Jump to content

Tinklas avims ir impulsų generatorius jiems


Mikus

Recommended Posts

Užvedu šią temą, nes manau ji aktuali yra visiems avių augintojams.

Avių tinklas.

Tinklas gerai flegmatiškoms ir ramioms avims. Su Judresniu charakteriu, kaip romanovo avys vaizdelis gali būti toks, pasibaidė ar šiaip kas šovė į galvą ir banda neria į tinklą. OK pirma kartą ataka gal ir atlaikyta, tačiau tinklas akivaizdžiai suglemba nes pridedami kuoleliai nebe išlaikė pirminio įtempimo.

Antras vaizdelis žioplas mažylis įkišo galvą, pasižvalgyti kas yra už tinklo, kadangi piemuo yra ir vadinamas impulsų generatoriumi, tai tuo momentu nebuvo impulso ir mažylis bebaimės įkišo galva ir po sekundės gavo smūginę iškrovą, iš baimės šoka, susipainioja tinkle ir šoko būsenoje bejėgis šaukiasi pagalbos, nes elektra nenustodama jį toliau "mokina". Gerai, kad visa tai kol vyko aš buvau šalia ir išjungus piemenį išvadavau mažylį.

Pardavimų vadybininkų komentaras kodėl ėriukai užsismaugia tinkluose, problema silpnas impulsų generatorius. Manau tame yra dalis tiesos, tačiau tinklas yra tinklas pagavo nepaleis.

Impulsų generatorius

Jei jums siūlo silpnus piemenis, tai iš karto manau pinigai išmesti į balą. Tinklas yra sudarytas iš 7 eilių šniūro po įtampa, tai kas gaunasi 350 m ilgio viename tinkle. Kadangi pas mane sujungta 9 tinklai tai yra 3,15 km šniūro. Dalis šniūro gauna kontaktą su žole nori nenori, nes idealiai įtemti tinklo tirai nepavyks, tad dalis ir srovės nuteka iškart tuo didindama piemens nuostolius ir mažindama smūgio stiprumą tinkle. Tad norint efektyvesnio ir bent pakenčiamo tinklo veikimo reikalingas pakankamai galingas generatorius nuo 10 J. Toliau ne kiekvienas piemuo turi impulsų reguliavimo dažnumą, o tai taip pat svarbu, nes kuo dažniau išsikrauna kondensatoriai atiduodami smūgį į tinklą tuo tas smūgis bus silpnesnis ir atvirkščiai, kuo rečiau- tuo bus stipresnis.

Stipresnis bus reikalingas pradžiai, kad avys suprastų kas jas skriaudžia ir paskui bus galima impulsus padaryti dažnesnius, bet ne tokius skaudžius. Kalbu šiuo metu apie impulsų generatorių nuo 220V, nes nuo akumuliatoriaus kita kalba. Taip pat aktualus dalykas impulsų generatoriuje, dalinis veikimas kitaip sakant dienos-nakties režimas, nes naktį avims paprastai stipri apsauga nereikalinga. Taip pat labai dažna klaida naudojant piemenį prastas, arba išvis jokio įžeminimo nebuvimas, o būtent įžeminimas ir tiktai tinkamas įžeminimas padeda pasiekti efektyviausią impulsų generatoriaus veikimą:icon-exclaim:

P.S Dėkui EkoTomui už tinklus ir manau jis gali taip pat daugiau pasidalinti savo patirtimi su jais, kitose temose tai buvo ir kaip jau rašyta, bet norint rasti greitą ir reikalingą informaciją manau reikalinga pradėti labiau sisteminti Avininkystė temą.

Generatoriaus nepirkau firminio, užsisakiau pas mūsų specialistus ir gavau pagamintą, dabar testuoju ir kaip bus galinės išvados paskelbsiu kas ir kaip čia.

P.S Nefirminis generatorius veikia taip pat gerai kaip ir firminis. Tad reziume naudoju 2 Lacme firmos 10J ir vieną privataus elektono darytą 5 J nuo akumuliatoriaus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man kaip norinčiam pradėti avininkystės srityje, labai įdomi tema.

Mikus - kaip pastebėjome, neesi naujokas šioje srityje ir straipsnyje apie tinklą paminėjai tik minusus, bet "P.S Dėkui EkoTomui už tinklus ..." kaip supratome vistiek juos naudoji.

Jeigu tokie jie blogi - kam naudoji arba kas geriau? Tverti cinkuotomis tvoromis, kaip kelininikai? Kokie pasiūlymai?

Avinai, taps - neveisliniai - kaip? Kuo skirsis nuo veislinio? Ar nuo elektros pertekliaus taps nevaisingas?

P.s. tikrai nenorėjau nieko įžeisti ar apkaltinti, tiesiog esu naujokas ir dar pakankamai literatūros neperskaitęs.

Dėkui.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:D Naudoju nes kitaip nebuvo kaip greitai aptverti reikalingą plotą, esu naujokas, bet gyvenimas išmokė, kad nepasigilinus ir nepasimokius iš kitų klaidų pačio brangiai kainuos. Užvedžiau temą nes ir norisi išgvildenti visus niuansus, beje tinklai naujovė Lietuvoje taip kad su labai didele patirtimi ir stažu daugiau nei 4 ar 3 sezonai manau nelabai kas ir bus.

Manau geriau tverti kuoliukai mediniai su izoliatoriais ir mažos varžos brangus arba brangiausias šniūras su min 6 vielutėmis. Kam reikalingas toks kiekis vielučių ogi tam kad esant mažesniam kiekiui ir esant pastovian trumpinimui, jos paprasčiausia nudegs. Tas neliečia tinklo nes po pakankamai didelė varža ir įtampa labai krenta,o va tiesiant linijomis, ji bus kaip kažkurioje temoje rašė, kad gavus įtampos dar ir pasėdėt reikia kad atsigautum :)

Dėl avinų taip aukšta įtampa padaro juos nevaisingus, bet kalba eina kaip jie gauna įtampą nuo piemens, o žemė per kojas. Tokiu atveju įtampa keliauja tarkim nuo snukio iki kojų per visus vidaus organus tuo tarpu ir kapšelį.

Kalbant apie aptvarą gyvenime būna įvairių niuansų.

Tarkim yra pastovi nuosava ganykla ir yra lėšų investuoti į aptvarą, tai aš asmeniškai rinktausi impregnuotus kuolus ir sietą miškui. Alytiškių berods firma tikrai padoriomis kainomis juo prekiauja http://www.visostvoros.lt/segmentines-tvoros-segmentai-stulpai/segmentines-tvoros-segmentai/category/29/misku-magistraliu-tvoros-tinklas/tvoros-tinklas . Tarkim tinklo kaina 1,2m yra 3,88 su PVM ir tas pats 50 m kainuos 194,- Lt. Kuolų berods reikia kas 10 m ir jis kainuos 11,- Lt už vnt. tai plius dar 66,- Lt gaunam tuos pačius 260,- lt kuriuos paliksime už tinklą. Nu taip dar reiks vielos įtempimui ir dar keleto detalių tarkim suma bus už jas 20-50,- Lt. Tačiau nereiks impulsų generatoriaus nereiks bijoti, kad užklys valkataujantis šuva arba vilkas.

tai tiek trumpų pamąstymų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jooo.stacionarus tinklas super.

Aišku jei Tavo nuosava Zeme,jei ne,tai jau problema- visi laukia,kol užsieniečiai ispirks visa nereikalinga Zeme,ir tvoros tam maisys:)

Šiandien aptveriau 1200 metru ovinetu,su generatoriumi susisneketi negaliu,

Itampa svyruoja kas 50 metru

Todėl natūralus klausimas- nežinau kas geriau už tinka

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

,su generatoriumi susisneketi negaliu,

Itampa svyruoja kas 50 metru

Todėl natūralus klausimas- nežinau kas geriau už tinka

Tada klausimas pačiam ar uždarei grandinę, tai yra sujungei tinklo pradžią ir pabaigą pliusus ?

Nes uždarius ratu grandinę impulsas bus stabilesnis. Tinklui jau kaip minėjau, svarbu įžeminimas koks pas patį padarytas įžeminimas ?

Koks piemens galingumas ?

Pirmame poste nepažymėjau, kad idealiausias tinklo įžeminimas - apačioje pratiesta viela ir kas tinklo galą įbestas į žemė kuoliukas kuris sujungtas su ta viela.

Beje, o kaip matuoji tu įtampą ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kalbu šiuo metu apie impulsų generatorių nuo 220V, nes nuo akumuliatoriaus kita kalba.

o tai kokia specifika kai jungiama nuo akumo?

Specifika tokia, kad pajungus 5 J impulsų generatorių prie akumuliatoriaus tas bus iškrautas per pora dienų. Klausimas kodėl?

Atsakymas. tinklas pastoviai yra trumpinamas augmenijos ir didelė tinklo varža kas reikalauja maksimalios piemens galios, norint turėti pageidaujamą efektą. Tada klausimas ką daryti nes iškrovus mirtinai akumuliatorių, galima jį praktiškai išmesti.

Mano akimis geriausias sprendimas būtų, bet čia tik teorija, praktikoje parašysiu kaip bus atlikti visi bandymai. Imame 12v srovės konverterį į 220 V patį silpniausią, kad ir 150w ir prie jo jungiame piemenį. Kad apsaugoti akumuliatorių jungiam apsauginį aparačiuką kuris pasiekus minimalią leistiną akumuliatoriaus iškrovimo srovę atjungia konverterį ir tuo išsaugoja akumuliatorių. Idealiausia prie šitos sistemos pajungti saules baterijas, kad jos įkrautų akumuliatorių. tokia sistema turi veikti be priekaištų iki vėlyvo rudens.

Paklausit kuo tai skiriasi nuo tiesioginio pajungimo, o gim tuo, kad iš 220V naudoja piemuo mA o tiesiogiai srebia jau kaip reikian iš 12 V. Tiek teorijos laukiam pastabų praktikų :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

,su generatoriumi susisneketi negaliu,

Itampa svyruoja kas 50 metru

Todėl natūralus klausimas- nežinau kas geriau už tinka

Tada klausimas pačiam ar uždarei grandinę, tai yra sujungei tinklo pradžią ir pabaigą pliusus ?

Nes uždarius ratu grandinę impulsas bus stabilesnis. Tinklui jau kaip minėjau, svarbu įžeminimas koks pas patį padarytas įžeminimas ?

Koks piemens galingumas ?

Pirmame poste nepažymėjau kad idealiausias tinklo įžeminimas apačioje pratiesta viela ir kas tinklo galą įbestas į žemė kuoliukas kuris sujungtas su ta viela.

Beje o kaip matuoti tu įtampą ?

Matuoju su jaulmetriu,avenoj yra,uzdaryt grandinės negaliu,nes viena puse stacionari tvora 400 metru,galingumas 5J,per silpnas-uzsakiau 15, tikiuosiu kad praskaidrins gyvenimą,bent papurtys tai tikrai :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas del akumuliatoriaus,tai mano pajunkti 5tinklai (akumas mašininis)ir atlaiko 2-3savaites,paskui pakraunu (neišmetu) ir dirba toliau,beja srovės nutekėjimas žinoma yra,o kaipgi. O kas dėl vielinių tinklų, tai pas mane 1,2m nuo apačios mažos akys į viršų didėja,na,o kuolai būtina kalti kas 4-6m kitaip išsivarto sietas.Vilkus teko "šerti" nekartą (tvorelė 1,2m) jiem lengva mankšta,išbandžiau daugka ... Dabar prie avelių Maskvos sargybinė,žybsinti girlenda (nuo saulės bat) ir nakčiai palieku mašiną,tai toks komplektas,kolkas veiksmingas :eusa-think::)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tinklas avims yra geras dalykas, bet tai tik laikinam aptvarui. Nes ir priežiūra nuo žolės yra sudėtinga. Po elektriniu piemeniu su krūmapjove (trimeriu) apipjauni, o po tinklu nepavyks ir greit įaugs žolė.

Tad pats geriausias yra stacionarus vielinis tinklas su impregnuotais kuolais. Bet jei nėra galimybės tam, tai lieka plastikiniai kuoliukai ir 3-5 eilės elektrinės virvės (vielos).

Kaip ir minėjo Mikus geriausia yra įžeminti su elektrine virve einančią kartu su įtampos virvėmis. Aš įžeminimo virvę ištempiau pačią apatinę virš jos- įtampos, po to vėl įžeminimo ir pačiam viršuj- vėl įtampos virvė. Taip padidėja efektyvumas, akumuliatoriaus tarnavimo laikas (praktiškai išbandyta ir įsitikinta). Be to neturi įtakos jei į apatinę įžeminimo virvę įauga žolė. Tad priežiūra yra retesnė ir reikalinga tik kai žolė pasiekia įtampos virvę.

Nors...jauni avinukai su tankia vilna įsibėgėję vistiek pralenda. Pakeičiau į galingesnį el. impulsų generatorių, pakeičiau į įžeminimą virvėmis- tas pats. Didesni avinukai ir ėriavedės bijo elektrinės tvoros, tačiau mažesni vistiek sugeba išlįsti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pagaliau ir pas mane atkeliavo tinklas avims, tai siandien nuskubejau po darbo i kaima ir aptveriau ploteli naudojau 12vnt tinklo ir el.piemeni 5J. Akumas paprastas masininis berods 55Ah. Tai ziuresiu kas bus avys jau pamokytos su mazu ploteliu is paprastu kuoliuku su keletu eiliu sniuru, paskutiniu metu nebelisdavo per juos. Tai tikiuosi ir tinklo bijos, nes bent jau oranzine spalva tinklo turetu atbaidyti. Nes kai iejo i aptvara tai nelabai prie tinklo ir artinosi. Vat mane irgi labai domintu saules baterija, pagal instukcija parasyta kad galima jungti i piemeni 25w berods baterija. Tik noretusi nusipirkti kuo pigiau :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl tinklo nepriaugimo žole, pamiršau paminėti geriausias vaistas rondapas. Nupurški lygiagrečiai susmeigtam tinklui ir amen, aišku ir žolė teks atsėti toje vietoj kitiems metams bet norit lengvo gyvenimo tenka kai ką ir aukoti.

O dėl vilkų peršokimo, tas teko girdėti, vat mastau jei juos medžioja su vėliavėlėmis ir jie jų paniškai bijo, tai galima aptverti virve su vėliavėlėmis arba pratempti juostą viršuje ? Pamastymai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

To ludditas

Manau jei jungsi tinklus bus tikrai per silpnas, o pajungimą su konverterio pagalba aprašiau aukščiau.

Pagal saugumo reikalavimus, kabelis su įtampa negali būti paprastai nutiestas žeme, jis turi būti arba užkastas, vamzdyje arba nuvestas oro linija. Tą irgi reiktų nepamiršti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

uzdaryt grandinės negaliu,nes viena puse stacionari tvora 400 metru,galingumas 5J,per silpnas-uzsakiau 15, tikiuosiu kad praskaidrins gyvenimą,bent papurtys tai tikrai :lol:

Manau nėra labai sudėtinga tai uždaryti, nutempi per visą tvorą piemens šniūrą ir uždarai grandinę. 15 J aišku bus skirtumas tarp 5 J :) bet pasidomėk geriau voltažu tarp tavo turimo ir deklaruojamo 15 J, nes tarkim 5 J berods turi duoti 20 000 - 30 000 V tai ar tikrai 15 J duos tris kartus daugiau. Nes tie J tai eilinis pardavėjų triukas, nes įtampa matuojama voltais o galia amperais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, o dėl impulsų generatoriaus maitinimo ne tiesiai iš akumuliatoriaus, bet iš akumuliatoriaus per konverterį, tai, manau, per dideli energijos nuostoliai bus ir tas papildomas "tarpininkas" taip pat iškraus greit akumuliatorių. Pernai nemažus plotus užtvėręs buvau ir naudojau akumuliatorius, tai kas porą savaičių pakrauni ir nėra to didelio vargo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei sujungsite lygiagrečiai visas įtampos elektrines virves ir nuo to sujungimo pajungsite įtampą, kad įtampa vienu metu patektų į visas virves, tai taip pat padidins efektyvumą nei įtampa pajungta nuo vienos virvės ir nuosekliai keliaujanti į kitus stulpelio virvės aukštus.

Tinklo virvės jau taip yra sujungtos kalbam apie tai, kad uždaryti grandinę, kaip tinklai užtveria didelius plotus, bet nesusieina vienas su kitu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Keletas niuansų.

1. Pas mane aptvaras stacionarus su ht viela ir 3j lacme secur classic. Pradžioj ir pas mane apatinė viela buvo neelektrifikuota, tai rudenį avys greit išmoko kaip išlįsti ir beveik negauti į kuprą. Ir viskas baigėsi tik elektrifikavus apatinę vielą. Tuomet pora avių pabandė išlįsti ir nusprendė, kad daugiau neverta bandyti. Manau, kad apatinė viela būtinai turi būti elektrifikuota. Tai - vienintelis būdas norint išvengti lindimų per apačią, tačiau labai apsunkina aptvaro priežiūrą nuo žolių.

2. Beje, kalba eina apie avis. Man dar neteko susidurti su avim, kurios naglai kiša snukį pro vielas. Dažniausiai patikrina nosim, prabraukia šonu užsimiršusios, lenda per apačią arba šoka per viršų (bent jau sako romanovai taip daro). Todėl nemanau, kad papildomos įžeminimo vielos įrengimas galėtų šiais atvejais kuo nors pagelbėti, jos labiau tinka galvijams.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl tinklo nepriaugimo žole, pamiršau paminėti geriausias vaistas rondapas. Nupurški lygiagrečiai susmeigtam tinklui ir amen, aišku ir žolė teks atsėti toje vietoj kitiems metams bet norit lengvo gyvenimo tenka kai ką ir aukoti.

O dėl vilkų peršokimo, tas teko girdėti, vat mastau jei juos medžioja su vėliavėlėmis ir jie jų paniškai bijo, tai galima aptverti virve su vėliavėlėmis arba pratempti juostą viršuje ? Pamastymai

:eusa-naughty: koks dar rondapas vyrai? dusint avis zadat? dazniau tverkit gardus ir neteks bedavoti del iaugusios zoles. SVEIKAS MIKUS, MATAU NUSIVYLEI TINKLAIS. :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti×
×
  • Create New...