Jump to content

Grūdų kainos pasaulyje, Ateities sandoriai, MATIF, LIFFE


Vall2

Recommended Posts

Jei tokiu tempu leisimės į dugną, tai atėjus javapjūtei dar turėsim primokėt, kad grūdus paimtų.

Bet pinga ne vien grūddai, ar ne taip kolega? Tai gal ir už naftą dar primokės kad tik kas nors paimtų?

Būtų gerai, bet nafta man kol kas neaktuali (šiandien kol kas nepinga beje), o vat pvz karbamidas FOB Južnyj pabrango 45 doleriais per savaitę ir kainuoja jau 540 už toną. Gegužės pradžioj kaina buvo 350. Ir tai neriba, nes labai jau riboti ištekliai pasidarė, kai Kinai uždarė eksportą, tiksliau sakant jie nelabai turi pigios energijos jo gamybai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

atleiskit kad kišuosi i jusu pasvarstymus betskaitau ,skaitau ir apart to kad esat pririnke lievos informacijos skirtos investuotojam nieko daugiau jusu pasvarstymuose nėra .Nes turim suprasti kad pasaulyje yra melas,didelis melas ir statistika.Ir visa tai greta visose gyvenimo situacijose.

Tipškas lietuvis - išvadini kitus durnais be jokių argumentų ir jautiesi protingiausias. Taip ir toliau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

atleiskit kad kišuosi i jusu pasvarstymus betskaitau ,skaitau ir apart to kad esat pririnke lievos informacijos skirtos investuotojam nieko daugiau jusu pasvarstymuose nėra .Nes turim suprasti kad pasaulyje yra melas,didelis melas ir statistika.Ir visa tai greta visose gyvenimo situacijose.

:D gerai, kad kišiesi, kuo daugiau chebros tuo įdomiau. Matai aš gimiau naktį, bet ne praeitą taigi tas tiesas žinau, kaip manau dauguma iš mūsų.

Nori konkretumo? Ok bandau dėstyti savo poziciją "kaimietiškai". Kaip kaimme šuo pririšamas prie lenciųgo o lenciųgas kabinamas prie per kiemą nutiestą dratą, taip ir kainos laksto aukštyn žemyn kiek jom lenciūgo ilgis leidžia atitolti nuo drato ;). Koks lenciųgo ilgis nežinau, tarkim 30eurų tonai, apie tai į kirią pusę ir kodėl tas šuo bėga parašo bulvinykas, bet man įdomiausia kur yra dratas ir kur link jis veda. Šiandien dienai mano galva tas dratas grubiai ties 204 euro/t ir mano galva jo kryptis aukštyn, taigi tas šunelis, gali makaluotis į kurią pusę besugalvotų, bet bendra kryptis aiški :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nori konkretumo? Ok bandau dėstyti savo poziciją "kaimietiškai". Kaip kaimme šuo pririšamas prie lenciųgo o lenciųgas kabinamas prie per kiemą nutiestą dratą, taip ir kainos laksto aukštyn žemyn kiek jom lenciūgo ilgis leidžia atitolti nuo drato ;). Koks lenciųgo ilgis nežinau, tarkim 30eurų tonai, apie tai į kirią pusę ir kodėl tas šuo bėga parašo bulvinykas, bet man įdomiausia kur yra dratas ir kur link jis veda. Šiandien dienai mano galva tas dratas grubiai ties 204 euro/t ir mano galva jo kryptis aukštyn, taigi tas šunelis, gali makaluotis į kurią pusę besugalvotų, bet bendra kryptis aiški :)

Iš mano varpinės tai gali nutikti taip kad lenciugo trumpumo neužteks šioje vietoje gali tekti trumpinti drata.Galu gale laukiam liepos dešimtos tada bus '' tikslesnės ''atsargu ir busimo derliaus prognozės.Tai yra bus atskaitos taškai mėgstantiems skaičius.O šiaip manau kad pas mus nuo rugpjučio pirmos iki sausio pirmos dienos antros klasės kviečiai kainuos penkis šimtus litu plius minus dvidešimt proc.Ir tai tik optimisto akimis žiurint.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tavo skaičiukai pilnai telpa į mano "drato/lenciūgo" teoriją. Jei dratas 204 - lenciūgas 30 tai biržoje 174eurai tai lietuviui ūkininkui ir lieka apie 500 litukų. Jūs abu su bulvinyku prognozuojat, kad bėgs žemyn, aš nesiimu šito spėti. Man svarbiausia, kad atskaitos taškas "dratas" juda aukštyn (tiesa tasu judėjimas laabai lėtas) tuo pačiu ir lenciūgas ilgėja, bet bendrai ilgalaikės tendencijos (kaip kombainų pardavėjuj) geros.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Manyčiau kad USDA šiandien tavo dratą nutraukė kaip siūlą.

Pasižiūrėk grūdų kainas nuo kokių 2007 iki dabar (man įdomu ilgalaikiai keliųmetų prioritetai) na ir pabandyk nubrėžti tiesę per tą kardiogramą, ką rodys? Nemanau, kad viena naktis ar savaitė ar mėnuo gali nutraukti tą tendenciją.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žinai jeigu atvirai tai jeigu biržoje išliks tie du šimtai euru ir nebandys kilti aukštyn tai mums mirtingiesiems ir bus gerai nes jeigu kaina bandys lipti i viršu valdžia uždarys sienas taip kaip padarė rusai prieš metus.Juo lab kad kaip ir buvo Briuselyje pagrumota piršteliu kad jeigu žais tik spekuliantai tai bus imtasi priemoniu.O tada mums tikrai ne igera.Dar ir juoka pasakysiu kad bulvinykas sakė kad siaurai žiurim tai šioje vietoje norėčiau pasakyti kad per plačiai matai reiktu siaurinti problemos apžvalgos plota,nes gyvenime vis tiek viskas vyksta pagaliu kaišymo i ratus principu ir čia tikrai ne Lietuviškas bruožas.O dėl tos kreivės tai anksčiau taip buvo iki krizės dabar nėra tos kreivės nes didieji žaliavu tiekėjai dėl šuoliu ir nuopoliu nebeišligina gamybos ir man tuo pačiu produktus tiekia kiekviena kaina derinant atskirai ilgalaikės sutartis šiuo metu turiu tik ketvirčio ilgumo kai visuomet buvo min. metus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Manyčiau kad USDA šiandien tavo dratą nutraukė kaip siūlą.

Pasižiūrėk grūdų kainas nuo kokių 2007 iki dabar (man įdomu ilgalaikiai keliųmetų prioritetai) na ir pabandyk nubrėžti tiesę per tą kardiogramą, ką rodys? Nemanau, kad viena naktis ar savaitė ar mėnuo gali nutraukti tą tendenciją.

Žiūrim dar toliau.

http://www.mrci.com/pdf/w.pdf

nuo 2007 turim tris laiptus skirtingom kryptim, kurie tęsės iki 1,5 metų, kainos kilimo laikotarpiai trumpesni. Pagal skaičius tai dabar turim DD ir laiptą žemyn. Iš kitos pusės jei balandį nebūtume užkopę taip aukštai, tai gal dabar nereiktų taip ristis.

Grazbekai - sąmokslo teorijose aš kažkaip nepasikaustęs. Mes čia faktiškai klaidžiojam tamsoj, o kai nežinai kokios jėgos ir kaip veikia, tai ir kyla mintys visokios. Bet faktų nėra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

hmm pabandysiu dar supaprastinyi. Ar yra bent vienas teigiantis, kad grūdų paklausa pasaulyje mažėja ir kad po kiek ai metų javų plotai ims mažėti, jų vietą užims miškai, bananų, ananasų ir pan plantacijos? Manau ne, kolkas visi ginčai ir kainų svyraivimai susiję su tuo ar spės pasiūla paskui augančią paklausą ar ne. Kol bus tokia situacija kainos žinoma makaluosis, grūdų augintojai vieną sezoną išloš kitą praloš, bet kol bendra laimėjimų suma viršys pralaimėjimų sumą viskas OK ir man ir jums nereikės keisti veiklos krypties :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

hmm pabandysiu dar supaprastinyi. Ar yra bent vienas teigiantis, kad grūdų paklausa pasaulyje mažėja ir kad po kiek ai metų javų plotai ims mažėti, jų vietą užims miškai, bananų, ananasų ir pan plantacijos? Manau ne, kolkas visi ginčai ir kainų svyraivimai susiję su tuo ar spės pasiūla paskui augančią paklausą ar ne. Kol bus tokia situacija kainos žinoma makaluosis, grūdų augintojai vieną sezoną išloš kitą praloš, bet kol bendra laimėjimų suma viršys pralaimėjimų sumą viskas OK ir man ir jums nereikės keisti veiklos krypties :)
Viskas čia gražiai ir teisingai kaip vadovėlyje bet galutinio vartotojo kišenėse vėjai švilpauja juk jeigu bent afrikos žemynas turėtu už ka nusipirkti maisto manau tavo prognozės pildytusi su kaupu.Bet šiuo metu ne tik bananinės šalys bet ir mažesniai pusei europiečiu kainos yra tik prieinamos.Ir valdžios vyrai bando po kol kas gražiuoju visa tai sureguliuoti.Bet gali buti ir drastišku priemoniu nes liaudis bruzda ir reikia sprendimu pinigu spaudinimas to jau nesprendžia nes juos spausdinti moka visi.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Grazbekai - sąmokslo teorijose aš kažkaip nepasikaustęs. Mes čia faktiškai klaidžiojam tamsoj, o kai nežinai kokios jėgos ir kaip veikia, tai ir kyla mintys visokios. Bet faktų nėra.

Aš taip pat bet valdžios vyrai šiuo metu nelabai turi iš ko rinktis ieško aukos kuri yra riebesnė ir kuria butu galima papjauti pietu stalui.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

hmm pabandysiu dar supaprastinyi. Ar yra bent vienas teigiantis, kad grūdų paklausa pasaulyje mažėja ir kad po kiek ai metų javų plotai ims mažėti, jų vietą užims miškai, bananų, ananasų ir pan plantacijos? Manau ne, kolkas visi ginčai ir kainų svyraivimai susiję su tuo ar spės pasiūla paskui augančią paklausą ar ne. Kol bus tokia situacija kainos žinoma makaluosis, grūdų augintojai vieną sezoną išloš kitą praloš, bet kol bendra laimėjimų suma viršys pralaimėjimų sumą viskas OK ir man ir jums nereikės keisti veiklos krypties :)
Viskas čia gražiai ir teisingai kaip vadovėlyje bet galutinio vartotojo kišenėse vėjai švilpauja juk jeigu bent afrikos žemynas turėtu už ka nusipirkti maisto manau tavo prognozės pildytusi su kaupu.Bet šiuo metu ne tik bananinės šalys bet ir mažesniai pusei europiečiu kainos yra tik prieinamos.Ir valdžios vyrai bando po kol kas gražiuoju visa tai sureguliuoti.Bet gali buti ir drastišku priemoniu nes liaudis bruzda ir reikia sprendimu pinigu spaudinimas to jau nesprendžia nes juos spausdinti moka visi.

aš nieko neprognozuoju, aš klausiu ar matėt kur tokių prognozių, kad apčiuopiamoje ateityje neapsimokės auginti javų?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nereikia jokiu prognoziu, ju isties neapsimoka auginti, ypac masiniu populiariuju kulturu, nes su jom daug rizikos ir kuo toliau tuo maziau aiskumo del pardavimo, tad vien ta rizika ir iskelia neapsimokejima i pirma eile

Nu blin voras to ko ta žeme knisi jeigu jau taip neapsimoka .Prieš taip šnekėdamas pirma alternatyva susirask

aš nieko neprognozuoju, aš klausiu ar matėt kur tokių prognozių, kad apčiuopiamoje ateityje neapsimokės auginti javų?

Ir negali buti kitokiu prognoziu tu pats pagalvok jeigu kruva žmoniu badauja ir jeigu jie sugebėtu ipirkti ta maista tai tikrai tik galvotum kaip to gero gauti daugiau .Manau mums užtektu kad kiekvienoje šeimoje abu sutuoktiniai parneštu bent po pora minimumu tai tavo galvos skausmas butu tik kaip daugiau užauginti.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nereikia jokiu prognoziu, ju isties neapsimoka auginti, ypac masiniu populiariuju kulturu, nes su jom daug rizikos ir kuo toliau tuo maziau aiskumo del pardavimo, tad vien ta rizika ir iskelia neapsimokejima i pirma eile

Nu blin voras to ko ta žeme knisi jeigu jau taip neapsimoka .Prieš taip šnekėdamas pirma alternatyva susirask

kai pradejau auginti, apsimokejo, dabar viska turiu kad auginti apsimoketu, bet viskas ka auginu tapo loterija, tai gal geriau nusipirkti viking loto bilietu uz 500 000 lt ir syki per metus galbut islosi

zodziu zaisti azartinius zaidimus yra ir paprastesniu budu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...