Jump to content

Putpeles


vaisus

Recommended Posts

As irgi noriu labai putpelyciu uzsivesti,bet kolkas su finansais nekaip, tai luktelsiu. O gal kas galetu patarti, kokiu metu laiku butu geriau jas isigyti, ir kokio amziaus? Ar galima pvz.rudeni isigyti? Ar apsimokes per ziema jas laikyti, ar geriau pavasari, ar neturi tai jokios reiksmes? Patalpas turiu sildomas, problemu nebutu. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

darykit mano pavyzdiu. Pasigaminkit inkubatoriu ir issiperinkit. Pigu, idomu ir kiek norit tu paukstuku turesit, tik kantrybes reikia biski, kol sulauki ju. :)

Inkubatoriu pasidaryt lengva, tuo labiau kad net kiausinuku vartyti nereikalinga putpelems. Esme palaikyti pastovia ~38 laips. temperatura ir dregme - viskas.

Internete pilna tu inkubatoriu gamybos aprasymu, zmones pradeda net nuo kartonines dezes ir el.lemputes paukstukus sekmingai perint...

Jei turit ziemai sildomas patalpas, tai manau nereikia sukt galvos kada tu paukstuku isigyt. Gi jiems nera reikalinga tiesiogine saules sviesa ir kieme pasilakstyt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tikrai, reiks gal. Pradzioj pabandysiu pasidaryti koki inkubatoriuka. Gal paprasysiu dar kas pades pakonstruoti. Va tas man ir ptinka, kad daug sviesos joms nereikia, nes va vistos labai nori sviesos, po lauka pasivaikscioti... Na, o kiausiniu tikriausiai galima nusipirkti is betkurio, kuris augina putpeles, ar ne? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Labu, as su klausimu, man idomu ar nesipes maniske putpelaites faraonines su japoninem? japonines viresnes o faraonines dar nededancios. gal palaukti kol prades deti tadasuleist kartu negu as db jas 3atskirai laikysiu? o del lesyklu tai manau lesimui dydis turi buti toks kad tik galvai iskisti kaip matosi per grotelias tai manau ne daugiau 2 cm. o aukstis ir pagal ju dydi kad pasiektu, kiek matau ten tai palikta tik kiausiniams isriedeti ir is kart lesykla kabo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ta suprantu, bet bijau per maza isgrezt, kad po to paaugusios didesnes kurios nesugebetu istrigt galva ikisusios arba joms ten bruzinsis galvos ir per laika susizalos... arba padaryt per didelias skyles, pro kurias jos sugalvotu bandyt lyst ...

eksperimentuot nenoriu, intere info nerandu, tai gal sicia kas patart galetu pagalvojau. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ta suprantu, bet bijau per maza isgrezt, kad po to paaugusios didesnes kurios nesugebetu istrigt galva ikisusios arba joms ten bruzinsis galvos ir per laika susizalos... arba padaryt per didelias skyles, pro kurias jos sugalvotu bandyt lyst ...

eksperimentuot nenoriu, intere info nerandu, tai gal sicia kas patart galetu pagalvojau. :)

26-28mm

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

putpeliuksciai netrukus turetu pradet det kiausinukus. Ar siuo metu laiku reikalingas dirbtinis dienos prailginimas ar visgi pakanka ir naturalaus dienos ilgumo?

Kiek ryski turi but sviesa apsviecianti narveli. Pas mane putpeliu narvelis tvartuke, kuriame ir taip prastas apsviestumas (sviesa patenka per 3 mazus langelius pietu puseje) ir pats narvelis padarytas uzdaras, i kuri patenka sviesa tik per lesyklos skyles ir per vidury dezes esanti 10 cm tinkleli, pro kuri apsisviecia gerykla.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

putpeliuksciai netrukus turetu pradet det kiausinukus. Ar siuo metu laiku reikalingas dirbtinis dienos prailginimas ar visgi pakanka ir naturalaus dienos ilgumo?

Kiek ryski turi but sviesa apsviecianti narveli. Pas mane putpeliu narvelis tvartuke, kuriame ir taip prastas apsviestumas (sviesa patenka per 3 mazus langelius pietu puseje) ir pats narvelis padarytas uzdaras, i kuri patenka sviesa tik per lesyklos skyles ir per vidury dezes esanti 10 cm tinkleli, pro kuri apsisviecia gerykla.

Na as bent jau dejau 8w ekonomine lempute ir dar pridengiau ja kartonine deze taip kad sviesa sviecia i sonus. Ir pastebejau tos putpeles kurios randasi toliau nuo sviesos geriau deda kiasinius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

putpeles0628.jpg

Vis dar sukelia sypsni sitas vaizdelis atejus ibert pasaro. :D Iskisa galveles pilna eile ir zvalgosi smalsiom akytem ka ibersiu. :D

Asmeniskai as dabar tik investuoju savo laika ir atliekamus pinigelius i ukio/hobio ir gerbuvio kurima ir pajamu is to jokiu negaunu tik poilsi/malonuma. Bet igyvendinu kartu daug ideju, ne vien tik putpeles, ir visko po truputi, daug neinvestuojant bet kartu ir nerizikuojant. Stengiuosi uki kurti taip kad kiekviena ukio saka papildytu viena kita, o visos is to liekancios atliekos butu panaudotos.

Na bet as dar tik antri metai kaip grizes i teviske ir vis dar bandaus, mastau ar apsistot cia kaime su visam ar kur kitur isvaziuot laimes ieskot, nors jau ir aisku, kad noriu cia likt, bet pinigu irgi kaip oro reikia...

Jeigu cia kaime tik ant juodos duonos turiu, tai draugai isvyke i Norvegija deda i kojine po ~10 000 LT kas menesi ir vargo nemato. Tai kazkuria prasme mano apsistojimas kaime grubiai atsieina -10k litu i menesi.

Bet kazkaip turiu vilti, kad cia kuriu uzdarbi kita teisinga linkme ir kai visgi kazkada kiti gris is tu "aukso" kasyklu i tevyne, jie galbut tures tik daug pinigu, bet jokiu ideju, savo vietos, idirbio, tvirtesnio pagrindo po kojomis netures, ka as jau busiu senai uzgyvenes. O ar as teisus ar klystu, tik laikas parodys.

O uzdirbti ir pragyvent is ukio tikrai galima, bet visur reikia dirbt, o sioje sferoje ypac ir atsizvelgus i ideta darba ir pastangas, yra daug kitu sferu, kur tiek daug dirbt nereikia, o uzdirbi pakankamai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Norejau paklausti, ar jus uzdirbat is savo ukio tiek, kad galetumete pragyventi? Ar reikia dar dirbti kazkokiam darbe, o ukis yra tik hobis? Atsiprasau, jei ne vietoje to klausiu.

Tikrai kolkas uzsidirbti tiek kad patenkinciau savo poreikius neiseina, man bent jau tai kaip hobis kaip tyrinejimas rinkos ir sanaudu na ir zinoma malonu su paksciukais pabuti. Dar zinoma ir seima zinai kuom maitini. Nesakau kad i minusa eina, pelnas yra sioks toks bet sitas ukys turi dideti palaipsniui kaip sakoma turi augti su poreikiu su klientais ir panasiai. Kolkas klientu poreikiai didesni negu as speju, bet as nusprenciau plestis is tu pinigu ka uzdirba mano pauksciukai. :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

visur reikia idet darbo tiek ir valdiskam darbe, tiek ir savam ir visur yra savu + bei -.

Jeigu norit uzsiimt tik putpelem (bet visad geriau turet keleta alternatyviu pajamu saltiniu), tai versliuko pradzia elementari: pasiulot kiausinukus, paukstukus kaimynams, draugams, giminems, idedat vietiniu skelbimu ir kaip i darba reguliariai vaziuojat i artimiausia didesni turgu.

Pradzia visad sunki, atsiranda visokiu neplanuotu nesklandumu, problemu, nuostoliu... nereikia tiketis greito rezultato, bet su laiku atsiranda idirbis, pastoviu klientu ratas, rekomendacijos ir versliukas ima duot rezultatus. Bet tuo turit uzsiimt be pertrauku ir saziningai atsidejus, negalima keleta menesiu paprekiaut, po to vel dingt ir po pusmecio vel atsirast... klientams reikia pastovumo ir patikimumo...

Kalbu is savo seimos gyvenimiskos patirties.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirkau 100 japoniniu (dedekliu) putpeliu kiausinukus is sio forumo admino Donato. Atsiunte autobusu. :) Ir issiperinau inkubatoriuje... Veislei liko 28 putpeles. Menesio begyje dar analogiskai uzsiiauginsiu faraoniniu (mesiniu) putpeliu.

Japoniukes ant dienu turetu jau pradet det kiausinukus. :)

Manau koki rugpjucio menesi jau bandysiu kazka ir pardavinet.

Kainos:

Vienadieniai putpeliukai: 3 LT

Suauge gaideliai: 5 LT

Suaugusios visteles: 15 LT

Kiausinukai: 12 vnt. 5 LT

Narvelius zinoma kad darausi pats, bet pas mane ten daugiau putpeliu SPA nei narvelis. :lol:

Tokio be 300 LT niekaip neapsiimciau padaryti. (talpa iki 40 vnt., po 20 atskirai) :icon-confused: O kazkokiu pigiu chalturu irgi nesinoretu gamint.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O as kepykloj juodai dirbu naktim ir gaunu tiek, kad uztenka ant keliones ir mokesciams.Jei tiek galima uzdirbti su savo ukiu, spjauciau i ta darba. :)

Na turbut visi spjautu i ta darba jeigu ukys duotu tiek pinigu kiek reikia, aisku kiekvienam pagal savo poreikius. Bet norint pragyventi is ukio iskarto kalba eina apie didelius kiekius but tai putpeliu ar vistu o dideli kiekiai veda prie didmeniniu kainu ir kokybes praradimo. Taip kad reikia visko tureti pobiski kad neigrystum savo klientams su tais putpeliu kiausiniais :icon-smile: siulau kolkas dirbti abu darbus paraleliai kai jau matysi kad klientu turi tiek kad gali nebedirbti kepykloi tada ir iseik.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Matai, kad man laiko nelieka, po to darbo jau,jokiem ukiam.Nes tiek issunkia ten, kad kitkam jegu nebera. Vat ir reikia rinktis, ukis ar darbas. :) Bijau investuoti sunkiai uzdirbtus pinigus i tai, kas galbut neduos naudos ir pinigus prarasiu. Na, aciu visiems uz patarimus. Tikrai gal pades man apsispresti.:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveikinimai dideliausi, pasirodyk narvelius, idomu juk kokiu gudrybiu primastot. O va maniski gaiduka kazkas apkramte gerokai :( visa galvyte apgriauzta ir akytes jauciu nebetures, idomu ar cia ziurke kokia pasidarbavo ar kas tai kitas, nes jei butu susipese nebutu taip.

Man dar va idomu ko jos tokios pasisiaususios vaiksto visos?nuo ko jos siausiasi? Ir dar 2 nustojo kiausinius det, ar gali buti del to kad ta gaideli iskeliau is narvelio? pasarai nesikeicia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na cia mano narvelis ipusetas konstruot.

gamyba1.jpg

gamyba2.jpg

o cia laimingos 28 putpeles jame. :lol: (galima sutalpint ir iki 45)

putpeles0628.jpg

Minimaliai reikia prieziuros prie jo ir putpeliuksciai atrodo puikiai jauciasi ir gyvena labai svariai. Po apacia yra stalcius is skardos. Kas kokas 3-5 dienas ji istraukiu ir ispilu su pjuvenomis esancius mazus darbelius ir net kvapo is ju ten nera... Vaiksto ant plasmasinio PVC tinklelio, kuris yra kiek nuozulnus, todel kiausinukai labai tvarkingai isrieda, tokie svaruciai, net blizgantys. Ant priekio dar papildomai uzdetas toks kaip skydas is tinklelio, kuris uzdengia nuo ziurkiu ir kiausinulus ir pasara ir niekas ten ilist negali...

Uzjauciu del jusu paukstuko, bet zinokit, kad greiciausiai bus patys susimuse. O jei ziurke gali ilist, tai jau blogai... jos ir kiausinukus isnesa mielu noru... esu mates kaip net vistos kiausini nusiridena i urva...

Mano irgi dabar siausilos yra pateles, gaidukai maziau kazkaip, bet jos vis dar seriasi plunksnas nors i pabaiga... gal del to. Bet siaip nepamirskit kad joms reikia duot sausam smelyje pasimaudyt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

oi jau smelio tai jos kiekviena diena gauna pas mane, matai kai pries tai buvo susipese gaidukai kai matesi kad apkapotas o sitas vargsas biski per daug ziauriai. jauciubus ziurkes darbas bo ir kiausiniu man jau trukti pradejo :eusa-think: nu zarazos. as savo gamyba parodysiu kure diena, pas mane biski minusu yra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...