Jump to content

Grūdų kainos?


Jenisej

Recommended Posts

palaikys dabar kainas nenormaliai zemas kad uzsidirbti is mazazemiu ir neturinciu kur laikyti. O veliau pakils kainos. Nes daug javu sunaudoja biomasei. Ir seip vartojimas didesnis negu pasiula. Tiek su nafta tiek su grudais dabar zaidzia spekuliantai kurie pabego is nekilnojamo turto zlugusios rinkos ir dabar jiesko kur sukisti pinigus kad nesuvalgytu infiliacija. Grudu kainos kils - ilgalaikes prognozes ta rodo. Laikykimes bratkos!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tave apgavo, vat taip ir suprast :)

Reikia pačiam analizuot informaciją, tada nepasimausi ant tokių dalykų. O esmė tokia, kad atsargos tai tik truputį atsistatys, nes beveik visur labai geri orai pasitaikė. O dabartinė kainų situaciją tik patvirtina tai, ką aš visą laiką teigiau - tai buvo tik spekuliantų išpūstas kainų burbulas ir nieko daugiau. Dabar jie masiškai traukiasi, nes derliaus prognozės neleidžia pūst to burbulo toliau. Dabar tik reik laiko, kol viskas gryž į savo vėžes.

Nevisi sugeba buti gerais analitikais ir tinkamai issianalizuoti, o ka galvojai "Grizs i savo vezes" ar 300 lt/t ar prie artimu pernykstems?

Jei dar pora tokių derlingų visam pasaulyje metų, tai visai nenustebčiau. Bet greičiausiai jog taip nebus. O gerbiamam Domkratui siūlyčiau atnaujinti savo žinias dažniau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

palaikys dabar kainas nenormaliai zemas kad uzsidirbti is mazazemiu ir neturinciu kur laikyti. O veliau pakils kainos. Nes daug javu sunaudoja biomasei. Ir seip vartojimas didesnis negu pasiula. Tiek su nafta tiek su grudais dabar zaidzia spekuliantai kurie pabego is nekilnojamo turto zlugusios rinkos ir dabar jiesko kur sukisti pinigus kad nesuvalgytu infiliacija. Grudu kainos kils - ilgalaikes prognozes ta rodo. Laikykimes bratkos!

Gal gali isduoti saltini ilgalaikiu kainu kilimo prognoziu pagrindima????

Manau, kad 3 dalykai itakoja visu zaliavu kainas:

1. vartojimas- suletejusi ekonimika+ spekuliantu dirbtinai ispustos kainos, kas yra: iseje pinigai is nekilnojamo turto ir akciju i zaliavas sukele nepagrysta zaliavu kainu didejima(tame tarpe ir grudu), kurie yra nepagrysti paklausos ir pasiulos santykiu. Jie prie sumazejusiu kainu grizta i iprastas rinkas(NT ir akcijas).

2. USD santykis su kitomis pagrindinemis pasaulio valiutomis. USD buvo ir yra nepagrystai nuvertintas, nors paskutiniu laiku jis arteja ir artes prie fundmentalesniu reiksmiu ir tai itakoja kitas zaliavu rinkas.

3. Biokuro sunaudojama biomase- tai spekuliantu(investiciniu fondu bei naftos magnatu) ispustas burbulas. ES biokuro reikmems buvo sunaudota 1,5% viso grudiniu kulturu derliaus, is kuriu grazinta dziovintu zliaugtu pavidalu i pasarus 90%(nuo sunaudotu gtudu-1,4%).

Pasauliniu mastu biomases naudojimas i biokura nesiekia net 3%(is kuriu grazinta 70-80%), kai tai gali itakoti grudu kaina, kai oras pakoreguoja derlius nuo iki 30%.

"Biomases ekspertams" siulau neklaidinti kolegu ir daugiau dometis skaiciais ir bendra situacija rinkose.

Kita savaite 57% analitiku prognozuoja USD stiprejima Eur atzvilgiu ir zaliavu pigima toliau.

Mano isvada- jeigu manote, kad siuo metu yra "reali", laikykite grudus ir mokekite uz saugojima, bei palukanas, bet ziema ar pavasari grudus teks parduoti pigiau nei dabar, del dar labiau sumazejusiu kainu pasaulio birzose. Siuo metu lietuvos supirkejai ir taip permoka uz pasarinius kviecius ir kvietrugius po ~ 50Lt/t, kadangi eksportuojant jie neatmustu pirkimo kainos(iki vakaru europos uosto sandelio logistika nuo kombaino kainuoja apie 120-150Lt/t). Mano patarimas naudotis situacija lietuvoje dabar, nes kai Europoje kainos kris iki 150 Eur/t uz maistinius galvoti bus velu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip kainas gali įtakoti karas Pietų Osetijoje, ir galimas viso pasaulio mažesnis politinis ir ekonominis bendravimas su rusais. :icon-question::icon-rolleyes:

Manau, kad niekaip. Rusu naftos verslovems niekas negrasina, o be to pasaulis nenori pyktis su rusais del energetiniu resursu kainu.

Aš manau, kad pasaulis pyksis su rusais, nes reikalas rimtas-žūsta tūkstančiai žmonių.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

i

Mano isvada- jeigu manote, kad siuo metu yra "reali", laikykite grudus ir mokekite uz saugojima, bei palukanas, bet ziema ar pavasari grudus teks parduoti pigiau nei dabar, del dar labiau sumazejusiu kainu pasaulio birzose. Siuo metu lietuvos supirkejai ir taip permoka uz pasarinius kviecius ir kvietrugius po ~ 50Lt/t, kadangi eksportuojant jie neatmustu pirkimo kainos(iki vakaru europos uosto sandelio logistika nuo kombaino kainuoja apie 120-150Lt/t). Mano patarimas naudotis situacija lietuvoje dabar, nes kai Europoje kainos kris iki 150 Eur/t uz maistinius galvoti bus velu.

Panašu kaip pirstelėjimas į vandenį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

i

Mano isvada- jeigu manote, kad siuo metu yra "reali", laikykite grudus ir mokekite uz saugojima, bei palukanas, bet ziema ar pavasari grudus teks parduoti pigiau nei dabar, del dar labiau sumazejusiu kainu pasaulio birzose. Siuo metu lietuvos supirkejai ir taip permoka uz pasarinius kviecius ir kvietrugius po ~ 50Lt/t, kadangi eksportuojant jie neatmustu pirkimo kainos(iki vakaru europos uosto sandelio logistika nuo kombaino kainuoja apie 120-150Lt/t). Mano patarimas naudotis situacija lietuvoje dabar, nes kai Europoje kainos kris iki 150 Eur/t uz maistinius galvoti bus velu.

Panašu kaip pirstelėjimas į vandenį.

Laikas parodys. Siaip maistiniai kvieciai siandien Londono birzoje kainavo 530Lt/t, o juos iki Londono(kaip atskaitos taskas) reikia pristatyti. Kiek tavo nuomone kainuoja logistika nuo kombaino??

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Stebuklai dedas Marijos žemėj :icon-eek: .

Koks čia stebuklas. Tiesiog jei perkama savo vidiniam suvartojimui/perdirbimui, tai kainą labai lengva paskaičiuoti: biržos kaina + logistikos kaštai.:) Ar išvežti, ar parsivežti-jie bus tokie patys. Todėl ir skaičiuoji, kas naudingiau. Mokėti truputį brangiau nei biržoje, bet galutiniame variante (kadangi nėra logistikos kaštų) gaunasi pigiau, ar pirkti biržoje ir ve-tis pas save. Va, kai užsipirks savo poreikiams, tada, mano supratimu, bus perkama perpardavimui, atitinkamai ir kainos formulė koreguosis...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

MATIF Wheat euro / tonne

Aug 08 189.50 (+4.00)

Nov 08 188.75 (+2.75)

Jan 09 189.50 (+2.50)

Mar 09 190.00 (+2.50)

May 09 192.00 (+2.50)

MATIF Rapeseed euro / tonne

Aug 08 379.50 (+1.00)

Nov 08 384.25 (+0.75)

Feb 09 388.00 (+0.75)

May 09 374.50 (+0.50)

Aug 09 382.00 (+2.75)

CBOT Wheat $ / tonne

Sep 08 291.62 (+10.47)

Dec 08 300.72 (+10.38)

Mar 09 309.72 (+10.47)

May 09 315.05 (+10.38)

Jul 09 319.18 (+9.46)

net JAV kaina kilo, viskas gerai, nestresuojam liaudis nestresuojam

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš suprantu puikiai ir apie vidinį suvartojimą,ir api logistiką šiek tiek nutuokiu,netoks durnas kaip atrodau.Tik kaip voras sako nestresuokim ir miltais neviduriuokim,nes malūnai stos ir išvis grūdų niekam nebereikės...Daug derliaus dar ant lauko,ir ne tik pas mus,taigi ankstoka išvadas daryt.P.S. O be to netik malūnai perka vadinamomis "padidintomis"kainomis,perka ir eksportuojančios firmos,ar jau nebeperka?Jeigu kainos kris,kokiem velniam juos dabar pirkt?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Perekupai pilnai perka ir tik keletu litu maziau nei tarkim malsena, litagra ar dar kazkas. O vidiniam vartojimui jiems visai tu grudu nereikia. Taip kad kainos koreguosis i geraja puse, man taip atrodo. Nafta jau lyg ir kyla aukstyn del karo Gruzijoje. O su ja kils ir energetiniai augalai t.y. rapsas ir kvieciai. Reikia tik sulaukti tos dienos, kada viskas bus OK.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Perdirbėjai skelbia grūdų supirkimo kainas

Kaunas, rugpjūčio 12 d. Perdirbimo įmonės pradėjo skelbti naujojo derliaus grūdų supirkimo kainas. Vidutiniškai už toną maistinių kviečių (priklausomai nuo klasės) siūloma 640–490 Lt/t, rugių –500–470, pašarinių kviečių – 470–430, rugių – 430–400, kvietrugių – 420, miežių – 450–420 L

Is "mano ukis"

Jaros agrokomplekse pasariniai mieziai 400 nesiekia svedasu kompleksas visai neperka nes kvieciu perakis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Lenkai iš kauno grūdų Alytuje veža furomis kviečius,apie tai ką jie moka sužinoti nepavyko.Tikriausiai daug moka?

100lt/t brangiau, nei moka elevatoriuje mums. Ir dar lenda ant svarsciu be eiles, po 5 furas, tai pusvalandi stovi ir ziuri kol juos ten susvers :icon-evil:

tai kontaktus is tu lenku paimk :) gal ten su jais eitu suderint tiesiogiai parduot o ne duot uzdirbt elevatoriui

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...