Jump to content

Tinklas avims ir impulsų generatorius jiems


Mikus

Recommended Posts

Ramybe!!! Kaip gera ryte prabudus be streso paziureti pro langa i aptvarelyje tvarkingai bevaikstancias avytes. Ramiai nunesti grudeliu,vandens... Liko 9 mergytes ir jom aplink tvartely minetas aptvariukas(kazkuom primena pravieniskes :)) 4eiles elektrinio piemens ir metalinis tinklas antra eile) 3,5 aro pasivaiksciojimui, kaip sakot ar uztenka tokio plotelio mano merginoms ziemai ? Pavasariop ieskosim gero baronaicio pageidautina is eko ukio arba su kilmes dokumentais LT juodgalvio arba vokieciu juodgalvio, kas arciau Veivirzenu turit ka pasiulyt duokit zinoti.

Is tikro be geros stacionarios tvoros pradeti neverta, isitikinom savo sprinteriska patirtim :)

Dar vienas klausimas patirti turintiems, kaip vertinat toki varianta- mediniai stulpai 10 ir trys ar keturios eiles mediniu lentu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tvoros reikalauja daug darbo ir pinigu ir per kokius 5-7metus kuolai nupus palei zeme. reik paaukot pinigu elektriniams aptvarams kokybisku galima rasti cia www.lister.de pavasari uztverus vienu tinklu aptvara pajungti el. impulsu generatoriu(piemeni) taip avys es zole  o jauni eriukai uostinedami aplinka susipazins su aptvaru ir jo sukeliamu skausmu, taip palaikius keleta dienu ir isitikinus kad bent keletas nagliausiu eriuku gavo sroves galima leisti i didesni aptvara. tokia mano patirtis trumpa bet...... man ir kol supratau kaip kas per dvejus metus teko tinkluose palikti 5eriukus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Aš kaip tik lapkričio mėnesį dar suspėjau pagaliau normalią mociono aikštelę pasidaryti. Metaliniai stulpai kas 3 metrus ir miško tinklas 150/22/15. 15 arų. Negaliu atsidžiaugti. Turėjau ir betoninius stulpus apkaltus lentom.... Lentos nupuvo (buvo impregnuotos), avys atsiguldavo, atsiremdavo ir nukrisdavo lentos.. o tada gaudyk vėją laukuose. :) Ir šiaip, norint kad būtų ir gražu ūkyje, lentos nelabai tinka. Na kaip.. Tinklas praktiškai pigiau gaunasi. Pirk dabar dvigubo pjovimo lentas. 1 kūb.m. ~ 600lt (gal kitur kainos kitos). Paskaičiavau, kad man aptvarui reikia lentų už grubiai 2500 lt. Tai logikos nėra pirkti už tiek lentas, jei dadėjęs tūkstantuką galiu kuolus, tinklus, atramas, ir cemento betonavimui nusipirkti. O ir gražuuu.... :)

 

Mocionas

 

Mocionas

 

Mocionas

 
O dėl el. tinklų. Tikrai pirmais ir antrais metais esu praradęs ėriukų. Bet per paskutinius 3 metus nė vieno. Ir nebeįsivaizduoju avių auginimo be jų. :)
 
 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kaip jūs sutvarkot tą problemą, kad ėriukas nežūtų tinkle elektrineme??

Turi paaukoti gerą pusdienį. Padarau, dar kai tvarte visi, aptvarėlį iš el. tinklo lauke. Ir padarau angą, kad į tą aptvarėlį pasiganyti išeiti galėtų tik ėriukai. Tada, kad jie turėtų didesnį stimulą ten išlįsti, pilu traiškytus grūdus į ėdžias, pastatytas tame el. aptvarėlyje (nes nuo mažų dienų mokinu, kad barškantis kibiras yra gėris) :)

Paėdę grūdų pradeda trainiotis po aptvarėlį, rupšnoja žolytę ir tiria aplinką. Tinklas juos bemat sudomina. O tada jau turi sėdėti ir stebėti, kaip viskas klostysis. Vieni gavę per nosį mauna šalin, o pas kitus refleksas šokti į priekį (tokie ir pasismaugia). Tada jau eilė sužibėti ūkininkui ir išgelbėti ėriuką. Atjungi piemenį ir bėgi vaduoti. Na man iš kokių 100 ėriukų gal tik kokie 2-3 būną, kad šoka į priekį, bet ir ne visada galvą į kilpą įkiša. Tiesiog įmauna į tinklą, ir dar kokį vieną gerą impulsą gauna. :)  Paaukoji pusdienį, gal du pusdienius (kai negaliu jų stebėti, tai uždarau angą, kad lauk neitų) ir misija įvykdyta. :) Ypač gerai tokias procedūras atlikti, kad darbuojiesi netoliese. Visada gali akį užmest, kas ten vyksta.

 

Bet ir supažindinus ėriukus visko būna. :) prieš tris metus radau miške pasikorusią avį.... Tvėriau ganyklą kartu su miškeliu, o ten prie medžio buvo pririšta kažkokia virvė. Avis sugebėjo apsivynioti ją aplink kaklą ir pasikarti... Dar kasmet praktiškai būna, kad vieną kitą stirniuką iš tinklo tenka ištraukti... Vieną kartą ir ožį išlupau su neblogais ragais jau. Tik vieną kartą laiku pamačiau ir išgelbėjau.  

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, kokie jusu atsiliepimai apie CORRAL generatorius? Lytagra beroc atstovauja. Planuoju junkti 4 vnt tinklu, gal pakaktu 4,5J. Isigyjau keturias eringas avis, dabar suku galva del ganymo pavasari. Pavasari pagausejimas :eusa-clap: ,gal patartumet , kaip naujokui sioj sriti.

galima pasiskaityti pardavėjų puslapiuose Avena apie tai rašo, kaip pasirinkti generatorių... bet pirma reikia atsakyti į klausymą kaip Jungsite, prie 220 ar nuo akumuliatoriaus? O jei kalbėti apie galingumą  tai kuo galingesnit tuo mažiau problemų! juo labiau, kad (didelė tikimybė) Jūsų aptvaras labai greitai išaugs iki 8-10 tinklų :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, kokie jusu atsiliepimai apie CORRAL generatorius? Lytagra beroc atstovauja. Planuoju junkti 4 vnt tinklu, gal pakaktu 4,5J. Isigyjau keturias eringas avis, dabar suku galva del ganymo pavasari. Pavasari pagausejimas :eusa-clap: ,gal patartumet , kaip naujokui sioj sriti.

Turiu 3 CORRAL iš lytagros. Vienas berods 4,5 J (nuo 12 V). Ir du nuo 220V. berods 6J ir 9J. Esu patenkintas. 4,5 J jau 4 metus tarnauja (pradžioj 8-10 avių tinklų, o dabar vištas nuo lapių saugo). 9J 3 metus (avių tinklai), o 6J tik pirmas sezonas (mėsiniai galvijai). Esu tikrai patenkintas. Buvo man 9J "nusprogęs", bet garantinis sutvarkė. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turiu 3 CORRAL iš lytagros. Vienas berods 4,5 J (nuo 12 V). Ir du nuo 220V. berods 6J ir 9J. Esu patenkintas. 4,5 J jau 4 metus tarnauja (pradžioj 8-10 avių tinklų, o dabar vištas nuo lapių saugo). 9J 3 metus (avių tinklai), o 6J tik pirmas sezonas (mėsiniai galvijai). Esu tikrai patenkintas. Buvo man 9J "nusprogęs" dėl mano kaltės, bet Lytagrai to žinoti nereikėjo. Garantinis sutvarkė. :)

Aisku...As ir galvoju apie CORRAL 4.5J, nes kaina nera didele kaip kitu, kiek ziurynejau, 12Vnes ganykla bus toleliau nuo namu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 5 savaičių...

Sveiki kolegos

avis auginti pradejau visai nesenai, tačiau šią vasarą įsitikinau,kad elektrinis piemuo mano avims visai netinka. Elektros nebijo, laužiasi iš aptvaro per jėga, nutraukia vielą . Išbandytas ir "vado " pririšimas ir pan. būdai.

Todėl nutariau pirkti metalinį agrotinklą.

Noriu jūsų nuomonės dėl vielos storio ir akučių diametro apačioje. Pats tinklas 1,60 auksčio, apačioje mažos akutės,į viršų didėjančios. 

Kadangi kaina skiriasi,kurį variantą rinktis . 1) ar akutės apačioje 5 cm aukščio, ar tiktų ir 10 cm. ? 2. Ar vielos storis 2-2,5 mm, ar užtektų 1,6-2 mm.

 

Dėkui už patarimus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei ganykla nedidelė, tai gal ir verta apsitverti stacionaru. Bet jei avys veržiasi lauk, vadinasi piemuo per silpnas ir el tinklo nenaudojot. Jis "pagydo".

Kaponinių (tų jūsų vadinamų jūrinių) nenaudočiau, jei akys tokio dydžio, kad avys ar ėriukai galvas įkišti gali. Jo padoriai neįtempsit ir jis bus laisvas. Trauksit avis, kaip žuvis iš tinklo, tik tiek, kad jas dar ir šunim sušerti reikės. Aš mociono aikštelėi naudojau magistralių tinklą 150/22/15. Avys net nosių neprakiša. Todėl esu ramus, kad niekas nepasikars. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai žinoma, kad atskiriam. Nes jau 5 mėn. amžiaus avinukas gali "užtaisyti". :) O kaip suprasti tą frazę - dubliuoti tinklą? Ar gali būti bendra tvora tarp avinų ir avių? Taip gali, nors saugiau yra išvis atskiram lauke ganyti (el. tinklu užtvėrus), kad jei netyčia bendra tvora išgriūtų, nereikėtų visos bandos rūšiuoti (kaip man šiais metais teko...) :D Tik tiek gerai, kad nieko nespėjo pridirbti jie man.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai žinoma, kad atskiriam. Nes jau 5 mėn. amžiaus avinukas gali "užtaisyti". :) O kaip suprasti tą frazę - dubliuoti tinklą? Ar gali būti bendra tvora tarp avinų ir avių? Taip gali, nors saugiau yra išvis atskiram lauke ganyti (el. tinklu užtvėrus), kad jei netyčia bendra tvora išgriūtų, nereikėtų visos bandos rūšiuoti (kaip man šiais metais teko...) :D Tik tiek gerai, kad nieko nespėjo pridirbti jie man.

Na taip , viena tinklini uztvara pertveriu per puse, sakykim vienoj puse mergos, kitoj avinukai. O atskirai daryti ganykla, gi reikia vel daugiau tinklu, antro generatoriaus, didele investicija kaip  pradziai :icon-smile:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...