Jump to content

Kaip tręšti žieminius kviečius


Svečias

Recommended Posts

prieš 30 minutes , kastuvas pranešimas:

Lokaliai terpiant kokias normas pasirenkat 8-20-30 trasos, 5-6t/ha derliui 35-48balu zemeje? mastau apie 200kg hektarui.

Mane ir domina 7-8t/ha. 46-48 balų žemė. Priešsėlis rapsas,kuris rudeny gavęs 300npk. Pirmakart lokaliai su sėkla įterpsiu. Tai koks optimalus kiekis būt?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, Robertas08 pranešimas:

Mane ir domina 7-8t/ha. 46-48 balų žemė. Priešsėlis rapsas,kuris rudeny gavęs 300npk. Pirmakart lokaliai su sėkla įterpsiu. Tai koks optimalus kiekis būt?

Balai nieko nesako,geriau parašyk kiek tręšta paskutinius 5 metus ir kiek kultą. Gal tos 8  t fiziškai ar ekonomiškai nerealus noras.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, jaunasis21 pranešimas:

Bet dar ir zemej turim visu npk, y ju kiekius irgi reikia atsizvelgt jeigu jau norim tokiu tiksliu skaiciavimu.. 

Is esmes taip, bet logiskai mastant, jeigu neidedi ka isnesi, tai jis mazes. Taigi kalbam apie metu rezultata, ar ukio testinuma. Taciau jeigu trest ant 8t, tai vien npk reiktu pustoni pilti, ko tikrai niekas nedaro. Tikriausiai reiketu keleta metu tikrti dirvozemi is to patis gabalo su irasais apie derliu ir pk normas tresiant, tada paaisketu kas yra kas ir kiek teorija atsislindi praktikoje. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 2 minutes , darius5 pranešimas:

išnešei su derliumi apie 80 kg kalio ir 50kg fosforo. aš turiu lauką, kurį seniau dirbo bendrovė, irgi trešdavo po 400 salietros, be PK, tai jau ketvirti metai kai trešiu su PK, bet derliumi dar skiriasi nuo šalia esančio lauko.Vienus, kitus metus gal ir pavyks žemę apgaut :)

kazkada tevai taip 15 metu “apgaudinejo”, kol derlius iki 2 t. krito :D siemet pastebiu, kad daug kas aplink pradejo siaudus pardavineti is lauku...idomu kiek ilgai tokia praktika tesis... :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, PArty pranešimas:

Balai nieko nesako,geriau parašyk kiek tręšta paskutinius 5 metus ir kiek kultą. Gal tos 8  t fiziškai ar ekonomiškai nerealus noras.

Pavasariais po 330kg 16tuko.  Ir 160azoto v.m. kulta po 7t kviečio. Pernai 300kg 8-20-30 berods ir kulta 3.85t /ha rapso.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , mwex pranešimas:

kazkada tevai taip 15 metu “apgaudinejo”, kol derlius iki 2 t. krito :D siemet pastebiu, kad daug kas aplink pradejo siaudus pardavineti is lauku...idomu kiek ilgai tokia praktika tesis... :)

Bet kai sako reik pasidaryt zemes tyrimus, kad zinot kiek kalio, fosforo ir t.t. yra. Butu pries tuos 15 metu padaryta, sakytu max 6 tonom derliaus uzaugint yra :D o cia 15 metu derlius imtas ir imtas. Idomiai man tie tyrimai atrodo. Nes tikrai yra nemazai aplink tokiu, kur tik azota duoda, dirvos PK nemate gal dar daugiau nei 15 metu. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, tadasjo pranešimas:

Kiek galima trest vistu meslu kad nepersistengt?

10 tonu skaitosi labai optimalu ir kasmet galima,. Kazkas girdejau tipo 20 kas antrus metus duoda ir gerai buna, kad maziau terliojimosi. As po 10t pernai, bet deja kazkokio stebuklo su laukais kurie tik npk gavo nepastebejau. Dar kai meslas pabrango tai ka ziema buvau pirkes padalinau ant daugiau ha tik po 6 tonas gavo dalis lauku kur ziema buvau mesla pirkes

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 8 valandas, gbandinis pranešimas:

Bet kai sako reik pasidaryt zemes tyrimus, kad zinot kiek kalio, fosforo ir t.t. yra. Butu pries tuos 15 metu padaryta, sakytu max 6 tonom derliaus uzaugint yra :D o cia 15 metu derlius imtas ir imtas. Idomiai man tie tyrimai atrodo. Nes tikrai yra nemazai aplink tokiu, kur tik azota duoda, dirvos PK nemate gal dar daugiau nei 15 metu. 

Žemės tyrimai irgi ne panacėja, imi kažkokį lauko vidurkį, arba kad ir tikslius pasidarai už brangiau, atrodo ir to kalio ir fosforo yra dirvoje, bet kas iš to kad augalas jų nepaima, nes kokia forma nedėkinga, ir su tais tyrimais gali tokių fokusų prisidaryti, kad paskui bus krokodilo ašaros rudeniop. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...