Jump to content

Avių liga


Danute1970

Recommended Posts

leidau kalci,selena su e,daviau mikroelementu ir vitaminu. I lauka gal kokias dvi savaites nbeleidziu visu,nes pradeja dekorativynius augalus grauzt,ypac maziai bardakus daro. Tai kai oras nevejuotas paauges jaunimas isnesamas i aptvareli. kai tas nebesistojo irgi kelis kart lauke isnestas buvo.gal tas ir pakenke,nes kiti tai laksto,o tas gulejo,gal susalo,koks plauciu uzdegimas gal uzpuole,kad plauciai margi tokie buvo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Turiu tokia problema :icon-confused: pradejo kristi menesio amziaus eriukai, per dvi savaites netekau gal kokiu 7, v

Netekau per savaitę ir aš trijų ostfryzų avukų, būtent jų, nes kartu yra panašaus amžiaus ir romanovo.

Priežastis pririjo vilnos, skrandyje degtukų dydžio vilnos gumulas. Manau pas Jus ta pati problema gali būti.

Laba diena.Mikai.Parasyk ka reik daryti del vilnos ,pas mane turbut yrgi yra ta problema.Vienas ostfryzu veisles baroniukas 2men. maciau pesa vilna nuo motinos arba nuo kaimynes.Gal kokiu vitaminu reikia duoti .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano irgi vienas nustipo, jau beveik 5 mėn buvo, is pradžių pradėjo kanopas blogai statyt, paskui isvis nebesistojo. Tai net nežinau, padarėm su vyru skrodyma, tai plauciai kažkokie margi ir inkstų vidus kažkoks baltas. Čia mūsų pirmas isdarinetas, tai net nežinome, kaip ten tie organai tikrai turėtu atrodyti.

Buvo ir pas mane šiais metais keli ėriukai stambūs gražūs pradėjo kojas keista statyti, po to priekinėm kojom tik keliais vaikščioti, o po to ir nebesistojo. Tai gal EKSPERTAI ir pradės šaukti, kad nusišneku, tačiau suleidau Vitaminų, D, E, B, fosforo, seleno. ir jau po poros dienš ant kojų atsistojo. Pradžioj nerangiai, po to atsigavo visai.

Dar turbūt ėriukų į lauką neleidžiat palakstyti ir saulėje pabūti. Vitaminas D berods saulės spinduliuose natūraliai gaminasi. Aš kaip tik ir neleidau ėriukų laukan, nes tvarto labai šaldyti nenorėjau, bet prie gero tai vistiek neprivedė. :) dabar kasdien lauke "ganosi".

B be reikalo leidote... Nebent poros dienų amžiaus tebuvo.... O vat kad A (retinolį) užmiršote, tai nėra gerai... Šiaip jau arba geru pieno pakaitalu, arba ėriukų koncentratais tai galima keisti, jei nenorime badyti.... gyvuliukų..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi susidūriau su atveju, kai mėnesio ėriukas staiga išsipūtė ir nugaišo, tai pabandžiau rasti to priežastį. Ėriukas buvo atstumtasis, girdėm pieno milteliais, kuriuos gavom pirkti vietinėje vet.vaistinėje, nes nebuvo galimybių rasti normalių miltelių. Augo visai žvalus. Pasirodo, kai ėriukai išsipučia ir gaišta būdami apie mėnesio amžiaus, gali būti kalta netinkama mityba ir/ar negavimas krekenų (net karvės krekenų ne visada pakanka) ir tuo laiku vystosi skrandžio paskutinė dalis - šliužas (nelabai išmanau anatomiją, gal pataisysit, jei ką). Kai išsipučia, gydymo eiga, kokią anksčiau buvo forume kažkas parašęs - kišti žarnelę, sugirdyti atskiesto vandeniu aliejaus. Bet paprastai pabaiga būna liūdna.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As ir toki nusipirkes josera bet ant ju raso nuo 3 paros lyg bet daviau tik ta patirtis mano maza tai ka zinau bet veterinarijos vaistinei sake kad geri... Tik as viena pats gal numarinau nes daviau sita pieno pakaitala ir kazkaip pagalvojau kad gal karves pienas geriau cia vieni karves pienu tiek ir augina nu tai padaviau to pieno po 2 val kazkoks pasidare vangus visai ir nugaiso bet jis ir taip silpnas buvo net nelabai vaiksciot dar mokejo ir krekenu negaves buvo...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki, visi.Jei tinkamai maitinsite avis visus metus, duosite sieno, siaudu, druskos, avizu +kvietrugiai gali buti , bet reikia pripratinti , ir i grudus imaisysite vitaminus sausus Schaumann -erfolg im stall -galite suvesti i google ir tada turesite tinkama rezultata ir avys bus sveikos ir eriukai sveiki.Schaumano firmos sausi vitaminai : sudetyje yra visi reikalingi selenas, kobaltas, jodas +kalcis, Manganas, zinkas, E, D, A ir tt..

mes pakaitalu girdom nuo pirmos dienos,o nuo karves pieno suviduriuoja.tik per daug misinio neduoti ,tiek kiek priklauso ,yra lentele kazkurioje temoje gal eriuku maitinimas,kur paros normos surasytos,Loreta parasiusi.mes ne toje temoje diskutuojame,gausim barti.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vienas avinukas stovi toks apatiskas, needa, baisu pasidarė, kad nepadvestu vėl kaip ana savaite. Bet tiek, kad anas kur mirė, tai ede iki paskutiniosios. Gal kokiu virškinimo fermentu duot?

Is praktikos,

Uzalko,reikia prievartos budu girdyti nors po 20 ml kas valanda,po paros prades valgyt daugiau ir daugiau,aisku jei jam jau virs menesio,tada be gliukozes neapsiesit

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki visi. Yra ir pas mus problema su eriukais. Kol kas tik viena avyte, bet gali buti ir daugiau. Mazdaug menesio avyte pradejo gulineti, pasidare vangi, taciau zinda normaliai, jos sese yra pilnai buteline, t.y. girdoma karves pienu, o toji kur serga zinda avy, yra neislysusi ir netgi riebesne nei iprastai tokio amziau eriukai. Pernai panasiu laiku irgi buvo toks atvejis, sveika buvusi avyte pamazu nyko nyko ir nugaiso. Gydyta buvo antibiotikais, hepagenu ir dar berods+ vitaminai, efekto nedave visiskai jokio. Gydymui, beje, vadovavo veterinaras, kuris apie avis kaip dazniausiai ir buna, nieko neismano. Perskaicius temos pranesimus, panasiausia i parazitus, nes ismatos specifinio kvapo, veliau pradeda darytis putos is burnos ir galiausiai nugaosta, bet tai trunka ilgai, apie 2-3 savaites. P.s. Dar vienas pastebejimas, panasu, kad sutrikes slapinimasis, noretu slapintis, bet nieks neiseina, cia prie visu minetu pozymiu. Nelaukiant atsakymo, siandien pat suleisim cevamek nuo parazitu, ir ziuresim kas bus, bet jei kas nors turi kitokiu minciu, busiu labai dekingas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O, jau ne nepamenu dabar, bet kazkuriem darem skrodima, nes pernai itin daug krito, bet ten jau veliau, ant zoles isejus ir simptomai kiti buvo. O cia dar nepaminejau, ir pakosti nemazai. Pernai ta kur sirgo, matavo ir temperatura, buvo auksta, bet kaip sakiau, antibiotiku kursas jokio poveikio nepadare, taigi plauciu uzdegimas kaip ir atkrenta, be to, plauciu uzdegimu ko gero nebutu taip ilgai sirgusi. Gal pas ka nors yra kas nors panasaus buve?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki,reikia pagalbos turiu 5 vj ir 3 eriukus,per diena jiem duodu 2kartus po puse 5litru kibiriukoaizu cielu,ta reiskia kad per diena visom suduodu 5l avizu,sieno pastoviai turi,gerti ir laizalu skirtu avims,bet nuo vakar 1 pradejo griezti dantims ir apstojo esti,aisku kazkiek eda bet netiek kiek anksciau.kas gali buti?esu dar zalai,nes jas tik vasary is kikos nusipirkau ir dar neteko nei su jokiais vaistais nei skiepais susidurti.tiesa maciau vilnoje lyg erkiu turi ar man jas galima ir kuo purksti kadangi 3 su 2men eriukais o dar kitos 2 ant klaustuko eriuosis ar ne.ir ar erkes turi ytakos kad dantim griezia ar cia kita problema.aciukas visiems is anksto uz patarimus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki,reikia pagalbos turiu 5 vj ir 3 eriukus,per diena jiem duodu 2kartus po puse 5litru kibiriukoaizu cielu,ta reiskia kad per diena visom suduodu 5l avizu,sieno pastoviai turi,gerti ir laizalu skirtu avims,bet nuo vakar 1 pradejo griezti dantims ir apstojo esti,aisku kazkiek eda bet netiek kiek anksciau.kas gali buti?esu dar zalai,nes jas tik vasary is kikos nusipirkau ir dar neteko nei su jokiais vaistais nei skiepais susidurti.tiesa maciau vilnoje lyg erkiu turi ar man jas galima ir kuo purksti kadangi 3 su 2men eriukais o dar kitos 2 ant klaustuko eriuosis ar ne.ir ar erkes turi ytakos kad dantim griezia ar cia kita problema.aciukas visiems is anksto uz patarimus

Gali būti, kad pernelyg pamylėjote avytes grūdais. Aš pirmiausiai bandyčiau keisti mitybą - neduoti grūdų, o duoti runkelių (cukrinių runkelių griežinių, yra pirkti). Ir ypač neėdančiai - rumex'o ir/ar biškį alaus.

Beje, apie avis perdozavias grūdų yra tema avininkyste/persirijo-grudu-t14626.html, jei tai būtent ši problema...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nu ir man prireike info . sutino, paburko eriuko apatinis žandikaulis priekine dalis net dantuku nematyti, patinimas atrodo kaip zuvu ikru kruva, toki nelygumai. veterinaras nuleido rankas. siaip eriukas žvalus vikrus žinda mama , tik manau kai jau nebus ka žysti jam bus ATA nes netures kuo zolyte pesti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...