperki, kiaušinių savo yra, prasidėjo medžioklės sezonas tai ir mėsytės vienas kitas gabaliukas bus. Šiaudais kūrenu dūmai rūksta ir nieko netrūksta.

Aukščiau nosis ūkininkai bent jau darbo visada turės. :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pries pora dienu situacija, valau grudus, i didmaisius ir pvasariui i sadeli, atein kaima zmogelis, kuprine ant peciu, nusibedavoja nusipasakoja is dusias, saka neturu kun valgyt a galy zirniu ipilt i kuprine, ateisu rytoj atidirbsu. nu gaila zmogaus ipyliau i sveikata tau misliju. vo ant rytojaus SPYGA TAUKOUTA ateje padet. kap saka douk valyt ir i runka ikas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...