Jump to content

Tikslaus ukininkavimo sistemos


shaulinis

Ar planuojate naudoti TUS savo ukije?  

310 nariai balsavo

  1. 1. Ar planuojate naudoti TUS savo ukije?

    • Niekada
      46
    • Domiuosi
      209
    • Jau naudoju
      56


Recommended Posts

sveiki

Kadangi domiuosi visokiais TŪSais ne tik Lietuvoj, matau užsieniečiai tiesiog pamišę dėl Dronų, nepilotuojamų skraidančių aparatų su keičiamais sensoriais laukų, miškų ir kitų plotų stebėjimui ir įvairiausių parametrų matavimui (pasėlių tankis, augalų aukštis, reljefas ir tt ir pan), pagal tas nuotraukas tręšimą ir augalų apsaugą planuoja ir dar velniai žino ką daro. Žinau, kad ir pas mus yra mėgėjų paskraidyt, gal apšviestumėt mane kam tokia informaciją galima panaudoti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pakankamai padorus toks daiktas kainuoja apie 20kLt. Pramoginė pusė visai smagi gali būti, o praktinė labai abejotina, bent jau iki tol, kol pačiam smagu po laukus paklampot. Kas jau pasiekė kintamų normų lygį, tada taip, nusifoktikai lauką, nuotrauką į kompą, pagal spalvą, tankumą skaičiuoji dozę ir pirmyn. Pigesnė N-sensor alternatyva.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pakankamai padorus toks daiktas kainuoja apie 20kLt. Pramoginė pusė visai smagi gali būti, o praktinė labai abejotina, bent jau iki tol, kol pačiam smagu po laukus paklampot. Kas jau pasiekė kintamų normų lygį, tada taip, nusifoktikai lauką, nuotrauką į kompą, pagal spalvą, tankumą skaičiuoji dozę ir pirmyn. Pigesnė N-sensor alternatyva.

gavau visokių pasiūlymų ir už panašią sumą doleriais bety kaklbam apie aprtenktą įvairiais sensoriais ne tik fotiku, bet ir IR ir Lazeriu, kas duoda žymiai daugiau informacijos. kaip ir sakiau, dar tik pradedu domėtis, tai gi net neabejoju yra daugiau už mane išmanančių net gi mūsų forume ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 3 savaičių...
Jop RTK geras reikalas tik reikia tiksliai traukes susireguliuoti kad nereikėtų perdengimo didelio nustatyt

O kažin be RTK ar labai sudėtinga butu taip važiuot, pvz turint tik trimble 250 ir varikliuka prie vairo?

Neįmanoma normaliai dirbti be rtk nes man tai buvo problemos su ryšiu tai yra tai nėra plius peršokdavo į kitą vietą reikėdavo vis pakoreguoti padėti.Metus naudojaus be rtk bet pernai įsigijau visus preidus reikiamus rtk signalui.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano galva skutimui RTK reikalingas tiktai jei laukas labai ilgas, bet dažniausiai taip nėra. Sėja ar kūlimas jau kitas reikalas.

Reikalingas ir dar kaip reikalingas, nes skusti gali užsiėmęs barus ir nereikia galulaukėj galvot kaip apsisukti ir iš kart suki į kas antrą ar kas trečią važiavimą.Taip dirbdamas taupai kurą laiką padargą nes nelieka suvažiavimų perdengimų galulaukėj nesunku apsisukti nes jau matai kur tau reikės įvažiuoti.

Siūlyčiau pažiūrėti į tuos kas taip dirba ir klausymų jokiu neliks

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano galva skutimui RTK reikalingas tiktai jei laukas labai ilgas, bet dažniausiai taip nėra. Sėja ar kūlimas jau kitas reikalas.

Reikalingas ir dar kaip reikalingas, nes skusti gali užsiėmęs barus ir nereikia galulaukėj galvot kaip apsisukti ir iš kart suki į kas antrą ar kas trečią važiavimą.Taip dirbdamas taupai kurą laiką padargą nes nelieka suvažiavimų perdengimų galulaukėj nesunku apsisukti nes jau matai kur tau reikės įvažiuoti.

Siūlyčiau pažiūrėti į tuos kas taip dirba ir klausymų jokiu neliks

Na pas mane patį trys aparatai su RTK, ir du be RTK, trijų kompanijų produktai, taigi tikrai galiu kažkiek palyginti už ir prieš.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano galva skutimui RTK reikalingas tiktai jei laukas labai ilgas, bet dažniausiai taip nėra. Sėja ar kūlimas jau kitas reikalas.

Reikalingas ir dar kaip reikalingas, nes skusti gali užsiėmęs barus ir nereikia galulaukėj galvot kaip apsisukti ir iš kart suki į kas antrą ar kas trečią važiavimą.Taip dirbdamas taupai kurą laiką padargą nes nelieka suvažiavimų perdengimų galulaukėj nesunku apsisukti nes jau matai kur tau reikės įvažiuoti.

Siūlyčiau pažiūrėti į tuos kas taip dirba ir klausymų jokiu neliks

Na pas mane patį trys aparatai su RTK, ir du be RTK, trijų kompanijų produktai, taigi tikrai galiu kažkiek palyginti už ir prieš.

Na palygint aišku kad gali bet sakyt kad skutimui nereikia RTK tai ko gero klysti nes kaip sau nori taip sakyk bet be rtk turi daryti perdengimus su padargu o su RTK kur kas mažesnį perdengimą galima padaryti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na palygint aišku kad gali bet sakyt kad skutimui nereikia RTK tai ko gero klysti nes kaip sau nori taip sakyk bet be rtk turi daryti perdengimus su padargu o su RTK kur kas mažesnį perdengimą galima padaryti

Dėl tikslumo aš net neisginčiju, apskritai būtų idealu karinis RTK tikslumas ;) , aš tik sakau, kad kainos skirtumas skutime pas mane neatsiperka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jei nepaslaptis kokiu kompaniju sistemos? kuri geresne? Mane pati domina trible arba jd autotrac

Abi geros, belieka tik išsirinkti. Neatmeskit ir sistemų ant vairo su krumpliaratine pavara ypatingai ne RTK sistemoms, jau yra neblogų variantų su neblogu tikslumu. Perkant tokias sistemas LABAI svarbu kas prižiūrės (pardavėjas), nes niuansų turėsite tikrai užtektinai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na palygint aišku kad gali bet sakyt kad skutimui nereikia RTK tai ko gero klysti nes kaip sau nori taip sakyk bet be rtk turi daryti perdengimus su padargu o su RTK kur kas mažesnį perdengimą galima padaryti

Dėl tikslumo aš net neisginčiju, apskritai būtų idealu karinis RTK tikslumas ;) , aš tik sakau, kad kainos skirtumas skutime pas mane neatsiperka.

Skutimas per daug pigus darbas, kad atsipirktu tie perdengimai, bet vis tiek labai norisi sutaupyti laiko. Ir jeigu laika skaitysim neikainojamu tai atsiperka iskarto :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

galima ir sveikata ir savijauta iskaiciuot, nes nereikia nei akiu vargint nei ranku vaira laikant :D

Mirksiukas gerai tik purškiant arba trešiant daugiau nežinau kam jį normaliai galima naudoti.Jei tą 500 pirkai naudoti tik kaip mirksiuką galėjai rasti ir pigesnį variantą.Nes trimble500 turi nemažai galimybių kurių dabar nenaudoji.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

turiu trimble ezguide 500, bet naudoju tik kaip mirksiuka, rudeni teko padirbet su jd autotrac SF1 signalu tai malonumas, o ne darbas. Tai dabar galvoju ar trimble daryt iki auto vairavimo ar pirkt jd autotrac

pas mane 500 stovi su RTK, jei galvoji be RTK gal linkęs asmeniškai labiau būčiau į JD, bet kaip minėjai turi 500, gal paprasčiau ir pigiau pabagti iki galo. Nebūtina juk kas metai po naują žaislą, kuris atneš tik psichologinę naudą ir tai tik pradžioje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tarp kitko šienui labai patogu, nežinau kaip su apsimokėjimu, bet patogu tai labai, kai su RTK nupjauni, paskui pagal tas pačias linijasctik pakeitus užgriebio plotą sugrėbi, pageidautina tiesiai o ne kaip toj nuotraukoj, būna vienas malonumas su presu ar rinktuvu tokias pradalges rinkti ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

galima ir sveikata ir savijauta iskaiciuot, nes nereikia nei akiu vargint nei ranku vaira laikant :D

Mirksiukas gerai tik purškiant arba trešiant daugiau nežinau kam jį normaliai galima naudoti.Jei tą 500 pirkai naudoti tik kaip mirksiuką galėjai rasti ir pigesnį variantą.Nes trimble500 turi nemažai galimybių kurių dabar nenaudoji.

tai as ji ir tenaudoju tik tresiant ir purksiant, bet kai pabandziau rudeni automatini tai uzsimaniau ir sejimui ir zemei dirbt, o pirkau as ji jau senokai per parama is dot pro su pursktuvu tai i kitus nei neziurejau :)

Na jei jau turi tai manau neverta būtų manau pirkti kito manau reikėtų turimą paturbinti susitaupytų pinigėliu nebent kita sistema pigiau išeitų, reikia pasidomėti paprasčiausiai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...