Jump to content

SEJAMOSIOS ?


Vilius

Recommended Posts

Kaimynas mano su tokia sėjo, daug aš jo neklausinejau apie ja nes ten pati sejamoji kaip ir visos SZ bet ta važiuokle tai man patiko del to kad seuresniu keliuku gali pravažiuot lengviau, kai aš su iprastine sz jau griovio kraštais leidžiu ratus tai jis dar keliu važiuoja ir diskai nesieke žemes.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

šita SZP 3.6 dar komplėktuojasi sėklos privolavimo volais .galiniai ratai nuimami ir vietoi ju statosi metaliniai volai .kaina +5000lt.

va man idomu kaip dirba sėjamoji durpėi su tais volais ,kažin ar nesikemša volai ir ar paveža traktorius jai šlape ?

dar norėtusi išgirsti nuomone dėl SZ 3.6 su sutankintu isėjimu (ne 15cm o 7.5cm .taip rašo gamintojas) kaip sėja ,ar apsimoka prasidėti su tuo variantu?

ten tos lėkštės aria platesne vaga ir sėkla krenta pro "kelnias" i dvi vageles. kažin ar tikrai taip gaunasi ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 3 savaičių...
  • po 1 metų...
  • po 1 mėnesio...

Kad neprikurti naujų temų paireikšiu šitoje :

iškilo būtinybė iki pavasario apturėti nuosavą sėjamąją. Turima pinigų suma šitam reikalui iki 5 000 lt. Kabinama bus ant MTZ, turėtų būti 3 metrų, technologinių nereikia. Kiek domėjausi, už tokią kainą išeina arba rusiška SZ (kurių normalių jau su žiburiu nerasi) arba noraginės. Žemių turiu įvairių - tiek plytinio molio, tiek priesmėlio. Sėju kviečius, miežius ir mėginčiau vasarinį rapsą. Tai dabar ir kyla klausimas - kokio gamintojo pirkti sėjamąją ? Mačiau keletą variantų : Nordsten, Stegsted, Fiona ir Tume. Nordsten kiek skaičiau, yra problemų su pavarų dėže. Kaip reikalai su kitų minėtų gamintojų dėžėmis ? Kokia noragėlių konstrukcija labiau pasiteisina (nes pvz tume ir nordsten skiriasi visiškai). Kur gauti atsarginių dalių šitiems džiaugsmams ? Gal iš kur geriau pirkti ? Aš pagalvoju apie margučius, nes atveža iki vietos ;)

Ačiū už nuomones.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kad neprikurti naujų temų paireikšiu šitoje :

iškilo būtinybė iki pavasario apturėti nuosavą sėjamąją. Turima pinigų suma šitam reikalui iki 5 000 lt. Kabinama bus ant MTZ, turėtų būti 3 metrų, technologinių nereikia. Kiek domėjausi, už tokią kainą išeina arba rusiška SZ (kurių normalių jau su žiburiu nerasi) arba noraginės. Žemių turiu įvairių - tiek plytinio molio, tiek priesmėlio. Sėju kviečius, miežius ir mėginčiau vasarinį rapsą. Tai dabar ir kyla klausimas - kokio gamintojo pirkti sėjamąją ? Mačiau keletą variantų : Nordsten, Stegsted, Fiona ir Tume. Nordsten kiek skaičiau, yra problemų su pavarų dėže. Kaip reikalai su kitų minėtų gamintojų dėžėmis ? Kokia noragėlių konstrukcija labiau pasiteisina (nes pvz tume ir nordsten skiriasi visiškai). Kur gauti atsarginių dalių šitiems džiaugsmams ? Gal iš kur geriau pirkti ? Aš pagalvoju apie margučius, nes atveža iki vietos ;)

Ačiū už nuomones.

Apie pardaveja teisingai galvoji, pasiskambink pasakyk ko nori jei neturi paieskos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

turejau toki galvos skausma ir as visus metus ieskojau sejamosios..sunkiai sekesi.bet va siulyciau nemacius gyvai nepirkti -atves bus lauzas bus piktumai ir t.t man buvo su agrotaka .skambinau jo-jo ledas ,kai pamaciau gyvai faktiskai i metalo lauza tinka +is karto klausk ar su PVM nes aplamai pardavejai megejai ji priskaiciuot kai jau perki :lol: kas del sejamu greiciu deziu is ko tu isvardinai skaityk pas visas greiciu deziu dantraciai plasmasiniai..nereik ju bijot paprasciause arba keist laiku susidevejusias ivores arba perdaryti i guolius.. ka as sekmingai ir padariau saviskiai kverneland :) kas del norageliu ju yra visokiu formu .neziurek i bukus juos greitai ismeta i pavirsiu ..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

turejau toki galvos skausma ir as visus metus ieskojau sejamosios..sunkiai sekesi.bet va siulyciau nemacius gyvai nepirkti -atves bus lauzas bus piktumai ir t.t man buvo su agrotaka .skambinau jo-jo ledas ,kai pamaciau gyvai faktiskai i metalo lauza tinka +is karto klausk ar su PVM nes aplamai pardavejai megejai ji priskaiciuot kai jau perki :lol: kas del sejamu greiciu deziu is ko tu isvardinai skaityk pas visas greiciu deziu dantraciai plasmasiniai..nereik ju bijot paprasciause arba keist laiku susidevejusias ivores arba perdaryti i guolius.. ka as sekmingai ir padariau saviskiai kverneland :) kas del norageliu ju yra visokiu formu .neziurek i bukus juos greitai ismeta i pavirsiu ..

Tai niekas ir neliepia pirkt nemacius. Kai jie prisiziuri visokiu lauzu paprasciausiai gera stovi skirtingai supranta pirkejas ir pardavejas. Kaina dazniausiai ir sakoma be PVM, nemanau kad cia kokia nors apgavyste, o ir paklausti nesunku.

Kodel nereikia technologiniu veziu ir tik 3 metru plocio?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai niekas ir neliepia pirkt nemacius. Kai jie prisiziuri visokiu lauzu paprasciausiai gera stovi skirtingai supranta pirkejas ir pardavejas. Kaina dazniausiai ir sakoma be PVM, nemanau kad cia kokia nors apgavyste, o ir paklausti nesunku.

Kodel nereikia technologiniu veziu ir tik 3 metru plocio?

Kiek internete žiūriu, tai labai retai viena kita atrodo panašesnė. Dylančių dalių kažkaip niekas nenori stambiu planu fotografuoti (nebent kaina virš 10 kLt :) ). 3 metrų dėl kainos, transportavimo patogumo ir klausimas, ar pakels normaliai MTZ platesnę. Priedo žemės kol kas ne prūdai. O vietoj technologinių bus naudojamas GPS (europa duoda).

turejau toki galvos skausma ir as visus metus ieskojau sejamosios..sunkiai sekesi.bet va siulyciau nemacius gyvai nepirkti -atves bus lauzas bus piktumai ir t.t man buvo su agrotaka .skambinau jo-jo ledas ,kai pamaciau gyvai faktiskai i metalo lauza tinka +is karto klausk ar su PVM nes aplamai pardavejai megejai ji priskaiciuot kai jau perki :lol: kas del sejamu greiciu deziu is ko tu isvardinai skaityk pas visas greiciu deziu dantraciai plasmasiniai..nereik ju bijot paprasciause arba keist laiku susidevejusias ivores arba perdaryti i guolius.. ka as sekmingai ir padariau saviskiai kverneland :) kas del norageliu ju yra visokiu formu .neziurek i bukus juos greitai ismeta i pavirsiu ..

Matai, mes į skirtingus kainų segmentus taikom. Įvores perdarinėjai pas žmogų , kur skelbiu.lt yra skelbimas ? Kiek kainavo ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na kas liečia margučius tai išdurs kaip ir visur o gal net labiau, jeigu pajus, kad nelabai ka gaudaisi (čia iš savo patirties sakau)

Del sejamosios tai aš turedamas 5000 litu ir laiko iki pavasario bandyčiau jieškoti szt-3,6 su žoliu isejimo iranga tai su ja galesi pasiset ir rapsa ir dar turetu pinigeliu likti truputi.

Koks GPS, kokia kaina?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tokio pločio sėjamają prie mtz nebent jei ateity planuojama ją sukomplektuot su kompakteriu...

aš sėju su 2,5 m pakabinama ant t-25, - pats tas prie tokio traktoriaus. tai prie mtz 3 m kiek mažoka (be reikalo mindysi žemę).

4 m sakyčiau būtų pats tas, tikrai ne per sunku...

esu matęs belarus, berods 892 su 5 metrų pakabinama, va ten tai nesąmonė kažkokia jau.

beje, pirkdamas žiūrėk, kad netrūktų papildomo dantračio mažesnėms sėklos normoms (pvz. rapsams) daugumoj sėjamųjų toks yra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

4 metru pilna sejamaja su ~ 700 kg MTZ 82 su nauju siurbliu ir paskirstytoju keldavo sunkokai, dirbti galima pasejus 0,5 ha jau lengviau keldavo. MTZ 892 be problemu keldavo ir pilna. Dar paprasyk kad uzdetu traktoriau veziu purentuvus, nes kai dregniau sumins ir tose vietose kur ratai ejo prastai iterps arba visai neiterps.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na kai as ieskojau pradziai tai irgi buvo skirta iki 5000lt tai buvau prarades vilti . po geru metu galejau skirti daugiau :) guolevietes gamino draugas turiu gera tekintoja prienuose (gaila prisukau jau deze buciau parodes gyvai) padarysiu foto.. pinigai juokingi .guoliai 4 vnt po 7lt ir uz tekinimus 40 lietuvisku :eusa-dance: plius nezinau kaip su kitom bet fiona, kvernelandu rapsui reikalingi liezuveliai ant riciu ir dantracio nepamirsk ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

turejau toki galvos skausma ir as visus metus ieskojau sejamosios..sunkiai sekesi.bet va siulyciau nemacius gyvai nepirkti -atves bus lauzas bus piktumai ir t.t man buvo su agrotaka .skambinau jo-jo ledas ,kai pamaciau gyvai faktiskai i metalo lauza tinka +is karto klausk ar su PVM nes aplamai pardavejai megejai ji priskaiciuot kai jau perki :lol: kas del sejamu greiciu deziu is ko tu isvardinai skaityk pas visas greiciu deziu dantraciai plasmasiniai..nereik ju bijot paprasciause arba keist laiku susidevejusias ivores arba perdaryti i guolius.. ka as sekmingai ir padariau saviskiai kverneland :) kas del norageliu ju yra visokiu formu .neziurek i bukus juos greitai ismeta i pavirsiu ..

Stegsted dantračiai metaliniai..nordstenui plastmasiniai... nors turėjau nordstena 3,5m su metaliniais dantračiais..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Užvertėt krūva informacijos :) Tai kiek supratau, geriau stegsted žiūrėti ? SZ lyg ir retai sėja, kaip kolega paprotino... Ir su SZ šiemet pasidariau negerą baiką, kai sėjau žieminius pilnai nuleista sėjama, tai mikštoj žemėj taip giliai sukišo, kad vos pradygo paskui :eusa-doh: Gal usienietiškos geriau išlaiko sėjimo gylį ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Užvertėt krūva informacijos :) Tai kiek supratau, geriau stegsted žiūrėti ? SZ lyg ir retai sėja, kaip kolega paprotino... Ir su SZ šiemet pasidariau negerą baiką, kai sėjau žieminius pilnai nuleista sėjama, tai mikštoj žemėj taip giliai sukišo, kad vos pradygo paskui :eusa-doh: Gal usienietiškos geriau išlaiko sėjimo gylį ?

O tai nafik tu ją pilnai nuleidi? Ant hidro cilindro turi būti slankiojama atrama, kuri nuspaudžia cilindro užrakinimo vožtuvėlį, ir jos pagalba susireguliuoji gylį. Reikalingos abi šlangos ir jokios problemos šitoj vietoj nėra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jei zoliu laukuose yra tai patarciau tik diskine

tai šiais laikais galima su chemija žoles išsinainint. kai ekologinį turėjom tai 5 metus su stegsted noragine sėjom ir vargo nebuvo, nebent reikėdavo šlapiam smėlyne sėt, tada tai labai veldavosi noragėliai, o šiaip tai jokio vargo su ta noragine sėt, tik svarbu visos prispaudimo spyruoklės kad būtų ir tada tikrai labai gražiai pasisėt galima :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Užvertėt krūva informacijos :) Tai kiek supratau, geriau stegsted žiūrėti ? SZ lyg ir retai sėja, kaip kolega paprotino... Ir su SZ šiemet pasidariau negerą baiką, kai sėjau žieminius pilnai nuleista sėjama, tai mikštoj žemėj taip giliai sukišo, kad vos pradygo paskui :eusa-doh: Gal usienietiškos geriau išlaiko sėjimo gylį ?

Jeigu nagrinet nuodugniai ivairius varijantus tai visa vakara gali užtrukti, jeigu iš savo patirties tai teko darbuotis su noraginem Hasia, Segsted, diskinem SZ, IDEA 3-900 ir dabar esu gaves pabandymui UNIA AMBER-4.

SZ minusai, kad negalima seti rapso, jeigu toli laukai ir siauri privažiavimo keliukai su grioviais šonuose tai gan sudetinga transportut. Nera technologiniu vežiu.

Pliusai, trašos, prikabinus volus iškart privoluojam, gan neblogas disku prispaudimas, todel neblogai iterpia grudus ir i sausa grumstuota moli (kas ir yra pagrindas jeigu turi molio ir bus sausa), jeigu kada sugalvotum seti i koki skutima kur yra daug šiaudu arba pasitaikytu varputetas laukas taip pat problemu nekyla, seti galima gan dideliu greičiu, jeigu sekla užpilinejat kibirais iš priekabos gan patogu vaikščioti ant sejamosios dangčio kos nelabai patogu prie kai kuriu vakarietišku, tai tiek trumpai, a tiesa, del rapsu tai su SZT girdejau, kad galima set, bet pats tokios neturejau, dar esu girdejas, kad rapsa sekmingai seja ir su paprasta SZ, tose skardelese kur uždaro išbyrejimo anga išgriaže skylutes nedideles, kad prabiretu rapsas ir sako neblogai gaunasi. Tiesa del tarpu tai ten viskas gerai, kai kuriose vakarietiškose jie dar didesni, rusiškoi yra keli varijantai, bet pagrinde tai vienas diskas formuoja dvi eilutes (jeigu viskas tvarkinga) tada tarpai tar eilučiu bus dar siauresni negu vakarietiškos. Jeigu sekla nor minimaliai pravalyta nuo šiaudu ir seklavamždžiu gumu ilgis tvarkingas sejamoji praktiškai neužsikiša.

Kad nenusibosčiau tai trumpai apie vakarietiškas(segstet, nordstet, amazone ir kitas tokio tipo) noragines, daugumos senesniu nors centimetra pajudejus atgal užsikiša, iterpimas ant prasčiau idyrbto molio katastrofiškas, skutime jeigu daugiau šiaudu iterpimas 0, jeigu papuola varpučio šaknu iškelia noragelius, prie didesnio greičio taip pat puse seklos paviršiui, pliusai tiksliau reguliojasi norma, technolpgines vežes, ženklintuvai, paprasčiau transportuot.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...