Jump to content

Kaip tręšti žieminius kviečius


Svečias

Recommended Posts

Prieš 10 valandų, V.Vytas pranešimas:

bet jei žmogus taip visalaik tręšia(pk pavasarį),tai einamaisiais metais augalai valgo pernykštį(ar kokį ten ntujų metų pk.Tai kaip ir viskas ok gaunasi.

Tada retorinis klausimas, kam Witalikas laksto naktim su npk po laukus? :) tuo remiantis, gali pasirinkt idealias sąlygas tręšimui ir pralėkt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 8 minutes , Witalikas pranešimas:

Su rapsu viskas aišku. 
Dėl kviečių vis susimastau, gal neverta. Visokiu nuomoniu si sezona isgirdau

šiemet (t.y. pernai) gulė ir kur su sulfatu ir kur be, tik kur buvo naudotas sulfatas tai grynas patalas ;):icon-lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , Witalikas pranešimas:

Bet azoto kiekis vm toks pat buvo? Kur su sulfatu ir be? 
Deliaus skirtumas be?

į pirmą atsakau kad ne toks pat

į antrą sunku atsakyt bet manau kad skirtumas buvo,tik kad visų nėjo surinkt,plius gulintys kur buvo grūdas smulkesnis,išvada būt negulę būtų derlius didesnis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 22 minutes , ceck pranešimas:

į pirmą atsakau kad ne toks pat

į antrą sunku atsakyt bet manau kad skirtumas buvo,tik kad visų nėjo surinkt,plius gulintys kur buvo grūdas smulkesnis,išvada būt negulę būtų derlius didesnis

Koks kiekis sulfato naudotas buvo?

Tada sunku daryti išvadas. Mažu didesnis kiekis azoto. But tuos pačius parodymus daves. 

Dėl patalo, taip. Derlius turi būti mažesnis. Neina taip surinkt visų. 
Tai nei “Terpalas” negelbėjo :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , ceck pranešimas:

į pirmą atsakau kad ne toks pat

į antrą sunku atsakyt bet manau kad skirtumas buvo,tik kad visų nėjo surinkt,plius gulintys kur buvo grūdas smulkesnis,išvada būt negulę būtų derlius didesnis

Neteisinga išvada :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 30 minutes , JCB pranešimas:

Tada retorinis klausimas, kam Witalikas laksto naktim su npk po laukus? :) tuo remiantis, gali pasirinkt idealias sąlygas tręšimui ir pralėkt.

naktimis laksto tikriausiai todėl,kad pk pavasarį barsto-dieną laukuose purvynas.Esminis dalykas ko gero trąšų pasirinkimas(16 tukas).Dėl pk iš tikro,tai manau jokio skirtumo nebūt ir iki rudens išberiant,bet yra dar ir azoto,kuris anksti išbertas tikrai piusą duoda.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Witalikas pranešimas:

Koks kiekis sulfato naudotas buvo?

Tada sunku daryti išvadas. Mažu didesnis kiekis azoto. But tuos pačius parodymus daves. 

Dėl patalo, taip. Derlius turi būti mažesnis. Neina taip surinkt visų. 
Tai nei “Terpalas” negelbėjo :D

apie 130kg sulfato fiziniu svoriu,salietra  34,4 apie 500kg fiziniu,terpalas vieną lauką gelbėjo,buvo kur ne kur pavartyta,bet kur maniau kad negrius ten nepurškiau,tai sugriuvo stipriai,šeip terpalas savo darbą dirba,bet jei nesusitvarkai su apačia tai jau terpalas negelbės,o man taip ir buvo ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 29 minutes , ceck pranešimas:

apie 130kg sulfato fiziniu svoriu,salietra  34,4 apie 500kg fiziniu,terpalas vieną lauką gelbėjo,buvo kur ne kur pavartyta,bet kur maniau kad negrius ten nepurškiau,tai sugriuvo stipriai,šeip terpalas savo darbą dirba,bet jei nesusitvarkai su apačia tai jau terpalas negelbės,o man taip ir buvo ;)

Rimtas trešimas. Iš 10t vidurkio turėjai neiškrist

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 16 valandų, pukotukas pranešimas:

Man 8 tonų per akis į daugiau netaikau. Bet supranti tu mikriuku įvairių yra ir nežinai ką pirkti rašo gražei.

Iš foto kokias keli, ten apie 8t nėra ką svajot. Tokiam tankumui tavo riba yra apie 6t. Tai patarimas, padaryk pagrindinius darbus penkioms tonoms be jokių mandrybių, o gamta nuspręs kiek jau atiduoti. Reik tvarkyt žemės dirbimą ir sėjos kokybę.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 9 valandas, ceck pranešimas:

apie 130kg sulfato fiziniu svoriu,salietra  34,4 apie 500kg fiziniu,terpalas vieną lauką gelbėjo,buvo kur ne kur pavartyta,bet kur maniau kad negrius ten nepurškiau,tai sugriuvo stipriai,šeip terpalas savo darbą dirba,bet jei nesusitvarkai su apačia tai jau terpalas negelbės,o man taip ir buvo ;)

Tresimas skaityt vienodas. 
Tikrai taip, reik  gerai apacia susitvarkyti. Po  to ir terpalas gelbes labiau .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 40 minutes , JCB pranešimas:

Iš foto kokias keli, ten apie 8t nėra ką svajot. Tokiam tankumui tavo riba yra apie 6t. Tai patarimas, padaryk pagrindinius darbus penkioms tonoms be jokių mandrybių, o gamta nuspręs kiek jau atiduoti. Reik tvarkyt žemės dirbimą ir sėjos kokybę.

Na bus matyti kas bus. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ką tik, Witalikas pranešimas:

Su tokiu tresimu, 10t/ha gal gal is pavieniu lauku ir buvo pernai. Bet iki vidurkio tokio tik pasvajoti :/

Na pernai vidurkis pas mane 7t bet smėliuko buvo visokio velnio  bet su daug mažesniu trešimu pasiektos. Jei ne smėliai manau virš 8nesunkiai prigraibęs būčiau 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, JCB pranešimas:

Iš foto kokias keli, ten apie 8t nėra ką svajot. Tokiam tankumui tavo riba yra apie 6t. Tai patarimas, padaryk pagrindinius darbus penkioms tonoms be jokių mandrybių, o gamta nuspręs kiek jau atiduoti. Reik tvarkyt žemės dirbimą ir sėjos kokybę.

Pilnai sutinku. Ir dar reikėtų į dirvožemį atsižvelgti. 30-35 balu Žemėje, kad ir dabar esant labai gero tankumo ir darbai padaryti taip kaip turi būti, neverta tikėtis 8t iš ha kviečiu derlingumo. 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 15 minutes , Vilius pranešimas:

Na pernai vidurkis pas mane 7t bet smėliuko buvo visokio velnio  bet su daug mažesniu trešimu pasiektos. Jei ne smėliai manau virš 8nesunkiai prigraibęs būčiau 

Pas mane manai kitoki laukai, is melio ir durpes ir t.t turiu.

Antra pernai metai geri buvo, daug kas rekordus savo laukuose pasieko. Ko nemate buvo eile metu. Patys nesupranta is kur toks derlius atsirado. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 14 minutes , Juodas pranešimas:

Pilnai sutinku. Ir dar reikėtų į dirvožemį atsižvelgti. 30-35 balu Žemėje, kad ir dabar esant labai gero tankumo ir darbai padaryti taip kaip turi būti, neverta tikėtis 8t iš ha kviečiu derlingumo. 

 

Ne viską tas balas dar lemia, aš verčiau žiūriu į granuliuometrinę sudėtį ,o ne į balą. Pernai 36 balų lauke virš 8 biro

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 13 minutes , Witalikas pranešimas:

Pas mane manai kitoki laukai, is melio ir durpes ir t.t turiu.

Antra pernai metai geri buvo, daug kas rekordus savo laukuose pasieko. Ko nemate buvo eile metu. Patys nesupranta is kur toks derlius atsirado. 

Rekordu pernai pas manes nebuvo vidutiniai metai gal dėl su mažinto trešimo, nežinau,  bet smėlių padaugėjo atrodo pleties, bet laukus gauni tik šiaip sau. Miežiu salykliniu 7,3t užskaitinio vat šitie nustebino, o vat su žirniais visiškas fiasko....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 17 minutes , Mantas2342 pranešimas:

Ne viską tas balas dar lemia, aš verčiau žiūriu į granuliuometrinę sudėtį ,o ne į balą. Pernai 36 balų lauke virš 8 biro

Bent pas mumis kur nėra balų niekas ir neauga. Jei matai 30-35ir žiuri lauke pustomas smėlis..... bandysim su organika kažkiek patvarkyt bet abejotinas reikalas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...