Jump to content

žieminių kviečių veislės


mechanikas

Recommended Posts

Gal kas esate išbandę veislę RIGI, iš Dotnuvos projektų? Ar jinai tikrai ankstyva, kaip rašo? Kaip derlius? Ar jautri ligoms?

 

Aš turiu pasisėjęs Rigi, veislė verta dėmesio dėl ankstyvumo, už Famulus savaitę ankstyvesnė. Auginu Leiferi, Zenta, Famulus ir Rigi, tai pastaroji ankstyviausia. Miltligė pirma griebė, o visų kaip ir nebuvo. Varpoje segmentų 8-10, vidutiniškai 9. Pažiūrėsim kaip derlius bus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Urho agrokoncernas platina, varpos kaip magnifiko suspaustos:) Olivinas extra arba pirma, derliu iki 9t/ha yra teke isspaust, bet priklauso nuo ziemos kaip ir kiekvienai veislei:) Man ji patinka tuom, kad pavasary nors ir atrodo prastai paskiau vis vien atsigauna, sutankeja, o kai varpos islenda tai isvis grazu, isvesta amerikoj, hibridine atseit, labai gerai krumijasi.

Kas platina olivina,ar tiesa kad skagen olivino pakaitalas? nesu sejes olivino,reiktu pabandyt,nors skagenu esu patenkintas,tik nuo isgulimo reikia saugot.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas platina olivina,ar tiesa kad skagen olivino pakaitalas? nesu sejes olivino,reiktu pabandyt,nors skagenu esu patenkintas,tik nuo isgulimo reikia saugot.

Dotnuviskiai zenta prilygino skagenui, o olivin tai baltic agro platina. Sake kad maziau gula nei skagen ir siek tiek paprastesne auginti yra. Del derliaus tai siek tiek truksta skagen pasivijimui, bet olivin neva ju maziau reikli ir dirvozemiui yra.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

turiu pasisėjęs Olivin, Magnifik ir Arktikos. olivin po vas. kviečių ir miežių, Arktika po rapso, Magnifik po žirnių. geriausiai vizualiai atrodo Olivin, ilgesnės varpos, geriau krūmyjosi, nors pavasarį vaizdas buvo prastesnis nei kitų. Magnifik ir Arktikos varpos trumpesnės. beje Arktikos sėjos po 140 kg/ ha ir nematau skirtumo tankume, lyginant su kitom veislėm. žemės nekokios, 33-38 balai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

is triju veisliu kurias esu pasejes(magnifikas,skagenas,julius) geriausiai atrodo skagenas,is siu veisliu magnifikas manau prasciau pasirodo varpu ilgume(produktyvume) lyginant su kitom veislem,bet ziemoja galima sakyti idealiai

Mano skagenas gerai atrodo,tik neaisku kiek sausra bus paveikus,dabar pieninej brandoj.pernai pakuliau neblogai,galima sakyt ziema jokios ytakos neturejo,nors daug kam apsalo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nors magnifik sejau pirma jis uz skagen velyvesnis beveik savaite.

O kaip šiaip vaizdas lyginant šias abi veisles? Koks tankumas ir grūdų skaičius šiai dienai? Neteko dar Magnifik auginti, domiuosi. Skagen už Famulus geriau atrodo, tankesni ir varpos didesnės. Matysim kaip su grūdų stambumu bus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš pirmi metai magnifik sėjau norma tik 3,8mln.nes buvau ispėtas kad labai krumijasi.Tankumas iš tikro nerealus netgi pasėjus simta penkiasdešimt kg.bet pačios varpos per pus trumpesnės nei skagen ir tokios glaustos.Pavasari pradėjo žaliuoti kartu su kvietrugiais labai gražiai matysim kas bus kai nukulsim.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

5t manau birs ir siemet. Priklausomai nuo ziemos. Vakaru regione nezinau ar perlipama i didesnius derlius. :)

Jei prieš 10-15 metų 5 t/ha buvo rekordinis derlius, bent jau mūsų krašte, tai šiandien tie skaičiukai gerokai didesni. Sėti kviečius po kviečių kai geros grūdų kainos gal ir pakanka tų 5 t/ha, bet prie tokių kainų kokias turim šiai dienai manau ne kas, nes vargiai tepadengs išlaidas. Ir šiaip žiūrint koks esi rimtas ūkininkas ir jaunas tad turintis gerą ateitį, geriau nesidairyk labai į tai kas vyksta tavo regione. Norint tobulėti nėra ko varžytis su tokiais pat ar prastesniais, žiūrėk link vidurio LT ir suvalkijos. :icon-wink: Žodžiu tikslas ne 5 bet 10 t/ha. Jei vaizdas, skaičiavimai ir nuojauta neapgauna, bent iš vieno lauko šiemet turėčiau tai pasiekti. Tfu, tfu, tfu..., kad neprisišnekėjus. :icon-smile:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...