Jump to content

Ėriukų penėjimas avių šėrimas


Loreta

Recommended Posts

Grynuose saulėgražuose gali ne "skrandukai užsikimšti" o juose esantis didžiulis kiekis riebalų atrajotojui (avis - atrajotojas) problemų sukelti gali... prieskrandis sustoja visai.. Na, iš principo tai ir yra tas pats..

Saulėgražų sėklose iki 42 proc. riebalų, saulėgražų išspaudose -6-12 proc; rupiniuose 1,5 -2 proc...

Karvėms, pvz, (avims nežinau, bet turėtų būti panašiai) bendrame racione sausoje medžiagoje negali būti daugiau negu 4 proc paprastų riebalų. Esant daugiau staigiai blogėja virškinimas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o kaip tie saulėgražų rupiniai atrodo? jie ten be lukštų?

Saulėgrąžų rupiniai yra išdžiovinta saulgėgrąžų chalvos spalvos masė, gal tamsesnė, ir suspausta į kietas dideles granules. Aš jas užpilu vandeniu iš vakaro ir kitą dieną įkrečiu tokios košės pamaišiusi su miežių ir avižų grūdais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Saulėgražų rupiniai yra pramonės šalutinis produktas likęs po aliejaus iš saulėgražų išspaudimo.

Technologija tokia: Saulėgražų sėklos kaitinamos iki 60 -70 laipsnių (tostojamos) ir iš jų mechaninio spaudimo būdu spaudžiamas aliejus. Likutyje (išspaudose) tuomet lieka iki aštuonių proc riebalų, ir išspaudos pakankamai greitai genda ( po dviejų kaitinimų (tostavimas ir spaudimas)skyla riebalai ir produktas tampa netinkamu pašarams, apkarsta). Todėl išspaudos užpilamos tirpikliu (vait spiritas arba benzinas) tirpiklyje ištirpsta riebalai, tirpiklis su riebalais nupilamas, likęs produktas sudėtingu vakuuminiu procesu džiovinamas ir pašalinamas tirpiklis (lieka max 0,1 proc) ir lieka tinkamas ilgam laikymui labai aukšto baltymingumo (40proc SM) su mažu riebalų kiekiu produktas kuris ir vadinamas rupiniais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū, Pienmėgy, labia įdomu. Iš mūsų padarysite profus :icon-wink:

Tarpežere, duodi rupinių košę ar tavo granulės mežesnės nei mano? Mano tai arkliškos, net karvė jų "nepakramsnotų".

Tiesiog semiu is maišo ir beriu,avys puikiausia juos sutraisko

Dalis yra jau miltu forma-tai puikausi laizalai:)

Eriuku neturiu,tai jiems ir neduodu :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kolio dydžios tavo granulės? Mano kokių 3cm ilgio sulig nykščio storumo! Avis dantis išsilauš!

na jei Joniskio pirkai,tai tokios pacios,jos lengvai skyla,gal atrodo gresmingai,

pabandyk duoti sauja,jaunesnei su dantimis :lol:

as seriu jau 3 savaite,dantu dar nesurinkinejau,

vienai aviai apie 50 gramu per diena

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Duodu, bet ne per dažnai, kažkur perskaičiau, kad po šaką į savaitę. Iki kovo vidurio, nes vėliau spygliuočiai kažką ima gaminti (niekaip neprisimenu ką :icon-eek: ).

Nemanau, kad pakenktų prieš ar po ėriavimosi, jei šaką kitą retkarčiais apgraužtų. Čia gi vitaminai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Cinkore, sniegas manua nekenkia. Juk nė vienas po to nekosėjo? :)

Rūta, buvau įdėjusi lentelę kiek ir kokiais kiekiais girdyti ėriukus. Dėl girdymo yra taip:

1. šiaip girdau iki trijų mėnesių, bet

2. dirbtinai girdant galima nujunkyti ir anksčiau, apie 2 mėn. amžiaus, jeigu nujunkymo metu sveria ne mažiau kaip 2,5-3 k. savo gimimo svorio, arba 9-12 kg (čia konvertavau iš svarų). Be to jau jau turi visu tempu ėsti šieną, grūdus ir kt.

Man rodos toks svoris nurodomas kalbant paie intensyviai šeriamus ėriukus (mes taip nelabai auginame). Kiek aš svėriau savo girdomus mažuosius, paprastai 2 mėn. jie tiek nesveria, nes girdai ne nuo gimimo, silpniausius, atstumtus, kurių motinos neturi pieno ir t.t. Kadangi girdomi ne nuo gimimo, jų augimas jau būna sulėtėjęs ir iš jų paprastai gero svorio nebeišgausi. Bet jeigu pradedi girdyti tik jiems gimus, kaip ožiukus, o jie gimsta sveiki, normalaus svorio, tada auga normaliai.

3. Jeigu jie labai gerai auga ir nori pasilikti veislei, girdėjau patarimą, kad reiktų girdyti iki 4 mėn., bet per didelis vargas, nebent girdytum iš kibiriuko. Bet kokiu atveju apart pieno, virš mėnesio jau turi vis daugiau ėsti šieno, grūdų ir t.t.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Rūta, kai reikia, perku Dimelos 25 kg maišus. Maži l. brangiai išeina. Dimela, tiesa, irgi nepigu, bet kokybė gera.

Manosuper: buvau įdėjusi nuorodą į straipsnį apie ėriukų penėjimą. Ten buvo sojos rupiniai (soja brangi be to, GMO). Ten buvo aprašytas tyrimas, kuriame nuo 1 mėn. iki 3 mėn amžiaus ėriukams rupinių buvo duodama kiek nori, o grūdų normuotai. Kol mažučiai, suryja nedaug, dar grūdų po truputį įmaišau. Bet kai priprato (ir grūdų porcijas didinų), tai žiūriu, kad tik išpenėčiau:) - gaunasi daugiau nei tyrime, nes negailiu. Jau vos ne intensyviu šėrimu virto! Žiūrėsiu, kiek aš juos čia penėsiu. Reikia pasiskaičiuoti, kad nebankrutuočiau. Bet, kita vertus, eksperimentai kainuoja:)))

O kas parduoda marijampolėje? Aš pirkau 40 kg po 36 lt+ PVM, tai viso gaunasi maždaug 45 lt

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Susiduriau su tokia problema, turiu du "atstumtuosius", pradzioje kankinau avi ir duodavau pazisti, bet kadangi avis nepersilauze, liko tik pieno milteliu gerimas. Viskas atrode gerai, bet jau eriukam 18d. o sienelio ne nebando esti, o nuo to gerimo nelabai uzaugs manau, tik tam kartui pilvai ispampsta...

kadangi cia mano pirmoji banda, nelabai zinau kaip elgtis su tokiais.

Tie, kurie su mamomis, atrodo ir didesni ir siena su malonumo jau seniai eda. Dar duodu biofabriko "kombikormo"

P.s. Negaliu nepasidziaugti, is mazos mano bandos - 8 avytes, sulaukiau 12 eriuku, pirmas gime vasario 26- paskutinis kovo 17....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mazas uki,

Kantrybės! :lol: Kad pilvai išpampasta, vadinasi sotūs. 18 d. amžiaus su šieneliu tik žaidžia, dar nemoka nei ėsti, nei skrandukai pasiruošę. Viskas taip ir turi būti. Pieno milteliuose yra ir papildų, ir vitaminų - pažiūrėkite sudėtį - ėriukai gerai maitinami. Tie kur su motinom, geriau auga, greičiau visko išmoksta.

Ar tuos atstumtuosius laikote su visais kartu? Geriau būtų kartu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...