Jump to content

Putpeles


vaisus

Recommended Posts

jeigu kam idomu, tai is 104 sudetu kiausinuku:

55 isirito (6 putpeliukiu iszirgusiu koju sindromas)

33 kiausinukai buvo "tusti"

16 putpeliuku buvo uzzsale/pilnai neisivyste.

Tai buvo pirmasis mano inkubavimas su paskubomis padarytu inkubatoriumi is saldytuvo. Reikejo nusipirkt tik termostata, taigi inkubatoriaus savikaina gavosi gal 40 LT. Ir tai veliau sandeliuke radau termostata nuo kazkokio sildytuvo, kuris butu tikes... Nesuprantu kam zmones moka tuos nemazus pinigus uz orginalius inkubatorius... Kita karta jau bus istaisytos pastebetos gamybines klaidos ir labiau viskas automatizuota (auto vartymas, dregmes palaikymas). Bet reikalinga iranga itilps vel gal i 50 LT. :)

Taip pat noriu paklaust kaip pagydyt tuos iszirgusiomis kojomis putpeliukus. Jie sustipreje patys atsistos ar bandyt ta senovini varianta surisant siulu kojas. Jis padeda ar ne visada? :)

Keleta surisau pasitelkes visa savo kantrybe... bet nepastebiu kad jiems geretu...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Wau sveikinimai :eusa-clap: saunuolis, tu cia mane uzkresi bo as tokiauzsispyrus jei uzsinoriu viska turiu, tik mane neramintu klausimas kur deti 50 stuku mazyliu. kur parduoti, ar auginti? Mano paukstukes jau deda 7bet viena deda ta toki dideli kiausini sakau gal ji maisyto kraujo ar kaip :eusa-think: ? nu jis tikrai didelis noretusi visu tokiu .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dziugu girdeti eugenijau kad prasirito pas mane irgi jau ritasi turiu apie 30 siam momentui, nezinau kiek rasiu dar per pietus kai grysiu is darbo :)

O siulo panciojimas visad padeda ir jis vienintelis budas padeti kitaip ir liks tokiek varlynetojai. Svarbu panciojant nepalikti didelio tarpo siulo tarp koju. Is pradziu gali taip supancioti griuvineti ir t.t. bet galutiniam variante ismoksta taip vaikscioti ir viskas buna tvarkoje, svarbiausia su siulu taip palaikyti 3 paras kol sustipres koju raumenys, siulas atlieka silpnuju raumenu palaikymo funkcija ir neduoda kojoms iskrypti, o per tas keleta dienu kol jie supancioti kojos susitvarko ir raumenukai sustipreja.

Kas del perinimo putpeliu kiausiniu tai juos galima perinti ir nevartant tik tada reiketu senukuose pasirinkti tinkama tinkliuka ir visus kiausinius i inkubatoriu sudeti taip kad smaigalys butu apacioje o bukasis galas virsuje, taip sudetus putpeliu kiausinius net nebutina vartyti. Tai galioja butent putpeliu kiausiniams.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tiesa, kas del foto, tai as irgi ne visas galiu ideti, nes rodo kad per dideles. O kai sumazinu su paint programike, kur kompe buna, tai rodo, kad netinkamas formatas. gal kas galetu patart,kaip pakeisti formata, arba gal zinot kokia programike, kuri kartu ir pakeistu ir sumazintu?

Zinau, kad ne vieta cia klausti tokiu dalyku, bet pazadu issitrinti sita zinute, kai tik atsiras atsakymas.

Aciu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas del perinimo putpeliu kiausiniu tai juos galima perinti ir nevartant tik tada reiketu senukuose pasirinkti tinkama tinkliuka ir visus kiausinius i inkubatoriu sudeti taip kad smaigalys butu apacioje o bukasis galas virsuje, taip sudetus putpeliu kiausinius net nebutina vartyti. Tai galioja butent putpeliu kiausiniams

Tokiu budu pabandžiau ir aš išperinti putpeliukus ir pavyko, kiaušiniai kurie buvo pastatyti smaigliu apačioje nevarčiau nekarto ir visi išsiryto, aišku kurie buvo apvaisinti.

post-5962-141521808005_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sekanti karta tuomet nebevartysiu ir bus galima daugiau padeklu sutaplint i inkubatoriu. :) Varciau visa padekla 45 laipsn. pasvirimo principu...

Padekla patogu pasidaryt is 20x20mm virinto tinklo, tik galima dar tas skylutes kokiu strypu susiapvalint, tuomet kiausinukas puikiai isistato ir net pasvire 60 laipsn. kampu neiskrenta.

O del "varlinetoju". Pas mane tie paukstukai nors ir atsitojo ant koju, bet jie jau aiskiai yra praaugti kitu putpeliuku, mazesni, silpnesni ir del to juos kiti daznai skriaudzia: patampo, pakapoja... keleta, deja, radau jau ir sutryptu, nebegyvu... Kazin ar sioje vietoja verta kistis i gamta ir gydyt tokius nabagus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siaip zinok asmeniskai as irgi nebekisu ranku pirmais kartais panciojom ir taip ne viena pastatem ant koju. Bet juk kaip dabar pagalvoji juk tai genai, kam tada augintis tokius kuriu palikuonys ir vel garantuotai bus varlynetojai. Todel irgi isperinu, ir palieku dievo valiai, per pora savaiciu issibrokuoja taip kokie 4-6 putpeliukai kurie yra patys silpniausi ar pan... Aisku dar daug kas priklauso netik nuo genu bet kur ir issiritusius putpeliukus perkeliame, jei pavirsius slidokas tai gali ir visi kojas issisukineti, tada jau ne genai bet perintojo zioplumas kaltas. Todel reiktu vengti laikrasciu ir pan... O geriau padeti pjuvenu, ranksluostinio popieriaus, ar siaip medziaginiu skudureliu - vienu zodziu neslidziu ir stipreni sukibima su kojomis turinciu medziagu.

Asmeniskai as augintuve pasidariau su keiciamu dugnu, todel jie pas mane visi ant tinkliuko laksto, tai manau sukibimas geriausias :) ir valyti paprasta istrauki dugna nugremzi ji ir atgal istatai, nereikia gautyti putpeliuku tam kad isvalyti dugna.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveikinimai su seimos pagausejimu! :icon-mrgreen:

Kokie motyvai paskatino isigyt faraoniniu?

Beje, man nelabai aisku. Jeigu putpeles laikome del kiausiniu, tai visgi geriau laikyt faraonines ar japonines? Kaip suprantu faraonines ne tik pacios didesnes bet ir kiausinukai didesni. Su dejimo daznumu pas jas kaip?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ai nezinau kas cia paskatino tiesiog norejosi ir tu pabandyti ir skirtumus pamatyti ir jie man jau matosi, nes as japonines pirkau ir 2-3savaiciu taiman jos didesnes buvo nei sitos 25dienu :icon-eek: bet uzaugs. O laikau as jas tik del savu vaiku aisku puskei duodam ir jei dar pavyktu kelis parduoti pasarams butu pinigeliu ir pacios atsipirktu tai tik tiek. aisku jei butu pas mus paklausa galeciau ir tuo uzsiimti bet kol kas niekam nesiskelbiu lb. o kaip tavo jiauniklei Eugenijau?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip japonines putpeles pagal literatura pradeda deti nuo 45 paros laiko. Vistai reikia apie 5,5men. :) Tuo putpeles ir pranasesnes. Japoniniu deslumo procentas didesnis uz faraoniniu. Bet faraoniniu kiausiniai didesni. Bet ir daugiau faraonines sulesa. Taigi ekonomiskai apsimoka manyciau auginti visgi japonines.

O siaip del normalaus dejimo tai 45 paroj is gausybes putpeliu tik keletas pradeda deti nuo tokio laiko, o realiai visos isivaziuoja su dejimu apie 60-80 paros.

As va saviskes prarusiavau senes pasirodo net 30 buvo bernu dar like :lol: , o po visu bernu isskerdimo si savaitgali atliko ~47 putpeles ir 1 putpelinas. O rudeniop atrode kad tu bernu tik kokie 15 bus like. :lol: Na dar aisku apie 25 putpeles pardavem neperseniausiai. Bet vistiek bernu daug buvo :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...