Jump to content

pasauline ekonomikos krize


Algis...

Recommended Posts

  • po 2 savaičių...
  • Atsakymai 591
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

tai gal ir mes praturtėsime?

Tik neįsisvajok. Obama aišku kvailai elgiasi stumdamas amerikonus į kinų kišenę, bet pasiūlymas imti pavyzdį iš rusijos kaip tvarkyti ekonomiką yra absoliutus nusipezėjimas.

na nesiginčysiu dėl to kas buvo prieš 15 metų, bet dabar... Na tarkim Bušas būtu leidęs visiems Normaliai bankrutuoti, ka mes lietuvukiai pirmiausiai ir tiesiogiai būtume pajautą tai kogero AIG bankrotą, nes nemažai mūsų ten pinigėlius įkišę. o toliau?... Na yra Kanaruose tokia sala - Los Palmos, per ją eina tektoninis lūžis, jei įvyktu žemės drebėjimas tai pusė tos salos nusmuktu į Atlanto vandenyną, tada į kitą Atlanto krantą pajudėtu mega ciunamis ir tokie miestai kaip Bostonas, Niujorkas, Vašingtonas na ir visa Florida liktu legendose kaip kokia tai Atlantida. Maždaug toks poveikis pasaulio ekonomikai būtu buvęs jei pernai Bušas nebūtu išmetęs tų pinigų per langą. Ir ko gero pati Amerika nukentėtu mažiau nei likęs pasaulis (kaip ir tame pavyzdyje su mega ciunamiu, Kanarams mažiausiai kliūtu). Taigi gal ir teisingai tas veikėjas postringauja, JAV ir UK pora metų būtu juoda krizė, o mums visiems....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na nesiginčysiu dėl to kas buvo prieš 15 metų, bet dabar... Na tarkim Bušas būtu leidęs visiems Normaliai bankrutuoti, ka mes lietuvukiai pirmiausiai ir tiesiogiai būtume pajautą tai kogero AIG bankrotą, nes nemažai mūsų ten pinigėlius įkišę. o toliau?... Na yra Kanaruose tokia sala - Los Palmos, per ją eina tektoninis lūžis, jei įvyktu žemės drebėjimas tai pusė tos salos nusmuktu į Atlanto vandenyną, tada į kitą Atlanto krantą pajudėtu mega ciunamis ir tokie miestai kaip Bostonas, Niujorkas, Vašingtonas na ir visa Florida liktu legendose kaip kokia tai Atlantida. Maždaug toks poveikis pasaulio ekonomikai būtu buvęs jei pernai Bušas nebūtu išmetęs tų pinigų per langą. Ir ko gero pati Amerika nukentėtu mažiau nei likęs pasaulis (kaip ir tame pavyzdyje su mega ciunamiu, Kanarams mažiausiai kliūtu). Taigi gal ir teisingai tas veikėjas postringauja, JAV ir UK pora metų būtu juoda krizė, o mums visiems....

Ir tegul, o kas gaunasi dabar? Tipo aš investuoju nevertindamas rizikos, nes žinau, kad valdžia bet kuriuo atveju gelbės mano subinę. Kur šitoj vietoj atsakomybė už savo veiksmus, parašą po kontraktu? Atimam iš tų kurie sėkmingai verčiaisi ir atiduodam tiem, kas godumo vedami investavo į oro burbulus. Lygybė. Labai jau primena komunizmą. Šitaip problemų neišspręsim. Ir aš asmeniškai prieš, kad mane apdėją didesniais mokesčiais, gelbėtų tuos, kurie prasiskolino ir sėdi mėšle iki ausų ar dar giliau. Tai panašu į judėjimą spiralę ir greitis didėja, kažkurioj vietoj taip plosis pasaulio ekonomika į sieną, kad maža nepasirodys. Kuo ilgiau temsim gumą, tuo mažiau bus išgyvenusių. Davė pingų auto pramonei, praėjo pora mėnesių ir vėl reik. Duos dar, pratems dar pora mėnesių ir kas iš to? O kas galutiniam rezultate sumokės - paprastas žmogelis, kuris niekada negavo tokios algos kaip GM vadai, niekada neskraidė personaliniais lėktuvais po vieną. Mokės jis, jo vaikai mokės už kažkokų mulkių nevykusius sprendimus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na kažin ar iš tavo ir mano mokesčių kas nors gelbės amerikonus ir net lietuvių lietuvoj nelabai gelbės tokių prisidirbusių kaip sakai. Teisingai sakai, kad tie vadukai ir vadai turėtu sėdėt kur nors o ne baliavot (kaip tie patys AIG vadai, gavę paramą atšventė oho ho ho). Aišku gaila amerikos mokesčių mokėtojų, bet kuo čia dėtas koks nors lietuvos mokytojas, kuris nusprendė apsidrausti gyvybę ir sveikatą tam pačiam AIG? Be to, nebūkim naivūs, Jei nieks nebūtu gelbėjęs tų bankų mūsų bankeliai tikrai nebūtu atsilaikę. Taigi dabar man paaiškink, kas labiau nusipelnė mokėti tą duoklę? Amerikonai, kurie tokią bvaldžią išsirinko ar męs paprasti mirtingieji kitam pasaulio pakraštį? (o gal tavęs Lietuvos bankų griūtis nepaveiktu nežinau)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Lietuvoj tai žinia, kad negelbės, bo nėr už ką. O dėl mokytojo nuostolių, tai jis turėtų žinoti, kad kai tik paleidžia pinigus iš saujos, jau prasideda riziką jų netekti. Aš pats puikiai tuo įsitikinau :( . O bankų griūtis vienaip ar kitaip paliestų kiekvieną, nors dabar aš daugiau baiminuos lito griūties.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Lietuvoj tai žinia, kad negelbės, bo nėr už ką. O dėl mokytojo nuostolių, tai jis turėtų žinoti, kad kai tik paleidžia pinigus iš saujos, jau prasideda riziką jų netekti. Aš pats puikiai tuo įsitikinau :( . O bankų griūtis vienaip ar kitaip paliestų kiekvieną, nors dabar aš daugiau baiminuos lito griūties.

Kažkodėl nemanau, kad jis grius, nebent Latas būtu devalvuotas, tada ir mes ir estai eitume iš paskos.

Na dar norėčiau grįžti prie vargšų Amerikos mokesčių mokėtojų, Štai vienas iš jų:

siltnamiai0051.jpg

prie jo kojų matai dėželę su narcizais. Jis 700 kartų kišo pirštą į žemę kiek lenda, kad priskintu tą dėžę, už kurią gaus 9,80$ ir padarys tai dar 29000 kartų, tam, kad gautu 400 baksu už dvi savaites tokio darbo. Taigi dabar įsivaizduok, kad jis bušas nebūtu išmetęs tų pinigų per langą ir tas žmogelis 29000 kartų įgrūdęs pirštą į žemę po dviejų savaičių nueina į bankomatą pasiimti tų savo 400 baksų, o bankomatas išmeta užrašą raiškia ispanų kalba "comparmisa, no mas dineros" atleisk žmogeli, bet banke nėra pinigų. Žinoma dabar ir jo anūkai ir proanūkiai kišdami pirščiukus į žemę (jeigu žinoma nepardavinės narkotikų) mokės walstreet'o veikėjų skolas tam kad jų senelis šiandien galėtu gauti savo grašius.

štai tokia vat mano teorija

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Latą latviai apsaugojo, nors tvf labai norėjo, kad jis būtų devalvuotas. Kažin ar mūsų valdžia apsaugos kai reiks skolintis iš tvf, o kadangi tai bus daroma tada, kai kitų alternatyvų neliks ir gali tekti priimti visas sąlygas.

O dėl amerikonų - tu ranką prie širdies pridėjęs gali pasakyt, kad išgelbėjus kelis bankus, tas bėdžius vis tiek neliks be darbo ir savo varganų pinigų? Beje, bankų, kuriems gali prireikt pagalbos yra berods 262. Bet jie žada gelbėt negalinčius susimokėt už namus, tik bėda ta, kad dauguma, net ir gavę pagalbą vis tiek lieka minuse ir negali apmokėt savo skolų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na del tu bedziu tai zinoma dalis neteks darbo, dalis vietoj 0,014$ uz narciza gaus tik 0,01$ bet isivaizduok sau viena diena keli milijonai ju negauna atlyginimo Ne po truputi po kelis simtus tukstanciu per men praranda darbus, bet visi masiskai nuo tokio bedziaus iki bankininko negali pasiimti pinigu is automatu, korteles neaptarnaujamos :icon-eek:

na ir del lito devalvacijos, jau kalbejom apie tai. Tiesa sakant neisivaizduoju, kokia is to nauda (kaip tai gali isgelbeti LIETUVOS ekonomika) ir kodel TVF tiretu to reikalauti. Mes gi ne zaliavine valstybe viska importuojam, perdirbam ir tada exportuojam, taigi tas devalvavimas turetu labai trumpalaiki efekta

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na matai gyvenime buna momentu kai blogas sprendimas geriau nei jokio, tai cia vat ir yra toks atvejis mano galva.

TVF zinoma keista ir inoringa organizacija, bet ko jos bijot, litas ir taip devalvuotas defakto, pakelus PVM uz ta pati lita nupirksi maziau nei pernai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na matai gyvenime buna momentu kai blogas sprendimas geriau nei jokio, tai cia vat ir yra toks atvejis mano galva.

TVF zinoma keista ir inoringa organizacija, bet ko jos bijot, litas ir taip devalvuotas defakto, pakelus PVM uz ta pati lita nupirksi maziau nei pernai

Jaučiu ne vieną kakliuką reiktų nusukt, kol prieitume vieningos nuomonės, todėl gal geriau baigiam. Arba palaukiam trečios nuomonės, kurią galėtume draugiškai užsipult :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na paaiskinkit man tupylai kodel nukrito taip zloto kursas?

Jis pernai buvo labai pakilęs. O babar visi bėga iš Lenkijos. Plius kaip suprantu jie jau pripažino, kad ekonomika recesijoj. Nebūtų litas pririštas, pas mus irgi būtų ta pati situacija. Jei toliau taip tęsis, tai visi važiuosim apsipirkinėt lenkiškų prekių.

Pasiskaityk pats:

http://danskeresearch.danskebank.com/li ... 181208.pdf

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na paaiskinkit man tupylai kodel nukrito taip zloto kursas?

Jis pernai buvo labai pakilęs. O babar visi bėga iš Lenkijos. Plius kaip suprantu jie jau pripažino, kad ekonomika recesijoj. Nebūtų litas pririštas, pas mus irgi būtų ta pati situacija. Jei toliau taip tęsis, tai visi važiuosim apsipirkinėt lenkiškų prekių.

Pasiskaityk pats:

http://danskeresearch.danskebank.com/li ... 181208.pdf

As ir taip vaziuoju kas 2 savaites :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

bet siaip toks valiutos nupigimas nera blogai, tada tos salies prekes tampa pigesnes ir eksportas darosi konkurencingesnis, kaip dbr su lenkija taip ir su JAV buvo... nes kitiem tavo prekes atpinga, o tau kaip buvo litas taip ir liko... bet jau man per ekonomikos paskaitas kazkada taip aiskino...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

bet siaip toks valiutos nupigimas nera blogai, tada tos salies prekes tampa pigesnes ir eksportas darosi konkurencingesnis, kaip dbr su lenkija taip ir su JAV buvo... nes kitiem tavo prekes atpinga, o tau kaip buvo litas taip ir liko... bet jau man per ekonomikos paskaitas kazkada taip aiskino...

lenkai dziaugiasi, jau turgui isgirsti ir aciu kad pirkote, arba geros dienos. Rode per tv kad lenkai nespeja kiauliu auginti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

bet siaip toks valiutos nupigimas nera blogai, tada tos salies prekes tampa pigesnes ir eksportas darosi konkurencingesnis, kaip dbr su lenkija taip ir su JAV buvo... nes kitiem tavo prekes atpinga, o tau kaip buvo litas taip ir liko... bet jau man per ekonomikos paskaitas kazkada taip aiskino...

Bet brangiau mokėsi už visą importą. Nežinau koks lenkų importo/eksporto balansas, bet mes tai žymiai daugiau importuojam nei eksportuojam.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

bet siaip toks valiutos nupigimas nera blogai, tada tos salies prekes tampa pigesnes ir eksportas darosi konkurencingesnis, kaip dbr su lenkija taip ir su JAV buvo... nes kitiem tavo prekes atpinga, o tau kaip buvo litas taip ir liko... bet jau man per ekonomikos paskaitas kazkada taip aiskino...

Bet brangiau mokėsi už visą importą. Nežinau koks lenkų importo/eksporto balansas, bet mes tai žymiai daugiau importuojam nei eksportuojam.

ir lietuvas seniai but bankrutavusi jei ne 1. ES pinigeliai, 2. uzsienyje sedinciu lietuviu pinigeliai ir investicijos LT, kas mano kitaip??? Taip LT uzkisa apie 3mlrd. eksporto-importos skirtumo skyle... bet beda kad pastaruju pinigeliu mazeja... :icon-exclaim:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

bet siaip toks valiutos nupigimas nera blogai, tada tos salies prekes tampa pigesnes ir eksportas darosi konkurencingesnis, kaip dbr su lenkija taip ir su JAV buvo... nes kitiem tavo prekes atpinga, o tau kaip buvo litas taip ir liko... bet jau man per ekonomikos paskaitas kazkada taip aiskino...

Lietuvai ta formule netinka, nes ,es faktiskai visas zaliavas importuojam, taigi uz jas moketume kaip mokeje doleriais ar eurais. Na nebent tik musu darbo jega salyginai atpigtu, bet tai irgi butu laikinas efektas, nes issibegiotu ir tie kas liko, nes vartojimo prekes irgi dauguma importines tai reikstu, kad musu darbo jegos gyvenimo kokybe dar labiau suprastetu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

bet siaip toks valiutos nupigimas nera blogai, tada tos salies prekes tampa pigesnes ir eksportas darosi konkurencingesnis, kaip dbr su lenkija taip ir su JAV buvo... nes kitiem tavo prekes atpinga, o tau kaip buvo litas taip ir liko... bet jau man per ekonomikos paskaitas kazkada taip aiskino...

Bet brangiau mokėsi už visą importą. Nežinau koks lenkų importo/eksporto balansas, bet mes tai žymiai daugiau importuojam nei eksportuojam.

ir lietuvas seniai but bankrutavusi jei ne 1. ES pinigeliai, 2. uzsienyje sedinciu lietuviu pinigeliai ir investicijos LT, kas mano kitaip??? Taip LT uzkisa apie 3mlrd. eksporto-importos skirtumo skyle... bet beda kad pastaruju pinigeliu mazeja... :icon-exclaim:

Jei butu maziau pinigu butu maziau importave, nes importuoja dazniau ne pirmo butinumo prekes (isskyrus energetines zaliavas). Maziau butu uzsiburbuliaves NT. Maziau butu lexus'u... Maziau butume issipute, ne taip stipriai ir sprogtume..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

bet siaip toks valiutos nupigimas nera blogai, tada tos salies prekes tampa pigesnes ir eksportas darosi konkurencingesnis, kaip dbr su lenkija taip ir su JAV buvo... nes kitiem tavo prekes atpinga, o tau kaip buvo litas taip ir liko... bet jau man per ekonomikos paskaitas kazkada taip aiskino...

Bet brangiau mokėsi už visą importą. Nežinau koks lenkų importo/eksporto balansas, bet mes tai žymiai daugiau importuojam nei eksportuojam.

Kuo daugiau dzingiuku Tau atveza kitos salys tuo ju turi daugiau... :icon-wink: Merkantilizmo teorijos is tikruju turejo racijos, taciau buvo pamirstos, nors dabar jas reiketu prikelti ypac LT :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...