Jump to content

Usurinis

Nariai
 • Pranešimai

  840
 • Prisijungė

 • Lankėsi

Apie Usurinis

 • Rangas
  Patyręs dalyvis

Vartotojo informacija

 • Pomėgiai
  Žemės ūkis

Miestas

 • miestas
  Pakruojis

Paskutiniai lankytojai

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Geriau pasakyk per kiek laiko babkes iš jų gauni? Man jų bajeriai nelabai patiko.
 2. Usurinis

  Angusų veislės galvijai

  Sveiki, visas esmė detalėse. Kilpa ant nosie turi užsiveržti, o ne būti fiksuota. Virvės galas kuris ateina nuo ausų turi būti apsukamas aplink kilpą ant snukio ir turi būti užsiveržentis. Jei tempsi per jėgą į furgoną tai arba pasmaugsi, arba stuburą nutrauksi. Viską reikia atlikti saikingai, įtempi ir lauki. Kur skubėti. Jei nori greitai, tai iš vakaro supakuoji po vieną į dėžę ir atvažiavus furgonui sukrauni. Greitai ir patogu. Labai svarbu yra treniruoti galvijus vaikščioti su pavadžiu. Kai turiu laiko, pasigauni ir palaikai taip pririštą nors pusvalandį, kol aprimsta ir paleidi. Po trečios treniruotės jis jau žino kas ir kaip, ir problemos nebūna, net ir vedant pradžioje po tvartą, o vėliau ir lauku.
 3. Usurinis

  Angusų veislės galvijai

  Sveiki, teko ir man bandyti visus tuos instrumentus. Nepatiko. Kruvinos sužalotos nosys to nevertos. Kelis žiedus pametėm, po to iš viso nustojom juos naudoti. Pats geriausias man būdas, tai virvutė ant snukio ir per ausis. Valdai visą galvą, ir nesukeli gyvuliui skausmo. Nėra streso, ir sekantį kartą kai reikia pasigauti, buliukas neturi blogų prisiminimų.
 4. Usurinis

  Angusų veislės galvijai

  Sveiki, Tada čia tas pats kas sukryžminti mersą su zapu. Vienas greito augimo kitas lėto. Buvo kažkada "Indra 95". Rezultatas buvo liūdnas. Nepatariu.
 5. Usurinis

  Angusų veislės galvijai

  Sveiki, Gal galima plačiau? Kas tie simangusai?
 6. Usurinis

  Angusų veislės galvijai

  Sveiki, ieškau veislinio bulio savo bandai, jei kas turit duokit žinoti. Hipi, Hedobo ir Kevin linijos netinka. Ačių visiem padėjusiems. Pirkinys namuose. Banda laiminga gavusi naują narį.
 7. Sveiki, Su piktžolėm geriausiai sekasi kovoti su pjaunamaja, nereikia jokios chemijos, kuo tankiau pjauni tuo jų mažiau jų auga. Su durpynu daryčiau lygiai taip pat kaip ir sako daugelis, tik problemų gali kilti jei bus sausa, tada badas. Su pirmu lauku: gerai patręšti, pusę nupjauti ir po pjūties atiduoti visą lauką ganymui po joninių. Tokia bandai reikės dvigubai daugiau ploto nei yra pirmame lauke. Po žolės atsėjimo ganyti galėsi pradėti po šešių savaičių jei viską padarysi pagal reikalavimus ir gamta bus palanki jei ne po trijų mėnesių. Šiemet nieko nesėk, pavasarį turėsi apie 460 t mėšlo kur jį dėsi?
 8. Usurinis

  Angusų veislės galvijai

  Sveiki, leiskit ir man pasakyti savo nuomonę: tai pati didžiausia klaida daromų mėgėjų selekcininkų. Palikuoniai gauti Heterozė ir heterozė 1,5 pagalba rodo labai gerą rezultatą (paros priesvorio , išvaizdos), bet kaip genetinė medžiaga ateičiai yra beveik nulinė. Nusiperka žmogelis tokį gyvulį ir stebisi tėvai gražuoliai o vaikus nėr su kuo net lyginti. Toks kryžminimas galimas tik dėl mėsos gamybos bet ne veislinės mdžiagos gamyba.
 9. Usurinis

  Angusų veislės galvijai

  Sveiki, Jei dėl amžiaus tai normalus, kitas klausimas kada susikergė? Jei iki dešimto mėnesio tai nieko gero, jei virš dvylikos viskas ok. Tokia kainą galima mokėti tik už labai aukštos genetinės vertės individą. Tėvai turėtų būti bent šalies čempionai. Arba paros prieaugis svoris virš 1,5 kg. Vienareikšmiškai per brangu.
 10. Usurinis

  Angusų veislės galvijai

  Kuo jaunesnės tuo mažiau kainuos, bet yra rizika kad bus ir brokuojamų. Vėliau rizikos mažiau bet ir kaina aukštyn. Renkiesi pats ar pelnas ar garantija kad jos gal atves veršelį kada nors. Kiek toms telyčioms laiko nuo gimimo kad dar prie motinos ir bus neramios, ant kiemo juk birželis.
 11. Usurinis

  Angusų veislės galvijai

  Sveiki, geriausiai pirkti apsiveršiavusias ir paaugintas iki 8 mėnesių. Nerizikuosi ir turėsi aiškų rezultatą. Tik pinigų kišenėje bus ženkliai mažiau. Viskas priklauso nuo to kokia tavo ūkininkavimo kryptis, ar uždirbti pelną iš veiklos ar turėti vardą kuris gali sau leisti ir neprotingus sprendimus.
 12. Usurinis

  Angusų veislės galvijai

  Sveiki, labai jau sudėtingi čia klausimai. Teorijos ar teisės aktai nustatytų reikalavimų čia nerasi. Galiu tik praktiškai kaip pas mane yra. Jei tiks naudokis. 1. Sudėtis: veislinis bulius, 20 žindenių, iki 10 veršingų antramečių telyčių, ir šiūmetukai. (Neauginu buliukų, man neapsimoka) 2. Palaidas 3. Senos statybos tvartas ir šalto tipo pašiūrė. Plotas apie 450 kv. m. šėrykla ruloninė, girdyklos plūdinės. 4. Parai rulonas šiaudų. 5. Minimalus 4 vnt. 100 vatu lemputes tvarte, jei reikia šviesos atsinešam papildomai(kilnojami prožektoriai per du metus reikėjo tik kartą). 7. Kiaurą parą kiek nori,(nenormuoju). 8. ruloninė šėrykla, kai suėda įdedu naują ruloną, 20 karvių parai rulonas(šienas, šienainis, kai išmandrėja šiaudai). 9. Mėšlas šalinamas vasarą, srutų nėra. Krautuvu į kratytuvą ir į lauką. 10.Tvarto durys atdaros iki -15,(užšąlą girdyklos), skersvėjų nėra bet kad sandaru irgi nepasakysi, deganti žvakė gal ir neužges. 11. Pagal kišenės storį ir sveikatą. Gera mechanizacija jei ūkyje yra šarnyrinis krautuvas arba panašus. 12.Nežinau.
 13. Usurinis

  Angusų veislės galvijai

  Norėčiau ir aš įkišti savo trigrašį. 5 kv. m. galvai tai čia iš fantazijos srities. Kuo daugiau kvadratų galvai tuo daugiau šansų kad nesumindys veršelių, nebus suspaustų ir permintų pilvų, mažiau abortų. Optimalus nuo 7 iki 10 kv m. galvai. 15 ha teoriškai galima išlaikyti iki 30 galvijų. Bet tai galima derlingose žemėse. Mes skaičiuojame kad 1 ha 1 galva žemės našumas 30 balų.
 14. Palauk pavasario, jei reikės padidinti kreikiamų šaudų kiekį ir pradėsi ieškoti kuo "užkišti" karvių subines, nes bus palei rūrą kaip siūlas, o toliau kaip paklodė, tada ir pasakysiu kuo yra "gerai" >20 rulonų iš ha.
 15. Usurinis

  Mėsinė galvininkystė

  Sveiki, leiskit ir man išsakyti savo nuomonę. Žinant autorių asmeniškai, iškilo klausimas: kiek gi lieka laisvo laiko nuo visos veiklos, jei galvoji kad užteks jo dar ir mėsiniams galvijams? . Jei galvoji galvijus auginti ten kur gyveni, tai rekomenduočiau intensyvaus penėjimo, tvartinio laikymo būdo. Tai vienas brangiausių būdų. Bet kai reikia lyginti kiek gali gauti pajamų iš 1 ha naudmenų su vieno galvijo duodamomis pajamomis bijau, kad ir turint teorinį 1,8 kg priesvorį per parą bus labai toli iki grūdinių kultūrų duodamų pajamų. O jei galvoji sušerti auginamą produkciją tada geriau būtų kiaulininkystė, aišku jei AKM bus įveiktas. O jei "nušienauti" nenaudojamus plotus tai tada avys. Išvada : neverta. ,
×
×
 • Create New...