Jump to content

Skutikas: Strėlinis-noraginis, ar Diskinis .


edviuks

Recommended Posts

Ieškau žemės dirbimo padargo, už akių užkliuvo šitas lemken smaragd9 600kua. Gal kas dirbate su tokiu ar panašiu, kažin pakeistų plūgą? Reikalui esant ražienos skutimas su diskiniu, po to su šituo ir sėjimas su rapidu. Ar pasitvirtintų tokia technologija? Žemių yra visokių, nuo smėlio iki molio, molis pagrinde ant kalniukų.

skutikas.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Naudoju tik pas mane amazone pegasus 18cm gyly be didesniu bedu dirba, su ar be kregzdzi. buna kojos nuluzta bet nebrangios orginali buvo 800-900lt. lytgroje 18euru. dar kitur apie 50e sukasi. pas mane vamzdinis viengubas volas. pluga jau pakeites jis mum senai. tik dar vis suarem ziemai kazkiek. dirbam ir pirma ir antra eile., maisymas ten vyksta kaip pragare.

FHD0123.MOV

FHD0130.MOV

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bet kur kviečiai po kviečių, važiuoji su noraginiu ir paskui sėji ar dar reikia prieš sėją važiuot? 1metrui kiek arklių reikia?

Žiūrinėju germį kokį rinktis, laukai su daug kampų, sunkus arimas, galvoju kad su noraginiu skutiku greičiau būtų, plūgo neišvarysiu iš kiemo, vistiek prireiks.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as naudoju unia kos st 3 m 7 nagai ir 2 eiles disku jo darbu patenkintas labai, pluga atstoja, tik raziena turi but neauksta ir pageidautina be varpucio :D dirbu su 160 ag traktorium tai jaigu slynam moli 20 cm gyliu  tai galios trukumas yra daugiau 8 9 km nepatraukiu. Normaliom salygom 20 cm gyliu geram lauke valanda darbo apie 2.5 ha iseina.

KOS T1-500x500.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , u.k aurimas pranešimas:

as naudoju unia kos st 3 m 7 nagai ir 2 eiles disku jo darbu patenkintas labai, pluga atstoja, tik raziena turi but neauksta ir pageidautina be varpucio :D dirbu su 160 ag traktorium tai jaigu slynam moli 20 cm gyliu  tai galios trukumas yra daugiau 8 9 km nepatraukiu. Normaliom salygom 20 cm gyliu geram lauke valanda darbo apie 2.5 ha iseina.

 

Po to sėji ar dar dirbi? su kuo sėji?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane 3m 7 kojos traukiu su 160 arba 190 bet ir 160 pilnos akys , pas mene kalvota yra ir baisiai akmenuotu lauku.

As po jo sedavau nes pas mane lekstinis skutikas su sejamaja buvo. na tai tas pat kas viedras.

Esu dares bandyma

skusta 8-10cm gyliu dvieiles ( lekstinis ir noraginis) ir viena eile ( noraginis)

skusta 15-18cm gyliu dviem eilem ( lekstes 5, sekantis noraginis 18) ir viena eile noraginiu 18cm

ir seta buvo po to zieminiai nei vienas is 4 skirtingu budu derliumi nesiskyre.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , JCB pranešimas:

Minimalus žemės dirbimas tvirtinasi. Įdomu 6metrų 260ag sudorotų? Konkrečiai šitas arklys tampė 5metrų, bet jau ten giliai ir konkretus molis per visą lauką, tai jau taip žviegdamas. Kaip suprantu su tokiu iki 20cm pilnai užtenka.

Apie koki konkrečiai arkli kalbi ir kuri agregata, jei ta lemkena su tais sparneliais tai 6 metru tokiam gylyje be šansu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 36 minutes , JCB pranešimas:

Fendt 926 ir šitą lemkeną. Šitie sparneliai kada dedami? Bet iš Lino pasisakymo suprantu, kad nereikia varyt tiek, užtenka 10-15cm.

Čia priklauso koks dirvožemis, reljefas, drėgnumas ir t.t.  pvz šiemet net nebuvo dienos, kad galima butu su juo normaliai dirbti net minimaliu gyliu mano 4 metru kochkerling, velka arba nh 7060 arba jd4755, praktiškai baisus prabuksavimas,  sparniukus rekomenduoja  naudot max iki 15cm, bet šiaip tai jie reikalingi tik jei pvz ražiena skuti pirma karta pabiru sudaiginimui, nes jei be sparneliu neišpjauna ražienos ir matosi eilutės, o kai skuti antra karta tai sparnelius nuimi ir tada giliau leidi, net jei ir be sparneliu tai jau 15 cm gyliu dirbant ten viskas verda ir paviršius tinkamas sėjai,  giliau leist reikt gal tik esant labai daug augaliniu liekanu paviršiuje ar norint prapurent gilesnius sluoksnius dėl drėgmės nutraukimo ar panašiai.

P.S. To jd 4755 svoris panašus kaip to fendo turbūt tai manau jei dar jis be dubliu tai bus tik darbo imitacija su 6 metru.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , JCB pranešimas:

Bešnekant, vis labiau jaučiu, kad man tokio aparato reikia. Tai be sparniukų manau ir 6m patrauks tuose 15cm. Molis ant kalniukų, o tų kalniukų statesnių, vienam lauke tik turiu, o daugiau lengvesnės žemės.

Bešnekant visaip bandau išaiškint, kad tau jis per platus, bet jei labai norisi tai gali pabandyt,  kaina jo matau nedidelė tai jei ka parduosi,  jeigu kaina nėra esminis dalykas tai mačiau kockerling quadro už 19,5 tūkstančio parduoda tai ten rimtas agregatas ir tvo traktorius ji turėtu tempt jau daug maž normaliais gyliais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 50 minutes , JCB pranešimas:

Bešnekant, vis labiau jaučiu, kad man tokio aparato reikia. Tai be sparniukų manau ir 6m patrauks tuose 15cm. Molis ant kalniukų, o tų kalniukų statesnių, vienam lauke tik turiu, o daugiau lengvesnės žemės.

Noraginio minusas kad dregname molyje daug riekiu priraiko,paskui grumstai sudziuna ir akmenis visus i pavirsiu iskelia.Stengiuosi kuo daugiau issisukti su diskiniu.Siaip zeme noraginis geriau isdirba nei diskinis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandų, viktorass pranešimas:

Bešnekant visaip bandau išaiškint, kad tau jis per platus, bet jei labai norisi tai gali pabandyt,  kaina jo matau nedidelė tai jei ka parduosi,  jeigu kaina nėra esminis dalykas tai mačiau kockerling quadro už 19,5 tūkstančio parduoda tai ten rimtas agregatas ir tvo traktorius ji turėtu tempt jau daug maž normaliais gyliais.

Aš suprantu ką nori pasakyt ir pats jaučiu kad per platus, nes mačiau kaip dirba su 5metrais. Bet noriu sužinot subtilybes, kokiu gyliu reikia su jais dirbti ir kokiais noragų galais, tai irgi lemia galios poreikį. 

 

Prieš 3 valandų, Išradėjas pranešimas:

Noraginio minusas kad dregname molyje daug riekiu priraiko,paskui grumstai sudziuna ir akmenis visus i pavirsiu iskelia.Stengiuosi kuo daugiau issisukti su diskiniu.Siaip zeme noraginis geriau isdirba nei diskinis.

Gale esantys diskai ir voliai turėtų sutrupint tuos gabalus. Akmenų nėra daug. Diskinis normalus dar irgi galvojimuose.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Slapio molio isvis geriau nejudint. Mat jis kaip plastelinas. Nebent butu kazkoks ypatingas volas. Jei galvoji dirbt tik iki 15cm tai gal geriau rimtas diskinis? Pazystamas nusipirko lemken rubin tai negali atsidziaugt kiek su juo visko padaro. Zinoma brangus jis velnias ir sake arkliu metrui 50 mazoka

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...