Jump to content

Kaip tręšti žieminius kviečius


Svečias

Recommended Posts

Prieš 4 valandas, Minduksx pranešimas:

Tim kurios pigiausiai kainuoja :) o šiaip kam taip skubint, aš tresiu amofosa ir antrais metais jau pilnai matėsi efektas, ir reiktų nepamiršt ph tvarkymo nes tai taip pat svarbu kaip fosforas

o ką reiškia matėsi? Šiaip prarasti metai - prarastas derlius, prarasti pinigai. Atstatymui reikia 150 kg fosforo, tai norma tokia nejuokinga gan

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 6 minutes , Minduksx pranešimas:

Jau rases ne kartą, turėjau kelis laukus kur puse lauko gerai kita puse blogai, pasėji atrodo lyg nieko poto tie kviečiai stovi neauga, būna reti ir derlius prastas, maniau ph, ištyrė o ten fosforo labai mažai, kai pasitrese visas laukas tolygus ir su kombainu pravažiuoji praktiškai vienodų greičiu, kai pradėjau trest pagal žemėlapius dabar antri metai vidurkis apie tona daugiau nei prieš tyrimus. Agricono Marius skaičiavo kiek man reiktų kompleksinės trest, pvz 5-15-30 apie 600kg į ha reiktų grubiai, aišku kalio tiek nereiktų, bet tiesiog primetė jei vienu važiavimų trest kad patenkint poreikį reikiamo kiekio

Kiek grubiai kainuoja žemėlapio kintama norma padarymas ha?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 8 minutes , Minduksx pranešimas:

Jau rases ne kartą, turėjau kelis laukus kur puse lauko gerai kita puse blogai, pasėji atrodo lyg nieko poto tie kviečiai stovi neauga, būna reti ir derlius prastas, maniau ph, ištyrė o ten fosforo labai mažai, kai pasitrese visas laukas tolygus ir su kombainu pravažiuoji praktiškai vienodų greičiu, kai pradėjau trest pagal žemėlapius dabar antri metai vidurkis apie tona daugiau nei prieš tyrimus. Agricono Marius skaičiavo kiek man reiktų kompleksinės trest, pvz 5-15-30 apie 600kg į ha reiktų grubiai, aišku kalio tiek nereiktų, bet tiesiog primetė jei vienu važiavimų trest kad patenkint poreikį reikiamo kiekio

tai ok, jeigu gavai toną daugiau, tai čia 150 pinigų. Už 150 aš skystos trąšos galiu apie 400 kg nupirkti, kad iš esmės teoriškai atstato mano fosforą. Mano replika buvo tik dėl metų, kam laukti, reikia rezultatą daryti dabar, nes išteklius vis tiek reikės pirkti.

Šiaip žieminiam dėjau 150-200 mapo, tai ten pavasarį palaistysiu skystos np po 150 kg ir gal bus daugmaž ok, bet va vasarojui ką daryt. Juolab dabar trašų nelabai eina gauti. pavasarį tręšiant bus tas pats, kas nieko ir vasarojus tikrai kentės

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 36 minutes , Jonas1995 pranešimas:

Kiek grubiai kainuoja žemėlapio kintama norma padarymas ha?

šiaip galiu paskayt, kad jeigu laukai ne 20-30 hą, tai iš to žemėlapio daug naudos neturėsi, bet yra ten navarotu. kai pasidarysiu viską, galėsiu plačiau aprašyti su skaičiavimais trašų. Šiaip žemėlapio esmė yra visgi trąšų atstatymui, bet toliau tai be kombaino žemėlapių nelabai beįmanoma ta kintama norma tręšti, nes esi jau suvienodines ir gali tik palaikyti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 48 minutes , manttys pranešimas:

tai ok, jeigu gavai toną daugiau, tai čia 150 pinigų. Už 150 aš skystos trąšos galiu apie 400 kg nupirkti, kad iš esmės teoriškai atstato mano fosforą. Mano replika buvo tik dėl metų, kam laukti, reikia rezultatą daryti dabar, nes išteklius vis tiek reikės pirkti.

Šiaip žieminiam dėjau 150-200 mapo, tai ten pavasarį palaistysiu skystos np po 150 kg ir gal bus daugmaž ok, bet va vasarojui ką daryt. Juolab dabar trašų nelabai eina gauti. pavasarį tręšiant bus tas pats, kas nieko ir vasarojus tikrai kentės

O kaip su kaliu? Perteklius

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 mėnesių...
prieš 1 minutę , Witalikas pranešimas:

Na manau reik atgaivinti tema jau. Juk pavasaris atejo :D 
Kokios mintys del tresimu?

Galvu apie 16-tuko barstyma startui. 
Isalo nera, manau pats gazas butu pradeti jau. 

O tai sakai jau greit galėsi įvažiuot? Na dar rodo , kad naktim pašals tai tad gal paryčiais ir eitų. O kodėl iš rudens neatiduodi visos p,k normos?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 10 minutes , Mantas2342 pranešimas:

O tai sakai jau greit galėsi įvažiuot? Na dar rodo , kad naktim pašals tai tad gal paryčiais ir eitų. O kodėl iš rudens neatiduodi visos p,k normos?

Jai virs -5C buna laiko jau traktoriu. Matau i gala savaites rodo daugiau pasalimo. Tai i ryta pralekciau dali lauku. 
Aisku dar gal pasikeis viskas del saltuko. 
Eile metu taip darau, nezinau net. Apsidraudimas gal, del issalino ar is mirkimo. 70% is rudens, 30% pavasari PK atiduodu. 
Bei derliaus priedas jauciasi, bent pagal mane. O gal per daug itikejas jau :D 

Yara ir taip siulo daryti. Visko is rudens neatiduoti. Reiks ju pabandyti, trasas. NPK

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na agronomai, dar čia galima kažko tikėtis ar ieškotis vasarojaus sėklos daugiau? Išsiraut neišsirauna su šaknim, raunant nutrūksta antžeminė dalis. prieš savaitę buvo kiek prastesnis vaizdas, vakar buvau pažiūrėt, lyg daugiau pradeda žaliuot.... 

f59d7a12403bb7378c95c2660dd60bdf475.jpg 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 6 minutes , Witalikas pranešimas:

Priestarauciau, bet tebunie

Derliu kur barstysi pavasari 16ktuka manau gausi geresni nei kur būsi nebėres ,bet tik todėl kad jis bus gaves daugiau  azoto nei kiti , o dėl PK pasižiurėk kiek jie per metus juda dirvožemi gylin ,ir klausimų nekils,juk jų dabar i dirvą nebeiterpsi:rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, dvidas pranešimas:

Derliu kur barstysi pavasari 16ktuka manau gausi geresni nei kur būsi nebėres ,bet tik todėl kad jis bus gaves daugiau  azoto nei kiti , o dėl PK pasižiurėk kiek jie per metus juda dirvožemi gylin ,ir klausimų nekils,juk jų dabar i dirvą nebeiterpsi:rolleyes:

Tikrai taip, bet praktika rodo kitaip. 
 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...