Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

  • po 2 mėnesių...

Parduodami 2 grynaveisliai Limuzinų veislės buliukai kergimui.

Ūkis ir bulius turi ekologinį statusą.

Šių buliukų senelis Airijos kataloginis limuzinų veislės bulius „MALIBU“.

Mažos galvos-tą savybę perduoda palikuonims,todėl juo kergtos karvės ir telyčios veršiuojasi lengvai.Veršeliai gimsta apie 30kg svorio.

Pirmas buliukas 2013.03.02 gimimo (19 mėnesių) Kaina 5500Lt+PVM.

Antrasis buliukas 2013.07.06 gimimo (14.9 mėnesių).Kaina 5000+PVM.

http://www.skelbiu.lt/skelbimai/limuzin ... 16813.html

Galima derėtis.

Ričardas:

+37061422171

post-86-141521841917_thumb.jpg

post-86-141521841926_thumb.jpg

post-86-141521841935_thumb.jpg

post-86-141521841944_thumb.jpg

post-86-141521841953_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Tikiuos nesunervinsiu, bet noriu uzduot igrisusi klausima, nuo ko pradeti, tai yra, nuo ko pradetumet jus dabar, turedami zinas ir idirbi, gal turite kokiu minciu kaip turetu atrodyt pradedantysis mesiniu galviju ukis.

Viena salyga, reikia pradeti taip, kad nereiktu griauti ir perstatinet.

Beja gal kas i svecius priimtumet :) ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vistiek egzotiško nieko nelaikysi, tai teks galvoti apie pagrindines veisles:

Limuzinai, Aubrakai, Šarole, Simentalai, Galovėjai, Angusai, Herefordai.

Googlink šias veisles ir skaitinėk. Visi turi savo pliusus ir minusus. Aš tai mažai čia papasakoti galiu, nes pats dar labai LABAI žalias esu.

Turi susidėlioti prioritetus. Man pirmoj vietoj buvo charakteris, nes karvių niekad "nečiupinėjęs" buvau. Aš išsirinkau mėsinius simentalus, nes vieni ramiausių gyvulių, dar norėjau, kad genetiškai beragiai būtų. Ir šiaip jos man labai gražios. :D

Apvažinėjau ūkius kelis. Tarkim Latvijoj vienas ūkininkas augina Limuzinus ir Šarole. Bet jam limuzinai labiau patiko, nes jo laikymo sąlygos ypatingos buvo. Augina juos kaip kokius elnius. Kiaurus metus laukuose užtverti. Jam Limuzinai patiko dėl "noro išlikti", kovingo charakterio. O šarole jam lėtoki atrodo. Kaip pavyzdį pateikė: Istrigo pelkėje šarole ir limuzinas. Limuzinas iki paskutiniųjų kovoja ir drąskosi, kol išsibrauna iš pelkės, o šarole stovi ir viskas. :)

Skaityk forume pranešimus visus, anglijos forumuose info ieškok. :) taip susidarysi nuomonę, ko tu pats nori savo ūkyje.

Manau, kiti forumo nariai tau tikrai duos dar daug patarimų. Teks tik atsirinkti, kas tau arčiau širdies ir kokie tavo tikslai auginant galvijus - mėsa, mėsa/veislė, veislė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1. Reik zinoti kokiu tikslu zadi augint, mesai veisliai ar tik kaip pats sakai del meslo laukam trest,

2.Jeigu nori rimtai uzsiimti gyvulininkyste siulyciau tik grynaveislius galvijus, nes musu Lt supirkejai megsta tyciotis is ukininku vien del kvailo popiergalio kuris neva turetu nusakyti gyvulio mesos kokybe,

3. jeigu nori is ju ir uzdirbt reik ziureti i populiariausias veisles kaip serole ,limuzinai, aubrakai ,nu dar gal angusai

4. Minejai apie mesla tai cia is savo praktikos sakau laikom 40 mesiniu karviu + prieauglis viso apie 100 tai mes meslo per metus sudarom ne daugiau 20 hektaru aptresti, tai spresk pats kokio kiekio tau reik.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, leiskit ir man išsakyti savo nuomonę.

Žinant autorių asmeniškai, iškilo klausimas: kiek gi lieka laisvo laiko nuo visos veiklos, jei galvoji kad užteks jo dar ir mėsiniams galvijams? :lol: . Jei galvoji galvijus auginti ten kur gyveni, tai rekomenduočiau intensyvaus penėjimo, tvartinio laikymo būdo. Tai vienas brangiausių būdų. Bet kai reikia lyginti kiek gali gauti pajamų iš 1 ha naudmenų su vieno galvijo duodamomis pajamomis bijau, kad ir turint teorinį 1,8 kg priesvorį per parą bus labai toli iki grūdinių kultūrų duodamų pajamų. O jei galvoji sušerti auginamą produkciją tada geriau būtų kiaulininkystė, aišku jei AKM bus įveiktas. O jei "nušienauti" nenaudojamus plotus tai tada avys.

Išvada : neverta. :( ,

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

turiu tokiu nemelioruotu gabaliuku, viso gal apie 45 ha, kur ir zeme nelabai kokia, galvoju  jog zalinimo programos visvien busiu priverstas kazko imtis tai uzseti zolinem kulturom tuos plotus labai maga, Nekalbu, bent kolkas, apie keliu simtu galviju banda, mintys sukasi apie koki 30 vnt suagusiu, vat ir svarstau kaip reiktu susidelioti technologija, kad ir palaidi  vaiksciotu ir nereiktu labai jau daug demesio skirti.

Beda ta, kad prie namu turiu tik 6 ha zemes, visa kita net iki 25 km nuo ukio, tad isesmes reiktu pasarus vezti pastoviai ir serti papildomai, nes vien is ganiavos ant tokio ploto tai tikrai neissilaikys, suprantu, kad tai didina savikaina, bet kito kelio kaip ir neturiu, nes su tom nemelioruotom ir nederlingom zemem apart  pievu nelabai ka ir padarysi.

na zodziu, dekingas uz konstruktyvia nuomone, bet kolkas noras nesumazejo

 Avys, apie jas irgi galvojau, taciau ju kirpimas manes labai nevilioja :)

tiesa mesyte labai skani, kol buvau neragaves kazkaip ir nenorejau, mat pasakos apie laju labai gajos buvo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesueina man galai. Plotai kažin kur, šlapi, gyvuliai kitam plote. Kaip pašarus paimsi iš tų šlapynių?

Ar čia tas variantas, kai valdžia apriboja žmonių galimybes disponuot savo turtu, tačiau išskiria vieną grupę, kuri yra lygesnė už kitus ir va voras taiko į tą grupę papult. :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 Taigi totaliai išskiriamos grupės kurios yra lygesnės ir naikinančios rinkos dėsnius.  Visos paramos išskiria gal kokį 10-15 proc išrinktųjų o visi likusieji pasmerkti konkuruoti su tais išrinktaisiais. dar ir paramos sąlygos kaskart keičiasi.

 Beje uždarius rusijos rinką galvijienos ir pieno perteklius pasidarė žiaurus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Padarysim reiskia antra uki kur pajamos bus tokios kokiu reikia.

Nesuprantu ko sirstat, valdzia duoda gaires, reiskia taip reikia.

Patarsiu aš čia ne labai kažin kuo, bet perskaičiau, kad apie avis galvoji. Tai asmeniškas pasiūlymas, galvok apie ką nori tik ne apie avis. Kadangi tokia pati mintis ir svarstymai kilo man pačiam, o aš dauguma dalykų tikrinu natūraliu atrankos būdu, tad šiuo metu išgyvenu avantiūrą su avių ferma. ( ačių Dievui mano investicijos yra minimaliausios ) Todėl vienareikšmiškai, ką berašytų avių augintojai, avininkystė ir investicijos atsipirkti pradeda nuo 300 mamų ir tik nuo ketvirtų metų veiklos. Ir kirpimas, kaip problema, tampa mažiausiai aktuali. Tiesiog labai daug judesio ir santykinai reikalauja didelio personalo skaičiaus. Asmeniškai sunkiai pernešamas aktyvus dvėsimo/mirčių faktorius. ( tai susibadė ir kaukolę praskėlė, tai užspaudė ir taip kas savaitę ir be galo ) tad geriau mažesnis bet didesnių galvų skaičius ir tik ne avys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 Taigi totaliai išskiriamos grupės kurios yra lygesnės ir naikinančios rinkos dėsnius.  Visos paramos išskiria gal kokį 10-15 proc išrinktųjų o visi likusieji pasmerkti konkuruoti su tais išrinktaisiais. dar ir paramos sąlygos kaskart keičiasi.

 Beje uždarius rusijos rinką galvijienos ir pieno perteklius pasidarė žiaurus.

nelabai jau tas perteklius tos produkcijos pastebimas, ar yra kainu pokytis? Nera ir nebus paklausyk zinias ir zinosi, kad visa produkcija i Rusija per Baltarusija keliauja nes 7t kartu padidejo pervezimu srautai i Baltarusija, Cia tik perdirbeju dejones apie pertekline produkcija, Vilkyskiai nemaz nesumazino greitai gendanciu produktu gamybos tai kaip suprasti perteklius, jiems dabar bus perteklinis pelnas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...