Jump to content

Ėriukų penėjimas avių šėrimas


Loreta

Recommended Posts

Aš tai katik apsiėriavusioms neduodu. Esu taip išmarinęs ėriukus kažkada pačioj pradžioj savo ūkininkavimo. Gaminosi per daug pieno. Ėriukai nespėjo išžįsti visko ir užsidegė tešmenys = ate ate ėriukai. Kai ėriukai jau sustiprėję ir kažkiek praauginti. Bent 3 savaičių, tai tada jau drąsiai galima. Ir tai stebint avių tešmenis.

Čia šiaip mano pastebėjimas iš praktikos. Gal kiti su tuo nesusidūrė, gal čia tik man taip pasisekė. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš tai katik apsiėriavusioms neduodu. Esu taip išmarinęs ėriukus kažkada pačioj pradžioj savo ūkininkavimo. Gaminosi per daug pieno. Ėriukai nespėjo išžįsti visko ir užsidegė tešmenys = ate ate ėriukai. Kai ėriukai jau sustiprėję ir kažkiek praauginti. Bent 3 savaičių, tai tada jau drąsiai galima. Ir tai stebint avių tešmenis.

Čia šiaip mano pastebėjimas iš praktikos. Gal kiti su tuo nesusidūrė, gal čia tik man taip pasisekė. :)

Kažkaip prasilenkia su logika tamstos pastebėjimai.... Laktogenezė (pieno gamyba) pas gyvulius labai nesusijusi su suėdamu pašaru. Pvz. melžiamos karvės, ir kuo produktyvesnės, tuo labiau, iš karto po apsiveršiavimo suėda daug mažiau pašaro, negu reikia pieno gamybai.. (smegenys jai sako, kad kuo daugiau pieno, tuo didesnė tikimybė išgyventi jos vaikui) Todėl, nesuėsdamas reikiamo kiekio pašaro, gyvulys ėda save.. Kūno riebalų atsargos varomos per kepenis reikiamam energijos kiekiui papildyti. Kepenyse lieka riebalų skilimo produktai, formuojasi "riebios kepenys" ir ketozė. Kiek žinau, ketozė būdinga ir avims..

Neduodami papildomo pašaro (grūdų) laktuojančiai aviai, prievarta stumiate ją į energijos trūkumą (ketozę) pačiu atsakingiausiu laikotarpiu..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip, pieno reikia, bet ar neskaitėte, kad ėriukai neišžindižia pieno. Ypač, jei jie silpnesni. Teorija vienokia, o praktikoje daug niuansų. O kadangi avių pas mane nėra mažai ir kiekvienai raciono nesudarinėju. Todėl grūdų negauna nė viena, kol ėriukai nesustiprėja. O ir avys ne šiaudus ir samanas pas mane ėda. :) Todėl maisto medžiagų joms tikrai pakanka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš apsiėriavusiai aviai grudų davimo nenutraukiu,tik kiekį sumažinu 3 kartus.Į ketvirtą penktą parą pridedam runkelių į racioną.Paprastai ėriukai pradeda ėst grūdus ne anksčiau 1mėn. prieš tai tik mėgdžioja mamą ir tiek.Gal kokį grudelį ir suėda anksčiau,bet po labai mažai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As irengiau zaidimu aikstele vaikam,kur motkos neprieina,ten pastaciau seryklele su spec pasaru eriukam ir pradziovinto sienainio kasdien imetu,tai pastebejau kad jau savaitiniai knisinejasi po pasarus ir bando kramsnoti motiejukus,

Mano manymu reikia intensyvinti priesskrandzio vystymasi kuo anksciau,stipresni augs,greiciau atjunks nuo motinos ir leis jai ilgiau pailset pries nauja sezona

As motinom kaip tik padidinau 30%grudu raciona, kuo kokybiskesnis pasaras,tuo maziau sunaudojama kaloriju ji isisavinant,tuo greiciau atsistato organizmas po gimdymo,juo labiau,dar reikia ir atzalas zindyti.saulegrazu rupiniu dar kas trecia diena papildomai suduodu prie avizu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As irengiau zaidimu aikstele vaikam,kur motkos neprieina,ten pastaciau seryklele su spec pasaru eriukam ir pradziovinto sienainio kasdien imetu,tai pastebejau kad jau savaitiniai knisinejasi po pasarus ir bando kramsnoti motiejukus,

Mano manymu reikia intensyvinti priesskrandzio vystymasi kuo anksciau,stipresni augs,greiciau atjunks nuo motinos ir leis jai ilgiau pailset pries nauja sezona

As motinom kaip tik padidinau 30%grudu raciona, kuo kokybiskesnis pasaras,tuo maziau sunaudojama kaloriju ji isisavinant,tuo greiciau atsistato organizmas po gimdymo,juo labiau,dar reikia ir atzalas zindyti.saulegrazu rupiniu dar kas trecia diena papildomai suduodu prie avizu

Absol liux, ir nėra ko pridurti! ! !

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Pagaliau atsirado didesnė pasiūla druskų, skirtų vien avims. Pvz., danų KNZ ar angliška Rockies. O biofabriko druska nepatiko dėl to, kad neskalsi, ją avys ne laižydavo, o gabalais grauždavo, o sudrėkusi tirpdavo net nelaižoma, nespėdavom pirkt. O dabar kur naudojam druskas galima laikyti net lauke po lietum, o ir pigiau gaunasi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ir reikia nepamažinti miltelių į vandenį, turi sudaryt 20 proc. Geriau yra Joseros Spezial, nes ten sudėtis geresnė ir krekenų įeina. Bet deficitas šie milteliai mūsų krašte, žinom tik Marijampolėje ir Kaišiadoryse. Jei kas dar žinot kur link pietų Lietuvos juos pardavinėja, pasakykit.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...