Jump to content

ROMABARTK

Nariai
  • Pranešimai

    31
  • Prisijungė

  • Lankėsi

Visas nario ROMABARTK paskelbtas turinys

  1. Ačių,Regina,gerbiu Jus ,Jūsų patarimus,kurie nekartą gelbėjo įvairiose situacijose.
  2. Ozka atsivede jauniklius,tvarkingai nusivale,praejo 10 dienu ,prasidejo "menesines",bet jos mano manymu ilgokai uzsitese(tamsiai rudos gleives,kaip ir su kraujo priemaisom).Kiek laiko visa tai gali testis ir tai galima dar vadinti "normalu".Galeciau pasiskambinti i "GREITUKE" p.Reginai,bet manau kad tai bus naudinga suzinoti ir kitiems. Rasydama klausima vis galvojau kur ji surasyti,nes dabar dar kol kas kaip ir viskas aisku,bet veliau kai sumalsim viska i viena skillty"gydymas,prieziura,serimas ir t.t "pats velnias ten nieko ir niekada neatras. p.s.atsiprasau,neveikia LT sriftas.
  3. Kai ožkaitės atsiveda vaikus ,o tešmenukas karštas ir panašus į pripūstą kamuolį naudoju tokį savadarbį tepalą:. Taukai(gali būti kiauliniai,avies,žąsies),išlydom ir atvėsinam. Medus(proporcijos 1:1) Medetkų tinktūra 40 ml. Pikio tinktūra 40 ml. Alijošiaus tinktūra 40 ml.(tinktūrų kiekis paskaičiuotas 400g.taukų ir medaus mišiniui). Pikis-naikina bakterijas ir grybelius,medetka-gydo žaizdeles ir šiaip tai daug galintis augalas. Šiuo tepalu gydau tešmenuko įvairias negeroves(guzelius,sukietėjimus ir t.t.)
  4. ROMABARTK

    Sūris

    Daugelis perkasi UAB"Baltvitoje"Vilnius,Vytenio g.50.Jeigu domina dar ir kitokių sūrių gamyba,galit pakalbinti jų technologus,mielai patars dar ir sūrio gamybos technologiją gausit. Didelis pasirinkimas Ebay"juje. O Jums gal arčiausia UAB"Vijana"Kaunas,Lazdijų g.3A.Prekiauja "Šliužo"fermentu iš veršelių skrandžių.Taip pat "MARZYME"-gautos iš išgrynintos grybelio Mucor miehei kultūros.
  5. ROMABARTK

    Sūris

    Pasigaminti sūrį ir sudėtinga ir paprasta.Priklauso nuo to,kokį sūrį mes norime gaminti.Daugelis daro varškę-o tai jau irgi sūris.Jį vadinam-"varškės sūriu".Lengvai galime pasigaminti "Adygėjo"sūrį,(jo gamybą parašiau)panašiai gaminamas sūris"Panir",jis gaminamas,kaip"Adygėjo",tik pieno sūtraukai gauti naudojamos citrinos sultys.Toliau-truputėlį sudėtingiau,bet,tik truputėlį.Dėdami į pieną įvairias pieną sutraukiančias kultūras galime pasigaminti sūrius nestipriai užrūgštindami ir neužkaitindami pieno iki virimo temperatūros.Taip gaunam minkštus sūrius,daugelis tokių sūrių turi odelę su pelėsiu(jeigu įdėsim baltojo pelėsio grybą-Penicillium candidum).Įsigyti tokių kultūrų nera sudėtinga,bet tai dar papildomas žingsnis.Galima pasidaryti labai neblogą sūrį ir be jų.Pvz.sūrius-"Brynza"arba "Feta"Klasikinė šių sūrių brandinimo ir laikymo technologija-druskos sūryme.Skiriasi Brynza,nuo Fetos tik tuo,kad Brynza-presuojama,o Feta-presuojasi savaime.Tad kaip pasigaminti sūrį "Feta",tiksliau,"Tipo Feta"? Pirmiausiai,kad sūris turėtų skonį ,į pieną pašildytą iki 32 laipsnių pilame raugą.Geriausiai,jeigu tai bus mezofilinis raugas,bet jeigu tokio neturime,tuomet galime naudoti pasukas,jogurtą(jogurtas nelabai tinka šiam sūriui,tačiau,kai pirmam kartui-tiks ir tai),dar galime panaudoti išrūgas.Proporcijos maždaug 30 litrų pieno-pusę litro mūsu "raugo".Leiskit raugo bakterijom "pagyventi"piene,kurio temperatūra 32C-pusę val.po to dedam fermentą(fermento kiekis visada yra produkto naudojimo aprašyme).Laukiam vėl pusvalandį.Po to pjaustom sūtrauką į 1 cm.kūbelius.Laukiam 10-15min.Labai atsargiai kūbelius pamaišom.Būtinai palaikome temperatūrą-t.y.32C.To galime pasiekti,jeigu mūsų masė stovės"vandens vonioje".Maišome toliau ir intensyviau.Jeigu per pusvalandį masės temperatūra vėl 32C,laikas nupilti išrūgas.Išklokit kiaurasamtį marle ir palengva išpilkit masę.Leiskit truputį nusivarvėti išrūgoms ,po to užriškit marlę ir pakabinkit,kad varvėtų kokias 4 val,Po to,sūrio galvą apverčiame ir laikome dar parą.Pjaustome sūrio galvą gabalėliais pvz.5/3cm.ir dedame i druskos tirpalą.Klasikiniame recepte "Feta"laikoma iki 2-jų mėn.,bet jau po valandos šį sūrį galime ragauti. Nuoširdžiausi sveikinimai ir linkėjimai švenčių proga.Ir gero apetito!
  6. Na vat ir pirmieji Nubijukai "atsiganė" į šį puslapį.Gražuoliai,tiesiog seilės tysta,kai matau Jūsų Regina numylėtus augintinius.Reikalauju daugiau foto.Pradžiuginkit mus švenčių proga.
  7. ROMABARTK

    Sūris

    Simonai Mano mokytoja(kuri mane mokė kaip reikia elgtis su pienu,juolab jeigu jis bus naudojamas surio gamybai)pirmiausiai liepė išmesti visus plastiko indus.Naudoti tik nerudijančio metalo kibirėlius,puodus it t.t. Tai išties svarbu. Priklauso daug nuo laktacijos laiko(pradžia-pienukas sunkiai rūgsta,vidurys-gerai,pabaiga-vėl prastai). Dar priklauso ir nuo daugelio kitokių veiksnių, bet svarbiausia rauginimo temperatūra.Pabandykit pastatyti pienuką 18-20 laipsnių temperatūroje.Turi surūgti per 48 val.
  8. ROMABARTK

    Sūris

    Apie "konservuotus"sūrius. Sūriminiai sūriai,kurie laikomi-sūryme,išrūgose. Jaunas sūris-nokintas 2,3 mėn.(jis neturi nieko bendro lyginant skonį ,aromatą,tekstūrą su "tikruoju"sūriu). Kietas sūris-nokintas 8,12 mėn.ir daugiau. Brandintas-apie 3mėn. Džiovintas sūris. Rūkytas sūris. Minkštas sūris-"vakume"(apie jo savybes spręskite patys,juk ne tiek "mėsytės","duonytės"ir dar daug ko prikemšame į save,net nesvarstydami kiek daug "vitaminų","dažiklių","tirpiklių",taip naudingų mūsų organizmui juose yra.) Kas tai?-"Konservuoti"sūriai,ar kaip toje reklamoje "Sūrio pergalė prieš laiką"?!
  9. ROMABARTK

    Sūris

    Sūrio rutuliukai su česnaku 1.Litras stipriai surūgusio ožkos pieno. 2.Skiltelė česnako(labai smulkiai supjaustyto). 3.Druskos pagal skonį 4.Gero alyvuogių aliejaus. 5.Čiobrelio džiovinto-prieš pat paduodant į stalą.. Rūgpienį sumaišyti su druska ir česnaku.Ant kiaurasamčio užsitiesti kelis kartus perlenktą marlę.Išpilti masę.Pakabinti,kad nubėgtų dalis išrūgų,o po to dedame į šaldytuvą 3 parom(ten masė turi toliau savaime varvėti).Išimame iš šaldytuvo,dedame į presą(masė turi gautis tokios konsistencijos iš kurios mes darysim rutuliukus.Rutuliukus dedame į stiklinį indą,užpilame aliejumi,laikome šaldytuve.
  10. ROMABARTK

    Sūris

    Apie SŪRĮ-jo istoriją,gamybos procesus,valgymo kultūrą(beje kurio mūsuose nėra)galima rasti daug informacijos. Ožkos sūris-vieniems smirda,aitrus,neskanus,atkeliavę"seni,nuvalkioti"stereotipai kaip antai"mano močiutė laikė ožką...."nemažą vaidmenį man regis vaidina ir atsinešti skonio receptoriai(gauti jau su genais)ir t.t.Ir kai siūlai paragauti šio nuostabaus produkto-didžiai nustemba-juk tai skanu!Bet visa tai tik įspūdžiai su kuriais aš esu susidūrusi,na o čia norėčiau visiems(bendrom jėgom)pasiūlyti susikurti "Mini pradmenų-surio gamybos mokyklėlę"kur galėtume pasikonsultuoti,pabandyti pasigaminti pirmuosius "SAVO"sūrius. Pradėkim nuo pačių paprasčiausių,elementariausių sūrių,kurių gamybai nereikia įpatingų įrangų,raugų,fermentų,laikymo temperatūrų ir drėgmių.Taip kad viskas mūsų pačių rankose!
  11. Kai laukiu svečių,kurie niekada nėra ragavę ožkienos,visuomet gaminu tokį"Ožiuko troškinį" ožkiena-1 kg. česnakas-1 galvutė pomidorai-6-7(žiemą šaldyti,arba galima naudoti natūralias pomidorų sultis) paprika-2 Mėsytę pjaustau,arba kapoju(jeigu tai stuburiukas,kumpelis ar šonkauliukai žodžiu,jeigu troškinsiu su kauliukais).Marinuoju su įvairiais prieskoniais(gali būti savo gamybos,o jeigu tokių nėra,tuomet-"medžiotojų"BE DRUSKOS! Sekančią dieną-špižiniam puode pakaitinu alijų ir mėsytę šiek tiek apkepu,dedu česnako galvutę,ji taip pat paskrunda aliejuje,po to sudedu pomidorus,papriką ir troškinu apie 1 val..Galima patiekti su ryžiais,bulvėm.Kas ragavo-liko patenkinti.
  12. Sūris "Adygėjo" 1.Pienas. 2.Rūgščios išrūgos.(Raugintos kambario temperatūtoje apie 3 paras,jeigu norim pagreitinti rūgimą galima išspausti pusę citrinos). Pieną pašildom iki 93-95 laipsnių ir pilame išrūgas.(išrūgų kiekis turi būti 8-10%pieno kiekiui.)Išrūgas pilame palengva,į puodo kraštą ir pastoviai maišom.Susidariusią varškės masę palaikome 5-kias minutes 93-95 laipsnių išrūgose,kurios turi būti gelsvai-žalios spalvos.Iškilusią sūrio masę kiaurasamčiu sudedame į formas.Sūris formose presuojasi 15-20 min.Vieną kartą apverčiame ,statome į šaldytuvą,laikome ne ilgiau 18val.Per tą laiką,jeigu norim ,kad sūris geriau susipresuotų dar pavartome kelis kartus. Sūdome sausa druska,galime apvolioti įvairiausiais pagardais.
  13. Tikriausiai daugelis iš mūsų turi pamėgtų,nacionalinių,asmeniškai sugalvotų ir tiesiog skanių receptų.Pasidalinkim savo patirtim ir gero apetito! Varškės užtepėlė.Darome truputį rūgštesnę varškę(rūgpienis turi parūgti kiek ilgiau).Po to dedame:pora skiltelių sutraiškyto česnako,pora šaukštelių alyvuogių aliejaus,keletą smulkiai supjaustytų alyvuogių(geriau žalių-jos duoda rūgštelę).Jeigu turit-džiovintų pomidorų arba ančiausų,truputį "provanso"žolių ir truputį šviežių krapų. Galima tepti ant duonos,dėti ant pomidorų(supjaustytų skritinėliais),arba ant krekerių-puikus užkandis.
  14. Jau kartą esu prisistačiusi ožkų augintojų temoje,o dabar noriu tiesiog įdėti nuorodą kur dar galite apie mus ir pasižiūrėti. http://www.lrt/mediateka/laidos/R/1450ryto suktinis. Laidos autorė ir vedėja Zita Kelmickaitė 2013 10 26 Gero žiūrėjimo.
  15. Šaunuolis Bioūkininkas.Dėkui!
  16. Nors ir žymėtos LV veisle,bet labai įspudingais tešmenukais(juolab -pirmakartės).Labai įdomu kas išaugs iš "mazgių",juk ten dar ir Boerio kraujų pamaišyta.Ar nors vieną sau paliksit?O šiaip tai man atrodo,kad ožkos jeigu jos gerai prižiūrimos,mylimos,tai būtinai atsilygins tuo pačiu,todėl jų nelabai mėgsta mūsų augintojai.Ožka vistik nestandartinis gyvuliukas.
  17. ROMABARTK

    ožkų ženklinimas

    Taip,info.apie ožkas,klasifikatoriai,veterinarija ,naujų veislių įvežimas ir t.t. paskutiniu metu labai sparčiai mūsuose žengia įpriekį.Visko net nesuspėju sugaudyti.Gal pabandykim bendrom jėgom išsiaiškinti!
  18. ROMABARTK

    ozku nestumas

    Ožkos kartais geriau žino kaip joms elgtis.Pernai per prievartą norėjau užtraukinti,na o šiemet...Nepergyvenkit,Simona,kas jau nutiko,to nebepakeisit,matyt šeimos pagausėjimo bus dar anksčiau.Pabandykit pridėję ranką paklausyti{žinoma,jeigu ji norės leistis)gal jau ką ir išgirsit.Per pirmą rują saviškės as nekegiau,laukiau antrosios.
  19. ROMABARTK

    ozku nestumas

    Simona,ar ožkutė dar duoda daug pienuko?Jeigu tikėti pernai metų musų nuotykiais,tai jos sesė šiemet susikergė 13.08.26.Jeigu tuo metu jos sunelis buvo šalia,tai galima beveik nuspėti kada laukti ožiukų.(Jos abi atsivedė tą pačią dieną).Na tiesiog palauksim-pamatysim. O kas dėl parduotuvinio karvės pieno,tai jis visų pirma-pasterizuotas,aišku ne vienos karvės(sumaišytas),o dar gali būti pagamintas iš pieno miltelių,tai apie kokius palyginimus gali eiti kalba?!
  20. Išbandyta-dalį prieauglio auginau tik motinos pienu,dalį po mėnesio girdžiau pieno pakaitalu.Augo sakyčiau labai panašiai,nieko perdėm nesiskyrė{su pakaitalu gal net kiek sparčiau}.
  21. Kaip rusai sako "posle draki kulakami nemašut".Dabar turim dvi galimybes,tai kodėl nepasinaudoti abiejomis?! Taip kad p.Regina pasiraitokit rankoves,sukaupkit visą kantrybę ir kaip sakant "su Dievo pagalba".Gal antras kartas geriau pavyks?
  22. Forumas išties veikia,tik dabar reikia nuspręsti kur bendrausim.Galima likti čia,o galim keliauti įvisiškai švarutėlį,naujai atgimusį Ožkos lt.
  23. Aš irgi apie tą patį!!!Jausmelis toks,tarsi teko išsikraustyti gyventi iš Lietuvos į Škotiją.Nieko nepažystu,niekas neateis į pagalbą,nes nežinau kaip tos pagalbos prisišaukti,neturiu su kuo pasidžiaugti,nes niekam mano džiaugsmai nerūpi,o tiems,kam rūpi nežino kaip su manim susisiekti(nepalikau jokių nuorodų)Jau nekalbu apie tą didžiulį įdirbį,kuris buvo tiesiog išmestas į archyvą,ištrintas,ar šiaip užblokuotas.Ir kuo gi tos vargšės ožkos taip nusidėjo,kad net su jomis šitaip???Daugeliui pradedančių ožkininkų,o ne tik ir....visai nebepradedančių Ožkos lt.buvo gelbėjimo ratas,pasibendravimo vieta,pasiskaitinėjimo ir tiesiog laiko praleidimas.Gaila,labai gaila,bet gal dar neviskas prarasta,gal dar galima ką nors pakeisti.Buvo žadėta,deja...jau daugiau kaip "artimiausiu metu" laiko praėjo.Pažadai,pažadai,pažadai,kaip tai populiaru .Bet,viltis miršta paskutinė,todėl vylkimės!
  24. ROMABARTK

    ozku nestumas

    Turiu "šunišką " nuojautą.Pasirodo neklydau.Jausmas buvo toks,tarsi aš su tuo esu kažkaip susijus. Labai smagu,kad p.Regina yra čia,tai turėsim su kuo pasitarti,nes mano nuomone ši moteris-"Teorinė ir praktinė ožkų auginimo enciklopedija".Ačių Jums p.Regina už daugybę patarimų,kuriuos dalinote Ožkos lt.,nes man tai buvo "ožkų auginimo pradžiamokslis".
  25. ROMABARTK

    ozku nestumas

    Aš visai rimtai .Noriu žinoti kaip reikėtų elgtis toliau jeigu jau taip nutiko.Juk niekas nesam apsaugoti nuo tokių nepageidaujamų "netyčiukų".Pasidalinkit savo patirtim,juk žinau ,kad turit ką apie tai mums pasakyti.
×
×
  • Create New...