Jump to content

Kas vyksta Lietuvoje?


Bulvinykas

Recommended Posts

cainikai, na tikrai perkaitai, sakai Airija irgi viena is didziuju kuri mus skriaudzia ?

Anglija, mano ziniomis, isivis pries eu ir faktiskai tik dziaugtusi jei toks vienetas ne neegzistuotu, vokietija, kas kita, galinga salis su galinga ekonomika reikia plesti rinkas ir itakos sfera, prancuzija irgi laikosi nuosaikiai eu atzvilgiu, taip kad klaustuku daug daugiau nei atsakymu.

del gamybos, tai mano nuomone reikia gaminti ir vartoti tai ka patys sugebam pasigaminti, tik daugeliu atveju tas musu gaminys vis dar skatiko nevertas, uztai ir valdo "made in china"

juokiames is lenku bet paziurek kaip jie dejo pro sona mus visus, dabar keikiam lenkus bet desryte vistiek is lenkiskos kiaulienos valgom.

ai zodziu nera ko verkti it dejuoti, tinginiu ir verksniu salis

Čia ne mano perkaitimo problema bet problema ta kad dėl nejudrumo kai kieno smegenų kraujagyslės susiaurėjusios ir jos nebeatlieka funkcijų kurias turėtų atlikti.

Gerai, Airija.Tikriausiai Sutinki kad nėra labai turtinga šalis ir ten nelegalus darbas ko gero draudžiamas. Ir dauguma jaunimo išvyko ten dirbti, ir daugelis dirba nelegaliai . Bet ne tai svarbu.

Betgi tas jaunimas išaugintas ir išmokslintas Lietuvoje.Tėvai iš savo lėšų pirko knygas drabužius,maistą ir pan, žodžiu 20 metų darė investicijas į ateitį. Vietoj to gal reikėjo būstą geresnį įsigyti, ar kitą turtą, nešantį pajamas.... Airiai nei 1 centuko nedavė tom išlaidoms padengti.

Gerai, ten išvyko užsidirbti. Ir dirrba už minimumą - žemiau už minimumą, net dantų ten neįstengia pasitaisyti. Betgi airiai mum negrąžina iš ten nei sodros mokesčių kuriuos reikia jau nusenusiems tėvams išlaikyti, nemoka pajamų mokesčio kurio reikia Lietuvoje naujiems vaikams mokyti. taigi investicijas padarėm, o grąžos nėra, to jaunimo tėvus jau turime išlaikyti męs čia vos krutantys, ir dar dirbdami iki 65 metų. Airiai tuos mokesčius pasilieka sau, savo pensininkams, savo vaikų mokymui. Ar tai duoda mum naudos?

O tie teiginiai "skatiko neverti" tai tuščia propaganda kad negamintum, bet sėdėtum už pašalpą ant pamato. Kai labiau praalksi, parduosi ir tą pamatą su visa žeme, ir labai nebrangiai. Na, dar neteko matyti kad kas iš tingėjimo su tokia filosofija būtų sotus ir turtingas.

Apie lenkus kita kalba, jie kolchozo fermų negriovė,(kurios dabar jau atstatomos) viską ūkininkams pagamina pigiai savo šalyje. Palygink trąšų , ir vakarietiškos tecnikos kainas su lenkų kainomis. Kainos skiriasi ženkliai. Ko gero ir su realizacijos problemos ten mažesnės, nepaleidžia ūkininkų pavėjui su savo produkcija.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Seselis zinoma yra, turbut jis yra ekonomikos dalis ir turbut dar nuo senu senoves. :) Kai politikai sako, kad istrauks is seselio tiek ir tiek milijardu, man kazkokia desperacija kvepia. Menami skaiciai is mistines kisenes. Gal pirmiausia nereiktu sudaryt salygu seseliui atsirast. Pvz. pvm dydzio grazinima i prieskrizini laikotarpi. As irgi ne ekonomistas, bet man atrodo, kad tie kas kovoja su seseliu patys ir sudaro salygas jam atsirast. :)
Deja jai skaitei įdėmiai tai turėtum suprasti kad tie skaičiai yra nemistiniai jie realus.Bėda yra tame kad tie kas turi tuos mokesčius priimti ir suskaičiuoti to nedaro arba apsiriboja vienkartiniais reidais.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

chainike, as buvau isvaziaves ir gryzau namo, kuo as blogesnis ir kuo geresnis uz kitus, mane moke, maitino, renge, bet as neissizadejau savo tevu krasto del to, kad ten litas ilgesnis.

paziurek giliau pries kaltindamas mane trumparegiskumu.

uzaugau 100% kaimieciu seimoje, naktimis vezdavom siena o diena tevai eidavo i darba, zodziu dirbo ir jie ir mes, kasmet ravedavom cukriniu runkeliu po 3 ha ir taip "nieko neveikdavom" kolukiniais laikais, kas yra stovykla arba atostogos niekad nezinojau, nes viso atsotogo buvo tik, kad dar daugiau padirbeti, ziemos atostogos skirtos malkoms ir medienai gaminti vasaros burokams raveti sienui ruosti ir galu gale passariniu boruku normoms nuimti.

beja turiu pamineti tai vykdavo rankomis, romantika....

nepaisant to as esu cia, jau daug metu ir ka, kuom tu mane kaltini?

pabandyk atsakyti sau kiek emigrantu turejo toki "romantiska" gyvenima, beja mano atvejis dar ne pats sunkiausias ;)

visi iesko lengvesnio kasnio ir niekam ne motais atsakomybe tevams ir krastui kuris juos uzaugino, tad gerbiamas cainike, nustok raudoti ir tikrai pamasatyk kur slypi esme

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ai tai cianikas pavare :lol: Siaip mes kalbejom apie seseline ekonomika ir valdzios itaka seselines ekonomikos augimui ar mazejimui. Uzsiminiau apie pvm, nes prasidejus krizei, ji padidino nuo 18 iki 21% Kubilius ir jei gerai pamenu laikinai, kol bus suvaldyta krize. Na bet visi gi zinom, nera nieko pastoviau uz laikina. :eusa-think: Verslui, kuris negamina galutinio produkto, gal ir neaktualus pvm dydis, bet visiem kitiem iskaitant vartotojus - pvm dydis svarbus. ES nustato akcizus, jei neklystu maziausias galimas vertes.

Visgi idomus minties vingiai pas p. Cainika. Airija paminejai visiskai be reikalo, akivaizdu kad tos salies istorija tau visiskai nezinoma.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

chainike, as buvau isvaziaves ir gryzau namo, kuo as blogesnis ir kuo geresnis uz kitus, mane moke, maitino, renge, bet as neissizadejau savo tevu krasto del to, kad ten litas ilgesnis.

paziurek giliau pries kaltindamas mane trumparegiskumu.

uzaugau 100% kaimieciu seimoje, naktimis vezdavom siena o diena tevai eidavo i darba, zodziu dirbo ir jie ir mes, kasmet ravedavom cukriniu runkeliu po 3 ha ir taip "nieko neveikdavom" kolukiniais laikais, kas yra stovykla arba atostogos niekad nezinojau, nes viso atsotogo buvo tik, kad dar daugiau padirbeti, ziemos atostogos skirtos malkoms ir medienai gaminti vasaros burokams raveti sienui ruosti ir galu gale passariniu boruku normoms nuimti.

beja turiu pamineti tai vykdavo rankomis, romantika....

nepaisant to as esu cia, jau daug metu ir ka, kuom tu mane kaltini?

pabandyk atsakyti sau kiek emigrantu turejo toki "romantiska" gyvenima, beja mano atvejis dar ne pats sunkiausias ;)

visi iesko lengvesnio kasnio ir niekam ne motais atsakomybe tevams ir krastui kuris juos uzaugino, tad gerbiamas cainike, nustok raudoti ir tikrai pamasatyk kur slypi esme

Gerbiamasis vore, jūsų asmeninis pavyzdys visiškai atitinka mano kriterijus. Pagarba tavo tėveliams, bet gal jie nebuvo tiek protingi, kad nesudarė tinkamų sąlygų mokytis ir vertė sunkiai dirbti. Savo pasisakymuose niekada netaikau į asmeniškumus ir jei jūs taip manote tai klystate, ir atsiprašau Jūsų kad galėjau Jums suformuoti tokią klaidingą nuomonę.

Aš kalbu apie Lietuvoje vykdomą neteisingą bendrąją politiką kurią vykdant, jaunimas, ( ir jie asmeniškai visiškai dėl to nekalti) išvyksta iš Lietuvos ir jau antras dešimtmetis(priešingai nei Jūs) nebegrįžta. Jau dešimtmetis kai savo, tiesa nedidelėje, gatvėje nebematau nei vieno grįžusio jaunuolio. Laikiną išvykimą (jokiu būdu ne dešimtmečiams )visiškai pateisinu,nes žmogus būdamas jaunas ir protingas daug ko pamato ir sužino.

Gerbiamasis, mano pavyzdys būtų gal būt dar prastesnis nei jūsų nes aš savo gyvenime iš viso nesu turėjęs atostogų, o nepriklausomybės laikais ir išeiginių dienų. Dėl darbo, rankos nenukrito, kupra neužaugo. Bet tuo aš iš viso nesiskundžiu. Turiu daug žinių ir sugebėjimų ir galėčiau padaryti kur kas daugiau, bet aš nelinkęs lipti kitiems per galvas purvinais batais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ka manot apie akiniuoto ledynmečio herojaus pareiškimus kad užsieniečiai geriau negu Lietuvos piliečiai perkantis žeme.Musiau gerbiamas premjeras pamiršo kas stumė mūsų mylimos šalelės ekonomikos traukinį prieš du metus.Pamiršau jis tuo metu buvo opozicijoje ir jam ekonomikos problemos buvo svetimos. :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ka manot apie akiniuoto ledynmečio herojaus pareiškimus kad užsieniečiai geriau negu Lietuvos piliečiai perkantis žeme.Musiau gerbiamas premjeras pamiršo kas stumė mūsų mylimos šalelės ekonomikos traukinį prieš du metus.Pamiršau jis tuo metu buvo opozicijoje ir jam ekonomikos problemos buvo svetimos. :lol:

Akiniuotas ar neakiniuotas, ar trečias masiulis. Koks skirtumas? Kalba ir daro tą patį, kad jaunuoliai ne čia pirktų žemę ir kurtų verslą bet išvyktų vergauti svetur.

Su šiom personomis ir jų chebromis jokių perspektyvų nematau. Jie tik vaidina, esą pozicija ar opozicija bet iš esmės vykdo Lietuvos kaip valstybės naikinimo politiką.

Jokiu būdu neagituoju už paksių ar uspaskį, man asmeniškai jie irgi nelabai patinka bet visi spektakliai, apkalltos ir teismai vyksta tik dėl to kad , jie verčia šią troikę pasislinkti prie lovio. Iš esmės jie tokie pat piliečiai kaip ir mes dauguma lietuvių.

Deja , niekas neįvertina fakto, kad Lietuvoje galutinio žodžio tarėjas yra teismai, kurie veikia pagal sovietines tradicijas, ju sprendimuose teisingumo nėra, jų niekas nerenka ir nekontroliuoja, patys save pasiskiria, bet, kas bandė juos paliesti ir šiandien spjaudosi. Grybas taip pat yra jų įkaitas.

Teismai ir minimos personos veikia išvien, dabar pakėlė ir taip aukščiausius atlyginimus. Kaip manote už ką? Einiams piliečiams sunku perprasti šią Šachmatų žaidimo sistemą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Cainike, baigiau as mokslus ir sakyciau gan neblogus bent pagal to meto masteli.

Visiskai manes nesupratai, norejau tik parodyti kolukio grozi, kad nepiestum jaunimui kaip ten gersi buvo, are visi kas norejo gyventi, dirbom nes norejom gyventi geriau nei vien tik is algos.

Nezinau kiek metu paciam bet turbut zinai kiek buvo galima laikyti kiauliu kiek karviu, viskas budavo normuota.

Taciau dirbom visa seima dienaudavom pamiskes pagriovius ir uzteko duonos visiems.

Turejom visi vaikai ir mopedus ir motociklus.

Kalbu ne apie prota, o apie elementaru suvokima is kur atsiranda litai.

Jei neturi kitu budu tiesiog dirbk ir uzdirbsi.

Kiek dabar net kaime gyvenanciu turi karve ar kiaule?

Juk paprasciau isvaziuoti ir dergti savo krasta, as nepalaikau nei vieno emigranto ypac tu kurie grizta pageria savaite ir sprunka atgal.

Shlykstu ir tiek.

Taip kad, viskas gerai ir aciu, bet nereikia i mabe kreiptis "Jus" as paprastas kaip ir tu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, dėl emigrantų tai Vorui pritariu... Dėvetas jau esu, tėvams praeito amžiaus viduryje buvo proga vokiečiais pasidaryti, bet grįžo į Lietuvą iš po Stalino saulės ir nekyla man klausimai, kad Lietuvoje yra blogiau negu kitur... Taigi, ir dėl to, kad galimybė dirbti ir uždirbti Lietuvoje tikrai yra, Vorui pritariu... O kas liečia sąmokslų teorijas ir jų šalininkus, svajojančius, kad jų gerovė nukris iš dangaus..... tai jų yra visur.... ir žinokit, Lietuva tikrai tame nėra jokia išskirtinė vieta...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vadinasi as esu kur kas liberalesnis siuo klausimu nei voras ar Pienmegys. Tie, kurie isvyko "uzsikal ant buto" pagal mane net naudingi Lietuvai. Vieni priversti isvykti, kiti iesko saves realizavimo galimybiu, like turbut siaip avantiuristai. Na o tie griztantys savaitei pagert .... o kuo jie skiriasi, kokio lietuvos ukininko, laisvu nuo darbu metu, nuvykusio i maljorka 10ciai dienu pailset ...pagert?:)

Bet kuriuo atveju betkoks emigrantas yra daug geriau nei koks chroniskas bedarbis cia lietuvoje. Ir apskritai, kiek cia jau musiskiu isvyko? Nuo puses iki limono? Ar cia daug? O jei su ta pacia Airija palygint, kai is 4,4mlj. per trumpa laika isvyko 2,5mljn. O jei dar turet omeny, kad vos neisnyko airiu kalba?

Turbut per daznai skundziames ir vaizduojam nuskriaustuosius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vadinasi as esu kur kas liberalesnis siuo klausimu nei voras ar Pienmegys. Tie, kurie isvyko "uzsikal ant buto" pagal mane net naudingi Lietuvai. Vieni priversti isvykti, kiti iesko saves realizavimo galimybiu, like turbut siaip avantiuristai. Na o tie griztantys savaitei pagert .... o kuo jie skiriasi, kokio lietuvos ukininko, laisvu nuo darbu metu, nuvykusio i maljorka 10ciai dienu pailset ...pagert?:)

Bet kuriuo atveju betkoks emigrantas yra daug geriau nei koks chroniskas bedarbis cia lietuvoje. Ir apskritai, kiek cia jau musiskiu isvyko? Nuo puses iki limono? Ar cia daug? O jei su ta pacia Airija palygint, kai is 4,4mlj. per trumpa laika isvyko 2,5mljn. O jei dar turet omeny, kad vos neisnyko airiu kalba?

Turbut per daznai skundziames ir vaizduojam nuskriaustuosius.

tai paskutinė frazė, žinoma, teisinga...

Dėl tų, kurie išvyko užsidirbti butui, irgi būtų tiesa, jei ne vienas bet... Užsidirbę butui TEN, jie praranda ryšį su realybe čia...

O likusieji....ypač blondinės su padvėsusios varnos sparno tipo šukuosenom verkiančios kad britai nemoka atitinkančių jų poreikius pašalpų jų vaikams..... ir į klausimus, kas vaikų tėvai įgaunančioms šoką.. gal ir gerai, kad išvažiavo..

Žinoma, aš čia gerokai sutirštinau... Žinoma, yra visokių žmonių ir įvairių aplinkybių... Bet, apibendrinta nuomonė išlieka ta pati..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taigi, rysi praranda, cia faktas. Mano paties mama, dvi seserys ir dukterecia gyvena Belfaste. Dar nei 10 metu nera, o tas atotrukis jauciamas. Turbut tokia kaina uz geresni gyvenima ir didesnes galimybes, tik nemanau, kad ta kaina yra perdidele.

O galimybes yra, ypac jaunam zmogui. Jaunesnioji sesuo siemet baigineja vidurine ir siuo metu turi didziausiu Airijos ir S.Airijos universitetu pasiulymus studijuot. Nera cia ka kalbet apie studiju kokybe ar tiesiog superines studiju finansavimo priemones. Dabar tam jaunam zmogui prikist patriotizmo trukuma, fone galimybiu skirtumu cia ir ten, nu tiesiog juokinga.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jaunas vaziuoja studijuoti, jis saunuolis, tikrai palaikau tai, bet pasalpininkus reiktu kitaip traktuoti, man uz juos geda.

pilna lietuva pasalpininku, pilna europa pasalpininku is lt, kaikurie net krauja nuleidineja francam kad bedu nedvesti, mazdaug geriau valkata kitur nei orus pilietis namie.

as kalbu tik apie tuos kurie yra atmatos ir tinginiai, sutikite tokiu yra 70%

kai laikas buvo mokytis jie gere, kai laikas buvo dirbti jie voge, kai atejo laikas patiems gyventi ne tevu namie tapo socialiai remtinais, 0 atsakomybes, orumo ir savigarbos.

Yra daug geru zmoniu, deja yra daug siuksliu per kuriuos tie geri nebelabai matosi

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jevgenijau, nemanau, kad kuris isvaziaves 10 dienu i svecias salis atostogu varo kaip jam blogai tevyneje ir turbut nerekia per pasauli kad visi kvailiai nes gyvena Lt.

Esu tikras, zinai daug tokiu pavyzdziu, bet bandai juos kazkodel ignoruoti ar tai pateisinti.

Mano galva, nera gyvenime nei sekmes nei nesekmes, yra tik atliktu ir neatliktu darbu pasekme.

netgi nelaimes daznai tik kazko pasekme. Visi gaunam tai ko nusipelnom ir kiek uzsidirbam

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jaunas vaziuoja studijuoti, jis saunuolis, tikrai palaikau tai, bet pasalpininkus reiktu kitaip traktuoti, man uz juos geda.

pilna lietuva pasalpininku, pilna europa pasalpininku is lt, kaikurie net krauja nuleidineja francam kad bedu nedvesti, mazdaug geriau valkata kitur nei orus pilietis namie.

as kalbu tik apie tuos kurie yra atmatos ir tinginiai, sutikite tokiu yra 70%

kai laikas buvo mokytis jie gere, kai laikas buvo dirbti jie voge, kai atejo laikas patiems gyventi ne tevu namie tapo socialiai remtinais, 0 atsakomybes, orumo ir savigarbos.

Yra daug geru zmoniu, deja yra daug siuksliu per kuriuos tie geri nebelabai matosi

Tame problema ir manau tiksliai įvardijai procentą. Tai nėra atmatos ir tinginiai. Tai žmonės kurie nesugeba organizuotis, jie neturi tam tikrų gabumų nesugeba valdyti pinigų ir jie gali dirbti tik kitų sukurtose įmonėse. Tokie žmonės be vedlių normaliai gyventi negali. Lietuvoje įmones turinčias darbo vietų uždarėme naujų nesukūrėme. Jie yra paleisti po pasaulį ir kuria Lietuvos įvaizdį. Kiekvienoje bendruomenėje yra 10-15 proc gabių žmonių, likę vidutiniokai ir 10-15 proc visiškai niekam tikę. Ir kas įdomiausia tie niekam tikę liko čia Lietuvoje ir sparčiai gerina Lietuvių rasę.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jevgenijau, nemanau, kad kuris isvaziaves 10 dienu i svecias salis atostogu varo kaip jam blogai tevyneje ir turbut nerekia per pasauli kad visi kvailiai nes gyvena Lt.

Esu tikras, zinai daug tokiu pavyzdziu, bet bandai juos kazkodel ignoruoti ar tai pateisinti.

Mano galva, nera gyvenime nei sekmes nei nesekmes, yra tik atliktu ir neatliktu darbu pasekme.

netgi nelaimes daznai tik kazko pasekme. Visi gaunam tai ko nusipelnom ir kiek uzsidirbam

Apie ta isvaziavima. As isvaziaves i svecias salis groziuosi ir galvoju kaip cia grazu kiek daug zmoniu, judejimo ir veiksmo, o Lietuvoj niuru, pilka,bet ramu, taciau svecioj saly jauties nejaukiai, nemoki kalbos, nieko nezinai, gryzti namo pabuni pora dienu ir pagalvoji nera cia taip blogai, kai gali sava kalba kalbet, viska zinai ir esi prates prie to gyvenimo, supyksti ir pasakai sau, dirbsiu dar daugiau, kad butu ir cia dar graziau :) mano toks poziuris, o tinginiai matyt taip negalvoja, del to isvaziave nenori gryzt. kazkur esu skaites, kad zmoniu nenorinciu dirbt visada buvo ir bus, pvz prancuzijoj tokiu apie 7-10proc.

jei būtų pasirinkimas aš irgi geriau nedirbčiau :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Daikom, pasirinkimas visada yra.

...Kai nieko neturi tai ir nereikia nieko...

;)

na pamastykim truputi kitu kampu,studentas baiges mokslus y kuriuos per kokius 4 metus investavo kokia 30.tukst lt,turi paemes paskola mokslam,tevai biedni,bando darbintis jam pasiulo minimuma,reikia gi ir paskola grazint,ir y koki kluba penktadieny nueit,is ko is 1000lt,nejuokinkit,ukininkaut reik zemes ysigyt uz ka?is 1000lt? as taip tikrai nesugebeciau,kas belieka? isvykt y svecias salis ir lenkt nugara uzsienieciui?bet is ten gryze atostogu jie cia bent truputy pasijaucia zmogum,dirbo,uzdirbo,o cia tu pas svetima dirbk kaip tu nori sakys galiu moket minimuma i vsio ir dar sakys as tau darba duodu turi dziaugtis,realiai tai darbdavys turi dziaugtis kad normalus zmogus pas ji dirba uz minimuma,cia jam gera daro,tik to jis nesupranta,o dar paskui ner zmoniu vieni degradai,duokit zmogui uzdirbt ir bus tu darbuotoju,bet darbdavys sau turtus krauna varkso zmogaus saskaita,vat tokia pas mus lietuva :icon-redface:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...