Jump to content

Už kiek perkate žemę?


trifke

Recommended Posts

10 valandas ago , Vilius said:

Gerasukis diskusija beverte. Kam ten ka lygint. Praeiti su dabartim. Tais laikais visi vyrai suvaziave nuo kaimu dirbdavo 5000ha.  Po pora šimtų vyrų. Šiuolaikiniame ukyje ant tokio ploto užtenka 15-20 vyrų. O ES parama tik sparčiau pastumėjo modernizavimą ir reikia dėkot, kad tokios paramos yra. Nors lietuvos ūkininkai užsigrūdinę ir dabar be problemų nauja ar mažai dėvėta technika perkama be paramų..

Tenka stebėt rusų kolūkius dirbančius ten investuoja i koki rostelmašą naują belarusą ar pusantrinį. Ir iš tų video peržiūrų matosi kad rusijoje yra ir vakarų technikos  džiondyrai claasai ir ten jie modernėja tik labai jau mažais tempais. Pas juos agronomija dar silpnai išvystyta ir matosi darbo kultūra naudojani pesticidai ir trašos. Asmeniškai žinau samdomų agronomų lietuvių, kurie važiuoja į rusijos bendroves  reguliuoja viską, prižiūri ūkius  ir derliai auga pas juos

Dar Karvei komentaras iš kur tiek pesimizmo?? Ir dar skleidi forume, kaip kokią realigiją....

Šie metai ūkininkam buvo normalūs, gal kiek sunkesni, bet ne nuostolingi taip, kad bankrutuojančių čia nesulauksi. O jei žiema tesiasi tokia kokia yra  ir praneša atšilimus galimas varinatas, kad turėsim vienus iš derlingesnių metų ;) Taip, kad atlaikėm lietingą rugiapjūtę nuėmėm visą derlių, kas džiovyklų pagalba, kas kitokiais būdais sutvarkė ir pardave derlių be didesniu problemų ar nuostolių..... esam užsigrūdinę ir 2017 metam :)

Ir aplamai gyvenimas pagerėjo, o kam ne tai tas mažai dirbo ir prasigėrė ir toliau bumbėjo ;) 

Nuo 2012m zemes ukis eina po truputi tik zemyn,turiu mintį pelninguma,o ir 2016 nestebuklas,man vieni blogiausiu,dar pora tokiu meteliu ir galesim raktelius ant viniuko pakabint,gali but kad kazkam ir labai geri buvo,bet iš mano pažystamu ukininku tokius žinau tik du ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 valandas ago , dzipas said:

tema - uz kiek perkate zeme, skiedalai apie sviesu rytoju ne i tema ir tema is viso ne i tema.

O jei i tema - siemest (t.y. si sezona) nupirkta 20 ha po 1,3 K, 4 ha ir 2,2 ha po 1,5 K (priesmeliai), 0,6 ir 0,5ha ir 3,6 ha (besijungiantys prie esamu kitu i viena masyva - moliai) - po 3 K. Plius kalbama apie dar tris sklypus (30ha, 13ha, 18 ha kaimynas dirba ir neperka) kuriu kaina del konkurencijos - jau 3,5 K. Bet net nzn - jei bankas atsakys teigiamai imsiu bet jei nors kiek bus abejoniu - naxer kainos nekelsiu imkit kas norit - visko viena subine neapsesi.

Tai parasyk bent koks rajono kampas ir nasumo bala, nes be ju tai tavo rasliava tokie patys skiedalai kaip ir musu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

14 valandas ago , Zilvis55 said:

Praeje metai buvo nuostolingi tik neefektyviems ukiams. Yra dar toks dalykas kaip vasarines kulturos. Buna visokiu metu. Buna ir keli is eiles labai geri. Ir jei kazkada pramiegosi su investicijomis tarkim i zeme, viena diena gali pabust ir pamatyt kad nebeliko ka dirbt. Na o jei bijai rizikos ir ateiti piesi tik juodai, tai tada sakyk kodel vis dar ukininkauji???

ne taip mane supratai,aš tik norėjau pasakyti,kad gali būti ir labai blogi keli metai iš eilės,juk toks variantas yra įmanomas ir negi tokiu atveju vistiek žemės kaina kils,aš ateities niekada nepiešiu rožinėmis spalvomis,nes jei tos spalvos staiga nublanks,bus labai skaudu,geriau būt biški pesimistu,kad paskui nebūtu taip sunku pergyvent žlugusius taip didžiai puoselėtus planus.Pastebėjau,kad daug yra žmonių kurie ateitį įsivaizduoja labai puikią,draskosi,plėšosi,lipa per kitų galvas ir nepastebi kaip ateina senatvė ir karstas,sako kaip visko turėsiu užtektinai,tada pailsėsiu,bet to nebūna,nes tokį randa negyvą ant mėšlo krūvos.Nesakykit,kad tokių variantų iš savo patirties nežinot,aš jų asmeniškai žinau bent keletą.Pas mus vieną žmogelį prieš daug metų rado negyvą su šake prie mėšlų krūvos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

3 valandas ago , Karve said:

ne taip mane supratai,aš tik norėjau pasakyti,kad gali būti ir labai blogi keli metai iš eilės,juk toks variantas yra įmanomas ir negi tokiu atveju vistiek žemės kaina kils,aš ateities niekada nepiešiu rožinėmis spalvomis,nes jei tos spalvos staiga nublanks,bus labai skaudu,geriau būt biški pesimistu,kad paskui nebūtu taip sunku pergyvent žlugusius taip didžiai puoselėtus planus.Pastebėjau,kad daug yra žmonių kurie ateitį įsivaizduoja labai puikią,draskosi,plėšosi,lipa per kitų galvas ir nepastebi kaip ateina senatvė ir karstas,sako kaip visko turėsiu užtektinai,tada pailsėsiu,bet to nebūna,nes tokį randa negyvą ant mėšlo krūvos.Nesakykit,kad tokių variantų iš savo patirties nežinot,aš jų asmeniškai žinau bent keletą.Pas mus vieną žmogelį prieš daug metų rado negyvą su šake prie mėšlų krūvos.

aš irgi manau kad reikia ruoštis blogiausiam scenarijui,o jei bus viskas gerai,tai tik į nauda visiem

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

19 valandas ago , gerasukis said:

Taip, taip... gyvenimas irgi pagerejo, bet deja gaila ne visiems. As net neapeljuoju case pranasumu pries mtz ar pan. Skirtumas, kad realiai uz to case metines eksplotacijos ir remonto islaidas pasamdytum kelis traktoristus ant mtz. Aisku, dabar pasipils lavina, kad visas kaimas prasigeres ner kam dirbt... jo jo, jus visi teisus, tik gaila, jog tik is savo varpines.

visiškai pritariu,nors pats turiu 2 case pirktus iš paramos taip pat turiu 2 MTZ iš senų laikų,bet pvz. mano kaimynas turi MTZ ir T-25,o tokių kaip jis pažystu šimtais.Tik įdomu už ką pirksit mielieji tuos case kai senieji susidėvės ir nebebus paramų,juk šiam finansiniam laikotarpiui beliko trupiniai,o po 2020m niekas nežino kaip bebus,ir iš viso ar beišliks ES,ar nematot kas dedas pasaulyje.Jūs gavę dešimtis paramų,prisipirkę moderniausios technikos,sukėlę žemės kainas galvojat,kad ir toliau taip bus,iš paramų atnaujinsit techniką,o atliekamais pinigais toliau kelsit žemės kainas.Žinau tokių veikėjų kurie 2008-2010m kada paraiškas rinko ištisus metus po 2 kartus per metus dalyvaudavo paramose.Žinokit,kad tie laikai praėjo,technikai atnaujint dabar reiks pakrapštyt ir savo piniginę.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 minute ago, Karve said:

visiškai pritariu,nors pats turiu 2 case pirktus iš paramos taip pat turiu 2 MTZ iš senų laikų,bet pvz. mano kaimynas turi MTZ ir T-25,o tokių kaip jis pažystu šimtais.Tik įdomu už ką pirksit mielieji tuos case kai senieji susidėvės ir nebebus paramų,juk šiam finansiniam laikotarpiui beliko trupiniai,o po 2020m niekas nežino kaip bebus,ir iš viso ar beišliks ES,ar nematot kas dedas pasaulyje.Jūs gavę dešimtis paramų,prisipirkę moderniausios technikos,sukėlę žemės kainas galvojat,kad ir toliau taip bus,iš paramų atnaujinsit techniką,o atliekamais pinigais toliau kelsit žemės kainas.Žinau tokių veikėjų kurie 2008-2010m kada paraiškas rinko ištisus metus po 2 kartus per metus dalyvaudavo paramose.Žinokit,kad tie laikai praėjo,technikai atnaujint dabar reiks pakrapštyt ir savo piniginę.

jeigu bus grūdų,bus ir pinigų,jeigu įvertint kiek esu gaves paramos ir kiek nupirkes už savus,tai ta parama lašas juroj,aisku savo laiku jinai tikrai padejo 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 valandas ago , ceck said:

jeigu bus grūdų,bus ir pinigų,jeigu įvertint kiek esu gaves paramos ir kiek nupirkes už savus,tai ta parama lašas juroj,aisku savo laiku jinai tikrai padejo 

sakyk ar gali dabar mokėti už1ha žemės po 5000-8000e,manau,kad ne,nes tavo gautos paramos tik lašas jūroj ir atliekamus pinigus turėjai investuot į techniką,o kiti pasirodo,kad gali tiek mokėt už žemę,o kodėl?  čia ir arkliui aišku kodėl.Dabar pasakyk ar aš teisus ,ar ne.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ką tik, Karve said:

sakyk ar gali dabar mokėti už1ha žemės po 5000-8000e,manau,kad ne,nes tavo gautos paramos tik lašas jūroj ir atliekamus pinigus turėjai investuot į techniką,o kiti pasirodo,kad gali tiek mokėt už žemę,o kodėl?  čia ir arkliui aišku kodėl.Dabar pasakyk ar aš teisus ,ar ne.

žinoma kad tu teisus,bet riekia laviruoti ar dabar pirkt zeme,ar blėkų,noretum kažka atsinaujint,bet negali,nes gal išlys žemė pirkimui protinga kaina,teisybe vienas bankas jau finansavimo neduoda jei ž.ū. paskirties žeme eina daugiau kaip 5000eur,nes rizika nesveika

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 valandas ago , ceck said:

žinoma kad tu teisus,bet riekia laviruoti ar dabar pirkt zeme,ar blėkų,noretum kažka atsinaujint,bet negali,nes gal išlys žemė pirkimui protinga kaina,teisybe vienas bankas jau finansavimo neduoda jei ž.ū. paskirties žeme eina daugiau kaip 5000eur,nes rizika nesveika

jums grūdininkams suprantu,kad žemė svarbiausia,nes esant mažoms grūdų kainoms,ar esant mažam derliui iš kuo didesnio ploto vistiek daugiau uždirbsi,o man pienininkui tas neaktualu,nes kiek jos turiu tiek man ir užtenka,daugiau karvių nežadu laikyt,nes tada vėl prasideda naujų tvartų statyba,naujų darbininkų paieška ir taip pasaka be galo.Visko į karstą nenusinešiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 minutes ago, Karve said:

jums grūdininkams suprantu,kad žemė svarbiausia,nes esant mažoms grūdų kainoms,ar esant mažam derliui iš kuo didesnio ploto vistiek daugiau uždirbsi,o man pienininkui tas neaktualu,nes kiek jos turiu tiek man ir užtenka,daugiau karvių nežadu laikyt,nes tada vėl prasideda naujų tvartų statyba,naujų darbininkų paieška ir taip pasaka be galo.Visko į karstą nenusinešiu.

na kuo didini plota tuo atsiranda irgi kitu problemu, tokie kaip technikos nasumas samdomi darbuotojai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 valandą ago , Karve said:

visiškai pritariu,nors pats turiu 2 case pirktus iš paramos taip pat turiu 2 MTZ iš senų laikų,bet pvz. mano kaimynas turi MTZ ir T-25,o tokių kaip jis pažystu šimtais.Tik įdomu už ką pirksit mielieji tuos case kai senieji susidėvės ir nebebus paramų,juk šiam finansiniam laikotarpiui beliko trupiniai,o po 2020m niekas nežino kaip bebus,ir iš viso ar beišliks ES,ar nematot kas dedas pasaulyje.Jūs gavę dešimtis paramų,prisipirkę moderniausios technikos,sukėlę žemės kainas galvojat,kad ir toliau taip bus,iš paramų atnaujinsit techniką,o atliekamais pinigais toliau kelsit žemės kainas.Žinau tokių veikėjų kurie 2008-2010m kada paraiškas rinko ištisus metus po 2 kartus per metus dalyvaudavo paramose.Žinokit,kad tie laikai praėjo,technikai atnaujint dabar reiks pakrapštyt ir savo piniginę.

Žmogau paskaityk ką rašiau. Seniai tie ūkininkai stambesni perka nauja ar apynauja technika be paramų ir nesuka galvos.... bent jau kiek joniškio rajone tenka matyt ima vyrai už grynus ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

14 minutes ago, Vilius said:

Žmogau paskaityk ką rašiau. Seniai tie ūkininkai stambesni perka nauja ar apynauja technika be paramų ir nesuka galvos.... bent jau kiek joniškio rajone tenka matyt ima vyrai už grynus ;)

nu turbut taip tik joniski pas mus didieji perka be paramu tik kai jau visos imanomos paramos yra isnaudoje,nors man vienodai kaip jie perka

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 valandas ago , Vilius said:

Žmogau paskaityk ką rašiau. Seniai tie ūkininkai stambesni perka nauja ar apynauja technika be paramų ir nesuka galvos.... bent jau kiek joniškio rajone tenka matyt ima vyrai už grynus ;)

pirko užpernai,pernai kai augalininkai nebegavo prioritetinių balų,nes juos gavo tik gyvulininkai,tad nereikia čia lia,lia,nelaikyk kitų dundukais,visi žinom kaip kas buvo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

7 minutes ago, Karve said:

pirko užpernai,pernai kai augalininkai nebegavo prioritetinių balų,nes juos gavo tik gyvulininkai,tad nereikia čia lia,lia,nelaikyk kitų dundukais,visi žinom kaip kas buvo.

pirko pernai, perka ir siemet. net ir gyvulininkai kurie nuolat skundesi jog kainos mazos rase projektus ir pirko nauja technika. Pieno kaina nesiekia savikainos - ukininkai perka nauja technika. Kazkas nesirisa sitam sakiny ane??? Taip kad nereikia cia ir musu laikyt dundukais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

15 minutes ago, Karve said:

pirko užpernai,pernai kai augalininkai nebegavo prioritetinių balų,nes juos gavo tik gyvulininkai,tad nereikia čia lia,lia,nelaikyk kitų dundukais,visi žinom kaip kas buvo.

nebutinai,jai seniau parama paeme tai tai ta parduoda ar priduoda I ta pacia firma ir nauja pasijama tai panasiai savo pinigu reikia prideti tiek pat kaip su paramos, jei yra galimybe o ko ne,as ir zinau ukiu kurie be paramu pasipido nauja technika

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kiekvienas sako savo tiesą,bet esmė tame sakau dar kartą,kad jei ne ES parama,kurios jau išmokėti milijardai,dabar žemės kainos būtų per pus o gal ir daugiau mažesnės,negu šiuo metu.Man pastoviai neduoda ramybės klausimas,kas bus jei subyrės ES,ar iš vis beapsimokės ūkininkauti,tad postringavimai,kad žemės kaina tik didės-nieko verti,tą sakantys toliau savo kiemo nieko nemato,tokių profesorių norėčiau paklaust ar brangi žemė donecke,luhanske,padniestrėje,abchazijoje,osetijoje.Duok dieve,kad Lietuva neatsidurtų tarp jų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Truputi įsiterpsiu, per daug nesigilinau į šitą diskusija, bet kas dėl ES paramos, jei gauni išmokų 100 eur/ha ir lygiai tiek pat sumoki už nuoma (nes neva jų daugumos pasisakymai deklaruosiuos pats ir gausiu tiek pat) tai pvz man išmokos neįtakoja ar aš ūkininkausiu ar ne. Lygiai taip pat dirbčiau ir be išmokų.. Kas dėl technikos, lygiai taip pat galima parsivilkt iš vakarų europos gan geros technikos ir apseit be paramų. Visgi parama netrukdo. O kas del donecko, čia jau kitas scenarijus.. geriau neminėt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

KARVE > krentančių lapų kartais nebijai? Už ką agituoji? Nu niekaip neįsikertu kokio velnio tu vis vieną per tą patį balbatuoji... Net jei sutinku su tavim ...tai ka blyn daryt? O ką reiks daryt jei tu visgi neteisus? Ai bet gi net nesvarstai tokio atvejo. Show must go on. Gyvenimas eina toliau net Padnestreje. Tas kuris turės žemę turės ir pajamas. Nebent žmonija nustos valgyt. 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 valandas ago , jevgenijus said:

KARVE > krentančių lapų kartais nebijai? Už ką agituoji? Nu niekaip neįsikertu kokio velnio tu vis vieną per tą patį balbatuoji... Net jei sutinku su tavim ...tai ka blyn daryt? O ką reiks daryt jei tu visgi neteisus? Ai bet gi net nesvarstai tokio atvejo. Show must go on. Gyvenimas eina toliau net Padnestreje. Tas kuris turės žemę turės ir pajamas. Nebent žmonija nustos valgyt. 

 

tokio naivuolio dar nesu matęs,mano senelis smetonos laikais turėjo žemės ir taip pat galvojo,kad turės ir pajamų,bet užėjus sovietams vietoj pajamų gavo 10m lagerio.Žmogau tu nežinai kas bus rytoj,tu šiandien tą žemę turi,ryt gali neturėt.Prisimink įstoriją,kiek buvo žemės reformų,dalijimų perdalijimų,bet ką aš čia aiškinu,gal tokių dalykų tu nesi net girdėjęs,žinai tik posakį mano namai mano tvirtovė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

22 minutes ago, Karve said:

tokio naivuolio dar nesu matęs,mano senelis smetonos laikais turėjo žemės ir taip pat galvojo,kad turės ir pajamų,bet užėjus sovietams vietoj pajamų gavo 10m lagerio.Žmogau tu nežinai kas bus rytoj,tu šiandien tą žemę turi,ryt gali neturėt.Prisimink įstoriją,kiek buvo žemės reformų,dalijimų perdalijimų,bet ką aš čia aiškinu,gal tokių dalykų tu nesi net girdėjęs,žinai tik posakį mano namai mano tvirtovė.

dar karta: uz ka agituoji? ka siulai?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...