Jump to content

Šilauogės


Ekologinis131

Recommended Posts

prieš 43 minutes , vk_ pranešimas:

Gražiai gausiai apmulčiuota. Gražūs vešlūs krūmai, su kuriais vertėtų va taip nehumaniškai pasielgti:

 

Pavasarį praretinsiu ir aš krumus,tik gal ne taip drastiškai kaip video.Reiks vidurį krūmo prašviesint ir visas nulinkusias šakas iškarpit,nes labai susmulkėja uogos,o norisi didelių

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2020-10-26 at 21:01, duncis pranešimas:

Pavasarį praretinsiu ir aš krumus,tik gal ne taip drastiškai kaip video.Reiks vidurį krūmo prašviesint ir visas nulinkusias šakas iškarpit,nes labai susmulkėja uogos,o norisi didelių

geniu ir aš negailėdama, bet mulčiuojant taip neužpilu stiebo...bijau pakenkti šilauogei...juk šaknies kaklelis užsipils, argi taip gerai?...Ir dar mano manymu tarpai tarp eilių mažoki :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sveiki,

Pavasari noriu pasisodinti siek tiek daugiau silauogiu tai turiu kelis klausimus. Perkaisciau visa foruma, bet informacijos man siek tiek dar truksta.

1. Zeme yra is principo smelynas, dirvos yra gal ~30cm, poto eina smelynai.

1.1. Kaip geriau paruosti transejas smeletai zemei? Gal zinote kokie ypatumai sodinant smelyje? (Turiu jau papuvusiu pusu saku, tai desiu jas i dugna, veliau pjuvenas ir poto durpes (70%) maisytas su pjuvenomis (30%). Ar geras santykis?

1.2. Kadangi desim plevele i transejos sonus, ar verta daryti zemes tyrimus? Maciau jog sodintojai rekomenduoja, taciau jei yra dedame plevele, ar verta dar tirti zeme (ypac mano atveju)?

2. Sodinuku veisles: Toro/Bluecrop pagal lenteles atrodo vidutinio velyvumo, taciau jos gali dereti iki Rugpjucio vidurio. Ar ne per vela veisle Lietuvos klimatui?

Aciu!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, rakev pranešimas:

Sveiki,

Pavasari noriu pasisodinti siek tiek daugiau silauogiu tai turiu kelis klausimus. Perkaisciau visa foruma, bet informacijos man siek tiek dar truksta.

1. Zeme yra is principo smelynas, dirvos yra gal ~30cm, poto eina smelynai.

1.1. Kaip geriau paruosti transejas smeletai zemei? Gal zinote kokie ypatumai sodinant smelyje? (Turiu jau papuvusiu pusu saku, tai desiu jas i dugna, veliau pjuvenas ir poto durpes (70%) maisytas su pjuvenomis (30%). Ar geras santykis?

1.2. Kadangi desim plevele i transejos sonus, ar verta daryti zemes tyrimus? Maciau jog sodintojai rekomenduoja, taciau jei yra dedame plevele, ar verta dar tirti zeme (ypac mano atveju)?

2. Sodinuku veisles: Toro/Bluecrop pagal lenteles atrodo vidutinio velyvumo, taciau jos gali dereti iki Rugpjucio vidurio. Ar ne per vela veisle Lietuvos klimatui?

Aciu!

Sveikas. :)

Mano supratimu (nepretenduoju į absoliučią tiesą, mano nuomonė kartais skiriasi nuo daugumos nuomonės, ir gali būti keli teisingi atsakymai):

1. Smėlynas turbūt pats geriausias variantas, koks tik gali būti, na nebent neskaitant durpynų.

1.1. Jei teisingai supratau, tai planuoji iškasti tranšėjas, jų šonus atskirti plėvele ir jas pilnai užpildyti nauju substratu? Tada jokių problemų net negali būti. Video apie idealų substratą:

Svarbiausios šio video išvados - į substratą visiškai nereikia dėti smėlio, galima dėti pjuvenų iki 10-20%, galima dėti spygliuočių krituolių iki 30%, o visą pagrindą turi sudaryti durpės. Galvojant apie substratą pirmas iškylantis klausimas yra kiek pigiai gauni durpes ir ar tau verta dėti kitų ingredientų siekiant sutaupyti? Šakas, pjuvenas deda ne dėl to, kad jos geriau už durpes, o dėl to, kad jos pigesnės. Gaunant pigiai durpių aš dabar substratui naudočiau 95% durpių ir 5% pjuvenų, šakų ar spygliuočių krituolių. Arba išvis galima sodinti į grynas durpes, o tas kitas medžiagas sunaudoti mulčiavimui. Mulčiavimą laikau būtinu!

1.2. Tirti žemę už tranšėjos ribų? Nereikia. Tiria sudėtį substrato, kuriame auga šilauogės.

1.3. Toro ir Bluecrop tikrai ne per vėlyvos ir puikiai tinkamos mūsų klimatui veislės. Auginant sau aš rekomenduočiau pasisodinti įvairesnių veislų - ir ankstyvesnių, ir vėlyvesnių. Pavyzdžiui, pasisodinęs Darrow tokiais metais kaip šiemet uogas valgytum iki spalio mėnesio. Ir būtų liūdna, jei pas tave uogos baigtųsi rugpjūčio viduryje, o pas kaimyną noktų iki spalio.

Papildomai:

1. Iškart į substratą įmaišyčiau arba vėliau pasodinus viršuje pabarstyčiau granuliuotos sieros - geriausia priemonė substrato rūgštingumo palaikymui.

2. Apmąstyčiau tranšėjos matmenis. Dažnai tranšėjos daromos per gilios ir per siauros, geriau tą patį substrato kiekį sudėti į platesnę tranšėją.

3. Jei bus laistymo sistema, tai didžiausią efektą duotų arba sodinimas pakeltose lysvėse, arba suformavus kaupą.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aciu, vk! Kaip visada isamus atsakymas.

1. Vadinasi pasiseke su zeme! 

1.1. Taip, planuoju 1m plocio transejas, tarpai tarp augalu 1m, tarpas tarp eiliu 3m (3m tarpas nuo augalo iki augalo), tai skaiciuojant transeja, gausis 2m praejimui.

1.2 Kazkaip is forumo diskusiju ir kitur pasiskaites, buvau susidares nuomone, jog zmones tiria ne tik substrata bet ir zeme aplink. Aciu, uz patikslinima.

1.3. Planuoju apie 4 skirtingas rusis, Duke, Reka, Toro, Bluecrop. Pagal lentele Darrow atrodo turetu duoti uogu tuo paciu metu kaip Toro... Del rusiu pavasari bus aiskiau, kai zinosiu ka galiu gauti :)

Papildomai:

1. Sita punkta esu jau pasizymejas is anksciau, aciu jums!

2. Transejas zadu kasti 50cm gylio, deti 20cm pjuvenu ir 30 durpes su siek tiek (~5%) pjuvenu.

3. Laistyma irgi planuoju, turbut reikes deti laseline sistema, kad nevargt :) Yra 2 prudai, vandens turetu uztekti, nes kaip maciau jus sia vasara praktiskai net nelaistet :D

P.S. Manau Jums su tokiu ziniu kiekiu butu laikas pereiti prie verslinio silauogyno :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tiria ir pačią žemę, kai sodina į neatskirtą žemę. Pavyzdžiui, užpila durpių, pjuvenų, sumaišo su žeme ir sodina. O kai iškasi tranšėją, užpildai visiškai nauju substratu ir dar atskiri šonus plėvele, tai kam tada tirti žemę už jos ribų? Nebent jei nori patikrinti kaip ji tiks baltiems dobiliukams, kuriuos kai kas sėja tarp tranšėjų.

Rūšių skaičius priklauso nuo to, kiek krūmų sodinsi. Pirmiausia sodinamos geriausios veislės. Bet jei jau pasisodinai po kelis geriausių veislių krūmelius, tada jau verta po vieną kitą krūmelį pasisodinti ir kitų veislių. Toro ir Darrow tikrai dera skirtingu metu, pas mane baigiasi ankstyvesnių veislių derėjimas liepos gale - rugpjūčio pirmoje pusėje, o vėlyvesnių - Darrow, Chandler, Bonus - tuo metu derėjimas dar būna net neprasidėjęs. Tikrai verta pasisodinti ir tokių vėlyvesnių veislių, jos pratęsia uogų sezoną gal pusantro mėnesio.

Pas mane auga apie 10 veislių, pavasarį dar noriu pasisodinti Denise Blue. Iš patirties galiu pasakyti, kad kol gauni nedidelį derlių - tol džiugina kiekviena uoga, o kai jau gauni daug derliaus - tada pradedi galvoti, kam reikalingos smulkesnės kai kurių veislių uogos. :) Iš manų veislių didumu labiausiai džiugina Toro uogos, jų vidutinis dydis labai geras.  Va čia didžiausios uogos yra Toro. Chandler irgi didelės uogos, bet kažkodėl jos man mažiau patinka. :icon-rolleyes:

Rakev, dabar Lietuvoje labai didelis šilauogių veislių pasirinkimas, ypač pavasarį, ir kai galima užsisakyti internetu. Jei kainos skirtumas nėra esminis, tai pirkčiau didesnius sodinukus - iš jų daug greičiau galima gauti gerą derlių.

Tavo planai, Rakev, geri, todėl esi pasmerktas sėkmei. :) 

Dėl mano nelaistymo - dauguma įsitikinę priešingai. Kad reikėtų mažai laistyti, turi būti kelios sąlygos: gana didelis substrato kiekis šilauogei (kad jame sukaupti daug vandens atsargų), būtinai turi būti gausiai apmulčiuota (kad nedžiūtų) ir turi būti jau paaugusios šilauogės (kad išsivysčiusi mikorizė leistų efektyviai paimti vandenį iš didelio substrato kiekio). Tokiu atveju šilauogės nelaistomos normaliai atlaiko kelių savaičių sausrą vasarą. Bet jei sausra užtruktų mėnesį arba per ją būtų dideli karščiai, tai vis tiek reikėtų laistyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turbut pasikartosiu, bet kiek supratau Lietuvoje rekomenduojamos ir geriausios veisles yra Patriot, Reka, Toro, Draper, Bluecrop?

Planuoju sodinti apie 100 vienetu, nes patys valgom gan daug, pirkti brangu, galimybes leidzia pasisodinti, o ir krumai auga 20-30metu. Noreciau sodinti iskarto bent 3 metu sodinukus, kad reiktu kuo maziau laukti uogu. Sia vasara turbut vistiek reikes didziaja dali ziedu pasalinti, tai tik kita vasara bus dziaugsmo.

Kadangi planuoju sodinti didesni kieki, noreciau sodinukus pirkti daugintus labaratoriniu budu, nes mazesne tikimybe isigyti ligotu sodinuku, taciau tada ir kaina siek tiek didesne :( Kokia jusu patirtis perkant is skirtingu pardaveju daugintu skirtingu budu?

Norejau pasiteirauti del granuliuotos sieros, gal zinote kiek gramu yra rekomenduojama 1 silaguoges krumui? Kaip suprantu sitas aspektas gali buti svarbus jeigu nepavyktu gauti sausesniu pjuvenu.

 

Maciau jusu eksperimenta su grybiena erikiniams augalams, noresiu ir as pabandyti, nes sudomino :D

 

Del laistymo, jei yra daromos transejos ir paruostas geras substratas, vadinasi laistyti nereiketu tiek daug. Nuolatinis laistymas turbut butu aktualiausias jei sodinama i esama dirvozemi kur zeme maisoma su durpe.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Lietuvoje pagal klimatą puikiai auga dauguma šilauogių veislių. O toliau jau reikia žiūrėti, ko pats nori. Yra kelios labai derlingos veislės ir daug mažiau derlingų veislių. Dėl veislių dar verta pagalvoti, kas tau svarbiausia - maksimalus derlius, didžiausios uogos, ankstyvas ar vėlyvas derėjimas, staigus ar ištęstas nokimas. Sodinant sau net 100 sodinukų, aš sodinčiau ne mažiau kaip 10 veislių. Pavyzdžiui, gali daugumą, kokių 80-90 sodinukų pasisodinti geriausių veislių, na bet kelias vietas skirk ir kitoms veislėms, pačiam bus įdomiau.

Man šiemet buvo persikrovę ir dėl to nusmulkėjo uogos Reka, Northland, Bluecrop, Darrow ir net Toro. Ne visų, o tik atskirų krūmų, kuriuos nepakankamai apgenėjau. Ypač linkusios derliumi persikrauti Rekos.

3 metų sodinukai turbūt dar beveik neturės žiedų. Man atrodo, kad juos medelynuose labai tankiai augina ir dėl to jie neprikrauna žiedų. Mano pirkti net 4-mečiai sodinukai beveik neturėdavo žiedų.

100 sodinukų savo reikmėms? Mačiau rekomendaciją, kad savo reikmėms rekomenduoja sodinti 2 krūmus žmogui, jei uogos valgomos tik šviežios, ir 4 krūmus žmogui, kai uogos dar ir šaldomos. Tai tavo 100 sodinukų po kelių metų pilnai aprūpins 25 žmonių giminę šviežiomis ir šaldytomis uogomis. :)

Aš manau, kad krūmai derės virš 50 metų. 100 krūmų greitu laiku vidutiniškai duos, tarkim, po 5 litrus uogų. Ar bus kam jas nuskinti? Jei gali būti problemų su skynimu, tai tada verta sodinti tik veisles su didelėmis uogomis - jos greičiau nusiskina.

Nemanau, kad padaugintos laboratoriniu būdu turi kažkokių pranašumų. Pranašumas vienas - tai pigus būdas labai daug pridauginti, bet jei tau toks sodinukas pigiau nekainuoja, tai tu jokių jo pliusų negauni. Sodinukų sveikumas turbūt labiau priklauso nuo priežiūros medelyne. Internete yra pasvarstymų apie tokių sodinukų skirtumus (pvz., dauginti laboratoriniu būdu daugiau šakojasi, vėliau pradeda derėti), bet aiškių pliusų niekas nepastebėjo. Todėl sakyčiau, kad pirk sodinukus, kurie tau patinka, visai nekreipdamas dėmesio, kokiu būdu jie padauginti.

Sieros galima berti 50, 100 ar net 150 gramų kvadratiniam metrui. Ji veikia lėtai ir ilgą laiką. O po metų, pusantrų ar dviejų reiks vėl papildyti sieros. Nesupratau, ką rašai apie "sausesnes pjuvenas"? Turbūt kažką kito norėjai parašyti?

Dėl mikorizės - su šilauogėmis ją sudarančių grybų yra nedaug. Bet ją jau turėtų turėti kiekvienas gaunamas sodinukas. Jei sodindamas papildysi preparatu erikiniams augalams, tai gal bus geriau, gal tada mikorizę sudarys keli grybai. Bet ir be šio preparato šilauogės augs ir bus mikorizės. Mikorizei geras sąlygas sudaro mulčiavimas.

Labiausiai džiūna, kai viršuje durpės, kurias dar gerai įkaitina saulė. Todėl dažniausiai laistyti reikia, kai viršuje neapmulčiuotos durpės ir dar padarytas kaupelis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pastudijuosiu dar kiekviena rusi atidziau, galesiu tada tiksliau palyginti :)

Taip, gal 100 tada ir perdaug :D Ryskiai pas mane per daug noro, pergalvosiu dar kiek ir ko sodintis. 

Del pardaveju reklamuojamu labaratoriniu budu daugintu sodinuku, galvojau jog jie turi bent kazkoki pranasuma. Pasirodo busiu klydes. Kadangi turiu dar daug laiko iki pavasario, pasidomesiu sodinuku kainomis kaimyneje Lenkijoje, idomu kainu skirtumai :)

Aciu uz patarima del sieros!

Dar klausimas del sodinuku sodinimo, anktesniuose komentaruose buvo rekomendacijos pries sodinant silauoges saknis merkti i vandeni, nes atvaziavusios is medelyno substratas gali buti sausas ir nesugerti vandens. Kadangi jus turite nemazai sodinuku, kokia buvo jusu praktika?

 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, rakev pranešimas:

Pastudijuosiu dar kiekviena rusi atidziau, galesiu tada tiksliau palyginti :)

Taip, gal 100 tada ir perdaug :D Ryskiai pas mane per daug noro, pergalvosiu dar kiek ir ko sodintis. 

Del pardaveju reklamuojamu labaratoriniu budu daugintu sodinuku, galvojau jog jie turi bent kazkoki pranasuma. Pasirodo busiu klydes. Kadangi turiu dar daug laiko iki pavasario, pasidomesiu sodinuku kainomis kaimyneje Lenkijoje, idomu kainu skirtumai :)

Aciu uz patarima del sieros!

Dar klausimas del sodinuku sodinimo, anktesniuose komentaruose buvo rekomendacijos pries sodinant silauoges saknis merkti i vandeni, nes atvaziavusios is medelyno substratas gali buti sausas ir nesugerti vandens. Kadangi jus turite nemazai sodinuku, kokia buvo jusu praktika?

Šilauogių sodinukai vazonėliuose, todėl jas galima sodinti nuo pavasario iki rudens. Užplanavus daug pasodinti gali būti problemų su tranšėjų iškasimu ir užpildymu. Todėl sakyčiau, kad planuok mažesnėmis dalimis, pirma pasodink 20-30 sodinukų, o jei greit ir sėkmingai užbaigsi, tai galėsi iškart pereiti prie antros dalies. Geriau padaryti kokybiškai, negu perdaug užsiplanuoti ir po to plėšytis.

Noriuuogu.lt užrašą "padaugintos laboratoriniu būdu" uždėjo mano patarimu. Anksčiau maniau, kad tai pliusas, bet praktiškai augime nematau skirtumo. Jei pasodini į gerą substratą saulėtoje vietoje, tai gerai augs visi sodinukai. Laboratorinis dauginimas dažniau vadinamas "in vitro". Ten dauginama labai dideliais kiekiais ir padarius klaidą, ta klaida tampa masine. Pavyzdžiui, mano Darrow šilauogės yra pirktos kaip Patriot iš noriuuogu.lt. Auginant išaiškėjo, kad tai ne Patriotai, bet tikslios veislės pardavėjai nebegalėjo nustatyti, kažkur padaryta klaida ir nėra galimybės ją atsekti.

Dar sakoma, kad "in vitro" sodinukai būna sveikesni. Tikiu, kad iš menzūrėlės išimti jie būna sveiki, bet jei pirksi trijų metų sodinuką, tai gausis, kad po menzūrėlės sodinukas dar 2,5 metų augo lauke ir turėjo visas galimybes užsikrėsti. Kitas dalykas, kad šilauogės gana sveikas augalas, normaliai auginant nelabai kuo serga, tai ir dėl to neverta vaikytis mistiško sodinukų sveikumo.

Dėl sodinukų mirkymo, tai viskas matosi jį apžiūrėjus. Man užtekdavo sodinuką užmerkti minutei ir visas vazonėlio substratas būdavo šlapias. Manau, kad taip yra dėl to, kad augintojai naudoja durpes, kurios specialiai apdorotos, kad greit sugertų vandenį (šioje temoje detaliau tai aptarta anksčiau). Labai vaizdus pavyzdys - naudojau nusipirktas durpes maišuose, maišą praplėšiu - jame visiškai sausos durpės, pripilu tų durpių į kibirą, užpilu vandens, pamaišau šakėmis ir visiškai sausos durpės sugeria vandenį per porą minučių! Todėl manau, kad nereikalingas ilgalaikis sodinukų užmerkimas prieš sodinant. Užmerki kelioms minutėms, ar kol ateis to sodinuko eilė, ir viskas gerai.

Dar aš esu kategoriškai prieš sodinukų šaknų kedenimą, pjaustymą, lankstymą, nukreipimą sodinimo metu. Nors beveik visi kažkodėl siūlo taip daryti, bet aš manau, kad teisingas sodinimas - tai dar su vazonėliu pamatuoji ir parengi sodinuko duobutę, tada atsargiai išimi sodinuką iš vazonėlio, padedi jį į vietą ir gerai jį apspaudi. Manau, kad dažna klaida, kai substratas aplink sodinuką išvis neapspaudžiamas arba apspaudžiamas per mažai. Gal žmonės bijo, kad stipriau paspaudus substratas per daug susispaus ir nebus purus? Bet teisingo substrato ir durpių perdaug nesuspausi net visu svoriu per jas vaikščiodamas. Sudaryk augalui geras sąlygas ir jis pats priaugins šaknų į visas puses, tikrai augalai geriau už mus žino kaip ir kur jiems auginti šaknis. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

20201212_122557.thumb.jpg.8cd95ccd88b42e434ebba2c837505f02.jpgApsitveriu tvorele. Tinklo akis 5×10 cm apsidžiaugiu. Pernai šilauogių netvėriau nukando zuikiai. Po tvorelės aptvėrimo randu nukastas šilauogių viršūnes. Neturiu supratimo kas galėjo tai padaryti. Toesiog nukasta ūglių neradau nukritusių žiedinių pumpurų nėra apskabytas kiekvienas krūmas. Nėra kad viską nuvalgė bet žiedinių pumpurų apmažino. Būtent tuos krūmeliud kuriuos šį rudenį pasodinau. 6 krūmeliai.  Pernai metais sodintą tik vieną Duke truputį apskabė. Turite minčių kaip per tokia tvorą galėjo kažkas padaryti man žalos? Kas per gyvūnai? Kaip pasiekti ir prieiti? Tvoros aukštis 1.50 m.

20201212_122557.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turiu tris versijas:

1) maži žvėriukai pralenda per kokią nors skylę ar landą. Reiktų apžiūrėti visą tvorą palei žemę.

2) dideli žvėrys prieina prie tvoros, pasilenkia ir graužia. Ar nepasieks?

3) jei pirmi du variantai atkrito, tai belieka dvikojai. Ateina koks nors kaimynas, pasipjauna šakelių ir išeidamas gražiai uždaro vartelius. :)

Bet kokiu atveju vertėtų atidžiai apžiūrėti perimetrą, gal kokių pėdsakų rastum. Jei nuo kažkokių šakelių tik žiediniai pumpurai nulaužyti, tai labai keista. Žvėrims tai nerūpi, čia tik žmonėms gali ateiti keistos idėjos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, vk_ pranešimas:

Turiu tris versijas:

1) maži žvėriukai pralenda per kokią nors skylę ar landą. Reiktų apžiūrėti visą tvorą palei žemę.

2) dideli žvėrys prieina prie tvoros, pasilenkia ir graužia. Ar nepasieks?

3) jei pirmi du variantai atkrito, tai belieka dvikojai. Ateina koks nors kaimynas, pasipjauna šakelių ir išeidamas gražiai uždaro vartelius. :)

Bet kokiu atveju vertėtų atidžiai apžiūrėti perimetrą, gal kokių pėdsakų rastum. Jei nuo kažkokių šakelių tik žiediniai pumpurai nulaužyti, tai labai keista. Žvėrims tai nerūpi, čia tik žmonėms gali ateiti keistos idėjos.

Prieš aptverdamas tvorele ( na žinoma ji laikina tik žiemos sezonu kaip ir tikėjausi nuo žvėrelių zuikių)  krūmai buvo gražūs niekas nepaliesta nenukastą. Atvažiuoju lygiai po 2 savaičių. Kaip ir jau buvo prasidėja pirmieji šalčiai. Ir opa randu tarsi nuo krūmo šakelių viršūnių kur susiformavę žiediniai pumpurai tos šakelės tarsi nukirptos labai aštriai be jokių išpešiojimų šakos audinių. Tvora 1.20 m aukščio.  Nuo krūmo centro iki tvoros krašto taipat apie 1.20 m tiek į vieną tiek į kitą pusę. Galvoju kaip taip stirna galėtų pasiekti?  Tvorą atidžiai apžiūrėjau lyg jokių mechaninių pažeidimų nesimato.  Ir kas keisčiausiai paliesti tik tie sodinukai kuriuos pasodinau rudenį šiais metais.  

Taiva mistika. Bet ir man peršasi tokia prielaida jog gali ir kaimynas. Nes gretima šalia bičiulystės su juo nėra. 

Ir taip kaip nejaugi jau ar toks badmetis žoliaėdžiams kad jau reikia eiti į sodybas skabyti šilauogių ūglius. 

Vk ačiū tau už nuomonę ir kad sureagavai. Kažkaip gaila pasidarė viso savo triūso galvoju pasidalibsiu pastebėjimais. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 12 valandų, Ricci pranešimas:

Prieš aptverdamas tvorele ( na žinoma ji laikina tik žiemos sezonu kaip ir tikėjausi nuo žvėrelių zuikių)  krūmai buvo gražūs niekas nepaliesta nenukastą. Atvažiuoju lygiai po 2 savaičių. Kaip ir jau buvo prasidėja pirmieji šalčiai. Ir opa randu tarsi nuo krūmo šakelių viršūnių kur susiformavę žiediniai pumpurai tos šakelės tarsi nukirptos labai aštriai be jokių išpešiojimų šakos audinių. Tvora 1.20 m aukščio.  Nuo krūmo centro iki tvoros krašto taipat apie 1.20 m tiek į vieną tiek į kitą pusę. Galvoju kaip taip stirna galėtų pasiekti?  Tvorą atidžiai apžiūrėjau lyg jokių mechaninių pažeidimų nesimato.  Ir kas keisčiausiai paliesti tik tie sodinukai kuriuos pasodinau rudenį šiais metais.  

Taiva mistika. Bet ir man peršasi tokia prielaida jog gali ir kaimynas. Nes gretima šalia bičiulystės su juo nėra. 

Ir taip kaip nejaugi jau ar toks badmetis žoliaėdžiams kad jau reikia eiti į sodybas skabyti šilauogių ūglius. 

Žvėrys būtent taip ir nukanda, kad atrodo kaip labai aštriu peiliu nupjauta. Ir nereikia jokio badmečio, kad žvėrys ateitų. Pas mus kaime vasarą stirnos vakarais asfaltuotu keliu po kaimą vaikščioja, kiškiai pastoviai atbėga, o apie jenotų terorą jau rašiau. Šiemet matėme kaip ateina kiškis prie tvoros vartelių, atsistoja ant dviejų kojų, atsiremia į vartelius ir gailiai žiūri į kopūstus. Kartą jis apgraužė kopūstus, kai ryte išvažiavo žvejoti ir neuždarė vartų. Ir dar kadaise man kiškis apgraužė obels kamieną birželį, kai aplink buvo metro aukščio žolė. Tad žvėrys ateina ne per badmetį, iš tiesų jiems žmonių daržai ir sodai yra padidintos traukos zona ištisus metus, jie čia ateina kaip saldainių pavalgyti. Tavo mįslę bene daugiausia šansų išsiaiškinti pagal pėdsakus, žvėrys tikrai jų neslepia, o jei jie čia maitinosi, tai ateis dar ne kartą...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 8 valandas, vk_ pranešimas:

Žvėrys būtent taip ir nukanda, kad atrodo kaip labai aštriu peiliu nupjauta. Ir nereikia jokio badmečio, kad žvėrys ateitų. Pas mus kaime vasarą stirnos vakarais asfaltuotu keliu po kaimą vaikščioja, kiškiai pastoviai atbėga, o apie jenotų terorą jau rašiau. Šiemet matėme kaip ateina kiškis prie tvoros vartelių, atsistoja ant dviejų kojų, atsiremia į vartelius ir gailiai žiūri į kopūstus. Kartą jis apgraužė kopūstus, kai ryte išvažiavo žvejoti ir neuždarė vartų. Ir dar kadaise man kiškis apgraužė obels kamieną birželį, kai aplink buvo metro aukščio žolė. Tad žvėrys ateina ne per badmetį, iš tiesų jiems žmonių daržai ir sodai yra padidintos traukos zona ištisus metus, jie čia ateina kaip saldainių pavalgyti. Tavo mįslę bene daugiausia šansų išsiaiškinti pagal pėdsakus, žvėrys tikrai jų neslepia, o jei jie čia maitinosi, tai ateis dar ne kartą...

Vk matau su sodo žvėreliais turi daugiau patirties. Taip apie jenotą skaičiau kaip jis uoliai veržėsi prie šilauogių net per tinklą. 

Pasirodo buvau neivertines šių gyvūnų pavojaus. Reikės sugalvoti kokia priemonę atbaidyti stirnas.  Kad tik peržiemotų mano krūmeliai daugiau nepaliesti. Bet va taisyklės nėra kad neateis. 

 Ačiū už išreikštus pastebėjimus ir mintis. Kaip visados sužinome nemažai info iš tavęs. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...