Jump to content

Socialinis draudimas (SODRA)


Recommended Posts

Pala, pala... O ką jau pakeitė tai kad išmokos neapmokestinamos? Jūs gi ir mokat nuo pajamų (čia tie, kur virš 14 EDV) :icon-exclaim:

Duokit pasiūlymą valdžiai - mes nemokam mokesčių, o jūs nemokėkit išmokų. Daug atsiras ūkininkų norinčių tam pritart?

O tai ta parama ukiui,kad galetume mokescius susimoketi,ar ,kad zemes uki palaikyti,beto pas mus ta parama,tai juokinga palyginus su kitom salim.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

va tik idomu ,kai dirbi per tris darbus ar pensija bus atatinkamai ,triguba?

Bus. Jei tik tuo metu bus 2 paprasti dalykai:

1. Dagyvensim iki pensijos

2. Bus dar kiek nors Lietuvėlėj žmonių, kurie dirbs, mokės mokesčius, t.y. uždirbs mums tas pensijas.

Bet šitoj vietoj aš pasilieku sau teisę būt pesimiste :icon-confused:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na tai kas man issaiskins kas ce parasyta? sen buvau ir marijampolej ir kalvarijoj sodru skyriuose ir atsakymo rikslaus negavau. kai paklausiu uz ka moket sako ukininku mokestis ir viskas. sakau jai netenku darbo moku tuos 128lt tai i ligonine priims sako ne turi dar moketi papildomai 72lt. taip ir likau vargsas zmokelis nerades atsakymo.. o da geras vienas atsakymas. sako juk nuo algos moki daug daugiau tai kas tie 128lt. tipo duoda suprast kad dirbi ir ukininkauji tai 128lt tau ne pinigas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

EkoTomas prase idedu jei nesimatys atsisiuskit kam idomu ir su + (pliusu) pasididinkite.

Pamiršai pabraukti svarbiausią žodį - kas mėnesį. Vadinasi jei dirbi, tai kas mėnesį gali nemokėt, bet pasibaigus metams..... Ko gero bus sunku išsiskirti su didele pinigų suma. Nes čia liečia tuos, kurie >14 EDV. O jiems paprasta taisyklė - moki kas mėnesį mokesčius paskaičiuotus nuo minimalios algos (800 Lt), o metams pasibaigus skaičiuoji pagal pelną ir primoki skirtumą (sako, kad jei sumokėsi per metus daugiau tai grąžins :eusa-think: )

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

EkoTomas prase idedu jei nesimatys atsisiuskit kam idomu ir su + (pliusu) pasididinkite.

Pamiršai pabraukti svarbiausią žodį - kas mėnesį. Vadinasi jei dirbi, tai kas mėnesį gali nemokėt, bet pasibaigus metams..... Ko gero bus sunku išsiskirti su didele pinigų suma. Nes čia liečia tuos, kurie >14 EDV. O jiems paprasta taisyklė - moki kas mėnesį mokesčius paskaičiuotus nuo minimalios algos (800 Lt), o metams pasibaigus skaičiuoji pagal pelną ir primoki skirtumą (sako, kad jei sumokėsi per metus daugiau tai grąžins :eusa-think: )

deje negalima moketi veliau kaip iki einamoo menesio galo kitaip skaiciuoja delspinigius. galima tik i prieki moketi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sakau jai netenku darbo moku tuos 128lt tai i ligonine priims sako ne turi dar moketi papildomai 72lt.

Gerai Bulvinykas sako, kad niekaip neišsiaiškinam.

Nežinau kokiu šriftu rašyt, kad būtų suprantama. Taip EKOTomas, jei mokėsi 128 Lt tavęs į ligoninę nepriims.

128 Lt - tai socialinis draudimas. Mokėdami socialinio draudimo įmokas ūkininkai ir jų partneriai įgys teisę gauti ne tik valstybinę socialinio draudimo pensiją, bet ir motinytės, tėvystės ar motinystės (tėvystės) pašalpas.

72 Lt - privalomas sveikatos draudimas. Va jį sumokėjus pas daktarus ir į morgą keliausi nemokamai.

Tai yra du skirtingi mokesčiai, kurie duoda skirtingas socialines garantijas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na tai kas man issaiskins kas ce parasyta? sen buvau ir marijampolej ir kalvarijoj sodru skyriuose ir atsakymo rikslaus negavau. kai paklausiu uz ka moket sako ukininku mokestis ir viskas. sakau jai netenku darbo moku tuos 128lt tai i ligonine priims sako ne turi dar moketi papildomai 72lt. taip ir likau vargsas zmokelis nerades atsakymo.. o da geras vienas atsakymas. sako juk nuo algos moki daug daugiau tai kas tie 128lt. tipo duoda suprast kad dirbi ir ukininkauji tai 128lt tau ne pinigas.

tai tuos 128 gaunas kad bet kokiu atveju moketi dirbi ar nedirbi, o PSD gali nemoketi jei dirbi pagal laikrasti kur Donatas ikele, bet metu gale kazkur skaiciau kad VMI vistiek gali juos paskaiciuoti pagal einamu metu EDV

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sakau jai netenku darbo moku tuos 128lt tai i ligonine priims sako ne turi dar moketi papildomai 72lt.

Gerai Bulvinykas sako, kad niekaip neišsiaiškinam.

Nežinau kokiu šriftu rašyt, kad būtų suprantama. Taip EKOTomas, jei mokėsi 128 Lt tavęs į ligoninę nepriims.

128 Lt - tai socialinis draudimas. Mokėdami socialinio draudimo įmokas ūkininkai ir jų partneriai įgys teisę gauti ne tik valstybinę socialinio draudimo pensiją, bet ir motinytės, tėvystės ar motinystės (tėvystės) pašalpas.

72 Lt - privalomas sveikatos draudimas. Va jį sumokėjus pas daktarus ir į morgą keliausi nemokamai.

Tai yra du skirtingi mokesčiai, kurie duoda skirtingas socialines garantijas

labai viskas grazu bet as ta teise ygiju dirbdamas valdiska darba. tai jai dar mokesiu kaip ukininkas tai gal didesne gausiu :lol: bet manau tai tikrai nebus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dėl pensiju sutinku,sumoki ir ateiti jai viskas ekonomikoi bus ok (kas mažai tikėtina) gal ir gausi kiek inešei ,bet sveikatos draudimas? kodėl reik draustis du ar daugiau kartu tupačiu draudimu?

če kažkas nesutampa .

kodėl aš augyndamas du vaikus ,dar turiu išlaikyti koki soc remtina .mes visi žinom kokia tia remtini ira.vieni džipais važinėja ,kontrobanda veža iš baltarusu,dirba nelegalei pvz statybose ,pas ūkininkus sezono metu ,kiti girtuokliauja pašalpas vaiku pragerinėja ir savo teises i parama diktuoja .o aš privalau iš savo vaiku paimti ir tam tynginiui ar sukčiui, atiduoti.darbo biržos tinginiu ir sukčiu lizdas.kas nori dirbti tas ir dirba o kas žaidže su pašalpom tas niekuomet legalei nedirbs.eilės biržoi padidėjo kai pašalpas dideles mokėti pradėjo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dėl pensiju sutinku,sumoki ir ateiti jai viskas ekonomikoi bus ok (kas mažai tikėtina) gal ir gausi kiek inešei ,bet sveikatos draudimas? kodėl reik draustis du ar daugiau kartu tupačiu draudimu?

če kažkas nesutampa .

kodėl aš augyndamas du vaikus ,dar turiu išlaikyti koki soc remtina .mes visi žinom kokia tia remtini ira.vieni džipais važinėja ,kontrobanda veža iš baltarusu,dirba nelegalei pvz statybose ,pas ūkininkus sezono metu ,kiti girtuokliauja pašalpas vaiku pragerinėja ir savo teises i parama diktuoja .o aš privalau iš savo vaiku paimti ir tam tynginiui ar sukčiui, atiduoti.darbo biržos tinginiu ir sukčiu lizdas.kas nori dirbti tas ir dirba o kas žaidže su pašalpom tas niekuomet legalei nedirbs.eilės biržoi padidėjo kai pašalpas dideles mokėti pradėjo.

atsakysiu tau kaip man atsake sodroj. ukininkas? taip. tai turi moket ir viskas.sakau dirbu. nesvarbu. sakykit ka norit kad as jaunas, karstakosis ieskantis galu sitoj nesamonej.bet ce kazkur kazkas netep. pritariu tau waldasxl kas nori dirbt dirba darbe ir namie randa laiko ukininkaut ir kazka turet o kas ne tai duok kiek nori jiem lt ar namus nupirk bet kaip gere taip gers uz vaiku pinigus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sodra tau pacitavo tai ka seimas parašė.aš juos suprantu,žmonės jug dirba savo darba .če reik aukštesniu lygiu kapstyti. pvz konstitucinis teismas :eusa-think: na kas ryšis pakelti šita klausima taip aukštai(ar privalo žmodus draustis, tupačiu draudimu du ir daugiau kartu) :icon-rolleyes: manau tiam kam tai aktualu ,neturi atliekamo lito ir laiko.litus mokeščiais iššvaisto o laika darbuose gaišta :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dėl pensiju sutinku,sumoki ir ateiti jai viskas ekonomikoi bus ok (kas mažai tikėtina) gal ir gausi kiek inešei ,bet sveikatos draudimas? kodėl reik draustis du ar daugiau kartu tupačiu draudimu?

če kažkas nesutampa .

Ar jūs visi skaityt mokat? Nes dabar gaunasi ta situacija, kad "trukt už vadžių ir vėl iš pradžių". ECOTomas rašė "sakau jai netenku darbo moku tuos 128lt tai i ligonine priims sako ne turi dar moketi papildomai 72lt. " Jei dirbi Privalomo sveikatos draudimo kaip ūkininkui mokėt nereik. :icon-exclaim:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

isvada ;dirbantis ukininkas sumoka tu kart ta soc draudima. o kai lieki be darbo birza nieko tau nemoka nes ukininkauji.(ce priklausytu bedarbio pasalpa is tos dalies kur nuo algos mokejau). o kai ateis pensija gausiu tik ta dali kuria mokejau kaip dirbdamas. o tuos kuriuos sumokesu kaip ukininkas man nieko neduos, nes ce lietuva. :eusa-clap::eusa-clap:

pataisykit jai ka netep supratau?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

isvada ;dirbantis ukininkas sumoka tu kart ta soc draudima. o kai lieki be darbo birza nieko tau nemoka nes ukininkauji.(ce priklausytu bedarbio pasalpa is tos dalies kur nuo algos mokejau). o kai ateis pensija gausiu tik ta dali kuria mokejau kaip dirbdamas. o tuos kuriuos sumokesu kaip ukininkas man nieko neduos, nes ce lietuva. :eusa-clap::eusa-clap:

pataisykit jai ka netep supratau?

Kol dar Dzūkija nenusišovė jum tą patį per tą patį kartodama, turiu porą pasiūlymų. Pirma - išmok skaityt, tada perskaityk ką ji parašė, gali keletą kartų, tada pabandyk pasinaudot galva ir žiūrėk gal ateis nušvitimas. O jei neateis, tai kaip sakė vienas kino herojus: Jei žmogus idiotas - tai jau ilgam

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Truputi pakeisiu tema, patarkit, kaip geriau. Jei ukis registruotas vyro vardu, ar registruoti zmona kaip partnere, ar ne? Ar padauges mokesciu?

Tada žmona, būdama partnere, mokės tuos pačius mokesčius kaip ir ūkininkas. Nes visur mokesčių paaiškinime rašoma, kad "ūkininkams ir jų partneriams".

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...