Jump to content

Grūdų kainos pasaulyje, Ateities sandoriai, MATIF, LIFFE


Vall2

Recommended Posts

Prieš 1 valandų, gerasukis pranešimas:

Na man asmeniškai žaliavos ne pati įdomiausia rinka, todėl ir nesėdžiu į jų grafikus spoksodamas. Pasižiūri prieš planuojamą pirkimą/pardavimą grafikus kur galima įeiti - išeiti ir viskas. Kas čia keisto? Aš dar kartą kartoju, man neįdomu kodėl ten kas pabezdėjo ir nudžiuvo puse kukurūzų. Man svarbi reakcija kaip suregavo rinka - į kurią pusę juda kaina, o jūs ten jau plėšikit marškinius dėl ko ir kas kaltas.

Joks tu nebuvai "treideris" jei taip šneki, nes kaskart įeinant į poziciją, kitaip tariant planavai šiandien parduot grūdus, bet žiūri kaina staiga kyla, tai turi suplanuot, prie kokios kainos, jei pakritus iš kart parduosi, taip pat ir pasiimsi pelną (kitaip tariant susistatysi stop loss'us ir take profit'us). Pardavimas pike ir pirkimas dugne būna tik pasakose, realybėje tai būtų panašiau kaip laimėt teleloto prizą virš 1000€.

Pirma man idomu kaip tamsta isivaizduoji "rinkos reakcija" ir reakcija i ka? 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, gerasukis pranešimas:

Na man asmeniškai žaliavos ne pati įdomiausia rinka, todėl ir nesėdžiu į jų grafikus spoksodamas. Pasižiūri prieš planuojamą pirkimą/pardavimą grafikus kur galima įeiti - išeiti ir viskas. Kas čia keisto? Aš dar kartą kartoju, man neįdomu kodėl ten kas pabezdėjo ir nudžiuvo puse kukurūzų. Man svarbi reakcija kaip suregavo rinka - į kurią pusę juda kaina, o jūs ten jau plėšikit marškinius dėl ko ir kas kaltas.

Joks tu nebuvai "treideris" jei taip šneki, nes kaskart įeinant į poziciją, kitaip tariant planavai šiandien parduot grūdus, bet žiūri kaina staiga kyla, tai turi suplanuot, prie kokios kainos, jei pakritus iš kart parduosi, taip pat ir pasiimsi pelną (kitaip tariant susistatysi stop loss'us ir take profit'us). Pardavimas pike ir pirkimas dugne būna tik pasakose, realybėje tai būtų panašiau kaip laimėt teleloto prizą virš 1000€.

Visu antra - mano trumpas parasymas, kad kai zinau bendras tendencijas ir bendra vaizda rinkoje, ir kai noriu parduoti tada ziuriu i grafika tai ir reiskia, kad ziuriu i grafika - ir planuoju (atleiku ta patyti "rydienos" prognozavima) arba siunciu zinute supirkejui is karto. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 10 valandų, JCB pranešimas:

Man tai jau pradėjo patikt paskaityt gerasukis įžvalgų, nors pradžioj neigiamai žiūrėjau į tas pranašystes. Bet kokia informacija yra gerai,  o kas tinka netinka, atsirinksime patys. Tikrai įdomiau tokio tipo turinį skaityt, nei kokio prliurpalo :)

o jei dar iš to turinio butų naudos... Kiek dalyvių šitam forume prikula bent tūkstantį tonų kviečių, o du, tris? Nors ir toks kiekis per mažas "viršūnėms gaudyt". Pvz aš dėl saugojimo vietos trūkumo apie 600t  priverstas išvežt dar per javapjūtę. Rizikinga laikyt visus kiaušinius vienoj vietoj, tad tenka skaldyt kiekį į kelias sutartis... nu ir kiek jau čia priskaldysi? trys po du šimtus? Gaudau, nors stebuklo neprigaudysi. Va kai tikrai reikėjo ir buvo galima pagaut kainas, kažkodėl neatsirado jokių akspertų kurie būtų tai numatę, kad ir kokiais metodais besiremiantys. Nesakau kad turėtų nuspėt kainą konkrečiai datai, bet jų konkretumas tik vos vos didesnis nei Palmyros... Toks pat pliurpalas tik kad teminis. 

P.s. visi tie trendai, SMA, fibai, šortai, bridžai ir kalgotkės ...čia iš mandrumo ar tiesiog nėra lietuviško pakaitalo? ar kaip mūsų emigrantai su savo karpetais, apointmentais ir hausingais? :D 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Džipas, ko toks nepatenkintas? Nenusileiskim iki delfio komentarų lygio. Čia ne vieta ir laikas tiek išsiplėtinėt. Prie bonkos pirtyje būtų kitas reikalas :)

Jevgenijau, išmok naudotis paprastuoju slankiuoju vidurkiu, angliškai SMA, 50 savaičių intervale, ir kai kaina bus aukščiau jos visada pradėk pardavinėt, o kai žemiau laikyk suspaudęs, kaip kiaušius tarp kojų Tuomet visada galėsi iškėlęs galvą save laikyt kietu grudų spekuliantu, nes ilgajam periode būsi laimėtojas. Kad ir parduodant iš karto visada gali paskambinęs vadybininkui pafiksuot kainą.

Be to tarkim kad ir parduodant 200t grudų, pardavimo skirtumai labai dažnai suvaikšto 10€-20€ intervale. tai skirtumas gaunasi 2000-4000€ Kiti už tiek visus metus su šiupeliu dirba :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 6 valandas, manttys pranešimas:

Nu šiande kaina tai kaip amerikietiški kalneliai, nuo 194 iki 188..

Kaina niekada nevaikšto tik į vieną pusę, visada veikia cikliškumas. Tam net gi yra 5-ių elioto bangų teorija.  Pradžioje vyksta kylimas, tada kritimas sietinas su tuo, kad pelnus fiksuoja, kas pirko dugne ar pakeliui nuo jo atsispyrę ir t.t... Žodžiu svarbu dabar neužsiciklinkit, kad kaina turi tik kilt aukštyn.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „elliott wave“

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 11 valandų, jevgenijus pranešimas:

o jei dar iš to turinio butų naudos... Kiek dalyvių šitam forume prikula bent tūkstantį tonų kviečių, o du, tris? Nors ir toks kiekis per mažas "viršūnėms gaudyt". Pvz aš dėl saugojimo vietos trūkumo apie 600t  priverstas išvežt dar per javapjūtę. Rizikinga laikyt visus kiaušinius vienoj vietoj, tad tenka skaldyt kiekį į kelias sutartis... nu ir kiek jau čia priskaldysi? trys po du šimtus? Gaudau, nors stebuklo neprigaudysi. Va kai tikrai reikėjo ir buvo galima pagaut kainas, kažkodėl neatsirado jokių akspertų kurie būtų tai numatę, kad ir kokiais metodais besiremiantys. Nesakau kad turėtų nuspėt kainą konkrečiai datai, bet jų konkretumas tik vos vos didesnis nei Palmyros... Toks pat pliurpalas tik kad teminis. 

P.s. visi tie trendai, SMA, fibai, šortai, bridžai ir kalgotkės ...čia iš mandrumo ar tiesiog nėra lietuviško pakaitalo? ar kaip mūsų emigrantai su savo karpetais, apointmentais ir hausingais? :D 

Šitam biznyje puikiai tinka pasakymas "Jeigu būčiau žinojęs, tai..." Trump'as ar Putinas ne ta koja atsikėlęs gali viską subirbint. 

O mums belieka dalinti savo riziką ir turėti saiko savo pelno maržai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 24 minutes , Uk_Mindaugas pranešimas:

Formulė būtų fiksuota žiema, tada gal ūkininkas ir išlostų

Taip ir padariau ziema tik formule  ir kieki pafiksavau dabar po dali kiekio fiksuoju ,nes kiek atsimenu kiekviena pavasari  ar vasaros pradzioje buna keliu savaiciu tarpas kai kaina zenkliai pakyla

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 9 valandas, gerasukis pranešimas:

Džipas, ko toks nepatenkintas? Nenusileiskim iki delfio komentarų lygio. Čia ne vieta ir laikas tiek išsiplėtinėt. Prie bonkos pirtyje būtų kitas reikalas :)

Jevgenijau, išmok naudotis paprastuoju slankiuoju vidurkiu, angliškai SMA, 50 savaičių intervale, ir kai kaina bus aukščiau jos visada pradėk pardavinėt, o kai žemiau laikyk suspaudęs, kaip kiaušius tarp kojų Tuomet visada galėsi iškėlęs galvą save laikyt kietu grudų spekuliantu, nes ilgajam periode būsi laimėtojas. Kad ir parduodant iš karto visada gali paskambinęs vadybininkui pafiksuot kainą.

Be to tarkim kad ir parduodant 200t grudų, pardavimo skirtumai labai dažnai suvaikšto 10€-20€ intervale. tai skirtumas gaunasi 2000-4000€ Kiti už tiek visus metus su šiupeliu dirba :)

Kai nera atsakymo patogu pateikti klausima. Jeigu analize prilygini delfio komentarams tai cia jau blogai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 10 valandų, gerasukis pranešimas:

 

Jevgenijau, išmok naudotis paprastuoju slankiuoju vidurkiu, angliškai SMA, 50 savaičių intervale, ir kai kaina bus aukščiau jos visada pradėk pardavinėt, o kai žemiau laikyk suspaudęs, kaip kiaušius tarp kojų Tuomet visada galėsi iškėlęs galvą save laikyt kietu grudų spekuliantu, nes ilgajam periode būsi laimėtojas. Kad ir parduodant iš karto visada gali paskambinęs vadybininkui pafiksuot kainą.

Be to tarkim kad ir parduodant 200t grudų, pardavimo skirtumai labai dažnai suvaikšto 10€-20€ intervale. tai skirtumas gaunasi 2000-4000€ Kiti už tiek visus metus su šiupeliu dirba :)

o 52 savaitės netinka:icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, dvidas pranešimas:

Taip ir padariau ziema tik formule  ir kieki pafiksavau dabar po dali kiekio fiksuoju ,nes kiek atsimenu kiekviena pavasari  ar vasaros pradzioje buna keliu savaiciu tarpas kai kaina zenkliai pakyla

kiek man tekę susidurti su pavasario/vasaros kainomis, tai didžiausi šuoliai būna gegužės mėn. pabaigoje ir liepos mėn., vėliau jau tik rudenį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 15 minutes , Uk_Mindaugas pranešimas:

Tai tų pačių kvietrugių kaina dabar -12eurų nei buvo žiema formulė. Žinai kažką kitaip?

Ne apie konkrečias formules kalba o apie leidžiamus lenciugo ilgius prisirišant prie vienos ar kitos formulės.

P.S. o šiaip sveikinu nebloga formulė bet kažin ja turėdamas ar pagavai vakarykštį vėja ties 192 eur.riba.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, panjabis pranešimas:

540 amerikietisku jau kaip ir turim, tik matifas kazko nenori vytis. Kaip paversti i tonas? 

dalinam iš 2.721

Aš bent jau kol kas matau 522 didžiausią buvusią kainą. Ties 540 protinga būtų pradėt pardavinėt. Galima ir dabar pradėti, bet baisiai nepadorias formules siūlo...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, gerasukis pranešimas:

dalinam iš 2.721

Aš bent jau kol kas matau 522 didžiausią buvusią kainą. Ties 540 protinga būtų pradėt pardavinėt. Galima ir dabar pradėti, bet baisiai nepadorias formules siūlo...

Aš manau, kad apie geras formules šiemet  nėr ko svaigti ... 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...