Jump to content

Šilauogės


Ekologinis131

Recommended Posts

  • po 1 mėnesio...
  • po 4 savaičių...

Laba diena, klausimas tiems, kas turi pasisodinę nemažai šilauogių laukuose, kaip tvarkotės su jų laistymu? Galvoju sodinti šilauoges ir problema ta kad sklype nei vandens telkinio, nei elektros ar vandentiekio nėra. Ką būtų protingiausia daryti? Turbūt pigiausias variantas kasti kūdrą, tačiau įdomu ar pakaks vandens. Ir kaip su pačia laistymo sistema, elektros nėra, tai belieka gravitacinė laistymo sistema, ar jos pakaktų? Iš karto ačiū už atsakymus!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
Prieš 21 valandas, tblinda pranešimas:

Sveiki

iš 12 pasodintų šilauogių krūmelių trys nesustartavo jokių ūglių, o vienas net lapelius beveik numetė,  patarkit ar naikint juos juos jau dabar ar laukt pavasario man nuojauta kužda kad nėra laiko terliotis gal kas turit daugiau patirties?

Įdėtum nuotrauką, tai situacija aiškesnė būtų. 

Jei krūmeliai su lapais, bet neišaugo nauji ūgliai, tai nieko baisaus, kitą sezoną jie gali gerai augti. O be lapų krūmelis neišgyvens. Reiktų aiškintis, kodėl taip yra. Vienas iš variantų gali būti šaknis graužiančios karkvabalių lervos. Pavyzdžiui, aš pernai pavasarį pasodinau kelias vyšnias plikomis šaknimis, pernai visos labai gerai augo, o šiemet pavasarį viena iš jų kažkokia leisgyvė, galvojau, kad apšalo. Pradžioje ji dar lėtai sunkiai leido lapelius, bet vasaros metu ėmė po truputį džiūti nuo viršūnės. Kai jau visai nudžiūvo aš ją iškasiau ir tada išaiškėjo, kad tai joks ne apšalimas, o karkvabalių lervos graužė šaknis ir žemiau šaknies kaklelio nugraužta visa žievė. Po tokio "atradimo" dar iškasiau mažą medlievą, kuri irgi skirtingai nuo kitų porą metų beveik neaugo. Ir rezultatas tas pats - šaknys beveik nugraužtos, o aplink sėdi kelios lervos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Rudeni galvoju pasiruosti silauogems sodinti dirva. Kokia jusu nuomone apie sijotas durpes,dar kitaip vadinama durpinis švylius. Tokie plaušai dar kokia medzio zieve isimaisiusi. Rugstingumas apie 3.5 ph. Galvoju kokia 80 m3 pasiimti,butu pilna masina. Kas i tokias yra sodine,kaip auga. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, ARUNASAS0 pranešimas:

Sveiki. Rudeni galvoju pasiruosti silauogems sodinti dirva. Kokia jusu nuomone apie sijotas durpes,dar kitaip vadinama durpinis švylius. Tokie plaušai dar kokia medzio zieve isimaisiusi. Rugstingumas apie 3.5 ph. Galvoju kokia 80 m3 pasiimti,butu pilna masina. Kas i tokias yra sodine,kaip auga. 

Manau, kad visokie plaušai, žievės, šakų gabaliukai durpėse yra visai gerai, sodindamas aš jų niekada neišmetu. Rūgštingumas apie 3.5 pH yra ant ribos šilauogėms, bet kadangi vėliau pH savaime didės, tai viskas gerai.

Bet aš nesu naudojęs švyliaus, nežinau, kas sudaro jo pagrindą, todėl galutinės išvados daryti negaliu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, vk_ pranešimas:

Manau, kad visokie plaušai, žievės, šakų gabaliukai durpėse yra visai gerai, sodindamas aš jų niekada neišmetu. Rūgštingumas apie 3.5 pH yra ant ribos šilauogėms, bet kadangi vėliau pH savaime didės, tai viskas gerai.

Bet aš nesu naudojęs švyliaus, nežinau, kas sudaro jo pagrindą, todėl galutinės išvados daryti negaliu.

Pasitikslinau del durpes rugstingumo yra nuo 3.5 iki 4.5 . Sake tinka silauogems. Švyliaus kaina Siluteje 7.5€ uz kuba be pvm. Man i Taurage is ten arciausia. Idomu butu suzinoti kitu patirti. Dar domejaus yra durpynas Radviliskio raj. berods Sulinkiuose. Pas juos ir yra sijotos durpes (švyliaus). Ir minejo puikiai tinka sodinti silauoges. Gal kas yra i tokios sudeties durpes sodinę.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...
Prieš 10 valandų, Majus pranešimas:

O kur tokių veislių radai?

Radau vieninteliame Parko medelyne:

https://parko.lt/index.php?route=product/category&path=57_71_151&limit=100

Ten yra ir kitų naujų šilauogių veislių, bet pirkti reikia pasigilinus, nes dalis jų parduodamų veislių yra pietinių šilauogių porūšis, kuris tikriausiai neatlaikys mūsų žiemų.

Gautų sodinukų kokybė gera, aš patenkintas. Tiesa, esant galimybei, pirkčiau vyresnius didesnius sodinukus, bet nėra tokios galimybės su naujomis veislėmis, kurios ką tik pradėtos platinti.

IMG_20210904_143934_133.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, vk_ pranešimas:

Radau vieninteliame Parko medelyne:

https://parko.lt/index.php?route=product/category&path=57_71_151&limit=100

Ten yra ir kitų naujų šilauogių veislių, bet pirkti reikia pasigilinus, nes dalis jų parduodamų veislių yra pietinių šilauogių porūšis, kuris tikriausiai neatlaikys mūsų žiemų.

Gautų sodinukų kokybė gera, aš patenkintas. Tiesa, esant galimybei, pirkčiau vyresnius didesnius sodinukus, bet nėra tokios galimybės su naujomis veislėmis, kurios ką tik pradėtos platinti.

IMG_20210904_143934_133.jpg

Atrodo gerai. Reiks pasidomėt. Dėkui už info.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
On 2021-08-14 at 00:22, ARUNASAS0 pranešimas:

Pasitikslinau del durpes rugstingumo yra nuo 3.5 iki 4.5 . Sake tinka silauogems. Švyliaus kaina Siluteje 7.5€ uz kuba be pvm. Man i Taurage is ten arciausia. Idomu butu suzinoti kitu patirti. Dar domejaus yra durpynas Radviliskio raj. berods Sulinkiuose. Pas juos ir yra sijotos durpes (švyliaus). Ir minejo puikiai tinka sodinti silauoges. Gal kas yra i tokios sudeties durpes sodinę.

Man irgi Šilutė pasiūlė durpinį švylių ir (ar) rūgščią durpę su natūraliai joje iškasamomis medienos priemaišomis, kaip dažnai augintojų perkamą produktą, ketinu pabandyti abu šiuos variantus ir maišyti juos tarpusavyje, teko kalbėti su augintojais, kad ir tiesiog švylius tinka šilauogėms sodinti, tik pačioje pradžioje su jo įlaistymu bus daugiau reikalų. Įdomi būtų patirtis tų, kurie realiai jau išbandė tokį variantą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
On 2021-09-15 at 13:33, UogaUoga pranešimas:

Man irgi Šilutė pasiūlė durpinį švylių ir (ar) rūgščią durpę su natūraliai joje iškasamomis medienos priemaišomis, kaip dažnai augintojų perkamą produktą, ketinu pabandyti abu šiuos variantus ir maišyti juos tarpusavyje, teko kalbėti su augintojais, kad ir tiesiog švylius tinka šilauogėms sodinti, tik pačioje pradžioje su jo įlaistymu bus daugiau reikalų. Įdomi būtų patirtis tų, kurie realiai jau išbandė tokį variantą.

Pries kelias dienas pirkau is Silutes durpyno durpini svyliu 22k.m. ir 40k.m. tu eksperimentiniu durpiu kurios turi kasimo metu naturaliu medienos priemaisu apie 20%. Prasiau kad krautu i sunkvezimio prieki durpes,o i gala svyliu. Pazadejo kad taip ir bus,kai atveze viskas sukrauta belekaip. Iskrovimo metu dar labiau susimakalavo. O norejau i transeju dugna pilti svyliu o ant virsaus durpes. Eksperimentines durpes kubo kaina 6€ su pvm,bet ju spalio men nelabai daug turejo. Durpinis švylius 9.07€ su pvm. Transportas i Taurage 228€ su pvm.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...