Jump to content

Putpeles


vaisus

Recommended Posts

Sveiki visi. Na pradziuginot cia, kad galima nevartant perint, nes inkubatoriu kainos man kosmines, su vartymu ne mano rankom pagamint, o vartyt irgi nesamone atrode. Siaip stengsiuos pasdaryt kad kuo maziau laiko sanaudu butu. Girdyma darysu nipelini nuo bako, kokiu 10l, kazi 15 putpeliu kiek laiko jo uzteks? gal nespes sugert ir vanduo pasvinks? Galvoju gal vandeni davest ir i baka idet unitazo mechanzma kad nereiktu dapilinet. Donatai, as is Utenos, o pas tave ar yra faraoniniu putpeliu? Pas mane dabar 19 menesiniu, tiesa jos dar ne pas mane, kita sav pasiimu. man atrodo mazoka, reiks perint, bet kazkaip nesinori su tais paciais patinais, sakau gal apsimainytumem del veisles? As pirkau cia is vietines moteriskes, Jasoniu soduose prie Utenos. Rasai kad padeklus nuskuti, o nepatogiau butu itiesti laikrasti ar koki kartona? kiek daznai ji reiktu keist? Galvoju daryt narva tokio dydzio kad laikrastis kaiptik isitiestu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Laba, o sakykit kada jos jau nebededa ir jau laikomos senemis? Maniske vakar naguti nusiplese lakste visi kruvina :( nes dugnas biski brokuotas padarytas gailamazyles bet viskas ok, perkeliau i kita narva o sita reik perdaryt. be to visus kiausinius vakar radau vienoi vietoi tai manau joms lisdelis kaip vistom visai patiktu :eusa-think: O taip miela jas paglostyti tik sukineja galvyte kai glosta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki visi. Na pradziuginot cia, kad galima nevartant perint, nes inkubatoriu kainos man kosmines, su vartymu ne mano rankom pagamint, o vartyt irgi nesamone atrode. Siaip stengsiuos pasdaryt kad kuo maziau laiko sanaudu butu. Girdyma darysu nipelini nuo bako, kokiu 10l, kazi 15 putpeliu kiek laiko jo uzteks? gal nespes sugert ir vanduo pasvinks? Galvoju gal vandeni davest ir i baka idet unitazo mechanzma kad nereiktu dapilinet. Donatai, as is Utenos, o pas tave ar yra faraoniniu putpeliu? Pas mane dabar 19 menesiniu, tiesa jos dar ne pas mane, kita sav pasiimu. man atrodo mazoka, reiks perint, bet kazkaip nesinori su tais paciais patinais, sakau gal apsimainytumem del veisles? As pirkau cia is vietines moteriskes, Jasoniu soduose prie Utenos. Rasai kad padeklus nuskuti, o nepatogiau butu itiesti laikrasti ar koki kartona? kiek daznai ji reiktu keist? Galvoju daryt narva tokio dydzio kad laikrastis kaiptik isitiestu.

Nezinau kaip tu jas laikysi bet jaigu tai bus narvas su isemamu dugnu meslui pasalinti tai nipeline girdykla netiks vanduo lases ir viskas uzrugs, as pastates esu pas save girdykleles kauselius su liezuveliais ir tai pasikaknkinau nes jos smalsiai bakseno i ta liezuveli del ko vanduo lasejo, na bet poto joms matyt atsibodo ir viskas susitvarke. Pas save esu pakabines paprasata juoda kibira is plastiko 10l, mazdauk 5 dienom uztekdavo 24 putpeles dabar prie sistemos prijungiau dar kelias girdyklas prisidejo jaunimo apie 30 vnt tai uztenka 3-4 dienoms, vanduo nerugsta nes kibiras atviras neuzdengtas. Jauciu reik kabinti 20l kibira kad nelakstyti arba plastikine deze statyti juoda tik.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nezinau kaip tu jas laikysi bet jaigu tai bus narvas su isemamu dugnu meslui pasalinti tai nipeline girdykla netiks vanduo lases ir viskas uzrugs

Nipeli desiu is lauko, t.y. paukstis iskis galva is narvo ir kapses i ji (nipelis gi nepastoviai lasa, tik kaip paukstis kapteli snapu?). Taip maciau padaryta pas moteri is kurios pirkau. O po nipeliu pakabintas nedidelis indukas, bet kiek maciau tai visi sausi buvo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man tik iskilo tokia dilema jei jau vandeni ipilti einate kas 5 diena tai ir kiausinius gal tik kas tiek dienu renkate :lol: , suprasciau jei 1000 putpeliu tada kazka tokio mastyti o cia kasdien po 2-3 litrus vandesn tokiems kiekiams putpeliu manau nesunku dapilti. :lol: rankos gal nenukris :lol:

Beje pas mane putpeles ne faraonines apie 150-200g sveriancios. Patinas is seniu liko tik vienas bet auga keli nauji jau menesio amziaus. Perinti siemet jau nebeplanuoju, laksto dabar dar savaitiniu apie 80-90vnt.

Bet siaip butu galima pasimainyti o tai taviskiai faraoniniai labai dideli?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aplamai lengviausia ir geriausia palaukti kol pradeda deti ir tada jau visi ju organai buna susiformave, pateliu uzpakalis kaip kamuoliuko, o pas patinelius dar toks kumpelis kaip uodegyte yra ji paspaudus isvirsta baltos putos (sperma) :lol:

Beto patineliai dar ir gieda ir pateles pamyli, pasedejus prie narvo taip pora valandeliu visus giedorelius ir meiles istroskusius galima nesunkiai isgaudyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip jos greit auga praktiskai bent japonines jau 30d budamos pasiekia beveik jau pilna savo svori. Tarkim jei jau iaugusi putpele sveria apie 160-185g tai japonines budamos 30d sveria apie 120g.

Pas mus buvo visciukai su putpeliukai isperinti, tai menesio laiko jau tokios pacios kaip visciukai ir net gal didesnes :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

forumuose beskaitinedamas randu tokiu pastebejimu, kad ir japoniskos labai retai susikrauna lizda ir peri, jeigu laikomos palaidai voljeruose. Bet cia isskirtiniai atvejai, siaip paprastos putpeles neperi pacios. Be to koks tikslas perint jeigu putpelyte ten sugebetu 10-20 kiausiuku uztupt, kai inkubatoriuje galima pakraut simtais ir kada nori ... :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Naturaliai jos net ir sudarius salygas nelabai peres, pas jas praktiskai tas instinktas zuves. Gal is vieno kito simto ir sugalvotu kuri pabandyti pereti bet tai zinok kuriai cia sudaryti tas salygas. Ir teisingai sakoma kam cia zaisti kai galima i inkubatoriu pakrauti ne viena desimti, simtus, tukstancius kiausiniu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

siandien putpeliu auginime tokia pamoka ismokau...

Augintuve pas mane yra pastatyta garaze, taigi kai dabar orai atveso, ypac nakti, pasirodo putpeliukams pasidare per salta. Ryte radau 4 putpeliukus, ir skaudziausia pateles, matomai suspaustas besigrudant ir apmintas. :(

Gal yra kokios rekomendacijos po kiek max putpeliuku augintuvese galima laikyt?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

siandien putpeliu auginime tokia pamoka ismokau...

Augintuve pas mane yra pastatyta garaze, taigi kai dabar orai atveso, ypac nakti, pasirodo putpeliukams pasidare per salta. Ryte radau 4 putpeliukus, ir skaudziausia pateles, matomai suspaustas besigrudant ir apmintas. :(

Gal yra kokios rekomendacijos po kiek max putpeliuku augintuvese galima laikyt?

as tai prikisu pilna, ir manau, kad problema ne tame. Tai greiciausiai del mikroklimato, reikia pasovios temperaturos, ir tada niekas nesigruda. Pajunk koki termostata prie lempu, Pvz. pajunk pora lempu pastoviai, ir pora ant termostato, kad veiktu, kai temp siek tiek nukrenta, ir issijungtu, kai pakyla iki reikiamos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki,na pagaliau ir as jau isiperinau savo putpeliuku,aisku perinau nepati,tai daug praradau bet nieko,kita karta tikiuosi jau turesiu inkubatoriu ir galesiu pati perinti,preita savaite isigijau frakiniu putpeliu 4 v,truputi kitokios ir kiausinuku spalva ciuciut zalsvesne negu faroniniu,bet jos irgi mesines,ju kiausinei parvesti is voketijos,reikes ateicei isiperinti ir situ.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man tik iskilo tokia dilema jei jau vandeni ipilti einate kas 5 diena tai ir kiausinius gal tik kas tiek dienu renkate :lol: , suprasciau jei 1000 putpeliu tada kazka tokio mastyti o cia kasdien po 2-3 litrus vandesn tokiems kiekiams putpeliu manau nesunku dapilti. :lol: rankos gal nenukris :lol:

Beje pas mane putpeles ne faraonines apie 150-200g sveriancios. Patinas is seniu liko tik vienas bet auga keli nauji jau menesio amziaus. Perinti siemet jau nebeplanuoju, laksto dabar dar savaitiniu apie 80-90vnt.

Bet siaip butu galima pasimainyti o tai taviskiai faraoniniai labai dideli?

Siandien pasveriau kelis, tai 100-120g 34 dienos dabar. Yra ir mazu pora, ~40gr tik. Nu dabar lesa pastoviai tai manau dar augs :)

edit: pasveriau visas, vidurkis tik 85g gaunasi. tai labai dideles pas tave Donatai, nes saltiniai raso japonines 120-140. ar ne japonines pas tave?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

http://www.putpele.lt/parduodu-putpeles.html

na galit ir cia pasiziuret tarp skelbimu. Perkant putpeles narvelius jie siulo isigyt nuo 120 LT.

Is savo patirties galiu pasakyt kad visais atvejais narvelius geriausia (nebutinai pigiausia del galimu pirmo bandymo klaidu ir medziagu sugadinimo) darytis patiems. Tik taip narveli galima prisitaikyt prie laikymo vietos ir indvidualiu prieziuros/aptarnavimo ypatumu. Kitu atveju jau aplinka ir jus gausite taikytis prie narvelio. :) O pataisyt/perdaryt pramoniniu budu padarytus narvelius nevisada lengva. Zinoma, ne visi turi tokias galimybes ir sugebejimus ir visiems gi skirtingai reikia... :)

Butina pamineti, kad kiekviena narvelio gamyboje padaryta klaida/neapgalvojimas gali baigtis liudnai... pvz susizaloti jusu augintiniai.

Dabar sau irgi darausi putpeliu narvelius. Jie bus vieno auksto kabinami tvarte ant sienos, kadangi kolkas turiu daug laisvos vietos. Vietos nebeturint, siuos narvelius, esant reikalui bus lengva isardyt ir medziagas panaudot vel. Ketinu paukstukus laikyt po 12 vnt. grupemis (bus lengviau juos sukontroliuot), bet patys narveliai bus talpos po 24 vnt. Taigi su pertvara per viduri, visiskai uzdari, nors taip paukstukus pasert bus kiek sunkiau... bet kartu zinau, kad man i atvirus narvelius gali pradeti list ziurkes ar kiti kenkejai, kurie galetu pridaryt zalos ... ir t.t. ...

Zodziu daug tu visokiu niunsu. Kiekvieno gyvuno prieziura ir auginimas visad reikalauja tam tikros patirties, kuri igaunama neisvengiamai mokantis is padaromu klaidu. Todel visad geriausia pradet augint nuo "pabandymo" su mazu kiekiu ir minimaliomis investicijomis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...