Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

  • po 4 savaičių...

Sveiki kolegos,
pas mane įdomi situacija.Galvijų kraują pradėjo imti 2013m.Tada 2013m pavasarį 1 kartą paėmė,o 2013m žiemą-kitą.
Trečiasis kraujo ėmimas buvo 2014.12.17 ir galvoju sedėsiu sau ramus,nes reiks daugiau tik kas 12 mėnesių imti.Galvoju dabar reiks imti tik 2015m gruodį.
Deja paskambino VMVT ir pasakė kad yra naujovė,tiems kas vėliau(2011 ,2012 ir 2013m pradėjo dalyvauti tuose kraujo tyrimuose,tai buvo atrinkti ir šiemet(2015m) teks 2 kartus imti kraują:pavasarį ir žiemą.Sako bet tada nereikės 4 ar 5 metus visiškai imti kraujo.
Kaip yra jūsų rajonuose ? Gal kas susidūręs ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Grynaveislės (su kilmės dokumentais) nesukergtos 16-18 mėn. simentalų veislės telyčios ~1000€+PVM. Gal būna ir pigiau, bet labai gražūs gyvuliai buvo. :) (pirkta sausio mėn.). O kur pirkti? LMGAGA yra visas augintojų sąrašas. :) Bent jau aš taip ieškojau.

O sukergtos, manau brangiau kainuos. Ypač limuzinai/šarole, nes labai jau populiari veislė.  Kažkada buvo berods +- 5000lt+pvm.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki visi. Turbūt būsiu ne pirmas kuris klausia ar verta pradėti auginti mėsinius galvijus, bet iš savo ''varpinės'' paklausus būna ramiau . Praėjau ūkininkauti prieš du metus įkurdamas augalininkystės ūkį šiais metais yra 42ha žemės ir galimybė plėstis bet įvertinus Žemaitijos žemes ir suvedus metinę suvestinę gaunasi 0 arba minusas, tai viena laimė kad patinka man ūkio darbai ir teikia malonumą, bet logiškai mąstant arba reikia stabdyti šitą reikalą arba keisti kažką. Labai stipriai mąstau pereiti ant "mėsinių". kadangi su galvijais turiu patirties senelių ūkyje, tai "balta varna" nebūčiau,nes gimiau užaugau kaime ir kiekvieną dieną dalyvavau ūkio gyvenime. Techniką turiu visą reikalinga pašarų ruošimui tik išskyrus presą taigi didelių investicijų į techniką nereikės. Dauguma žemės nuosava, ganymui turiu 12ha plotą kuris ribojasi su sodyba, taip pat pastatai pašarų laikymui irgi yra, tik sunkiau su ferma. Viskas manau kaip ir tiktų tačiau norisi sužinoti kitų nuomonę, kaip elgtis pradžioje ir t. t. t

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turejau zemes, bandziau augint grudus, bet neturint technikos s... gavosi, laiku neatliekami darbai nedave jokio rezultato. Pradejau pries kokius 5 metus, priestai tevai bande ukininkaut, tai su siaubu prisimenu varga su pieninem karvem. Ryta vakara kaip priristas suo eini prie karviu, nesibaigiancios investicijos i melzimo aparatus, generatorius, saldytuvus, meslo salinimo sistemas ir t.t. Prie pieniniu karviu reikia keleto zmoniu, o dabar apsisuku vienas, planuose ir butu 100 galviju. Sieno ruli imetei, vande

ns prileidai (jei nera automatiniu girdyklu) ir laisvas. Laisvadieni pasidaryt nera problemu. Pienininkam ne verkt reikia, o karves seklint su mesiniais, pradziai kol uzaugs dar ir piena melzt gales. Pirkau telycias is zmogaus, kuris pradejo nuo pieniniu karviu, bet perejo ant mesiniu, tai patikekit, tikrai nesigaili.

Prisimenu kai uzauginau pirma buliu uz mesa gyva svori gavau 5.80 Lt, dabar po 5.20 Lt. Sakyciau kainos taip smarkiai nepasikeite, palyginus su pienu.

O kiek galviju dabar laikote? Butu idomu uzsukti pasikonsultuoti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siuo metu 32 galvos, nelabai ka parodysiu, galvijai lauke pievoj ganosi ir tiek, na dar keletas buliu fermoj paliko. Jei norisi maza uki apziuret, asmenine zinute kreipkites, pora nemokamu patarimu tikrai duosiu. Paciam veislini buliu reikia susirast, tuo paciu pasizvalgysiu, kaip dideliam uki viskas vyksta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...

Tai va taip ir mąstau, tik sudėliojote mintis i lentynas :) Labai ačiū už nuomonę.

 

Tik dar turiu klausimą: dėl kiekio - turbūt laikyti reikia minimum 10 vnt. gyvulių iš karto .. ?

Laikyk kiek išeina ir pagal galimybes, as pvz pradėjau nuo 5, pats gyvuliu nebuvau laikes tai man pradziai pakanka apsislifuoti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū, Žemaiti, už patirtį. Man asai aiškino, kad be 10 net neverta bandyti - sako, kad neapsimoka

 

Man ir sake kad 10 reikia turet, aisku viskas greiciaus tada vyksta, greiciau banda dideja greiciau viskas sukasi, bet reik turet ta startini nebloga, reik juk ir susisienaut reik ir turet kur ganyt ir laikyt, vienu zodziu as nuo 5 pradejau o toliau ziesiu kaip bus:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Sveiki.Noriu isgirsti ir is Jusu,ar labai yra blogai ? pastebejau,kad versinga karve zinda kitos karves verselis ji atskirta nuo savo verselio kai jam suejo 7 men.Dabar mazdaug uz 9 d turi versiuotis ir pastebejau,kad ja zinda kitas o ji leidziasi.Ji mesine misrune,nemelziama.

aciu

Blogai. Neliks krekenų jos pačios veršeliui. Atskirk.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sveiki, galvoju ir aš pradėti vystiti mėsinę galvininkyste, gal kas pasakytu ar mokamos kokios išmokos už karvęs žindenias, pieninius, mėsinius bulius. Dabar laikau pienines karves, bet prastesnes galvoju sėklinti mėsiniais, kokia veislę pasirinkti, kad lengvai veršiuotūsi ir butų ganėtinai greitai auganti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...