Jump to content

Ėriukų penėjimas avių šėrimas


Loreta

Recommended Posts

ir reikia nepamažinti miltelių į vandenį, turi sudaryt 20 proc. Geriau yra Joseros Spezial, nes ten sudėtis geresnė ir krekenų įeina. Bet deficitas šie milteliai mūsų krašte, žinom tik Marijampolėje ir Kaišiadoryse. Jei kas dar žinot kur link pietų Lietuvos juos pardavinėja, pasakykit.

sveiki ,milteliu jau yra ir lazdijuose Spezial new imuninis po 3kg 26lt girdziau pora kartu ir nieko eriukas jauciasi gerai , 60gr milteliu i 0,33lt vandens ,eriuko amzius 2sav.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš tai katik apsiėriavusioms neduodu. Esu taip išmarinęs ėriukus kažkada pačioj pradžioj savo ūkininkavimo. Gaminosi per daug pieno. Ėriukai nespėjo išžįsti visko ir užsidegė tešmenys = ate ate ėriukai. Kai ėriukai jau sustiprėję ir kažkiek praauginti. Bent 3 savaičių, tai tada jau drąsiai galima. Ir tai stebint avių tešmenis.

Čia šiaip mano pastebėjimas iš praktikos. Gal kiti su tuo nesusidūrė, gal čia tik man taip pasisekė. :)[

sveiki,gal buvo mastitas?mano avis apsierevo turi 2 eriukus bet kaip zinodamas nutrauk norejau pieno biski kanalus pramiklyti,ziurau kad tesmuo kietas nutarem kad mastitas atvaziavo daktaras vaistu i kanala suleidom ir po 12val avis normaliai maitino eriukus :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kai ėriukai gimsta su silpnomis kreivomis kojomis, gali būti kelios priežastys. Viena, kad susitraukusios ar neišsivysčiusios sausgyslės ir tada galima ištiesinti su langetėmis. Kita, kad gali būti taip vadinamas "voro" sindromas (angl. spider lamb syndrome), kaip lietuviškai tiksliai išversti nežinau. Tai genetinė liga ir nepagydoma, moksliškai nepamenu, bet tai dėl to, jei avies ir avino kažkoks genas sutampa. Galima bandyti dėti langetes, bet paprastai tokie ėriukai nelabai sulaukia brandos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, klausimas tiems, kurie seria avis cielais ruliais, istatomais i specedzias. Siemet apturejau nuostoli, krito iskarto 6 eriukai nuo pilvo putimo. Padariau isvada, kad uzede rulio viduje pasitaikiusio papelijusio sienainio. Kaip sprendziat tokia problema? Isoriskai nuemes plevele apziuriu ir nurenku retkarciais pasitaikanti papelejusi sienaini, bet i vidu juk neilysi. Avys juk pirmiausiai iseda skaniausia ir padaro skyles ligi kaklo kiek pasiekia, tokiu atveju visos blogybes, esancios rulio viduje, pasimato tik pabaigoje, kai jau buna velu. Kazkaip nesinori grizti prie mazu edziu ir rankinio serimo. Taip pat gal galite pakomentuoti kaip elgiamasi tada, kai naudojamas pasaru dalytuvas, juk i agregata imetamas visas rulis ir susmulkinamas kartu visas geris ir blogis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Esu girdejas jog maitinanciom eriukus avim negalima duot zaliu bulviu, ar tai tiesa?

na as tai duodu kiekviena vakara zaliu bulbiu,puscukriniu ir morku misini maitinanciom eriukus. ir jau kelinti metai. beto dar ir maziesiems duodu,bet dar primaisau kvietiniu selenu. ir nieko auga gan gerai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Pas mane yra viena avis su eriukais kuri man regis mazokai pieno turi nes jie nuolat yra isikande i spenius ir zynda kada pvz kitu aviu pazynda ir au miega ar zaidzia ar jiems nieko nenutiktu kad pameginciau duoti pieno pakaitalo ten kazkokio ar ko jiems duoti jie 2 savaiciu kazkur ar ka jiems duoti ar nieko bet kazkaip noretusi biski jiems padet labiau pasisotinti...?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane yra viena avis su eriukais kuri man regis mazokai pieno turi nes jie nuolat yra isikande i spenius ir zynda kada pvz kitu aviu pazynda ir au miega ar zaidzia ar jiems nieko nenutiktu kad pameginciau duoti pieno pakaitalo ten kazkokio ar ko jiems duoti jie 2 savaiciu kazkur ar ka jiems duoti ar nieko bet kazkaip noretusi biski jiems padet labiau pasisotinti...?

Blogo nieko. tik gero. :) ir aviai lengviau bus, ir ėriukai alkani nebus. Yra keli našlaičiai, kurie tik ant buteliuko "sėdi", bet ir vieną kitą primaitinu. O trynukus primaitinti būtina. Praktiškai vieną iš avies išvis reikia atimti. Leisti tik krekenų pas ją pažįsti, o toliau pačiam maitinti. Nes nuskurs arba vienas, arba visi. Retai kada avis tris gražius užaugina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Esu girdejas jog maitinanciom eriukus avim negalima duot zaliu bulviu, ar tai tiesa?

na as tai duodu kiekviena vakara zaliu bulbiu...

O kaip duodate bulves?

nuplaunat?

supjaustot?

as ir paivairinimui pasaro duodu bulviu, nieko nedarau neplaunu nekapoju, tiesiog svarias bulves parenku is aruodo ir paduodu. siaip butu galima padiskutuoti kas geresnis bulve ar runkelis. runkeli imkim paprasta brigadieriaus veisles. o ne puscukrini.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki...Galiu pasidalinti savo patirtimi.Rudeni,kai avys jau suvarytos ziemojimui ir nebegauna jokiu zolikiu,pradedu duoti pasarinius runkelius,pamaisydama su puscukriais. Sumaitiname ir obuoliukus,ir likusius moliugus po truputi. Runkelius nuplaunu,kad nebutu zemeti.Nuplaunu ir bulves. Pernai ponioms pjausciau viska gabaliukais,morkas taip pat.Sia ziema rumkeliu jau nebesmulkinau,tik pjausciau isilgai,nes labai dideli isaugo... Siuo metu runkeliai eina i pabaiga,tai reiks po truputi duoti mazu bulvikiu...Taip ir sulauksime sviezios zolytes... Tik eriukai siemet anksti pabiro,jau gruodzio menesi,tai ir tu sultingu pasaru ir sieno daugiau prireike...Tokia ta ir patirtis... :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...
  • po 2 mėnesių...

Sveiki, mieli avių mylėtojai ir augintojai,

norėčiau paklausti (nes neradau ar pražiopsojau informaciją :eusa-shifty: ) kaip atjunkote ėriukus ? Po atskyrimo - ėriukai žinoma pasiilgsta mamų (bliauna be perstojo :icon-eek: ). bet pastebėjau kad ėriavedžių tešmenys labai pritvinkę, kaži ar nieko nenutiks joms ? Ėriukams dabar 3-4 mėnesiai(gimę kovo-balandžio mėn.) Gal reikėjo ilgiau juos palaikyti kartu, bet norėjom paankstinti kergimą. Gal kokiu spec. papildų joms reikia užduoti , kad sumažinti laktaciją :eusa-think: pasidalinkite patirtimi, prašom :eusa-clap:

Lauksiu atsiliepimų :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...