Jump to content

Grūdų kainos?


Jenisej

Recommended Posts

bet kuriuo atveju bus blogai. Bandau įsivaizduoti, kas būtu jei staiga bankai nustotu kredituoti..mano fantazija tiek neneša

Jo, kombainų pardavimai grįžtų į 1994 m. lygį

Atleiskite, kolega, už juodą jumora :icon-wink:

jei ne 1923

:lol: Juodas jumoras pats geriausias, nes geriausiai atspindi situaciją, bent jau šiuo atveju. Investicijų gali laukti štilius bent pora metų. (Čia mano nuomone.)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Istorija kartojasi ir kaip ir rašiau kažkur pavasary, po didelio pliuso paprastai būna nė kiek ne mažesnis minusas. Nors ir pats tuo nelabai tikėjau, bet viskas pasitvirtino. :icon-evil: Panaši situacija buvo prie Einoriaus, kai nemokšiškas ministeris bandė „sureguliuoti“ rinką ir iškėlė kviečių kainas iki 720 Lt/t o jau kitais metais rinka jas patvarkė iki 180 Lt/t (rugiam), kviečiai irgi ne ką geriau. Dabar rezultatas panašus tik gal priežastys kiek kitokios, nes liečia ne vien mus bet ir visą pasaulį. Vakar ant greičio į turimą savo sukurtą programėlę exelio pagrindu sumečiau visas kaineles ir gavosi totalus minusas jei grūdų, trąšų ir kt. kainos kitamet išliktų tokios pačios. Jei grūdai kiltų bent 100 Lt/t apskritas nuliukas, jei 200 Lt/t dar išgyventumėm. Sėti ar ne mastykim kiekvienas už savę. :icon-rolleyes::icon-question:

Imesk failiuka padiskutuosim, nes neaisku kokiom kainom, derlingumais, tresimo planais skaiciuoji, bet galvoju kad minusas gali buti ir didesnis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Istorija kartojasi ir kaip ir rašiau kažkur pavasary, po didelio pliuso paprastai būna nė kiek ne mažesnis minusas. Nors ir pats tuo nelabai tikėjau, bet viskas pasitvirtino. :icon-evil: Panaši situacija buvo prie Einoriaus, kai nemokšiškas ministeris bandė „sureguliuoti“ rinką ir iškėlė kviečių kainas iki 720 Lt/t o jau kitais metais rinka jas patvarkė iki 180 Lt/t (rugiam), kviečiai irgi ne ką geriau. Dabar rezultatas panašus tik gal priežastys kiek kitokios, nes liečia ne vien mus bet ir visą pasaulį. Vakar ant greičio į turimą savo sukurtą programėlę exelio pagrindu sumečiau visas kaineles ir gavosi totalus minusas jei grūdų, trąšų ir kt. kainos kitamet išliktų tokios pačios. Jei grūdai kiltų bent 100 Lt/t apskritas nuliukas, jei 200 Lt/t dar išgyventumėm. Sėti ar ne mastykim kiekvienas už savę. :icon-rolleyes::icon-question:

Imesk failiuka padiskutuosim, nes neaisku kokiom kainom, derlingumais, tresimo planais skaiciuoji, bet galvoju kad minusas gali buti ir didesnis.

o gal tai verslo paslaptis :icon-cool:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Matot, jei visi užsidarysim su savo paslaptim, tai paslaptingai ir bankrutuosim. :lol: Todėl jokių čia paslapčių, tik nėr dar laiko veltis į smulkmenas kol tokie orai. Trumpai, drūtai be sentimentų. ŽKviečiai: 5t derliui 1500 trąšom+1900 kt.išlaidos. Viso išlaidų apie 3400 Lt. Pajamos 5t*500 ir 400 išmoka. Pajamų apie 2900 Lt. Į minusą traukia 500 Lt. :icon-exclaim::icon-evil::icon-exclaim: VMiežiai: 4t derliui 1000 trąšom+1500 kt.išlaidos. Viso išlaidų apie 2500 Lt. Pajamos 4t*400 ir 400 išmoka. Pajamų apie 2000 Lt. Tas pats 500 Lt minusas. :icon-exclaim::icon-evil::icon-exclaim: Susinervinau, nebemiegosiu. :icon-idea:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

joo čia jau nebe juokinga, baisu darosi. jei štatų kongresas nepritars tam 700 milijardų planui supirkti blogas paskolas, bankų galimybės išduoti geras paskolas bus labai ribotos, taigi šiuolaikinė ekonomika be kreditų... aiškiu politikai mėgsta sutirštinti spalvas, bet faktas, kad bet kuriuo atveju bus blogai. Bandau įsivaizduoti, kas būtu jei staiga bankai nustotu kredituoti..mano fantazija tiek neneša

Ten viskas jau sutarta senai, tik šiemet rinkimų metai, tai politikai pakėlė triukšmą, tipo gina rinkėjų interesus. Jau praeitą antradienį iš finansų sektoriaus būtų akmens ant akmens nelikę, nes dar prieš biržos prekybos pradžią buvo pasiūlymų parduot su finansais susiejusius popierius už 500 mljrd. Valdžia staigiai davė bankams virš 100 mljrd, tie biškiuką apsipirko, aistros aprimo. Trumpam. Savaitės gale visi šoko imt grynus iš sąskaitų. Šiuo metu tai saugiausia turto forma, ben jau pas juos. Panašu kad tuoj bus oficialus plano patvirtinimas. Galima bus pasveikint JAV piliečius su papildomais 5000-10000 dol skolos kiekvienam (skirtingi skaičiuotojai pateikia skirtingus skaičius).

O tūlas Lietuvos ūkininkas geidžia už savo miežius gaut 600lt/t. Užduokite sau klausimą - ar galutinis vartotojas sugebės pakelt tokią kainų naštą? Aš čia turiu omenį ne perdirbėjus, o mėsytės ir duonytės valgytojus, kuriem gyvenimas artimiausiu metu negerės taip sparčiai, o gal net ir pablogės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mesytes ir duonytes kainoje grudu kaina sudaro nepagrindine dali Plius jei nebuvo brangu pernai neturetu butu branguir siemet Ir galiausiai noreciau paklausti kiek gi atpigo duone kepama is perpus pigesniu miltu

O tas pelno skaiciavimas man uzveda ant vienos minties arba yta kazkas daroma ne taip arba sita zeme nera skirta javams auginti o galgeriau avis ganyti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pasikartosiu, kažkur minėjau jau - duonos kainoje grūdų dalis - 4% vid Europos s.

Koks skirtumas, kiek kainuos grūdai, batono kaina tesiskirs 5 - 10 centų. Va, pasinaudoję pernykščiu burbuliuku kainas pakėlė, bet jam sprogus niekas nenusileido. Su pienu tas pats beveik.

Taigi net paprasčiausio PVM galutinis vartotojas sumoka gerokai daugiau, nei už grūdus. Aš jau nešneku, kiek tenka maximai už lentynas, kuri mumis ir galutiniu vartotoju rūpinasi. Kiekvienas pasiima tiek, kiek sugeba.

Šiemet kviečių savikaina - 530. Bet tokių sąlygų jiems augti Lietuvoje aš kažin ar besulauksiu dar kada. Taigi normaliais metais ji būtų 660. Čia kalba apie extra. Nu, pašarinių gal prispausčiau 20 lt pigiau. Jei pelno 10%, - jau dirbi į minusą, taigi reik kaip min 20%.

Bet jei valgytojam tas per brangu, aš mielai paimčiau salietros po 300, nes po 1500 ir man brangu, po to DK galėtų būt po 1lt/litras bent, kombainus naujus parduotų po 300000, o ne po800000, nu ir valgytojai jei dirbtų už 3lt per val, galėčiau tuos kviečius atpiginti gerokai manau. Tada batonas kainuotų, kaip minėjau bent dešimčia centų pigiau. Valgytojams per nėnesį tai sudarytų gal po 1,5lt/mėnesiui atliekamų pinigų.

Ar daug valgo dar tuos batonus? Kiek šeima išleidžia būtent duonai per mėn? "pigiems" telefono pokalbiams ir plačiajuoščiam internetui bent dvigubai daugiau tai tikrai. Nebe duona ir kitu maistu matuojama gyvenimo kokybė. Ir išlaidos nebe duonai...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mesytes ir duonytes kainoje grudu kaina sudaro nepagrindine dali Plius jei nebuvo brangu pernai neturetu butu branguir siemet Ir galiausiai noreciau paklausti kiek gi atpigo duone kepama is perpus pigesniu miltu

O tas pelno skaiciavimas man uzveda ant vienos minties arba yta kazkas daroma ne taip arba sita zeme nera skirta javams auginti o galgeriau avis ganyti

Gal nesupratai, kad čia 2009 metams skaičiuojama, ne šiems. Visas kainas žinai. Sėsk. Suskaičiuok ir galėsi užsipirkt avių. :lol: P.S. Pritariu Augytojo mintim ir skaičiam.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Matot, jei visi užsidarysim su savo paslaptim, tai paslaptingai ir bankrutuosim. :lol: Todėl jokių čia paslapčių, tik nėr dar laiko veltis į smulkmenas kol tokie orai. Trumpai, drūtai be sentimentų. ŽKviečiai: 5t derliui 1500 trąšom+1900 kt.išlaidos. Viso išlaidų apie 3400 Lt. Pajamos 5t*500 ir 400 išmoka. Pajamų apie 2900 Lt. Į minusą traukia 500 Lt. :icon-exclaim::icon-evil::icon-exclaim: VMiežiai: 4t derliui 1000 trąšom+1500 kt.išlaidos. Viso išlaidų apie 2500 Lt. Pajamos 4t*400 ir 400 išmoka. Pajamų apie 2000 Lt. Tas pats 500 Lt minusas. :icon-exclaim::icon-evil::icon-exclaim: Susinervinau, nebemiegosiu. :icon-idea:

O kitos islaidos cia ne perdideles? Gal jau ir samdyt viska dirbt butu pigiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

[

O kitos islaidos cia ne perdideles? Gal jau ir samdyt viska dirbt butu pigiau.

Kiekvienam išlaidos skirtingos. Samdyt visad pigiausia. Vienas PVZ Perki kombainą tarkim nemandrą 600 000lt. Šita suma metams kainuoja banke min 60 000. Nukulam jau taip gerai padirbėję 600 ha (aš optimistas vis, realiai per pus mažiau nukūlsim). Tai gaunas, bankui mokėsim 100/ha, kurui dar 100/ha, o visą kitą kiek jis tarnaus tikiuosi teisingos Shaulinio kalkuliacijos. Gal kas norėjot už 400/ha man reikalingu laiku pakūlt labai kokybiškai ne drėgnesnius nei 16% drėgnumo, atitinkamai 10% rapso? Man reikalingu laiku laisvų kombainų nėr. Net už 500/ha. O po kiek traukiat į savikainą kombainavimą?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

[

O kitos islaidos cia ne perdideles? Gal jau ir samdyt viska dirbt butu pigiau.

Kiekvienam išlaidos skirtingos. Samdyt visad pigiausia. Vienas PVZ Perki kombainą tarkim nemandrą 600 000lt. Šita suma metams kainuoja banke min 60 000. Nukulam jau taip gerai padirbėję 600 ha (aš optimistas vis, realiai per pus mažiau nukūlsim). Tai gaunas, bankui mokėsim 100/ha, kurui dar 100/ha, o visą kitą kiek jis tarnaus tikiuosi teisingos Shaulinio kalkuliacijos. Gal kas norėjot už 400/ha man reikalingu laiku pakūlt labai kokybiškai ne drėgnesnius nei 16% drėgnumo, atitinkamai 10% rapso? Man reikalingu laiku laisvų kombainų nėr. Net už 500/ha. O po kiek traukiat į savikainą kombainavimą?

Kaip sakė vienas ūkininkas " kombaino iš viso neapsimoka pirkti, bet užtenka vienų blogų metų ir jis atsipirks"

Dėl skaičiavimo išlaidų hektarui pastovios + kintamos išlaidos

Pastovios išlaidos : amortizacija tai naujo kaina - kaina po n metų kai nuspręsi parduoti (pvz po 5 metų kombainas turėtu kainuoti 45% naujo vertės taigi skaičiuojant 5 metam imam 55% naujo kainos) + banko palūkanos + draudimas Na žinant kombaino kaina nesunku paskaičiuot, kiek tau jis kainuos tiem 5m tada padalini iš 5 padalini iš hektarų kiek per metus kuli ir gauni PRASTOVES IŠLAIDAS HEKTARUI

Kintamos išlaidos tai kuras kombaininko alga tex. priežiūra.

Tingiu per naujo skaičiuo0t pasakysiu tiek, kad kai žemkės laikais pas Ramanauska darėm verslo planus tai gavom, kad DON kuldamas 300ha per sezona 5m kainuos 600lt/ha. po kelių metū paskaičiavom NH CX 840 500ha per sezona 5 sezonai gavosi panašiai tas pats 600lt/ha. (žinoma tai buvo skaičiuota pagal normatyvus ir algos oficualios su visais mokesčiais ir tt)

Esmė tame kaip sugebėsi jį užkrauti ir kiek mokėsi kombainiorui (pats jei dirbsi ir neskaičiuosi sau algos 4000mėn į rankas (+ sodra ir mokesčiai) dar jeigu kokie fondai kiek padengs tai galima išsitekti ir į 250lt/ha bet realiausia savikaina gaunasi apie 400lt ha

nors jei imt tavo pavyzdį, kombaibas už 880000lt ir su juo paimsi 1000ha per sezoną skaičiuojant 5 metam gaunasi 217,8lt/ha (nors gal mano skaičiuoklė kiek pasenus reiktu peržiūrėt tik labai jau tingiu)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bėda, kad čia ne amerika, kur kombainų servisas juda nuo pietų link šiaurės, ir nukūlsi su tuo kur atseit gali 1000 tik 500. Bet pripažįstu, kad mašinai didėjant, jos darbo savikaina dažniausia mažėja, su sąlyga, kad ji bus užkrauta.

Nesutinku dėl kompensacijos - dėl jos kraupiai išauga administracinės išlaidos, taigi realiai jos gal 10% ir lieka, o gal ir ne.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Matot, jei visi užsidarysim su savo paslaptim, tai paslaptingai ir bankrutuosim. :lol: Todėl jokių čia paslapčių, tik nėr dar laiko veltis į smulkmenas kol tokie orai. Trumpai, drūtai be sentimentų. ŽKviečiai: 5t derliui 1500 trąšom+1900 kt.išlaidos. Viso išlaidų apie 3400 Lt. Pajamos 5t*500 ir 400 išmoka. Pajamų apie 2900 Lt. Į minusą traukia 500 Lt. :icon-exclaim::icon-evil::icon-exclaim: VMiežiai: 4t derliui 1000 trąšom+1500 kt.išlaidos. Viso išlaidų apie 2500 Lt. Pajamos 4t*400 ir 400 išmoka. Pajamų apie 2000 Lt. Tas pats 500 Lt minusas. :icon-exclaim::icon-evil::icon-exclaim: Susinervinau, nebemiegosiu. :icon-idea:

O kitos islaidos cia ne perdideles? Gal jau ir samdyt viska dirbt butu pigiau.

Tikrai neperdidelės išlaidos paskaičiuotos, čia tik tokios mūsiškos. Nes dar po teisybei reiktų skaičiuoti sau atlyginimą, atmesti kiek į kaupimo fondą, ant džipo irgi reiktų kiek nurašyt jei jį turėčiau :lol: , o dar dadėjus tryliktą algą, atostoginius ir kažkiek kruizui po ramujį vandenyną :lol: , tai tos išlaidos dar padvigubėtų. Neikiek neabejoju kad skaičiuojant perdirbėjų pelnus dar dadedama ant ferarių ir nuosavų lėktuvų. :lol: Dėl to jų pelningumai vis atrodo neperdideli. Kombainas mano pigus, vos už 60 gabalų, o nukuliu virš 200 ha, tai savikaina gaunas apie 150 Lt/ha (su kuru). Kažkada skaičiavau, kad naujų pirktų su ES parama savikaina apie 300 Lt/ha, o be paramos rodos apie 450 Lt/ha. Bet užtat kulimas spartus, ne taip kaip aš kuliu 2 mėn. :icon-rolleyes:
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bet jei valgytojam tas per brangu, aš mielai paimčiau salietros po 300, nes po 1500 ir man brangu, .....po to kombainus naujus parduotų po 300000, o ne po800000, nu ir valgytojai jei dirbtų už 3lt per val, galėčiau tuos kviečius atpiginti gerokai manau. Tada batonas kainuotų, kaip minėjau bent dešimčia centų pigiau. "pigiems"

Buk atsargus su norais nes jie pildosi. Kitamet atsiras labai daug pigiu apinauju kombainu ir kt technikos ir tai nieko gero nereiskia, pats supranti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kitamet atsiras labai daug pigiu apinauju kombainu ir kt technikos ir tai nieko gero nereiskia, pats supranti

Na, pats nemačiau, ale sklinda gandas, kad Panevėžy vieno lizingo kiemas pilnas (nežinau, kiek kokrečiai tai reiškia) kombainų.

Ir šiaip dėl kitamet pirkimų (kaip, beje, ir paskolų ėmimo) daug įvairių minčių kyla...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Galbut ir sunkus bus ateinantis metai bet antra vertus kritus kainoms mazes ir gamyba ir vel bus jos stygius. Dar po metu kainos vel prades kilti ir taip jau kartojasi kas 5 metai. Zemes ukis nezlugs kaip ir nezlunga tukstancius metu tik buna sviravimai po metus ar kelis. Taip ,kad auksciau nosis Ponai :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano 19 metų ūkininkavimo praktikoj jau berods 3 metai buvo kai geriau būčiau nesėjęs. Paskutiniai 2006 m. kai žiema iššaldė, o vasara išdžiovino taip sakant visą pelną. Nuostoliai žiaurūs. Jei būčiau nesėjęs, o dirbęs pvz tik pūdymus nuostoliai but buvę kelis kart mažesni ir darbo mažiau gerokai. Su patirtim ir amžium žmogus tampi atsargesnis ir labiau viską apgalvoji, ne tai kaip jaunimas. Nesakau, kad nesėti, bet reikia gerai pasverti visas išlaidas ir galimas pajamas. Manau niekam nesinorėtų metus pradirbti šuniui ant uodegos, išgyventi amortizacijos sąskaita. Prie tokio pasaulinio grūdų kiekio tikėtis ženklaus kainų kilimo per artimiausius metus nerealu todėl ir optimizmo ateinantiem metam didelio nejaučiu. Reiks kažkaip pratempt metelius, tik klausimas kaip. :icon-question::icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man irgi visokių minčių kyla...net mesti žū ir ieškotis darbo mieste...tėvai ūkininkauja nuo 1990m ir nepasakyčiau kad daug pasiekėme,nors technikos turime,bet jos ant duonos neužsitepsi...galbūt reikia išlaukti,juk serbentininkams apie 2000 metus kainos nukrito iki 0,5Lt/kg,bet pernai jau po 4,7Lt/kg pardavinėjo...pasak didelio serbentininko,verta auginti,jei gauni po 1,5-2Lt/kg...

Tad aš bandau pasinaudoti ES parama ir atgyvinti ūkį,nors mano kryptis-galvijų pardavimas mėsai,bet kainos nedžiugina...tad belieka tikėtis...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man irgi visokių minčių kyla...net mesti žū ir ieškotis darbo mieste...tėvai ūkininkauja nuo 1990m ir nepasakyčiau kad daug pasiekėme,nors technikos turime,bet jos ant duonos neužsitepsi...galbūt reikia išlaukti,juk serbentininkams apie 2000 metus kainos nukrito iki 0,5Lt/kg,bet pernai jau po 4,7Lt/kg pardavinėjo...pasak didelio serbentininko,verta auginti,jei gauni po 1,5-2Lt/kg...

Tad aš bandau pasinaudoti ES parama ir atgyvinti ūkį,nors mano kryptis-galvijų pardavimas mėsai,bet kainos nedžiugina...tad belieka tikėtis...

Jei pavyksta įtikinti bankus, tai investicijos per sunkmetį irgi neblogas dalykas, nes gauni PVM ir gali išgyvent. Man taip buvo 2006 m. O jau 2007 buvo l.geri ir viskas gavos OK. Nemanau, kad skubėk mesti ŽŪ. Bus dar ir šviesesnių dienų-metų.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...