Jump to content

Fendt traktoriai


Recommended Posts

Sveiki kolegos.

Tikriausiai jau darbymetis i pabaiga ir galėsim švesti :) Vis paskaitau temą, nes turiu Fendt 820. Drapox norėjau pasiteirauti apie Fendt 724 kaip dirba traktoriukas dar po metų ir ar nieko nenutiko jam ? Nes tokį modeliuką planuoju pirkti, kaip kažkada rašei nesinori didelios masės traktoriaus, o norisi kompaktiško ir manevringo. Kiek domiuosi ir viską analizuoju, tai šis modeliukas panašus į 820 pagal visus parametrus. Kokį modelį pasirinkote ar Profi ar Profi Plius komplektacijos ? Būčiau labai dėkingas už atsakymus :)

Su juo pradirbam apie 700 MV per metus. Šiuo metu 2000 MV, baigiasi 3 metai. Kol kas absoliučiai jokių problemų. Esu labai juo patenkintas ir maloniai nustebintas, nes visada maniau, kad kuo toliau tuo gamybos kokybė vis prastės. Matyt Fendt nesilaiko šios visuotinai šiuo metu priimtinos verslo taisyklės: gauti daugiau pelno prastesnės kokybės, prastesnių medžiagų sąskaita.

Pas mane Profi Plus varijantas, tokį be abejo ir rekomenduoju. Ir jei pats ar šeimos nariai dirbs patariu netaupyti ant komplektacijos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiu už informacija. Čia normaliai dirbantis traktoriukas, jei per metus prasuka po 700 MV, pas mane truputi daugiau prasuka po 800 MV per sezona. Taip daugiau pats vairuosiu, tai irgi ta pati galvoju ape komplektacija ir Pliuso galimybes platesnės. Šeip buvau nusižiūrėjes Fendt 826, bet pasikonsultavus apie 800 serija visokių liaupsiu prisikausiau, o apie 700 serija nieko blogo nesigirdi :) Klausimas dar vienas toks traktoriukas Rapidą 4 metrį patems, nes čia biškuti dvejoju, o su 4 metrų Spiritu jam nebus problemu manau, tik finansinės galimybės kokia sėjamaja leis įsigyti, nes į paskolas daug nesinori lysti. Kokius darbus su ju atlieki tu ir kokius pagrindinai padargus kabini prie jo :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiu už informacija. Čia normaliai dirbantis traktoriukas, jei per metus prasuka po 700 MV, pas mane truputi daugiau prasuka po 800 MV per sezona. Taip daugiau pats vairuosiu, tai irgi ta pati galvoju ape komplektacija ir Pliuso galimybes platesnės. Šeip buvau nusižiūrėjes Fendt 826, bet pasikonsultavus apie 800 serija visokių liaupsiu prisikausiau, o apie 700 serija nieko blogo nesigirdi :) Klausimas dar vienas toks traktoriukas Rapidą 4 metrį patems, nes čia biškuti dvejoju, o su 4 metrų Spiritu jam nebus problemu manau, tik finansinės galimybės kokia sėjamaja leis įsigyti, nes į paskolas daug nesinori lysti. Kokius darbus su ju atlieki tu ir kokius pagrindinai padargus kabini prie jo :)

Na ir Roma ne iš karto pasistatė, tai ir aš dar ne visus padargus pritaikęs šiam traktoriui, nes sąžiningai pasakius anksčiau buvo manyta, kad savo ūkyje išsiversiu su mažesnės galios traktoriais. Todėl ir padargai ne visai pagal galimybes.

O dėl komplektacijos manau geriau parašysiu į PM, kad čia vėl nekiltų maikių plėšymas, kad geriau daugiau AG, bet sėdėti ant kaladės. :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sutinku su Tadasg. Neta vieta, apie ka reiketu pasnibzdomis sneketi…

Vat ir paciam praktiskai tas pats aktualus klausimas - Kaip maniskis Fendt 820 susitvarkytu su 4metru Rapid'u, BE TRASU, su diskiniu idirbimu + lenta, sejant i germinuota/kultivuota zeme. Zemes ivairios, vienam lauke yra ir smelio, durpes ir molio, kiti vienodesni, yra kalvu, bet dar nebaisiausios, bet ir nemaziausios. (Rokiskio raj. )

Drapox - kaip pusbroliui sekasi su tokiu junginiu ? Nes apie 3metrus net neturiu minciu. Ir taip viska sunku suspet.....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sutinku su Tadasg. Neta vieta, apie ka reiketu pasnibzdomis sneketi…

Vat ir paciam praktiskai tas pats aktualus klausimas - Kaip maniskis Fendt 820 susitvarkytu su 4metru Rapid'u, BE TRASU, su diskiniu idirbimu + lenta, sejant i germinuota/kultivuota zeme. Zemes ivairios, vienam lauke yra ir smelio, durpes ir molio, kiti vienodesni, yra kalvu, bet dar nebaisiausios, bet ir nemaziausios. (Rokiskio raj. )

Drapox - kaip pusbroliui sekasi su tokiu junginiu ? Nes apie 3metrus net neturiu minciu. Ir taip viska sunku suspet.....

818 tikrai nesusitvarkė panašiose žemėse. Smėlyje 240 ag turi ką veikt. Dubliai būtini, ir dar jaučiu labai praverstų ant priekinės pakabos tarpvėžio tankintuvas, nes didžiausias buldozeris centre susidaro. O ant kietos lygios dirvos ir su 150 ag sėja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Skirtumas 20ag tarp 818-820, teoriskai manau 20ag, keliais % turetu jaustis, tik, kazi ar praktiskai pasijustu :icon-confused: . Traktoriai praktiskai vienodi. Kolega rapidu seja su 724, pasak ji ir tai per silpnas. Kai vazinejau kartu - greitis 13-15km/h apsukos 1500-1600 mazdaug. Pasak ji netraukia, nes i kalna greitis krenta.... Nors jam ir sejant su 936 greitis i kalna krenta. tai irgi per silpnas ?

pati Sejama turetu tarpvezio privolavima. Ar turi omeni dar papildoma, kaip, kad antra privolavima ant pakabos ?

Kazi ar apciuopiamai lengviau dirbtu su pronto 4dc ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Skirtumas 20ag tarp 818-820, teoriskai manau 20ag, keliais % turetu jaustis, tik, kazi ar praktiskai pasijustu :icon-confused: . Traktoriai praktiskai vienodi. Kolega rapidu seja su 724, pasak ji ir tai per silpnas. Kai vazinejau kartu - greitis 13-15km/h apsukos 1500-1600 mazdaug. Pasak ji netraukia, nes i kalna greitis krenta....

pati Sejama turetu tarpvezio privolavima. Ar turi omeni dar papildoma, kaip, kad antra privolavima ant pakabos ?

Kazi ar apciuopiamai lengviau dirbtu su pronto 4dc ?

Tie, kuriems 818 netraukė, gavo 240 pabandymui, dar nekalbėjau kokie įspūdžiai. O sėjamosios tarpvėžio volas tai pirmas ir sminga į smėlį, jei pakeli - vidurį pasidaro kalnas, kurio nepraryja sėjamoji. Magnumas visą šitą gėrį nutempia iki kietesnio pagrindo, tada vėl viskas normaliai. Keletą kartų net užsikišo noralgėliai, visa laimė smėlis greit išbyra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Skirtumas 20ag tarp 818-820, teoriskai manau 20ag, keliais % turetu jaustis, tik, kazi ar praktiskai pasijustu :icon-confused: . Traktoriai praktiskai vienodi. Kolega rapidu seja su 724, pasak ji ir tai per silpnas. Kai vazinejau kartu - greitis 13-15km/h apsukos 1500-1600 mazdaug. Pasak ji netraukia, nes i kalna greitis krenta....

pati Sejama turetu tarpvezio privolavima. Ar turi omeni dar papildoma, kaip, kad antra privolavima ant pakabos ?

Kazi ar apciuopiamai lengviau dirbtu su pronto 4dc ?

Tie, kuriems 818 netraukė, gavo 240 pabandymui, dar nekalbėjau kokie įspūdžiai. O sėjamosios tarpvėžio volas tai pirmas ir sminga į smėlį, jei pakeli - vidurį pasidaro kalnas, kurio nepraryja sėjamoji. Magnumas visą šitą gėrį nutempia iki kietesnio pagrindo, tada vėl viskas normaliai. Keletą kartų net užsikišo noralgėliai, visa laimė smėlis greit išbyra.

O ar sėjamosios ratukai vienoi ar dviem eilėm išdėstyti, mes smėliuko tikro tai gal koki 30 aru turim tai ant tiek nieko neivyksta, bet yra durpės 4ha tai kuo puikiausiai eina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sutinku su Tadasg. Neta vieta, apie ka reiketu pasnibzdomis sneketi…

Vat ir paciam praktiskai tas pats aktualus klausimas - Kaip maniskis Fendt 820 susitvarkytu su 4metru Rapid'u, BE TRASU, su diskiniu idirbimu + lenta, sejant i germinuota/kultivuota zeme. Zemes ivairios, vienam lauke yra ir smelio, durpes ir molio, kiti vienodesni, yra kalvu, bet dar nebaisiausios, bet ir nemaziausios. (Rokiskio raj. )

Drapox - kaip pusbroliui sekasi su tokiu junginiu ? Nes apie 3metrus net neturiu minciu. Ir taip viska sunku suspet.....

Man pačiam kažkada teko pabandyti sėti rapsus su Rapid 4m, nevisai pilna sėkladėže trąšų su Fendt 714 ir visai normaliai buvo, bet tikrai ne 15 greičiu, o kokia 10 km/h.

Pusbrolis daug metų sėjo su 818 ta pačia sėjama. O dabar sėja su 820. Bet visų niuansų tikrai nežinau, nei kokiu greičiu gali važiuoti, nei kiek krosbordus gali suleisti.

Pasakysiu kiek kitaip. Buvau gavęs išbandymui Vederio kultivatorių 6m šį pavasarį. Ir man pvz pasirodė, kad prie 724 pats tas. Nes labai juntamas Crosbord sugilinimas, o ir kultivaciją aš mėgstu gilią, skirtingai nei rekomenduoja, kad sėjos gyliu. Paskambinau kitam bandžiusiam su silpnesniu 820, jam pasirodė, kad reiktų didesnio. Tai čia irgi tas pats su sėjimu. Jei norėsi lakstyti 16 km/h, įdirbimo gilaus, o jei dar į kokį šviežią arimą, tai gali bala žino kiek tų AG prireikti. Bet šiaip jei viską normaliai tai manau 820 tikrai užtenka 4m universaliom sėjamom, o 724 tuo labiau.

Su 714 Pronto DC 3m tampydavau 11-15 km/ha priklausomai nuo užkrovimo, padoriai įdirbant ir labai neperkraunant traktoriaus. Pronto 4DC turi tokio pat dydžio bunkerį kaip ir 3m, skiriasi tik įdirbimo ir sėjos plotis. Žodžiu skirtumo svoryje tikriausiai nebus net 1 t, tik kad 4m. Tad bent jau 200 AG 4m tikrai sočiai.

Jei kalbant apie specifines žemes kaip smėlis ir durpė, tai visų pirma nereikia jų įdirbinėti tiek, kad po to sėjamosios neįmanoma pavilkti net pakeltais dirbimo diskais. Jei sureguliuiji sėjamą pagal normalią žemę ir įvažiuoji su tuo įdirbimu ir sėjos gyliu į durpę, tai pasėja į 20cm, nes sulenda iki pusės ratų. Čia visai atskira kalba ir tikrai nereikia sėjamą renkantis galvoti apie kokias pelkes, durpynus ir pan. Tokiais atvejais ir negali traukti lengvai. Jokia ne paslaptis, kad vis dar tebesėju su 3m Pronto bet jau ne su 714, o su 724. Galiu važiuoti aišku nors ir 20 km/h. Bet per durpynus yra buvę tokių monų, kad pajuntu sunkiai betraukiant, o atsisukus žemių kalną iki pat sėjos bunkerio, nu apie kokias 2 t. :lol: Tada tenka važiuoti kur į molį ''nusitrepsėti''. :)

Taip kad patraukimas ar nepatraukimas priklauso nuo žmogaus ko jis nori, nuo sėjos greičio, įdirbimo gylio, žemės, kalvotumo, kiek apkrausi traktorių ir tt. Ir kiekvienam rinktis pagal save.

O dėl traktorių komplektacijos nenoriu per daug viešai kalbėti, nes vėl gi kiekvieno poreikiai skirtingi. Vienam reikia kuo daugiau AG ir visai nesvarbu kad sėdynė bus kieta kaip kaladė, kitam atvirkščiai, svarbiausia komfortas ir platesnės traktoriaus galimybės. Tiesiog nebesinori užvesti eilinį maikių plėšymą ir tiek, kurių jau buvo ta tema.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kalvota istikro, bet netaip baisiai, kaip rajone galima surast. Perviduri. Zemes prie sunkiu, priemolis, molis. Smelis ar durpe mazi lopineliai atskiri, nedominuojantys. Po kultivavimo papildomo lyginino paprastai nebereikia, tad lenta minimaliai lieciant zeme ar visai pakelus, dirbimo diskai velgi turbut giliau uz sejimo gyli nereiketu leist ? Jei trauktu ~12km/h ir traktorius nesiplesytu visais sukiais 1900 ir daugiau galvoju, kad tokiu atveju galima dirbt ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aš su 180 ag ir rapidu 4m xl su trąšom dirbu jau keturis sezonus. Žemių turiu įvairių, kaip ir kalvikių (kas buvo 3 meet'e raseiniuose, tas matė). Dirbimo diskus leidžių tiek, kokiu gyliu sėju. Traktorius su dubliais, greitis įvairus. Su pilna sėjamąja pradedu nuo 10-11 km/h, o vėliau greitis kyla palaipsniui su pasėtu plotu. O 820 dar 20 ag daugiau, tai smagiau turėtų darbuotis. Verta paminėti, kad jei su lenta stumsit priešais kalnus žemių, tai nepakaks ir tų 360 ag. Jei viskas daroma su protu, mano manymu, 820 pakaks. 724 būtų pats tas, bet... Mano galva, jam svorio trūksta pagal arklių kiekį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aš su 180 ag ir rapidu 4m xl su trąšom dirbu jau keturis sezonus. Žemių turiu įvairių, kaip ir kalvikių (kas buvo 3 meet'e raseiniuose, tas matė). Dirbimo diskus leidžių tiek, kokiu gyliu sėju. Traktorius su dubliais, greitis įvairus. Su pilna sėjamąja pradedu nuo 10-11 km/h, o vėliau greitis kyla palaipsniui su pasėtu plotu. O 820 dar 20 ag daugiau, tai smagiau turėtų darbuotis. Verta paminėti, kad jei su lenta stumsit priešais kalnus žemių, tai nepakaks ir tų 360 ag. Jei viskas daroma su protu, mano manymu, 820 pakaks. 724 būtų pats tas, bet... Mano galva, jam svorio trūksta pagal arklių kiekį.

Viską teisingai surašei išskyrus svorį. Kaip tik manau jo svoris idealus pagal AG. Su 1800 kg svoriu turėsi vos ne 10 t. tai net gi daugokai manau pagal AG. Aš tokį svorį naudoju tik arimui ir tik dėl to, kad plūgas didelių atstumų tarp korpusų ir storu rėmu, todėl mažesniais svoriais jau kilojasi priekis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tada drapox galima būtų diskutuoti, kiek "sveika" traktoriaus rėmui toks papildomas svoris ant priekio. JD tai pilnarėmė konstrukcija, kas pas 724 ar 828? Pusiau rėminė ar kaip? Ir tokiem arkliams jau reiktų pusiau pakabinamų plūgų. Aš dabar gailiuosi kad pirkau pakabinamą, o ne pusiau prikabinamą, nes kaip ir minėjai, trūkstant ant priekio svorio, kur pakalnėje apsisukinėji ar dar kur, kyla priekis. Be to, kenčia ir pakaba galinė, kuri po dviejų metų darbo su tokiu 5 vagiu plūgu, reikalauja įvorių ir kaiščių keitimo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tada drapox galima būtų diskutuoti, kiek "sveika" traktoriaus rėmui toks papildomas svoris ant priekio. JD tai pilnarėmė konstrukcija, kas pas 724 ar 828? Pusiau rėminė ar kaip? Ir tokiem arkliams jau reiktų pusiau pakabinamų plūgų. Aš dabar gailiuosi kad pirkau pakabinamą, o ne pusiau prikabinamą, nes kaip ir minėjai, trūkstant ant priekio svorio, kur pakalnėje apsisukinėji ar dar kur, kyla priekis. Be to, kenčia ir pakaba galinė, kuri po dviejų metų darbo su tokiu 5 vagiu plūgu, reikalauja įvorių ir kaiščių keitimo.

Tingiu dabar ieškotis po instrukcijas, bet ko gero nesuklysiu, kad pakabos kaiščių taškai tepasi ar ne kas 25 val., tai realiai kas 2-3 dienos. jei taip tepant tikrai neturi dilti jokie kaiščiai, jei ne tai jau čia kitas klausimas ir ne plūgo tada kaltė. Kitas dalykas dėl svorio. Jei gamintojas numato komplektacijoj tokį svorį, tai matyt viskas paskaičiuota ir atlaikys kad ir pusiau rėminis tas traktorius.

Dėl prikabinamo plūgo turiu labai neigiamą nuomonę ir manau kad tai reikalinga tik labai stambiems ūkiams, nes šiaip tada reiktų turėti 2 plūgus prikabinamą ir pakabinamą, kad apsiarti mažus laukus ir galulaukes.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man atminti rodos, kad tepasi kas 50val. (Fendt knyga) realiai tepdavau kasdien, beje spec raudonu tepalu, kuris tokiems dalykams ir skirtas. T.y. nebilekuo, t.y. guoliniu, solidolu ar pan. . Isklibo visvien. Ir beje, nemaciau kuriam neklibetu, jei traktorius netiesiai is gamyklos.. Po to tie kaisciai sekmingai pradeda luzinet.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tada drapox galima būtų diskutuoti, kiek "sveika" traktoriaus rėmui toks papildomas svoris ant priekio. JD tai pilnarėmė konstrukcija, kas pas 724 ar 828? Pusiau rėminė ar kaip? Ir tokiem arkliams jau reiktų pusiau pakabinamų plūgų. Aš dabar gailiuosi kad pirkau pakabinamą, o ne pusiau prikabinamą, nes kaip ir minėjai, trūkstant ant priekio svorio, kur pakalnėje apsisukinėji ar dar kur, kyla priekis. Be to, kenčia ir pakaba galinė, kuri po dviejų metų darbo su tokiu 5 vagiu plūgu, reikalauja įvorių ir kaiščių keitimo.

Prie kokio čia traktoriaus 5k pakabinamą derini ? Ar plūgas koks monstriškas ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš tepu jei ne kasdien, tai kas antrą dieną ne tik plūgo, bet ir traktoriaus pakabos tepimo taškus. Bet yra tokių kaiščių, kur konstrukciškai nenumatyta tepti. pvz, JD vertikalių traukių viršutiniai kaiščiai yra netepami (nors Fendt inžinieriai 313 tą yra numatę). Tad ir prasideda visokie fintai, kad beariant pasigilina pirmas korpusas ir panašiai. Apie prikabinamus plūgus galima diskutuoti kitoje temoje, nes turiu priešingą nuomonę, kad nebūtinai jie reikalingi stambiems ūkiams ir prie jų reikia dar vieno pakabinamo. Grižtant prie temos, tai šiek tiek apmaudu kad neteko šį rudenį išbandyti 828, bet tikiuosi jį "pagainioti" pavasarį po savus kalnelius su sėjamąją ir skutiku. Mano nuomone, kas iš tų papildomų 20-30 ag, jei traktoriaus svoris toks pats kaip ir 180ag.

Ferrari, mano komplektas JD 7530 ir lietuvių populiariausias plūgas kverneland ES 5-100-200.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man atminti rodos, kad tepasi kas 50val. (Fendt knyga) realiai tepdavau kasdien, beje spec raudonu tepalu, kuris tokiems dalykams ir skirtas. T.y. nebilekuo, t.y. guoliniu, solidolu ar pan. . Isklibo visvien. Ir beje, nemaciau kuriam neklibetu, jei traktorius netiesiai is gamyklos.. Po to tie kaisciai sekmingai pradeda luzinet.

Jo šiaip ne esmė ką knyga rašo, o svarbu kad būtų tepalo, o tam būtina, kad prasiteptų. Aš per metus vieną kartą, o jei reikia ir daugiau visus kaiščius iškalu, apšveičiu nuo rūdžių, sutepu ir vėl surenku, pravalau taškus, kad garantuotai prasiteptų ir nepasakyčiau, kad tie kaiščiai labai jau klebėtų net gi 714 kuris pradirbęs jau 9000 MV.

Kur tuo klausimu esu padaręs spragų, tai frontalinio tepime. Matyt neįvertinau kokios apkrovos jam tenka, tai kaiščiai iš tikro jau padilę ir turi laisvumų. Nors kita vertus, tai su tuo pačiu frontalinio kaušu sniegą valau, o jau kai įkali į kokį įšalusį akmenį ant kokio keliuko, tai matyt jokie tepalai nepadės. :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip minejau, teoriskai turetu jaustis. Praktiskai turbut irgi. Paimk kad ir masina viena modeli skirtingais varikliais. Kas kad kebulas tas pats, variklis galingesnis vaziuos smagiau. Uredijoi vietine imone 820Fendt'a iskeite i 2x john deere 6170R, tai darbininkai skundes, kad jauciasi tie minus 20-30ag.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei tik laiko turiu, pakaba tepu pildamas kura - taskui du paspaudimai.

Kaisciai naujo turi laisvuma.

Taip, jei neturėtų tai ir neprasiteptų. :) Kai nušveiti rūdis tai ilenda rodos kad koks mm to laisvumo būtų. Bet jei ilgiau nepatepus, pradeda neprasitepti, o jau po pusės metų gali nebeiškalt be gero kūjo.

Kad ir 818 su 820 ar 822 ir 824.

Maniau, kad turėjai minty 820 ir 724. Tai jų masė skiriasi kažkur berods 700 kg. Be to 820 negarantuoju bet tikriausiai nekomplektuojamas su 1800 kg svoriu. Tad su svoriais 820 su 1250kg, o 724 su 1800kg, skirtumas jau būtų kažkur apie 1,2 t. Tad tuos papildomus arklius 724 tikrai gali išnaudoti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...