Jump to content

Grūdų kainos pasaulyje, Ateities sandoriai, MATIF, LIFFE


Vall2

Recommended Posts

kai kam nepamaišytų pasiklausyti dienos naujienas :lol:

Jūs jau man atleiskit ponas, bet aš jūsų "Kalabeibiškių" kaimo naujienų neprenumeruoju. O kitur šita tema kalbama apie laukiamus superinius derlius. O dėl įtakos kainom - kol kas jie faktiškai pilnai apsirūpina viskuo, gal truputį aliejaus įsiveža.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na ne , kiek supratau tai laisva prekyba nete ir nuo sudaryto kontrakto kiekio ji sekmingai ivykdzius teks moketi ir pardavejui ir pirkejui , berods kaina tarkim kontraktas 100t. apie 1LT nuo tonos , tarkim as pasiskelbiu parduodantis x kieki uz x kaina ir atsiskaitima x laikotarpiu, tu perki ir sutampa tavo x kaina su mano , as gaunu sutarti i emeila , na bent taip supratau budamas viename seminare :eusa-think:

Šiaip neburkim iš kavos tirščiu palaukim ir kitais metais galėsim padiskutuoti šia tema plačiau.Gal ir neblogas bus šis sumanymas bent jau save pasitikrinsim gerus sandėrius sudare ar ne .
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

klausimas paprastas, kodel nafta juda zemyn, o grudai - aukstyn.. pagal dabartine naftos kaina man atrodo rapsas stipriai pervertintas.. grudai - OK.. bet kodel viskas siandie limit up taip ir nesupratau.. keistoka kazkas.. kazkokiu kataklizmu pasaulyje irgi nematau.. negi Starkeviciaus postruingavimai apie gyvulininkystes ukio kelima ir ne zmoniu, bet jauciu penejima istrigo visam pasauliui :)

kas man paaiskins?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kai nafta ir auksas juda i priesingas kryptis, tai yra standartine situacija, kuri reiskia, kad "hebra" tikisi, kad ekonomika stos (naudos maziau naftos), ir visi nores saugumo (pirks auksa).. cia tai jau shaulini infantiliskai pasakei, gal kokia knyga paskaityk :)... bet kodel "nafta" resursas, kuris juda kartu su "progresu", geresniu uzdarbiu, ir noru geriau valgyt, juda i akivaizdziai skirtingas puses... ka tik apie minute galvojau, tokio atvejo neprisiminiau per savo trumpa gyvenima.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kai nafta ir auksas juda i priesingas kryptis, tai yra standartine situacija, kuri reiskia, kad "hebra" tikisi, kad ekonomika stos (naudos maziau naftos), ir visi nores saugumo (pirks auksa).. cia tai jau shaulini infantiliskai pasakei, gal kokia knyga paskaityk :)... bet kodel "nafta" resursas, kuris juda kartu su "progresu", geresniu uzdarbiu, ir noru geriau valgyt, juda i akivaizdziai skirtingas puses... ka tik apie minute galvojau, tokio atvejo neprisiminiau per savo trumpa gyvenima.

Tikėjausi paskaitos apie ekonomiką tokiam stiliuje :icon-smile: normaliai žinoma taip ir būna, bet kad dabar nieko normalaus nėra. Aukso kainos jaus senai aukštumoj ir bent aš dabartinėm kainom jo nebepirkčiau.ekonomika jau pakankamai nusiritusi ir tikėtis dar mažesnio energijos vartojimo naivu. Nepaisant to OPEC žada mažinti naftos gavyba. Tai palieka erdvės biokurui, įskaitant rapsus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

klausimas paprastas, kodel nafta juda zemyn, o grudai - aukstyn.. pagal dabartine naftos kaina man atrodo rapsas stipriai pervertintas.. grudai - OK.. bet kodel viskas siandie limit up taip ir nesupratau.. keistoka kazkas.. kazkokiu kataklizmu pasaulyje irgi nematau.. negi Starkeviciaus postruingavimai apie gyvulininkystes ukio kelima ir ne zmoniu, bet jauciu penejima istrigo visam pasauliui :)

kas man paaiskins?

Šitos "skyrybos" įvyko pernai rudęnį, tik tada nafta nuvažiavo aukštyn, o grūdai liko žemai. Dabar grūduose madas diktuoja orai o naftą smukdo JAV atsargos ir kelis mėnesius iš eilės mažėjanti Kinijos gamyba. Čia aišku viskas labai supaprastintai, bet nuo to galima pradėt knist giliau.

Sauliau - mano nuomone, biokuras savo geriausius laikus jau turėjo. Nelabai įsivaizduoju, koks turi būt kainų skirtumas, kad tas verslas būtų pelningas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal ir praėjo tas aukso amžius, bet preidamas paliko pėdsakus. fabrikų ir įsipareigojimų pavidalu. Investuoti kalnai pinigų į ta reiką. O pinigai kai žinia savo darbą daro ;)

žinoma jų kiekiai (rapsų dyzelio) nėra daug liamentys, bet negali sakyt, kad nereikšmingai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kokios oru prognozes amerikos pietuose? Kiek suprantu karsciai dar nusimato bent savaitei.

Nieko sau pietuose. Faktiškai visa JAV teritorija iki Uolinių kalnų. Realiai tai nėra taip baisu, nes skiriasi augalų fazės skirtinguose regiuonuose. Tie kurie tuoj plaukės nukentės labiausiai. Draudimui bus ką veikt. Belieka laukt kokio uragano, kuris sugebėtų išjudint tas oro mases. O mums nepražiopsot momento.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi mano oponentas jau kalba normaliau, tai pabandysiu pasamprotaut, kas man vaidenasi šituo klausimu. :)

Jei žiūrėt į absoliučius skaičius grūdų rinkoje, tai vaizdelis tikrai neturėtų spekuliantų taip gasdint. Bet problemos yra giliau. Pagrindinė, mano nuomone, kad grūdų, kurie skirti eksportui, mažėja. Rezervai normalųs, bet beveik pusę jų valdo šalys, kurios faktiškai nieko neparduoda. Čia aš apie kviečius. Pigųs tiekėjai (Juodosios jūros uostai) šiemet prekiaus kukliau, EU skaičiai dar svyruoja, bet eksportas mažėja jau keli metai. Trumpiau tariant, kviečių yra, bet jų mažėja pas pagrindinius eksportuotojus, o kai dar prisideda problemos Rusijoj ir jos kaimynuose, tada jau visai liūdna. Sakysit, kokios problemos, keičiam kviečius kukurūzais, bet jie šiai dienai ir yra pagrindinis kainos variklis. Pagrindinis pasaulio gamintojas ir eksportuotojas turi smarkių problemų su orais, Brazilų uostai užkišti soja į Kiniją, kas lieka - Argentina ir naujas žaidėjas Ukraina. Nelabai koks vaizdelis.

Kas gali pakeist įvykių eigą - geras lietus būtų pradžia. EU problemos. Bet kol kas buliai valdo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...