Jump to content

Zirniai


valstietis

Recommended Posts

  • po 2 savaičių...
Na atsiprasau kad kaska izeidziau, bet tiesiog netikiu tokiu derliumi juo lab neaisku kuriam lietuvos kraste, teko girdeti kad ir vilniaus rajone ekologai po 7 tonas avizu kula, dar beto kiek matosi labai svarus laukas, gal auginimo technologija cia galima butu atskleist?

Nesiruošiu nei prieš vieną čia teisintis, aš irgi netikėjau kol prieš porą metų Švedijoj neišgirdau, kad eko ūkis kuriame buvau vidutiniškai kulia 5,5 t/ha eko žieminių kviečių. Ekologiškai ūkininkauju nuo 2003 metų pats nesu turėjęs geresnių derlių per visus tuos metus, noriu tikėti, kad einu teisinga linkme. Šis laukas ekologiškas jau 11 metus, esminis pasikeitimas įvyko kai pradėjau skaityti senas knygutes ar ieškoti informacijos apie seną tradicinę žemdirbystę, kai kurioms knygoms buvo apie 90 metų.

P.S. Žinoma viso ūkio žirnių derlingumas nėra 5 t/ha, jis turėtų būti ~3,7 tonos ant sąskaitos. Bet buvo vietų kur byrėjo ir virš 6,5 t/ha.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Stebina ir mane gerokai tokie dalykai, bet nesiruošiu čia kaltinti ko nors melu. Greičiausiai viskas tiesa. Susidaro toks įspūdis, kad yra tiesiog nereiklios tręšimui, dirvai, agrotechnikai ir augalų apsaugai kultūros, kurių auginimą verta pergalvoti net ir chemizuotiems ūkiams, ar verta į jas daug investuoti, ar atsiperka įdėjimai. Pats į labai gerą žemę šiemet pasėjau šiek tiek grikių sėklai pasidauginti ir prisiauginau daugiau balandų nei tų grikių, kai tuo tarpu visai netoli ekologiniai grikiai pasėti į beveik nedirbtą varputyną atrodo gražūs ir pakankamai švarūs. Prie tokių nereiklių kultūrų priskirčiau: žirnius, pupas, grikius, garstyčias, rugius, avižas. Čia mano tokia asmeninė nuomonė iš savo patirties ir tai kas matyti aplinkui.

Kai prieš 25 metus pradėjau ūkininkauti, paklausiau vieno seno žmogaus, smetansko ūkininko: kokios sėjomainos laikytis. Atsakymas buvo: ankštines kaitalioti su varpinėmis. Štai čia yra silpniausia mūsų ūkių vieta. Niekas javų po javų anksčiau nesėdavo, todėl žemės nenualindavo. O nuo čia ir prasideda visos problemos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Stebina ir mane gerokai tokie dalykai, bet nesiruošiu čia kaltinti ko nors melu. Greičiausiai viskas tiesa. Susidaro toks įspūdis, kad yra tiesiog nereiklios tręšimui, dirvai, agrotechnikai ir augalų apsaugai kultūros, kurių auginimą verta pergalvoti net ir chemizuotiems ūkiams, ar verta į jas daug investuoti, ar atsiperka įdėjimai. Pats į labai gerą žemę šiemet pasėjau šiek tiek grikių sėklai pasidauginti ir prisiauginau daugiau balandų nei tų grikių, kai tuo tarpu visai netoli ekologiniai grikiai pasėti į beveik nedirbtą varputyną atrodo gražūs ir pakankamai švarūs. Prie tokių nereiklių kultūrų priskirčiau: žirnius, pupas, grikius, garstyčias, rugius, avižas. Čia mano tokia asmeninė nuomonė iš savo patirties ir tai kas matyti aplinkui.

Kai prieš 25 metus pradėjau ūkininkauti, paklausiau vieno seno žmogaus, smetansko ūkininko: kokios sėjomainos laikytis. Atsakymas buvo: ankštines kaitalioti su varpinėmis. Štai čia yra silpniausia mūsų ūkių vieta. Niekas javų po javų anksčiau nesėdavo, todėl žemės nenualindavo. O nuo čia ir prasideda visos problemos.

100 procentu tiesos, ekologiniuose ukiose turi mastyti o ne seti bele ka. arba ta pacia kultura po 3m is eiles dauguma kas taip daro

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 2 savaičių...
Bet musų klimato salygoms jie skirti tik silosui,ar aš netaip supratau pagal jų aprašyma

pagal pardavejo rekomendacijas seti neanksciau rugsejo 20 as pasejau siandien ziuresiu kas bus paciam juokas ima is tokio eksperimento bet pabandyt verta,o kaip suprantu turi uzaugti derlius nevien silusui,na bet matysim:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...