Jump to content

Avių liga


Danute1970

Recommended Posts

Vienas aviukas vaikšto kaip su medinėmis kojomis, vos juda, sunkiai keliasi, ar padėtų jei suleistumėm C vitamino?

Kankinat jus tuos gyvuliukus..kokiu vitaminu gali trukti jei jis zinda motinos piena ??? reikia ziureti kad ka tik gimes pazystu ,visi uzauga jei jau gamta nedave stiprybes tai jau ir nebus...-20 gimsta ir uzauga (isbandyta)svarbu motinos pienas o jai jo negauna tada blogai .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas.Man regis pas mane nelabai norisi duot zysti avis eriukams prie 10 dienas atvede 4 eriukus 1 buvo rstas negyvas 3 lakste na ir va praejo 10 paru o matosi kad ar vis kraujuoja ji valosi tarsi.Yra avims kazkokie vaitai kaip ir karvems kad padetu issvalyt nesvarumam kazkokiem...? Ir nuo to gali ji nenoreti leistis zysti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, turiu avele apie 12 men amziaus, nezinau net kaip beda apibudint, pamaniau kad suparalyzavo is pradziu nes galines kojos buvo isitempusios, ir kaip stabaras eina arba virsta, pavirtus ant sono negali atsiverst ant krutines, veterinaras vietinis nieko nezino patart nieko negalejo,nekalbu jau apie gydyma, temp. matavau- neturi, eda, daviau silto vandens is buteliuko su ciulptuku, tai nezinau ar labai gert norejo ar ciulptukas vaikyste primine, siandien ta pati situacija. LAUKIU PATARIMU. Aciu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas.Man regis pas mane nelabai norisi duot zysti avis eriukams prie 10 dienas atvede 4 eriukus 1 buvo rstas negyvas 3 lakste na ir va praejo 10 paru o matosi kad ar vis kraujuoja ji valosi tarsi.Yra avims kazkokie vaitai kaip ir karvems kad padetu issvalyt nesvarumam kazkokiem...? Ir nuo to gali ji nenoreti leistis zysti?

man buvo su viena avyte ,taip laukiau jos palikuoniu o gime vienas neisnesiotas o kitas neislindo ir uzduso (nebuvau namuose) vet apziurejes suleido kad isivalytu ,po to kartais lauke vis rasdavau kraujo demiu ,,,daugiau ta avyte neatsivede ir viena ryta radau negyva ,itariu koks vezys isimete jai ten.. geriau jau isbrokuoti ja nes nieko gero gali nebuti.vaistai yra kaip ir karvem .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, turiu avele apie 12 men amziaus, nezinau net kaip beda apibudint, pamaniau kad suparalyzavo is pradziu nes galines kojos buvo isitempusios, ir kaip stabaras eina arba virsta, pavirtus ant sono negali atsiverst ant krutines, veterinaras vietinis nieko nezino patart nieko negalejo,nekalbu jau apie gydyma, temp. matavau- neturi, eda, daviau silto vandens is buteliuko su ciulptuku, tai nezinau ar labai gert norejo ar ciulptukas vaikyste primine, siandien ta pati situacija. LAUKIU PATARIMU. Aciu.

jei užpakalinių kojų paralyžius, tai gali būti nugaroje abcesas, tuomet reiktų gydyti antibiotikais kelias savaites ir tai padėtų, jei pradėti ligos pradžioje. Gali būti vario trūkumas, tuomet reiktų duoti vario, bet tai sudėtinga, nes greit galima viršyti ir apnuodyti avį. Gali būti, jei avis ėringa, nuo negero vaisiaus vystymosi. Vienžo, diagnozuoti yra sudėtinga.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas.Man regis pas mane nelabai norisi duot zysti avis eriukams prie 10 dienas atvede 4 eriukus 1 buvo rstas negyvas 3 lakste na ir va praejo 10 paru o matosi kad ar vis kraujuoja ji valosi tarsi.Yra avims kazkokie vaitai kaip ir karvems kad padetu issvalyt nesvarumam kazkokiem...? Ir nuo to gali ji nenoreti leistis zysti?

man buvo su viena avyte ,taip laukiau jos palikuoniu o gime vienas neisnesiotas o kitas neislindo ir uzduso (nebuvau namuose) vet apziurejes suleido kad isivalytu ,po to kartais lauke vis rasdavau kraujo demiu ,,,daugiau ta avyte neatsivede ir viena ryta radau negyva ,itariu koks vezys isimete jai ten.. geriau jau isbrokuoti ja nes nieko gero gali nebuti.vaistai yra kaip ir karvem .

Kalbejau su veterinaru sake taip kad iki menesio laiko gali valytis ji svarbu nebutu puliu ir kazkokio kvapo negero...kol kas matau tik pakraujavima vis nera man regis jokio kvapo tai sako nieko ir nereikia kol kas daryti del tesmens tai patare zaliu tepalu tepti ir aviukams duodu pieno milteliu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Noriu pasiteirauti dėl nagų gydymo, ar ilgokai besitęsiančią nagų problemą vien tepalais būtų galima pagydyti, jau kurį laiką naudoju http://sarmaka.lt/prieziuros-priemones/716-ichtiolas-20-plius-4039.html#/svoris-100_g, bet pagerėjimas menkas. Nesonori perdaug išlaidauti. Ką patartumėt, toliau tęsti ar imtis kažkokių kitų priemonių?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

sveiki.auginu avis turejau porelia, bet avyte nugaiso, dabar liko baronas, ir praejus porai savaiciu pastebejau, kad jis sukudes bet esti eda kaip visada, prisimerkes akys asaroja, gal kad esate susidure su tokia problema? o del avytes veterinaras sake kad kirmeles, tad vaistu sudaveme bet jau buvo per velu, o baronui tai pat daveme vaistu bet po 2 savaiciu jam kaskas pasidare....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki.auginu avis turejau porelia, bet avyte nugaiso, dabar liko baronas, ir praejus porai savaiciu pastebejau, kad jis sukudes bet esti eda kaip visada, prisimerkes akys asaroja, gal kad esate susidure su tokia problema? o del avytes veterinaras sake kad kirmeles, tad vaistu sudaveme bet jau buvo per velu, o baronui tai pat daveme vaistu bet po 2 savaiciu jam kaskas pasidare....

Sveiki o avyte kai nugaiso viduriuose radot kirmeliu ?ar tyrima koki daret?Avinui temperatura nematavot ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 1 mėnesio...

Pas mus avinas prisirijo vistom paruosta maista,tai buvo virtos bulves runkeliai sumaisyta su kvietiniais miltais daugiau negu puse kibiro,galvojom kad jau bus jam galas :eusa-pray: ,bet pradejom gydyti liaudiskai,ir dabar puikiai jauciasi.O gydymas buvo toks:is ryto puse litro sauliegrazu aliejaus 150 gramu degtines sumaisyti ir duoti isgerti(uzpilti),o vakare davem 10 juodu tablieciu,rytdienai dar davem juodu tablieciu,esti davem tik siena ir vandieni ir taip jis guliejo 8 dienos,tikrai buvo sunkios dienos nes vyduriavo.O jau 9 diena daugiau pradiejo valgyti,atsistojo :eusa-clap: o dabar jau ir soka :eusa-violin:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mus avinas prisirijo vistom paruosta maista,tai buvo virtos bulves runkeliai sumaisyta su kvietiniais miltais daugiau negu puse kibiro,galvojom kad jau bus jam galas :eusa-pray: ,bet pradejom gydyti liaudiskai,ir dabar puikiai jauciasi.O gydymas buvo toks:is ryto puse litro sauliegrazu aliejaus 150 gramu degtines sumaisyti ir duoti isgerti(uzpilti),o vakare davem 10 juodu tablieciu,rytdienai dar davem juodu tablieciu,esti davem tik siena ir vandieni ir taip jis guliejo 8 dienos,tikrai buvo sunkios dienos nes vyduriavo.O jau 9 diena daugiau pradiejo valgyti,atsistojo :eusa-clap: o dabar jau ir soka :eusa-violin:
respect uz kantrybe ir rezultata ...sunku kartais nuspresti ka duoti jusu atveju gerai kad jam noras buvo esti ,mano keli atvejai buvo (vienas prarijes morka kitas apsinuodijes) tai nesekmingi ir masazavau ir ka tik nedariau bet negulejo. ;)
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mus avinas prisirijo vistom paruosta maista,tai buvo virtos bulves runkeliai sumaisyta su kvietiniais miltais daugiau negu puse kibiro,galvojom kad jau bus jam galas :eusa-pray: ,bet pradejom gydyti liaudiskai,ir dabar puikiai jauciasi.O gydymas buvo toks:is ryto puse litro sauliegrazu aliejaus 150 gramu degtines sumaisyti ir duoti isgerti(uzpilti),o vakare davem 10 juodu tablieciu,rytdienai dar davem juodu tablieciu,esti davem tik siena ir vandieni ir taip jis guliejo 8 dienos,tikrai buvo sunkios dienos nes vyduriavo.O jau 9 diena daugiau pradiejo valgyti,atsistojo :eusa-clap: o dabar jau ir soka :eusa-violin:

Pienmėgys kartą sakė:

Jei persiėdė grūdų - gali būti tik acidozė. Ir aštri. Tai būna, kai prieskrandžio bakterijos persirija grūdų krakmolo ir išskiria tiek laisvų riebalų rūgščių , kad surūgštėjusioje terpėje nebegali gyventi net pačios. Sustoja trijų ketvirčių reikalingų gyvuliui amino rūgščių ir energijos gamyba. Reiškia, reikia atgaivinti skubiai bakterijas.Girdykit Rumex. rūgštį numušti gali padėti soda, magnio oksidas.. Jei pilsit - aliejų, apvels bakterijas, jos nebeišskirs rūgšties (jei jų dar gyvų yra) Jei pilsit degtinę - jos spiritas žudys likusias bakterijas.. Acto pylimas iš viso su logika prasilenkia tokiu atveju..

Atsiminkim, avis - atrajotojas. Ji suėstu šienu, ar grūdais maitina prieskrandžio mikroorganizmus, kurie išskiria laisvas riebalų rūgštis, kurios įgeriamos kaip energija. O tolimesniame virškinimo trakte (šliuže, knygenuose, plonuosiuose žarnuose) jau suvirškinamos pačios bakterijos iš kurių masės gyvulys gauna visas jam būtinas nepakeičiamąsias amino rūgštis kūno baltymų sintezavimui.

Acidozės metu keičiasi bakterijų rūšys: acto, sviesto ir propioninę rūgštį gaminančios bakterijos išmiršta ir staigiai didėja pieno rūgštį gaminančių bakterijų kiekis (kaip siloso duobėj) kol jų atsiranda tiek,kad nužudo ir save..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aktuali tema,, skrandziai,, ,man kiek teko tais vadinamais naminiais receptais traukti keli atvejai tragiski.. kiekvienu atveju skirtingai ..bandziau ir alu ir degtine -atsisakiau tu dalyku .. cia ,,geras ukis,, minejo runex -mano atveju nepadejo ir tas ... naudoju vaistazole -mano atveju paskutinius kelis kartus istraukiau :) Beje butu malonu kad ir daugiau pasidalintu savo gydymo metodais ..............

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...