Jump to content

Kaip tręšti žieminius kviečius


Svečias

Recommended Posts

11 valandas ago , grazbek said:

Kokiu metodu nustatinejamas humusas nes jusu tyrimuose kiek teko matyti ir lyginti labai mazai jo randa lyginant su kitais.

Kiek žinau tai „mano chebra” tik vienam ūkiui Lietuvoje yra dariusi bumuso tyrimus. Abejoju kad jo rezultatus lyginai. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 valandas ago , grazbek said:

vadinasi rezultato nebuvimas irgi rezultatas.

P.S. o kartais tai ne kėdainiuose buvo daryta

Ne ne Kėdainiuose, kažkur Akmenės rajone ir tai tik vieno lauko atskiri gabalai kur savininkas įtarimų turėjo ir norėjo juos pasitikrinti.

Apie tyrimus ir matavimus mano nuomonė tokia: Kai dar studentas būdamas dariau magistrinį, reikėjo kūdikių mišinukus tyrinėti (tas proškes kur vandeniu užpili ir aceit kažkas panašaus į mamos pieną gaunasi). Mano tyrimas parodė, kad tai absoliutus Š.... realiai maistinė sudėtis net neatitiko to kas ant pakelio parašyta ir tai ruošiant mišinius laboratorijoje su tiksliais matavimo prietaisais, o ne vidurį nakties pažadinus su samteliu ir graduotu buteliuku. Kai atėjo laikas savo vaikus maitinti, pirkau tuos pačius mišinius nes daugiau nebuvo iš ko rinktis. Ir iš tų mano tyrimų ir žinių gavosi tik galvos skausmas, žinau, kad blogai darau, bet vis tiek darau.

Gal galėtum man paaiškinti, ką be žinojimo džiaugsmo ir kančios tau duotu organikos dirvožemyje  tyrimai? Kur ir kaip praktiškai tą informaciją pritaikytum? Man rimtai smalsu, yra nemažai skirtingų nuomonių tuo klausimu, įdomi ir tavo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Esu gana žalias žemės ūkyje, ūkininkauja tėvukas, tačiau jau po truputį domiuosi tręšimais bei chemija pats, todėl norėjau Jūsų paklausti, galbūt patartumėt kokią literatūrą pasiskaityti apie tręšimus, bei kitus ūkininkavimo pradmenis? Pvz., kiek kokių veikliųjų medžiagų kada reikia, kaip nusistatyti BBCH konkrečiu momentu ir panašiai..

Dėkui :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

14 minutes ago, anddam said:

Sveiki,

Esu gana žalias žemės ūkyje, ūkininkauja tėvukas, tačiau jau po truputį domiuosi tręšimais bei chemija pats, todėl norėjau Jūsų paklausti, galbūt patartumėt kokią literatūrą pasiskaityti apie tręšimus, bei kitus ūkininkavimo pradmenis? Pvz., kiek kokių veikliųjų medžiagų kada reikia, kaip nusistatyti BBCH konkrečiu momentu ir panašiai..

Dėkui :)

Pirma perskaityk, tema. Yra daug protingu minciu :) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

27 minutes ago, anddam said:

Sveiki,

Esu gana žalias žemės ūkyje, ūkininkauja tėvukas, tačiau jau po truputį domiuosi tręšimais bei chemija pats, todėl norėjau Jūsų paklausti, galbūt patartumėt kokią literatūrą pasiskaityti apie tręšimus, bei kitus ūkininkavimo pradmenis? Pvz., kiek kokių veikliųjų medžiagų kada reikia, kaip nusistatyti BBCH konkrečiu momentu ir panašiai..

Dėkui :)

Prisegu tau failiuką, tikrai yra naudingos info apie augimo tarpsnius

bbch javu.pdf

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

57 minutes ago, anddam said:

Sveiki,

Esu gana žalias žemės ūkyje, ūkininkauja tėvukas, tačiau jau po truputį domiuosi tręšimais bei chemija pats, todėl norėjau Jūsų paklausti, galbūt patartumėt kokią literatūrą pasiskaityti apie tręšimus, bei kitus ūkininkavimo pradmenis? Pvz., kiek kokių veikliųjų medžiagų kada reikia, kaip nusistatyti BBCH konkrečiu momentu ir panašiai..

Dėkui :)

Visas augalininkystes tema šiam forume perskaityk isisavink informacija ir manau dar su kokiu agronomu sugebėsi pasiginčyt. Teorija ir praktika. Nes vien skaitiniai be praktikos nieko verti ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1 valandą ago , anddam said:

Sveiki,

Esu gana žalias žemės ūkyje, ūkininkauja tėvukas, tačiau jau po truputį domiuosi tręšimais bei chemija pats, todėl norėjau Jūsų paklausti, galbūt patartumėt kokią literatūrą pasiskaityti apie tręšimus, bei kitus ūkininkavimo pradmenis? Pvz., kiek kokių veikliųjų medžiagų kada reikia, kaip nusistatyti BBCH konkrečiu momentu ir panašiai..

Dėkui :)

http://www.rapsai.lt/auginimo-technologijos/

cia pradziai nemazai info, bet kaip ir visur su patirtim ateis vertingiausios zinios :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2 valandas ago , shaulinis said:

Ne ne Kėdainiuose, kažkur Akmenės rajone ir tai tik vieno lauko atskiri gabalai kur savininkas įtarimų turėjo ir norėjo juos pasitikrinti.

Apie tyrimus ir matavimus mano nuomonė tokia: Kai dar studentas būdamas dariau magistrinį, reikėjo kūdikių mišinukus tyrinėti (tas proškes kur vandeniu užpili ir aceit kažkas panašaus į mamos pieną gaunasi). Mano tyrimas parodė, kad tai absoliutus Š.... realiai maistinė sudėtis net neatitiko to kas ant pakelio parašyta ir tai ruošiant mišinius laboratorijoje su tiksliais matavimo prietaisais, o ne vidurį nakties pažadinus su samteliu ir graduotu buteliuku. Kai atėjo laikas savo vaikus maitinti, pirkau tuos pačius mišinius nes daugiau nebuvo iš ko rinktis. Ir iš tų mano tyrimų ir žinių gavosi tik galvos skausmas, žinau, kad blogai darau, bet vis tiek darau.

Gal galėtum man paaiškinti, ką be žinojimo džiaugsmo ir kančios tau duotu organikos dirvožemyje  tyrimai? Kur ir kaip praktiškai tą informaciją pritaikytum? Man rimtai smalsu, yra nemažai skirtingų nuomonių tuo klausimu, įdomi ir tavo.

Šiaip nelabai supratau kolega kodėl pačiam iškyla toks klausimas, nes pats užsiimdamas tais reikalais manau puikiai viską žinai. Aš asmeniškai turiu beveik visų laukų humuso tyrimus ir juos kaip ir PK tyrimus naudoju prognozuojamo derliaus paskaičiavimui pagal tręšimą, arba tręšimo skaičiavimui pagal norimą derlių. Čia jau iš kurios pusės prieisi prie reikalo. Jei nekaupiant duomenų pagal atskirus laukus, tai ir žinai apie savo ūkininkavimą tik apytikslius duomenis bendrus, o situacija kiekvieno lauko tampa visiškai neaiški. Per didelė prabanga vienodai atiduoti našiems ir gerą pelną duodantiems laukams ir nenašiems mažai pelningiems. Kai tik leis ES įsipareigojimų terminai, bus aišku kurių laukų atsisakyti pirmiausiai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

5 valandas ago , shaulinis said:

 

Gal galėtum man paaiškinti, ką be žinojimo džiaugsmo ir kančios tau duotu organikos dirvožemyje  tyrimai? Kur ir kaip praktiškai tą informaciją pritaikytum? Man rimtai smalsu, yra nemažai skirtingų nuomonių tuo klausimu, įdomi ir tavo.

Šiaip Sauliau taip šnekėdamas gali užrūstinti tetos Marijos žemės agronomus todėl atsargiau nes gali sugriauti pamatus ant kuriu stovi trešimo normos . 

O kalbėdamas taip apie matavimus ir tyrimus pats griauni pamatus ant kuriu stovi nes technologija siūloma jūsų paremta matavimais ir tyrimais.Bet neskubėkim pirma traukinio.......

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

3 valandas ago , drapox said:

Šiaip nelabai supratau kolega kodėl pačiam iškyla toks klausimas, nes pats užsiimdamas tais reikalais manau puikiai viską žinai. Aš asmeniškai turiu beveik visų laukų humuso tyrimus ir juos kaip ir PK tyrimus naudoju prognozuojamo derliaus paskaičiavimui pagal tręšimą, arba tręšimo skaičiavimui pagal norimą derlių. Čia jau iš kurios pusės prieisi prie reikalo. Jei nekaupiant duomenų pagal atskirus laukus, tai ir žinai apie savo ūkininkavimą tik apytikslius duomenis bendrus, o situacija kiekvieno lauko tampa visiškai neaiški. Per didelė prabanga vienodai atiduoti našiems ir gerą pelną duodantiems laukams ir nenašiems mažai pelningiems. Kai tik leis ES įsipareigojimų terminai, bus aišku kurių laukų atsisakyti pirmiausiai.

Viskas tvarkoje kad turite tuos tyrimus Drapox. Bet paklausykime Sauliaus dėl ko ju nereikia nes jie nedaro to tyrimo jei nepaprašai pats nes manau mano kad granuliometrija yra svarbiau .o kodėl - gal leiskime pasisakyti.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

5 valandas ago , grazbek said:

Šiaip Sauliau taip šnekėdamas gali užrūstinti tetos Marijos žemės agronomus todėl atsargiau nes gali sugriauti pamatus ant kuriu stovi trešimo normos . 

O kalbėdamas taip apie matavimus ir tyrimus pats griauni pamatus ant kuriu stovi nes technologija siūloma jūsų paremta matavimais ir tyrimais.Bet neskubėkim pirma traukinio.......

Ar gali įtakoti humusą atskirose lauko vietose? PK gali o kaip Humusą kintama norma daryti?

Dėl azoto... na ne man Marijos žemės ūkininkams bei gi agronomams aiškinti jog humusas nėra lygu augalams prieinamas azotas todėl mes jį matuojam augaluose (kiek jau įsisavino) o ne dirvoje kur jau po poros dienų situacija gali būti pasikeitusi.

Tai gi taip ir nesupratau komia nauda iš LAUKO humuso žemėlapio. Laukų (kiek kuriame) gal būt, bet pasiskirstymą lauke.... 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ka aš žinau...... Kai taip šneka firmos atstovas kurio kontora daro 4 metu kompleksini sėjos plana su tiksliomis trešimo  nuorodomis ne tik azoto..... .

Kam reikalingas humusas pasiskaityk pasigooglines. Žynojimas kiek jo yra įtakoja veiksmu ir priemonių planą ką daryti kad jo nemažėtu.Taip  galima sutikti kad su barstytuvu jo nepabarstysi kad jo padidėtu.Bet turint užsibrėžta ilgalaikį planą galima tai įtakoti pradedant nuo sėjomainos,tikslinio trešimo,tausojamojo žemės dirbimo ir taip toliau nuobodžiai ir smarkiai nesiplečiant.

Galiu suprasti kad padare granuliometrija turite  dirvožemio laidumą viso lauko.Ir  kažkokiu man nežinomu budu turite informacijos apie humuso kieki dirvožemyje.Arba iš tikro jums yra visiškai dzin nes jūsų programa adaptuota pagal Vokietija o ten su tuom problemu kaip ir nėra arba mums taip aiškinama kad visas derlingas sluoksnis pas juos nuvažiavo kartu su ledynmečiu.

Mes Sauliau tik ieškom atsakymu......

 

 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Padėkit apsispręsti dėl tręšimo,kaip mėgėjui.Turiu pasėjęs 2,2 ha,ir galvoju tręšti taip pirmam -600kg salietros po kokių poros dienų 500kg sulfato ir pabaigoj krūmijimosi dar 500 kg salietros.Čia bendro svorio kiekiai paimta ne veklios medžiagos.Iš rudens buvo tręšta 500kg su kompleksinėm kažkokiom su daug p ir k.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

3 minutes ago, MTZ UK said:

Padėkit apsispręsti dėl tręšimo,kaip mėgėjui.Turiu pasėjęs 2,2 ha,ir galvoju tręšti taip pirmam -600kg salietros po kokių poros dienų 500kg sulfato ir pabaigoj krūmijimosi dar 500 kg salietros.Čia bendro svorio kiekiai paimta ne veklios medžiagos.Iš rudens buvo tręšta 500kg su kompleksinėm kažkokiom su daug p ir k.

a ne per stipriai 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

27 minutes ago, MTZ UK said:

Padėkit apsispręsti dėl tręšimo,kaip mėgėjui.Turiu pasėjęs 2,2 ha,ir galvoju tręšti taip pirmam -600kg salietros po kokių poros dienų 500kg sulfato ir pabaigoj krūmijimosi dar 500 kg salietros.Čia bendro svorio kiekiai paimta ne veklios medžiagos.Iš rudens buvo tręšta 500kg su kompleksinėm kažkokiom su daug p ir k.

Ir kokio derliaus tikitės?.. Kaip mėgėjui, azoto norma 217 kg/ha veiklia medžiaga atrodo solidžiai. Ir tik su tiek P ir K, šita azoto norma neekonomiška.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...