Jump to content

Buhalterinės apskaitos pradžiamokslis


Recommended Posts

Dėkui už atsakymus.Jei išraše matosi,kad į ūkio sąskaitą įnešė kt žmogus (pvz.dovanojo).Jau reikia įnešimą, ar ne. Surašom laisvos formos, kad dovanoja ir viskas. Jei suma 10000 Lt ir daugiau ar neatsiranda papildomi įsipareigojimai pvz. mokesčiai, notaro patvirtinimas?

Viskas apie dovanojimą ir jo apmokestinimą: http://mic.vmi.lt/documentspublic.do?&i ... 1000001650

Žiūrėkite, kas dovanojo, nes šiaip jau ne iš šeimos nario, tai: "Kai nuo 2009-01-01 per mokestinį laikotarpį gyventojas iš kitų gyventojų gauna dovanų, kurių vertė yra didesnė kaip 8000 Lt, tai iš tokių dovanų bendros vertės atimama dovanų vertė lygi 8000 Lt per mokestinį laikotarpį, o likusi dovanų suma (vertė) yra apmokestinama 15 proc. pajamų mokesčio tarifu. "

Dėkui už nuorodą. :)

Jei su vyru nesam surašę ir įforminę "bendro ūkio", ar anytos dovana man, skaitosi kaip "tėvų" dovana,ar ne ? Nu,paklausiau...Nesibaisėkit,man pačiai baisu. :icon-redface:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei su vyru nesam surašę ir įforminę "bendro ūkio", ar anytos dovana man, skaitosi kaip "tėvų" dovana,ar ne ? Nu,paklausiau...Nesibaisėkit,man pačiai baisu. :icon-redface:

Šiaip jau - anyta - na giminė, ji nepatenka jums į "tėvų" apibrėžimą. Reiktų pažaisti - ji gali dovanoti vyrui, vyras jums; tada neatsiras jokių prievolių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei su vyru nesam surašę ir įforminę "bendro ūkio", ar anytos dovana man, skaitosi kaip "tėvų" dovana,ar ne ? Nu,paklausiau...Nesibaisėkit,man pačiai baisu. :icon-redface:

Šiaip jau - anyta - na giminė, ji nepatenka jums į "tėvų" apibrėžimą. Reiktų pažaisti - ji gali dovanoti vyrui, vyras jums; tada neatsiras jokių prievolių.

Bet,kaip supratau,(kad ir šeimos narys), jei per mokestinį laikotarpį dovanota suma (mano atveju per kelis kartus) bus daugiau kaip 10000 Lt ,reiks mokėt. :(

Dovanota suma - 10000 Lt =x*15%. ? Dėkui.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei su vyru nesam surašę ir įforminę "bendro ūkio", ar anytos dovana man, skaitosi kaip "tėvų" dovana,ar ne ? Nu,paklausiau...Nesibaisėkit,man pačiai baisu. :icon-redface:

Šiaip jau - anyta - na giminė, ji nepatenka jums į "tėvų" apibrėžimą. Reiktų pažaisti - ji gali dovanoti vyrui, vyras jums; tada neatsiras jokių prievolių.

Bet,kaip supratau,(kad ir šeimos narys), jei per mokestinį laikotarpį dovanota suma (mano atveju per kelis kartus) bus daugiau kaip 10000 Lt ,reiks mokėt. :(

Dovanota suma - 10000 Lt =x*15%. ? Dėkui.

Skaitau ir nesuprantu, ko jūs gyvenimą norit apsisunkint? Negi negalima tų pinigų išsigrynint ir įnešinėt kaip asmeninį įnašą jei sąskaitoj yra trūkumas grynųjų?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar dotacijos susijusios su turtu deklaruojamos gyventojų pajamų deklaracijoje ar tik tiesioginės išmokos? Jei deklaruojamos atsiranda problemų dalyvaujant kai kuriose priemonėse :eusa-think:

Nenustumkit ir mano klausimėlio į užmarštį :eusa-pray:

Tam tikra prasme galima sakyti, kad dalyvauja. Dotacijos laikomos panaudotomis tokia suma, kokia yra iš dotacijų pirkto IT amortizacijos suma, įskaičiuota į sąnaudas. T.y. panaudota dalimi yra mažinama dotacijų suma ir įsigyto IT sąnaudos. Buhalteriškai tai atrodo taip:

D Dotacijos ir subsidijos (35 sąsk.)

K IT nusid. sąn.( 62 sąsk.)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tam tikra prasme galima sakyti, kad dalyvauja. Dotacijos laikomos panaudotomis tokia suma, kokia yra iš dotacijų pirkto IT amortizacijos suma, įskaičiuota į sąnaudas. T.y. panaudota dalimi yra mažinama dotacijų suma ir įsigyto IT sąnaudos. Buhalteriškai tai atrodo taip:

D Dotacijos ir subsidijos (35 sąsk.)

K IT nusid. sąn.( 62 sąsk.)

Pačioj buhalterijoj man lyg ir aišku kaip jos pasideda, (beje buhalterija pas mane supaprastinta), bet kaip gyventojų pajamų deklaracijoj? Pardavimų pajamos - aišku, dotacijos susijusios su turtu - aišku, leidžiami atskaitymai - mažėja dėl iš dotacijų įsigyto IT nusidėvėjimo - irgi aišku... Bet pačios dotacijos susijusios su turtu ar deklaracijoj (GPM308) matosi?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tam tikra prasme galima sakyti, kad dalyvauja. Dotacijos laikomos panaudotomis tokia suma, kokia yra iš dotacijų pirkto IT amortizacijos suma, įskaičiuota į sąnaudas. T.y. panaudota dalimi yra mažinama dotacijų suma ir įsigyto IT sąnaudos. Buhalteriškai tai atrodo taip:

D Dotacijos ir subsidijos (35 sąsk.)

K IT nusid. sąn.( 62 sąsk.)

Pačioj buhalterijoj man lyg ir aišku kaip jos pasideda, (beje buhalterija pas mane supaprastinta), bet kaip gyventojų pajamų deklaracijoj? Pardavimų pajamos - aišku, dotacijos susijusios su turtu - aišku, leidžiami atskaitymai - mažėja dėl iš dotacijų įsigyto IT nusidėvėjimo - irgi aišku... Bet pačios dotacijos susijusios su turtu ar deklaracijoj (GPM308) matosi?

IT nusidėvėjimas yra leidžiami atskaitymai. Pagal tai patenko tarp kitų sumų GPM308 Vpriedo 7 laukely. Pačios dotacijos ne.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kaip fiziniam? Ar turi pirma išsiimti iš kasos, apsimokęstinti ir tada tik skolinti, ar galima tiesiai iš kasos?

Apmokestinamos pajamos ir gryni pinigai yra du skirtingi, lygiagrečiai einatys dalykai. Kiek UŽDIRBSITE pajamų, tiek apsimokestins, nepriklausomai nuo to skolinsite kažkam ar neskolinsite.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ukininkas nusipirko ilgalaiki turta, tada padave paraiska ir NMA atsiunte pinigu kompensacija (ar dotacijas, nezinau kaip apibudinti)..as jas ikeliau i balanso "dotacijos ir subsidijos" o ilgalaiki turta i IT. Dabar toks klausimelis: kaip man tvarkyti ta ilgalaiki turta su tom dotacijom? ar gerai suprantu..jei IT nusidevi tai man tai sumai ir dotacijas mazinti? taip sanaudos nedides ir mazes dotacijos.

NMA "duoti' pinigai vadinami dotacija ilgalaikiam turtui. IT įtraukimą į apskaitą D 12x K 35x (pas mane yra 351 (Dotacijos susijusios su pajamomis) ir 352 (Dotacijos susijusios su turtu)). kompensuojama 40, proc. IT nusidėvėjimą skaičiuojate kaip ir paprastam IT D 620 K 13x. Metų gale paskaičiuojate, kokia nusidėvėjimo suma amortizuojate paramą. Kaip pvz. to traktoriaus nusidėvėjimas per metus 50000 Lt, paramą gavote 40 proc jo vertės. Vadinasi 50000*0,4=20000. Šia suma reiks sumažinti paramą D 35x K 620 Balanse dotacijų liks 30000.

o kaip tokiu atveju- traktoriaus nusidevejimas skaiciuojamas 10 metu

o gauta parama - isipareigojimai 5 metams

kokias korespondencijas naudoti, kad po 5 metu nusidevejimas susidengtu su parama?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kokias korespondencijas naudoti, kad po 5 metu nusidevejimas susidengtu su parama?

Traktoriau vertę dalinate į dvi dalis -- ta dalis, kuri yra dotuojama, nudėvima per dotacijos laiką - 5m., kas mėnesį šio nusidėvėjimo suma mažinama dotacija.

Likusi vertės dalis - paprastas nusidėvėjimas per 10m., keliamas į sąnaudas.

D ir K surašote pagal savo naudojamą sąskaitų planą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aciu labai

tai jeigu 2009 m. pirktas traktorius ir gauta dotacija(kompensavo 40 proc.)

.pvz

D 1 kl 100 000

K 3 kl dotacija 40 000

K 2 kl pinigai 60 000

2009 metu traktor. nusid sanaud 10 000

D 6 kl 10 000

K 1 kl IT nusid. 10 000

2009 metu pabaigoje reiskia padariau klaidinga sanaudu nurasyma

D3 kl dotacija 4000

K6 kl sanaudos 4000

tai kaip dabar 2010 metais taisyti?pagal jus turejo buti taip?:

40 000 / 5 metu = 8000 metinis nusidevejimas

60 000/ 10 metu = 6000 metinis nusidevejimas

2009 metais nusidevejimas

1) D 6 kl IT sanaud 8000 + 6000

K 1 kl IT nusidev 14 000

2) D 3 kl dotacijos 8000

K 6 kl nusidev 8000

????????????????????????????????????????????

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip ataskaitinių metų pajamos buvo užregistruotos ne mokėtinos, o tik jau gautos tiesioginės išmokos. Pažyma apie priskaičiuotą sumą, t.y. garantija, kad dotacija bus gauta ateityje, yra. Vadinasi, nepervesta suma turėjo būti pripažinta ir parodyta apskaitoje. Kaip parodyti negautos dotacijos dalį apskaitoje (D,K)?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

LABAS,gal ir ne į temą,bet....gal galite patarti ,kaip parodyti valstybinės žemės pirkimo išlaidas (už geodezinius matavimus,žemėtvarkai ir kt.),ar galima traukti į leidžiamus atsk.(dabar sumokėjus,ar tada,kai žemę įregistruosiu savo vardu). :eusa-doh::icon-redface: .AČIŪ

o gi pasirodo ,kad ne ....na dar Dzūkija buvo žadėjusi "paieškot teisybės"...bet ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nus paieškojau, paieškojau :eusa-dance: Ir visdėlto mano nuomonė buvo gera.

Dabar iš eilės. Kaip ir sako VMI - pirktos žemės vertė nepriskiriama leidžiamiems atskaitymams - tai normalu. Nes pirmiausia žemė priskiriama ilgalaikiam turtui, o IT leidžiamiems atskaitymam priskiriamas nusidėvėjimas. Kadangi žemei nusidėvėjimas neskaičiuojamas, todėl normalu, kad tu nieko negali ir nurašyti į nei į sąnaudas, nei į nusidėvėjimą. Dėl tų visų matavimų ir t.t. - jei juos pridėsi prie žemės vertės, vadinasi galios ta pati taisyklė - nusidėvėjimas neskaičiuojamas, leidžiamų atskaitymų kaip ir nėra. Bet turėsit grąžią žemės vertę balanse.

Išvada - jei prie žemės vertės pridėsi visas tas patirtas išlaidas - nusidėvėjimas neatsiranda, o tuo pačiu neatsiranda ir sąnaudos bei leidžiami atskaitymai. Plius dar tai, sakykim parduodant žemę, galioja ta taisyklė, kad prie jos pirkimo vertės galima pridėti visas išlaidas, kurios buvo patirtos iki jos pirkimo.

Taip kad jei nenori tų visų išlaidų dėti į neleidžiamus atskaitymus ir apmokestinti GPM - pripliusuoji prie žemės vertės. Tik patarčiau pasirašyt kokį popieriuką prieš traukiant žemę į apskaitą, kad prie pirkimo vertės pridedama tokios tai sumos pagal tokius tai dokumentus. Ir aišku - visi tie papildomi pinigai privalo turėti sąskaitas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...